PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

a ja mam problem z szybkością włączania się mojego kompa , bo coś ostatnio wolno się włącza i nie wiem co mam z tym robic bo już i jest posprzątałem i sfragmentowałem tak samo z twardym dyskiem z robiłem i nic dalej długo trwa zanim się włączy ( przeskanowałem go też antywirusem,sbybotem i ad-awarem i nic nie wykryło ma ktoś jakąś rade ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo z lekcji fizyki ciepłe powietrze unosi się do góry, więc "obrucenie" tego wentylatora znacznie zakłóciło by jego przebieg (ogrzane powietrze nie miało by naturalnej drogi ucieszki, i musiało być znacznie mniej skuteczniejszymi szczelinami w obudowie się wydostawać). Lepiej więc dokupić wentylator zasysający, i zamontować go na dole (np z przodu obudowy). Wtedy dostanie się chłodne na dole, po kolei ogrzeje się od dysku i napędów (dużo silniejsze "grzałki" niż procesor i gpu, tyle że ze względu na duże, metalowe obudowy (ma co za radiatory robić) aż tak bardzo im to gorąco nie szkodzi) oraz reszty (czipset (który też potrafi się mocn nagrzać) a także gpu i cpu opuści go górą (wentylator w zasilaczu/obok niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pomóc w sprawie nie działającego mikrofonu ?

Więc mikrofon nie działa karta dźwiękowa zintegrowana na płycie głównej. W programie typu teamspeak jak biore test to słychać jakieś trzaski tylko. Nie wiem czy nie są to sterowniki ale jakieś już instalowalem. Pamiętam też że kiedyś mi działało tylko nie pamiętam co tu zainstalowałem :)

Nazwa płyty głównej VIA P4X266 PE11-S
Karta dźwiękowa VIA AC''97 Enhanced Audio Controller


Mikrofon działa i jest podgłośniony na maxa więc takie pierdoly to nie są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2007 o 21:16, xefs napisał:

Nazwa płyty głównej VIA P4X266 PE11-S
Karta dźwiękowa VIA AC''97 Enhanced Audio Controller

może to debilne pytanie, ale włożyłeś wtyczkę do właściwego gniazdka na płycie? pozatym może też być potrzebny pakiet via4in1 (zestaw sterowników do chipsetów tej firmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2007 o 21:22, sig. napisał:

może to debilne pytanie, ale włożyłeś wtyczkę do właściwego gniazdka na płycie? pozatym może
też być potrzebny pakiet via4in1 (zestaw sterowników do chipsetów tej firmy)


no takie rzeczy to juz pospradzalem

a moze ktos linka do tego pakietu rzucic :) leniwy jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

system Vista, chcę połączyć się z Internetem, tylko jak? Posiadam router, korzystając z XP nic nie musiałem ustawiać, samo się łączyło przez automatyczne wyszukanie, teraz coś nie bardzo... Pomocy.

Nic z tego nie rozumiem, jest ustawiona niby ta lokalizacja prywatna (czyli Dom), wszystko wyszukiwane automatycznie, router widzi komputer w sieci razem z innymi na których jest XP, nic nie jest blokowane (żadnych filtrów też nie mam) i tylko ten z Vista nie chce działać poprawnie.

Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 21:38, sig. napisał:

a masz włączone dynamiczne pozyskiwanie ip z tego routera?

Nie wiem, gdzie jest taka opcja?

We właściwościach połączenia tpc/ipv4 (czy jakoś tak) jest wybrane uzyskaj adres automatycznie. Tak samo w każdym innym protokole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 21:40, GanD napisał:

> a masz włączone dynamiczne pozyskiwanie ip z tego routera?
>
Nie wiem, gdzie jest taka opcja?

w xp w właściwośćiach tcp/ip (wchodzi się przez panel sterowania/sieć/prawym na sieciówkę właściwości tam tcp/ip i znowu właściwości). Natomiast pod vistą nie mam pojęcia, nigdy nie miałem do czynienia z tym "systemem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś poradzić coś, ponieważ kiedy włączam grę Need for speed carbon (to nieraz) wyłącza mi się sama gra . (po prostu mi się wyłącza). Mógłby mi ktoś coś poradzić na to co się dzieje?? Może się powoli zaczyna walić komputer (wszystkie wymagania gry są wyższe niż potrzeba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wybraniu opcji diagnostyka sieci, pojawia się następujący komunikat:
"mógł wystąpić problem z konfiguracją serwera nazw domen (DNS)" - nie ma co, cholernie przydatna diagnoza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 21:46, GanD napisał:

Po wybraniu opcji diagnostyka sieci, pojawia się następujący komunikat:
"mógł wystąpić problem z konfiguracją serwera nazw domen (DNS)" - nie ma co, cholernie przydatna
diagnoza...

A jakie są objawy? bo DNS generalnie tłumaczy adres zwykły (np www.gram.pl) na ip ( np 70.84.0.10) jeśli więc działa ci wszystko co wykorzystuje ip a nie działa to co korzysta z "zwykłych" nazw, to jest jak najbardziej słuszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 21:46, GanD napisał:

Po wybraniu opcji diagnostyka sieci, pojawia się następujący komunikat:
"mógł wystąpić problem z konfiguracją serwera nazw domen (DNS)" - nie ma co, cholernie przydatna
diagnoza...

a sprawdź w routerze jak jest przydzielany adres DNS? a może wystarczy zrobić restart routera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 21:52, sig. napisał:

> Po wybraniu opcji diagnostyka sieci, pojawia się następujący komunikat:
> "mógł wystąpić problem z konfiguracją serwera nazw domen (DNS)" - nie ma co, cholernie
przydatna
> diagnoza...
A jakie są objawy? bo DNS generalnie tłumaczy adres zwykły (np www.gram.pl) na ip ( np 70.84.0.10)
jeśli więc działa ci wszystko co wykorzystuje ip a nie działa to co korzysta z "zwykłych" nazw,
to jest jak najbardziej słuszna.

To chyba to, genialny jesteś :) No dobra, adres google jak wpisze po IP to działa, jak wpiszę samą nazwę, to już nie. Jak to zrobić, żeby też działały "literki"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wpisać poprawny adres dnsa? np w przypadku telekompromitacji będzie to 194.204.159.1 (możesz też wpisać adres routera, być może ma też funkcję dns-a). Nie, nie mam zielonego pojęcia gdzie się to wpisuje w vista-prrrrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 22:05, sig. napisał:

wpisać poprawny adres dnsa? np w przypadku telekompromitacji będzie to 194.204.159.1 (możesz
też wpisać adres routera, być może ma też funkcję dns-a). Nie, nie mam zielonego pojęcia gdzie
się to wpisuje w vista-prrrrrr.


Udało się! Co prawda jak dla mnie, napisałeś to trochę w niezbyt zrozumiały sposób, ale razem ze wspóllokatorem w końcu doszliśmy o co Ci chodzi. Bardzo dziękuję za pomoc. Jakbyś był we Wrocławiu, to masz u mnie piwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem dzisiaj nowa karte sieciowa i mam z nia pewien problem - otoz jak korzystac z niej bez uzywania dolaczonego do niej programu? wylacza on z jakiegos powodu opcje szybkiego przelaczania uzytkownikow i zmienia ekran wylaczania komputera na ten z windowsa 2k, a to niezbyt mi pasuje, tak samo jak dodatkowa ikona na pasku zadan. to karta netgeara, wczesniej mialem asusa i on dzialal bez zainstalowanego softu, a teraz gdy odinstalowalem dolaczony do karty program internet natychmiast przestal dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 21:44, muniok napisał:

Mógłby mi ktoś poradzić coś, ponieważ kiedy włączam grę Need for speed carbon (to nieraz) wyłącza
mi się sama gra . (po prostu mi się wyłącza). Mógłby mi ktoś coś poradzić na to co się dzieje??
Może się powoli zaczyna walić komputer (wszystkie wymagania gry są wyższe niż potrzeba).


Masz zainstalowane wszystkie sterowniki? Chociaż wtedy wyskoczyłyby jakieś okienka z informacją...
PS.
Sig i Misquamaqus - dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się