PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2008 o 11:39, GrooG napisał:

Też już zrobione, musiałem żeby podłączyć ram (albo kartę, nie pamiętam już :P)


To "na twardo" zresetuj ustawienia do dafaultowych. Jak? Wyciągnij bateryjkę na 3-5s. Osobiście jednak jeszcze raz zrobiłbym flash tym samym "modelem" BIOSu.

Dnia 18.07.2008 o 11:39, GrooG napisał:

A może to właśnie coś z tym że mam cały dysk C zawalony (średnio 1gb wolne, ale to się
zmienia bardzo szybko, nie wiem czemu, dziś mam 4gb wolne, to jutro będzie już tylkoo
50mb, a potem znów 1gb, (i to nie przez temp) próbowałem go zdefragmentować, ale nie
chce dojść do końca, i tekstury z tempa czy z czegoś się mieszają przez to?


Rozumiem, że pod kątem spybootów, wirusów i innych tego typu świństw komputer przeskanowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 11:45, mrosi napisał:

To "na twardo" zresetuj ustawienia do dafaultowych. Jak? Wyciągnij bateryjkę na 3-5s.
Osobiście jednak jeszcze raz zrobiłbym flash tym samym "modelem" BIOSu.

Ale na starym BIOSie nie będzie mi ram/karta działać (stara płyta, ASUS M2N-E, z ~2006 roku), i upgradował się bez problemów (więc na 99,(9)% dobrze jest z nim)

Dnia 18.07.2008 o 11:45, mrosi napisał:

Rozumiem, że pod kątem spybootów, wirusów i innych tego typu świństw komputer przeskanowałeś?

Avastem(*ware też łapie chyba) i mksvirem, ale z wirusami nigdy nie miałem problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 11:53, GrooG napisał:

Ale na starym BIOSie nie będzie mi ram/karta działać (stara płyta, ASUS M2N-E, z ~2006
roku), i upgradował się bez problemów (więc na 99,(9)% dobrze jest z nim)


Nie. Nową wersją BIOSU. Tą samą, którą wgrywałeś ostatnio. Czasami pomaga jeśli wystąpił jakiś błąd podczas flashowania.

Dnia 18.07.2008 o 11:53, GrooG napisał:

Avastem(*ware też łapie chyba) i mksvirem, ale z wirusami nigdy nie miałem problemu


Przeskanuj jeszcze programem Spyboot Search&Destroy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam;] Tak od dwóch dni mam problem z kompem, a dokładniej (tak mi się wydaje) z netem. Kłopocik polega na tym, że podczas pobierania jakiegoś pliku np. Firefoxa 3 czy America''s Army, download zatrzymuje sie na kilku lub kilkudziesięciu procentach i za nic nie chce iść dalej. Problem jest także z filmikami na YouTube gdzie bufor w pewnym momencie się całkowicie zatrzymuje, lub ładują się one strasznie wolno. Problemy występują w każdej przeglądarce - Internet Explorer Mozilla Firefox 2 i 3. Może wie ktoś z czym to może być związane. Aha, mój net to neo 1mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:14, dmn2 napisał:

Witam;] Tak od dwóch dni mam problem z kompem, a dokładniej (tak mi się wydaje) z netem.
Kłopocik polega na tym, że podczas pobierania jakiegoś pliku np. Firefoxa 3 czy America''s
Army, download zatrzymuje sie na kilku lub kilkudziesięciu procentach i za nic nie chce
iść dalej. Problem jest także z filmikami na YouTube gdzie bufor w pewnym momencie się
całkowicie zatrzymuje, lub ładują się one strasznie wolno. Problemy występują w każdej
przeglądarce - Internet Explorer Mozilla Firefox 2 i 3. Może wie ktoś z czym to może
być związane. Aha, mój net to neo 1mb.


Miałem identyczny problem parę miesięcy temu i pomógł e-mail do operatora. Spróbuj przetestować połączenie przez speedtest.net i sprawdzić ping np. z google.pl z wiersza poleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją gry Beowulf. Błąd wyskakuje zawsze w tym samym momencie. Mój komputer to: AMD Athlon 4200+, 2GB Ram, GeForce 7300 GT Galaxy. Bardzo proszę o pomoc!

20080718131841

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 13:20, witkab napisał:

Mam problem z instalacją gry Beowulf. Błąd wyskakuje zawsze w tym samym momencie. Mój
komputer to: AMD Athlon 4200+, 2GB Ram, GeForce 7300 GT Galaxy. Bardzo proszę o pomoc!

uszkodzenie nośnika danych, zmien nośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 13:20, witkab napisał:

Mam problem z instalacją gry Beowulf. Błąd wyskakuje zawsze w tym samym momencie. Mój
komputer to: AMD Athlon 4200+, 2GB Ram, GeForce 7300 GT Galaxy. Bardzo proszę o pomoc!

Moim zdaniem to brudna płyta :). Ja raz z BeoWulfem miałem tak że gra się zainstalowała ale potem płyty nie czytała. I.. musiałem cracka ściągać :\.

@GrooG
Przeskanuj komputer programem HijackThis i/lub ComboFix.
Potem wklej loga tu i/lub na dobre programy.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 13:29, czaja24 napisał:

uszkodzenie nośnika danych, zmien nośnik


Kurczę, przetarłem płytkę ze wszystkich stron i nadal to samo. Płyta ledwo wyciągnięta z pudełka. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:37, Los Emilos napisał:

Miałem identyczny problem parę miesięcy temu i pomógł e-mail do operatora. Spróbuj przetestować
połączenie przez speedtest.net i sprawdzić ping np. z google.pl z wiersza poleceń.


Dzięki za podpowiedź;] Parę sekund temu sprawdziłem mego neta przez speedtest i zamieszczam wynik. Hmmmm według mnie wszystko prawidłowo, a mógłbyś jeszcze napisać tu w tym temacie co zamieściłeś( chodzi o treść) w mailu do operatora (ewentualnie napisz mi na mojego maila dmn2@onet.eu; był bym wdzięczny;])?

20080718140040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ping ładny do serfowania po internecie, zatem tu bym spróbował u operatora. Ja napisałem że korzystając z FireFox i IE 7 przy ściąganiu pliku w pewnym momencie staje. Możesz spróbować jeszcze ściągnąć coś przez akcelerator pobierania np. DAP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam , nie wiem czy mieliście taki problem ale ja takowy mam . Jak wchodzę na www.google.pl pojawia mi się taki komunikat :
Przepraszamy,

... ale Twoje zapytanie przypomina automatyczne żądania generowane przez wirusy komputerowe lub aplikacje typu spyware. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników nie możemy go zrealizować.

Dostęp odzyskasz najszybciej, jak będzie to możliwe, więc ponów próbę wkrótce. Jeśli podejrzewasz, że Twój komputer lub Twoja sieć zostały zainfekowane, skorzystaj z programu antywirusowego lub programu usuwającego szpiegujące oprogramowanie, aby usunąć wirusy lub takie oprogramowanie z Twojego komputera.

Jeśli błąd będzie się powtarzał, problem można rozwiązać, usuwając plik cookie Google, a następnie ponownie odwiedzając witrynę Google. Aby uzyskać instrukcje dotyczące określonej przeglądarki, należy skontaktować się z działem pomocy technicznej online jej producenta.

Jeśli problem dotyczy całej sieci, więcej informacji można uzyskać w Centrum pomocy wyszukiwarki Google.

Przepraszamy za niedogodności i mamy nadzieję, że ponownie skorzystasz z wyszukiwarki Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyczyścić te ciasteczka, jeśli nie pomoże to przeskanuj kompa (i wywal virusy, *wary itp) jeśli dalej nie pomaga to pewnie masz (jak ja) tylko wewnętrzne ip, a zewnętrzne, dla całej sieci jest takie samo, możesz spróbować sie skontaktować z dostawcą neta w tej sprawie.
U mnie powodem był jakiś noob który zablokował (stadem virusów i innych takich) mi IRCa, a później też google i kilka stronek (bo IP na BlackLiscie było), poinformowałem admina, a problem znikł gdzieś po tygodniu

Do tej pory powinieneś móc wpisać kod z obrazka i wtedy powinno działać normalnie (chyba do końca sesji, potem znowu wpisać) Jeśli nie ma kodu, to włącz ciasteczka, powinien się pojawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem od pewnego czasu mój komputer szwankuje.
Problem polega na tym, że po włączeniu jakiejkolwiek gry, nie pogram więcej niż 20 min.,
gdyż komputer się zawiesza, monitor wyłącza i muszę go resetowac. Wiecie może w czym tkwi problem ?

Mój konfig :
AMD Athlon XP 2400+ 2,0 GHZ
PowerColor Radeon 9600Pro 256MB/128bit
512 MB RAM

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź temperaturę karty graficznej, może się przegrzewa. napięcia też
ps wszystko sprawdzaj pod obciążeniem (np po uruchomieniu wieszającej go gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2008 o 16:24, heaton 1992 bdg napisał:

Jeśli problem dotyczy całej sieci, więcej informacji można uzyskać w Centrum pomocy wyszukiwarki
Google.

Przepraszamy za niedogodności i mamy nadzieję, że ponownie skorzystasz z wyszukiwarki
Google.

proponuje żelazny zestaw aplikacji w takim przypadku spybot, adaware, nod32(trial wystarczy), skanujesz każdym pokolei wszystkie dyski cierpliwie usowasz znalezione problemy. Restartujesz kompa i powtarzasz całą operację dodając do tego skan jakąś szczepionką antyvirusową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 17:21, GrooG napisał:

Spróbuj wyczyścić te ciasteczka, jeśli nie pomoże to przeskanuj kompa (i wywal virusy,
*wary itp) jeśli dalej nie pomaga to pewnie masz (jak ja) tylko wewnętrzne ip, a zewnętrzne,
dla całej sieci jest takie samo, możesz spróbować sie skontaktować z dostawcą neta w
tej sprawie.
U mnie powodem był jakiś noob który zablokował (stadem virusów i innych takich) mi IRCa,
a później też google i kilka stronek (bo IP na BlackLiscie było), poinformowałem admina,
a problem znikł gdzieś po tygodniu

Do tej pory powinieneś móc wpisać kod z obrazka i wtedy powinno działać normalnie (chyba
do końca sesji, potem znowu wpisać) Jeśli nie ma kodu, to włącz ciasteczka, powinien
się pojawić

Dzięki za pomoc miałęm ten kod ale teraz i tak wszystko mi działa dobrze , dzięki za pomoc i dobrą radę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się