PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2008 o 17:07, czapla56 napisał:

/.../
A samemu w domu się nie da, bez zamawiania takich rzeczy? Z chłodzenia można bez problemu
zmywaczem chyba, ale procesor nie wiem, czy się powinno traktować takimi rzeczami, no
a przy zmianie chłodzenia pasowało by go wyczyścić ze starej pasty :]
Edit: czaja ale samym papierem chyba nie zejdzie wszystko tak ładnie jak powinno?
Chociaż nie jestem pewien, bo zawsze na boxowym chłodzeniu jechałem, więc nie było potrzeby
tego ścierać.

zejdzie na spokojnie i nie będzie z tym problemu, po prostu trzeba się postarać, zasadniczo pasta nie stawia oporu podczas czyszczenia, możesz lekko papier nasączyć spirytusem, pamietaj tylko że nie może byc papier mokry. Spirytus ma tą właściwość że szybko paruje ale nie zapomnij o dokładnym usunięciu wilgoci z procesora i nie czyść go włożonego w socket tylko zachowując środki ostrożności w dłoniach(dotknij najpierw kaloryfera dłonią żeby odprowadzić ewentualne ladunki elektrostatyczne z ciała/ubrania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 17:07, czapla56 napisał:

/.../
A samemu w domu się nie da, bez zamawiania takich rzeczy? Z chłodzenia można bez problemu
zmywaczem chyba, ale procesor nie wiem, czy się powinno traktować takimi rzeczami, no
a przy zmianie chłodzenia pasowało by go wyczyścić ze starej pasty :]
Edit: czaja ale samym papierem chyba nie zejdzie wszystko tak ładnie jak powinno?
Chociaż nie jestem pewien, bo zawsze na boxowym chłodzeniu jechałem, więc nie było potrzeby
tego ścierać.

sorki za następny post ale edytowac nie mozna już.
Kazdorazowo gdy zdejmujesz radiator nakładaj nową pastę!!!! jeśli tego nie robisz nie dziw się że temperatury są zbyt wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Narazie to nic jeszcze nie ściągałem, więc nie ma problemu ;) Jednakże w przyszłości będę celował w scythe mugen, więc trzeba będzie procesor wyczyścić, stąd moje pytanie. Odnośnie tego kaloryfera, przypomniała mi się sytuacja, jak miałem starą obudowę... Było chyba w niej jakieś przebicie, czy coś i jak się jej dotknęło, a drugą rękę przytknęło do kaloryfera to lekko smyrało prądem. Na szczęście w nowej już nie mam tego problemu :)
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 17:21, czapla56 napisał:

/.../
Narazie to nic jeszcze nie ściągałem, więc nie ma problemu ;) Jednakże w przyszłości
będę celował w scythe mugen, więc trzeba będzie procesor wyczyścić, stąd moje pytanie.
Odnośnie tego kaloryfera, przypomniała mi się sytuacja, jak miałem starą obudowę... Było
chyba w niej jakieś przebicie, czy coś i jak się jej dotknęło, a drugą rękę przytknęło
do kaloryfera to lekko smyrało prądem. Na szczęście w nowej już nie mam tego problemu
:)
Dzięki za odpowiedź.

to raczej nie wina obudowy tylko brak uziemienia w kablu zasilającym/listwie powodował takie coś;) że obudowa naładowywala się elektrostatycznie, po to jest uziemienie żeby te ładunki odprowadzać na bierząco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem, konkretnie z wirusami. Pisałem w temacie o wirusach, kolega poradził mi, żeby zainstalować Kaspersky''ego. Ściągam instalator, który informuje, że trzeba najpierw usunąć AVG 8, co z resztą już uczyniłem. Klikam w instalatorze na "usuń", pojawia się tam menadżer zadań, ale AVG tam nie ma. :( Co mam zrobić, żeby móc zainstalować antiwirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój problem polega na tym, że w grach, nawet tych starych krawędzie są takie "schodkowate". Nie da się z tym nic zrobić, nawet przy ustawieniu full detali.

Moja karta graficzna to GF 7300LE 256MB 64Bit.

Poprzednio miałem kartę ATI Radeon 9600SERIES 128MB 128Bit i problem nei występował. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle Anti aliasing odpowiada za to żeby nie było tych "schodków" więc ustawiaj to na maksa. I pobierz najnowsze sterowniki dostępne dla twojej karty. To powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 18:19, kaganiec napisał:

Zwykle Anti aliasing odpowiada za to żeby nie było tych "schodków" więc ustawiaj to na
maksa. I pobierz najnowsze sterowniki dostępne dla twojej karty. To powinno pomóc.


AntiAliasing zawsze ustawiam na full ale to nei pomaga. drivery też mam najnowsze - da się jakoś to ustawić w panelu karty graficznej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 18:26, Ancient Lord napisał:

AntiAliasing zawsze ustawiam na full ale to nei pomaga. drivery też mam najnowsze - da
się jakoś to ustawić w panelu karty graficznej??


To nie potrafię Ci pomóc, musisz poczekać aż ktoś bardziej obeznany tu zajży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
I w gniazdku i w listwie jest uziemienie. Komputer teraz pracuje na wciąż tej samej listwie, tyle że po zmianie obudowy ten problem już nie występuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moją pilną prośbę:


Mam problem z kompem, konkretnie z wirusami. Pisałem w temacie o wirusach, kolega poradził mi, żeby zainstalować Kaspersky''ego. Ściągam instalator, który informuje, że trzeba najpierw usunąć AVG 8, co z resztą już uczyniłem. Klikam w instalatorze na "usuń", pojawia się tam menadżer zadań, ale AVG tam nie ma. :( Co mam zrobić, żeby móc zainstalować antiwirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ściągnąć profesjonalny uninstaller do programów z neta, są różne ale najbardziej przeze mnie doceniany to Ashampoo Unistaller. Ale także warto zoptymalizować rejestr i "wyczyścić" go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 19:39, witkab napisał:

Ponawiam moją pilną prośbę:

Wykasuj wszystkie katalogi i klucze z rejestru, które mogły pozostać po deinstalacji AVG.
Możesz też przeskanować dysk on-line''ową wersją skanera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 19:39, witkab napisał:

Ponawiam moją pilną prośbę: /.../Co mam zrobić, żeby móc zainstalować antiwirusa?

Nie mam zadnego doświadczenia z Kasperskym ani AVG, ale antywirusy mają podobne skłonności do tworzenia problemów.Czasem nie pomagają nawet specjalne progamy do czyszczenia zalecane przez producenta tego antywirusa, który chcemy usunąć. Najskuteczniejszą metodą jest reinstalacja Windowsa i istalacja na świeżym systemie. Rodzi to wiele problemów, ale nie spotkałem jeszcze przypadku, zeby nie było to skuteczne. Oczywiście wtedy, kiedy inne sposoby nie skutkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 19:39, witkab napisał:

Ponawiam moją pilną prośbę:


Mam problem z kompem, konkretnie z wirusami. Pisałem w temacie o wirusach, kolega poradził
mi, żeby zainstalować Kaspersky''ego. Ściągam instalator, który informuje, że trzeba
najpierw usunąć AVG 8, co z resztą już uczyniłem. Klikam w instalatorze na "usuń", pojawia
się tam menadżer zadań, ale AVG tam nie ma. :( Co mam zrobić, żeby móc zainstalować antiwirusa?

odinstaluj antyvira w trybie awaryjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc potrzebuję pomocy w skutecznym zabezpieczeniu kompa. Mianowicie od kilku tygodni jestem podłączony do radiowej sieci osiedlowej, która dostarcza mi internet. Wszystko fajnie, ale...Gdy używam dodaj miejsce sieciowe (w celu dodania kilku rzeczy z sieci lokalnej) widzę komputery innych osób, w tym ich udostępnione pliki. Użycie Wiresharka wskazuje też, że bez większego trudu da się śledzić ruchy wszystkich osób w sieci (i np. przypisać sobie czyjś MAC i mieć internet nielegalnie...). A jako, że zabezpieczenia są tak nikłe, to włamanie do jednego z komputerów w sieci = możliwość dostania się do wszystkich. I teraz prośba - czy poda mi ktoś porządny sposób na zabezpieczenie się w takim wypadku, ale jednocześnie jakiś nieuciążliwy z mojej strony. Przydałyby się jakieś programy do szyfrowania połączenia itd. Tylko jedno ale - darmowe lub chociaż tanie. Od razu też uprzedzę, że nie chce mi się przy każdym włączeniu systemu, czy podłączaniu do drugiego kompa w celu pogrania po LAN-ie wpisywać różnych haseł, czy innych szajsów. Choć, jeżeli nie ma innego wyjścia, to jestem gotów to zaakceptować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 00:37, pendejo napisał:

może zagadaj do administratora tej sieci i powiedz mu jak sprawa wygląda i uświadom też
innych użytkowników tej sieci

Tja, admin na wakacjach...I szybciej niż za 2 tygodnie nie wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapewne chodzi ci o to żeby twojego kompa nie było widać w otoczeniu sieciowym? starczy firewall (nawet ten wbudowany w system, włącza się automatycznie przy instalacji sp2). Zablokuje on wszelkie próby połączenia się z twoim komputerem "od zewnątrz" (nawet pingowac się go nie będzie dało), no chyba że odblokujesz jakiś port albo usługę. Jeśli zaś chcesz szyfrować swój ruch sieciowy, to nie wszystkie serwery www/mailowe to obsługują (no chyba że skorzystasz z anonimizera typu tor, wtedy szyfrowanie dostaniesz "przy okazji")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się