PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Bynajmniej... żeby wystartować z danego nośnika system, trzeba umieścić odpowiednią informacje w odpowiednim miejscu. a co za tym idzie samo skopiowanie plików nie uczyni z pendrive startowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 17:34, sig. napisał:

Bynajmniej... żeby wystartować z danego nośnika system, trzeba umieścić odpowiednią informacje
w odpowiednim miejscu. a co za tym idzie samo skopiowanie plików nie uczyni z pendrive
startowego


No tyle to sam odkryłem że skopiowanie CD-ka na pena niewiele daje nawet przy zachowaniu identycznej struktury jak na CD-ku. Pytanie nadal brzmi co mam zrobić żeby instalkę w pena móc puścić.

Edit.
Google przeszukałem ale pomysły tam dane dotyczą linuxa a mnie zalezy na XP-eku. W końcu przecież zapłaciłem za winde co nie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 20:37, sig. napisał:

> Jak zmienić adres karty sieciowej? Próbowałam we właściwościach zaawansowanych

> karty sieciowej >> network adress >>wartość wpisałam >> ok
> ale nic sie nie zmieniło w ipconfig nadal czyta stary adres MAC :((( co zrobiłam
źle?
> jak to zmienić?
przez manager urządzeń i właściwości karty sieciowej, nie wiem czy po zmianie nie trzeba
zrestartować kompa. najlepiej wpisz zmiana mac w googlach, masa opisów różnych sposobów
i programików do tego służących jest

sorry, ze odświeżam problem, ale w necie znalazłam:
http://www.ocmelbourne.com/tutorials/MACaddr/MACaddr03.shtml
i tak zrobiłam i u mnie nie działa! Nie wykrywa karty jako nowej karty sieciowej i dalej jest stary numer.:( operacje robię na XP, na koncie admina, wiec WTF?
Ktoś ma pomysł co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część dalsza moich problemów z kompem… :(

(poprzednie zrzuty:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=23033
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=23045)

Kolejny reset i kolejny blue screen, tym razem trochę inny.

Nowa sygnatura błędu:
BCCode : 1000008e BCP1 : C0000005 BCP2 : BF8048BA BCP3 : B6E03438
BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Informacje techniczne:
*** STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0xBF8048BA, 0xB6E03438, 0x00000000)
*** win32k.sys - Address BF8048BA base at BF800000, DateStamp 41107f7a


Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie, co może być przyczyną, to bardzo proszę o pomoc.

20081123211651

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wyjaśnieniem problemu jest na 85% kiepski zasilacz. Po prostu nie wyrabia przy tej karcie graficznej i powoduje niestabilność całego PC-ta. Pomoże jego wymiana na jakiś markowy np. Chieftec 450W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:17, azure83 napisał:

Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie, co może być przyczyną, to bardzo proszę o pomoc.


Z tego co się orientuję to ma to związek z pamięcią RAM ja mam podobne problemy tzn. od czasu do czasu pojawia mi się ten niebieski ekran i pisze dokładnie to samo wtedy wyciągam pamięć z ich slotów i wkładam zazwyczaj zamieniam kolejnością bo mam aż dwie kości. Zazwyczaj to pomaga ale tak jak pisałem od czasu do czasu wraca ten problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:28, czaja24 napisał:

a w jakim momencie pojawia się bluescreen?

Całkiem przypadkowo, zazwyczaj przy przeglądaniu WWW.

ziptofaf, wdowiakm, dzięki za odzew.
Widzę, że mam zwaloną pamięć. Zasilacz też. Ciekawe co jeszcze ;/ komputery mnie nie lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:34, azure83 napisał:

> a w jakim momencie pojawia się bluescreen?
Całkiem przypadkowo, zazwyczaj przy przeglądaniu WWW.

ziptofaf, wdowiakm, dzięki za odzew.
Widzę, że mam zwaloną pamięć. Zasilacz też. Ciekawe co jeszcze ;/ komputery mnie nie
lubią.

zasilacz masz wystarczający:P
pamięci masz źle skonfigurowane w biosie(przejrrzałem twoje poprzednie BSOD i wyciąg z memtesta)

pamięci powinny chodzić na 800MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:38, czaja24 napisał:

zasilacz masz wystarczający:P

Tja, tylko bliżej niezidentyfikowanej marki. A niezidentyfikowana marka = awaryjność całego PC-ta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:34, azure83 napisał:

Widzę, że mam zwaloną pamięć. Zasilacz też. Ciekawe co jeszcze ;/ komputery mnie nie
lubią.


Tylko zasilacz. Pamięć raczej jest sprawna. Tyle, że zasilacz powoduje błędy nawet w nich z powodu dostarczania nieodpowiednich napięć. Ale, aby się upewnić ściągnij program SpeedFan i spójrz na napięcia. Nie powinny o więcej niż 5-6% przekraczać wzorcowych (w zasadzie powinny być do nich jak najbardziej podobne), czyli np. dla 12V nie powinno być więcej niż 12,7V, ale też nie mniej niż 11,3V. Jeżeli jednak różnice będą wyższe, to z całą pewnością zasilacz nadaje się tylko do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:38, czaja24 napisał:

zasilacz masz wystarczający:P
pamięci masz źle skonfigurowane w biosie(przejrrzałem twoje poprzednie BSOD i wyciąg
z memtesta)

pamięci powinny chodzić na 800MHz

czaja24, dzięki wielkie za wszelkie sugestie. W takich momentach brakuje mi mężczyzny w domu xD spróbuje to poprawić i zobaczę co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:51, ziptofaf napisał:

Tylko zasilacz. Pamięć raczej jest sprawna. Tyle, że zasilacz powoduje błędy nawet w
nich z powodu dostarczania nieodpowiednich napięć. Ale, aby się upewnić ściągnij program
SpeedFan i spójrz na napięcia.

Odnośnie zasilacza, zrobiłam zrzut napięcia ze SpeedFana. Mógłbyś zerknąć?
Mam też wartości napięć z Everesta:
Napięcie rdzenia procesora 1.36 V
+3.3 V 3.26 V
+5 V 4.92 V
+12 V 12.10 V
+5 V podczas wstrzymania pracy 2.42 V
VBAT baterii CMOS 3.23 V

20081123231902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:17, azure83 napisał:

Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie, co może być przyczyną, to bardzo proszę o pomoc.


http://www.techtalkz.com/windows-xp/122821-computer-restarts-itself.html
Masz tu opisany identyczny problem i jego rozwiązanie

Zaś co do mojego kłopotu....to nadal niedziała.
Tzn. Linuxa idzie zainstalować ale ja potrzebuje Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napięcia pomimo że nie idealne mieszczą się w normach, a że wywala ci kompa przy przeglądaniu www to tym bardziej nie powinna być wina zasiłki bo net nie obciąża kompa a co za tym idzie zaasilacza, a jakiego masz antyvira?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam dziwny problem, sam zachodzę w głowę jak to się stało... Otóż przy włączeniu usługi "Bezpieczne usuwanie sprzętu" ładuje się okno... no właśnie, ładuje się (zamiast pojawić się od razu), potem ciągle ekran mi miga, coś czyta z dysku i komputer chodzi tak powoli, że trzeba uparcie klikać na "Zamknij" żeby dało się cokolwiek zrobić.

Problem zaczął się pojawiać przy próbie bezpiecznego usunięcia podłączonej przez USB komórki (tą musiałem ręcznie odłączyć, bo nic nie dało się zrobić), ale nie wiem czy to akurat to (ostatnio w sumie nic nie instalowałem i niczego nie zmieniałem po za ustawieniem pliku wymiany do minimum 128 MB, ale to nie to raczej). Spotkał się ktoś z takim fantem?

EDIT: system Windows Vista Ultimate 64 bit, wszystkie uaktualnienia poinstalowane, problem objawia się nawet przy wyłączonych wszystkich programach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 23:39, czaja24 napisał:

a jakiego masz antyvira?

Avast - wersja 4.8 Home Edition.
Mam nadzieję, że to nie ma związku O_O
anyway, dziękuję za zainteresowanie i pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się