PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wątpię by antywirus miał coś z tym spólnego. Ja nie posiadam antywirusa i to samo się dzieje. Myslę, że to wina pamięci albo jest uszkodzona albo źle skonfigurowana w BIOSIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij jedną kość RAM i puść ten test jeszcze raz - jeśli nic nie wykaże to spróbuj z drugą. Dzięki temu powinnaś wyeliminować wadliwą kość. Jeśli jednak problem pojawi się na obydwu, to warto by sprawdzić wersję z zasilaczem - pożyczyć od kogoś markowy sprzęt, podpiąć do Twojego kompa i zobaczyć czy wtedy problem się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni viste 64bit i od początku wywala mnie praktycznie z każdej gry z różną częstotliwością...
sterowniki są najnowsze. kompa jest nowy.
aha pisząc wywala mam na myśli albo blue screen albo po prostu wywala na pulpit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: Oblivion.exe
Wersja aplikacji: 1.1.0.511
Sygnatura czasowa aplikacji: 44637362
Nazwa modułu z błędem: mpeg2dmx.ax
Wersja modułu z błędem: 2.0.65.30112
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 3e215f93
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 000099c3
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 2ccd
Dodatkowe informacje 2: b7a25245ecd6b36b9d66fa98ae9b5ff2
Dodatkowe informacje 3: cda1
Dodatkowe informacje 4: 7dee948a1c0cfad28dc299747b91ad3c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treść komunikatu na blue screenie poprosimy, z tego co zamieściłeś chyba nie da rady wyciągnąć jakichkolwiek wniosków, za to z treści BSOD na 100% trafimy na jakiś trop przy pomocy google''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 16:23, Sth`Devilish napisał:

Treść komunikatu na blue screenie poprosimy, z tego co zamieściłeś chyba nie da rady
wyciągnąć jakichkolwiek wniosków, za to z treści BSOD na 100% trafimy na jakiś trop przy
pomocy google''a :)

jeszcze mi się nigdy nie udało na czas aparatu uruchomić :P
mam tylko jeden (w załączniku), ale to tylko raz się pojawił i tak wisiał. przy innych zawsze jest zrzut pamięci i reset

Nufiko

a to zaraz sprawdzę, bo rzeczywiście mam sub-edit player + codeck pack z 2007 roku i filmów mi nie chce odtwarzać

20081124163029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 16:21, Nufiko napisał:

Jak dla mnie wygląda na błąd kodeka, może zainstalowałeś jakąś starą paczkę kodeków niekompatybilną
z Vista.


no nie wierzę :D godzina gry w obliviona i nie wywaliło :)
idę crysisa sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 16:30, Deejay napisał:

jeszcze mi się nigdy nie udało na czas aparatu uruchomić :P


Na przyszłość po prostu wyłącz funkcję "Automatycznie uruchom ponownie" w ustawieniach systemu, dzięki temu komputer nie będzie się automatycznie resetować przy wystąpieniu błędu i będziesz mógł na spokojnie przeczytać / przepisać / zrobić zdjęcie errora na BSOD. Mało kto zdaje się o tym wiedzieć, a wszystko przez durny Microsoft, który fabrycznie ustawił tą opcję jako włączoną (nie wiem po co, skoro wystąpił problem, to przecież trzeba wiedzieć jaki to problem i z czym związany)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 17:43, Sth`Devilish napisał:

> jeszcze mi się nigdy nie udało na czas aparatu uruchomić :P

Na przyszłość po prostu wyłącz funkcję "Automatycznie uruchom ponownie" w ustawieniach
systemu, dzięki temu komputer nie będzie się automatycznie resetować przy wystąpieniu
błędu i będziesz mógł na spokojnie przeczytać / przepisać / zrobić zdjęcie errora na
BSOD. Mało kto zdaje się o tym wiedzieć, a wszystko przez durny Microsoft, który fabrycznie
ustawił tą opcję jako włączoną (nie wiem po co, skoro wystąpił problem, to przecież trzeba
wiedzieć jaki to problem i z czym związany)...

heh a gdzie konkretnie...? bo w crysis właśnie bs miałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

kolega ma laptopa toshibe z prockiem intel core duo T2350 po dopaleniu cpuz zauwazylismy ze zmienia sie mnoznik procesora co 1s x6 x8 x12 x14 i tak sobie skacze, czestotliwosc tez szaleje od 700mhz do 1,8ghz to chyba nie jest normalne zachowanie procka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 17:49, Sivy20 napisał:

witam

kolega ma laptopa toshibe z prockiem intel core duo T2350 po dopaleniu cpuz zauwazylismy
ze zmienia sie mnoznik procesora co 1s x6 x8 x12 x14 i tak sobie skacze, czestotliwosc
tez szaleje od 700mhz do 1,8ghz to chyba nie jest normalne zachowanie procka ??


Wyłącz EIST i SpeedTrap w BIOS. Ot, standard u Intela ostatnio - niby oszczędzanie energii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawy klik na Mój Komputer -> Właściwości -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> odznaczyć "Automatycznie uruchom ponownie"

Liczyłem na to, że sam do tego dojdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2008 o 18:01, RazorBMW napisał:

Wyłącz EIST i SpeedTrap w BIOS. Ot, standard u Intela ostatnio - niby oszczędzanie energii...


kumpel mi pisze ze nie ma takich opcji albo nie wie gdzie ich szukac... moglbys napisac gdzie to znalezc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 18:35, Sivy20 napisał:


> Wyłącz EIST i SpeedTrap w BIOS. Ot, standard u Intela ostatnio - niby oszczędzanie
energii...

kumpel mi pisze ze nie ma takich opcji albo nie wie gdzie ich szukac... moglbys napisac
gdzie to znalezc ??


Wiem, że na stacjonarnych tak jest, ale czy w laptopach? Nie wiem. Sam Intela nie mam...
Jak nie ma na lapciakach... cóż, mówi się trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 18:16, Sth`Devilish napisał:

Liczyłem na to, że sam do tego dojdziesz :)

ale śmieszne :P jakbym miał xp to bym doszedł, ale w viście nie ma czegoś takiego w miejscu gdzie pokazałaś.
NVM
udało mi się zrobić foto...

20081124193420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 19:34, Deejay napisał:

ale śmieszne :P jakbym miał xp to bym doszedł, ale w viście nie ma czegoś takiego w miejscu
gdzie pokazałaś.


Prawy na Mój Komputer -> Właściwości potem po lewej Zaawansowane ustawienia systemu -> zakładka Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> Automatycznie uruchom ponownie (odznaczyć)

Dnia 24.11.2008 o 19:34, Deejay napisał:

NVM
udało mi się zrobić foto...


Wygląda na błąd sterownika ati sądząc z nazwy pliku, z tego co pamiętam pisałeś, że masz aktualne więc teraz pytanie czy masz do twojej wersji systemu 32/64 bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 19:34, Deejay napisał:

jakbym miał xp to bym doszedł, ale w viście nie ma czegoś takiego w miejscu
gdzie pokazałaś.


Masz Viste chyba od kilku dni :P To tylko jedno kliknięcie więcej.

Dnia 24.11.2008 o 19:34, Deejay napisał:

udało mi się zrobić foto...


"atikmdag.sys" to jeden z plików sterownika do kart ATi Radeon (rozumiem, że takową masz zainstalowaną). Na początek proste pytanie: czy zainstalowałeś WSZYSTKIE ważne aktualucje do Visty i czy korzystasz z najwnowszych sterowników (8.11)? Problem z tego co widzę jest dosyć szeroko opisany w internecie i niestety nie widać nigdzie konkretnego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 20:31, Sth`Devilish napisał:

Masz Viste chyba od kilku dni :P To tylko jedno kliknięcie więcej.

zgadza się :P

Dnia 24.11.2008 o 20:31, Sth`Devilish napisał:

"atikmdag.sys" to jeden z plików sterownika do kart ATi Radeon (rozumiem, że takową masz
zainstalowaną). Na początek proste pytanie: czy zainstalowałeś WSZYSTKIE ważne aktualucje
do Visty i czy korzystasz z najwnowszych sterowników (8.11)? Problem z tego co widzę
jest dosyć szeroko opisany w internecie i niestety nie widać nigdzie konkretnego rozwiązania.

najpierw zainstalowałem sterowniki te z cd - od producenta (z lipca br.)
jak zaczęły wyskakiwać te błędy, zainstalowałem te najnowsze ze strony ati oczywiście do wersji 64bit

Nie napisałem o tym wcześniej - jak kurier przysłał mi kompa, karta graficzna nie była w slocie, tylko dyndała na kablach... pewnie się nie źle poobijała podczas transportu... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 11:26, wdowiakm napisał:

Wątpię by antywirus miał coś z tym spólnego. Ja nie posiadam antywirusa i to samo się
dzieje. Myslę, że to wina pamięci albo jest uszkodzona albo źle skonfigurowana w BIOSIE.

a widzisz ja też raz tak myślałem, ale jak wyłączyłem kasperskyego z atostartu to mi system zaczął działać a tak to mi BSOD wyskakiwał w czasie ładowania systemu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się