PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam. Mam problem i nie wiem co jest. Otoz gdy ogladam film w media player classic obraz jest gdy ogladam w oknie, po przełaczeniu na pełny ekran obraz jest czarny i leci sam dzwiek. W przypadku vplayera wszystko działa. Z probelmem tez mam do czynienia w przypadku tunera TV na usb, bo w oknie jest ok a na pełnym ekranie nie ma obrazu jest czarno i leci tylko dzwiek. Co z tym można zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompa o parametrach:
Intel Core 2 Quad 2,5 ghz
4gb ramu
GF8800gts
dysk 250gb

Od kilku dni nęka mnie problem głośnego działania jednego z wiatraków.
W trakcie przeglądania stron, rozmów przez internet jest wszystko dobrze, cichutko :).
Ale gdy biorę się za granie nawet w World of Warcraft to po kilkunastu sekundach po prostu zaczyna wyć.
Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu najlepiej bez dodatkowych kosztów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lord Matti
Podejrzewam, że tym wiatrakiem jest "śmigacz" umieszczony w paczce - zwanej zasilaczem. Kiedy odpalasz jakąkolwiek grę, która potrzebuje choć troszkę większego poboru moc, to automatycznie zasilacz zaczyna się nagrzewać, co wrzuca wiatrak na szybsze obroty. Miałem dokładnie ten sam problem, tyle że u mnie podczas tego zjawiska wydzielał się też specyficzne zapach spalenizny. Okazało się, że to mój zasilacz się strasznie zakurzył od środka co utrudniało szybszą pracę wentylatorka, a ten zapach spalenizny wydzielał spalający się kurz. Pomogła wymiana zasiłki na coś mocniejszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w domu solidną sprężarkę, to może pomóc. Rozbierasz budę i wio na pełnej parze! :D Tylko nie próbuj za żadne skary suszarką, nie dość że ten sprzęt jest za słaby na takie zabawy, to na dodatek bije ciepłym powietrzem, co tylko pogorszy sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:32, Lord Matti napisał:

A odkurzaczem ? :P
A czy np. gdybym już był zmuszony wymienić zasilacz to mogę się powołać na gwarancję
?

niezbyt poręczny, a co za tym idzie istnieje ryzyko fizycznego uszkodzenia sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lord Matti
Na gwarancję, raczej Ci się nie uda powołać. Najprawdopodobniej usłyszysz, że to Twoja wina, iż sprzęt został zakurzony, przezco uległ zniszczeniu. A stosownej odpowiedzi co do odkurzacza, udzielił Ci już sig. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:39, sig. napisał:

niezbyt poręczny, a co za tym idzie istnieje ryzyko fizycznego uszkodzenia sprzętu



A powołanie się na gwarancję i wysłanie "uszkodzonego" zasilacza do serwisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście, to ta usterka o której myślę, to nie ma to większego sensu, chyba że umowa zezwala na wymianę sprzętu na nowy, bez dodatkowych opłat. Chyba, że to się zaczęło całkiem niedawno i za bardzo nie katowałeś maszyny, wtedy jest szansa naprawy. Jednak, jeżeli zaczęły się takie "cuda - niewidy" to oznacza, że sama zasiłka nie wytrzymuje. Lepiej zaopatrzyć się w nową, lepszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc katowanie ? :)
Podkręcanie kompa czy też pozostawianie go włączonym na wiele godzin ?
Podkręcać to nie ma sensu bo to machina do każdej gry (ja nie narzekam :D) a jeśli katowaniem są długie godziny spędzone przed kompem to jestem winny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez katowanie miałem na myśli spędzanie dużo czasu podczas grania w najnowsze gry na max detalach, z zakwaszenie wielką rozdzielczością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zlokalizuj źródło hałasu bo jak narazie to jest wróżenie z fusów, równie może hałasować wentyl na procku, na grafie, któryś z wentyli w obudowie oraz w samym zasilaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 22:38, blacklio2 napisał:

Przede wszystkim zlokalizuj źródło hałasu bo jak narazie to jest wróżenie z fusów, równie
może hałasować wentyl na procku, na grafie, któryś z wentyli w obudowie oraz w samym
zasilaczu


Jeśli dobrze myślę to muszę obudowę zdjąć i niech komp chodzi przy odpalonej gierce powiedzmy crysis na HIGH ? Czy jest jakiś inny sposób :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 14:40, Paladynka napisał:

Czym może być spowodowane zacinanie się gier Wiedźmin i HoMM 5 - Dzikie Hordy? Na kilka
sekund obraz się zatrzymuje (muzyka i dżwięki tła lecą, jak powinny) i po chwili wszystko
jest OK. Niby to chwilka: 2/3 sek, ale jest to szczególnie denerwujące w czasie walki.
Zdefragmentyzowałam partycję z systemem i grą, nie pomogło, problem nadal występuje.
Wcześniej czegoś takiego nigdy nie miałam.
Mój konfig:
Intel Core 2 Duo E6750
2 GB RAM OCZ
GForce 8800 GTS 320
Windows XP Professional SP2 - najnowsze aktualizacje.
Jakby co, to patch do Wiedźmina 1.2 mam zainstalowany.
Z góry dziekuję za pomoc




A nie masz zainfekowanego kompa ? bo na takim sprzęcie nie powinien się ciąc .Chociaż zależy jeszcze kiedy ,w Wyzimie to prawie zawsze się tnie przez chwile po wczytaniu (u mnie i u znajomego tak było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się