PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2009 o 16:09, Isil napisał:


> Jesteś pewien że pobrane pliki trafiają tam gdzie powinny? sprawdź to w ustawieniach,

> używasz akceleratora? zazwyczaj mają inne foldery do pobranych plików, skorzystaj
z wyszukiwarki
> windowsa :P
>
Jestem pewien, bo jako cel zapisywania zacząłem dawać np. pulpit (np. zzipowann Media
Player Classic) i wszytko ładnie ściąga, kończy ściąganie i nic - wszystko wyparowuje:-/


Spróbuj pobrać czymś innym np Internet Explorer (matko naprawdę to napisałem? :( ) i powiedz czy masz to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 17:26, Plomyq napisał:

>
Spróbuj pobrać czymś innym np Internet Explorer (matko naprawdę to napisałem? :( ) i
powiedz czy masz to samo


próbowałem Explorerem, nic nie dało, próbowałem nawet ściągnąć Operę i też nic...ja pierdziele - czy to może mieć związek z odinstalowaniem Nortona?
Słyszałem, że przy odinstalowaniu tego programu, odinstalowuje ine różne ważne sterowniki...ale jesli tak, to nawet nie mam jak ich pobrać:-/ fatalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 23:16, Crew_900 napisał:

Nie chodzi mi żadna wersja Frapsa , jak chcę włączyć to od razu aplikacja nie odpowiada
:|


Czy antywirus nie blokuje dostepu do frapsa ?. Jezeli bedzie go wykrywac jako zagrozenie, to nie pozwoli na jego prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 13:08, Isil napisał:

witam, mam problem ze ściąganiem plików z sieci, w trakcie ściągania wszystko jest ok,
ale po zakończeniu ściągany plik o prostu gdzieś znika - jakby proces w ogóle nie miał
miejsca...czy to coś nie tak z programem antywirusowym, czy jakiś iny problem?
Mam Eset, wcześniej miałem Nortona i być może w trakcie odinstalowywania coś się niepotrzebnie
usunęło...
sorki, za offtopa na temacie o Viście



A próbowałeś otwierać programy bezpośrednio menadżerami, którymi je pobierałeś? Znaczy się np. w Operze zawsze po pobraniu dostępna jest lista pobranych plików i z tej listy można np. otworzyć taki plik bezpośrednio w Operze a nie wyszukują plik na dysku.

Podobną sytuację miałem ostatnio kiedy pobierałem jakiś plik worda a zajmował on 0 miejsca na dysku- i po pobraniu pliku, nie było go w miejscu docelowym- ale można go było otworzyć (pusty dokument word) właśnie w ten opisany przeze mnie sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 13:03, Pile napisał:

Chciałem się na moim laptopie hp pavilion tx 1000 z vistą pobawić w kontrolowanie kompa
głosem. Jest problem. Mikrofon słabo mnie słyszy. Jest wbudowany w komputer, wyczuliłem
go na 100% ale nadal jest źle. Co zrobić?



Proponuję poszukać nowszych sterowników na stronie hpka. Mi po zainstalowaniu nowych sterów doszło sporo nowych opcji i min. opcja Włącz ulepszenia audio- która może być pomocna również w Twoim wypadku. Upewnij się też, że Mikserze Głośności masz wszystko dobrze ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 17:37, Isil napisał:

> >
> Spróbuj pobrać czymś innym np Internet Explorer (matko naprawdę to napisałem? :(
) i
> powiedz czy masz to samo

próbowałem Explorerem, nic nie dało, próbowałem nawet ściągnąć Operę i też nic...ja pierdziele
- czy to może mieć związek z odinstalowaniem Nortona?
Słyszałem, że przy odinstalowaniu tego programu, odinstalowuje ine różne ważne sterowniki...ale
jesli tak, to nawet nie mam jak ich pobrać:-/ fatalnie...


Możesz zainstalować go ponownie choć to raczej nie pomoże. Utwórz nowy profil użytkownika z uprawnieniami admina i tam spróbuj coś pobrać, może to wina ustawień konta. Drugą opcją są problemy z rejestrem albo cookies (znajomy nie mógł zbuforowac filmów z YT bo miał pełny limit ciasteczek). Do rejestru i plików cookies polecam Ccleaner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem przy kompresji plików. Używam programu 7-Zip. Próbowałem wszystkich możliwych opcji, ale po tych wszystkich działaniach rozmiar spakowanego piliku pozostaje bez zmian. Co mam robić ? Proszę doradźcie mi, bo ja się na tym kompletnie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 12:51, White_Eagle napisał:

Mam mały problem przy kompresji plików. Używam programu 7-Zip. Próbowałem wszystkich
możliwych opcji, ale po tych wszystkich działaniach rozmiar spakowanego piliku pozostaje
bez zmian. Co mam robić ? Proszę doradźcie mi, bo ja się na tym kompletnie nie znam.


Przede wszystkim co próbujesz kompresować. Jeżeli są to dane już skompresowane, takie jak np grafiki w formacie jpg to już nie zmniejszysz objętości pliku. Program nie będzie w stanie czasowo "usunąć" powtarzających się ciągów znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2009 o 23:30, Plomyq napisał:

Możesz zainstalować go ponownie choć to raczej nie pomoże. Utwórz nowy profil użytkownika
z uprawnieniami admina i tam spróbuj coś pobrać, może to wina ustawień konta. Drugą opcją
są problemy z rejestrem albo cookies (znajomy nie mógł zbuforowac filmów z YT bo miał
pełny limit ciasteczek). Do rejestru i plików cookies polecam Ccleaner.


Nie mam możliwości ponownej instalacji Nortona :-/
Nowy profil uzytkownika też nie pomógł, ani czyszczenie z temporary files...
Jak sie pewnie domyślasz ściągnięcie Ccleanera też nie jest rozwiązaniem (po prostu nie mogę go pobrać)...
Mam model Lenovo (laptop) wersja Y530 z funkcja OneKey Recovery System - chyba wcisnę tą opcję, bo innej możliwości nie wiedzę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problem z mikro przycinkami w grach. Trudno to opisać ale jest to coś w rodzaju: stop klatka i jedziemy dalej. Jeszcze nie sprawdziłem sterowników do karty, ale mam dziwne przeczucie, że to wina dysków
HD Tune na jednym mało co nie zwariował.

Proszę bardzo o pomoc bo tak nie można grać.

20090622191552

20090622191607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, co parenaście sekund przycina mi się komp. Zauważyłem w menedżerze zadań ze wzrasta nagle CPU avp.exe i wtedy się przycina. Wie ktoś co na to zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Posiadam laptopa hp pavilion tx 1000 i telewizor 40" samsung le40a656. Chciałbym podłączyć sobie tego laptopa do telewizora. Czy wejście d-sub się nada? Oba urządzenia da się tym podłączyć ale chciałem zapytać czy tak będzie ok? Chociaż max. obraz i tak mam 1280 na 800 a więc daleko od full hd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to może być?

Raz na jakieś kilka minut następuje błyskawiczne (ułamkowo-sekundowe) odświeżenie ekranu. Nie jest to coś takiego jak przy rozmagnesowywaniu, że robi się czarny i się trzęsie, tylko coś jakby przebiegał przez ekran taki prąd/fala odświeżenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 22:52, barth89 napisał:

Co to może być?

Raz na jakieś kilka minut następuje błyskawiczne (ułamkowo-sekundowe) odświeżenie ekranu.
Nie jest to coś takiego jak przy rozmagnesowywaniu, że robi się czarny i się trzęsie,
tylko coś jakby przebiegał przez ekran taki prąd/fala odświeżenia...


spróbuj zwiększyć częstotliwość odświeżania ze 60 na np.70 lub 75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 23:09, 0--Player--0 napisał:

> Co to może być?
>
> Raz na jakieś kilka minut następuje błyskawiczne (ułamkowo-sekundowe) odświeżenie
ekranu.
> Nie jest to coś takiego jak przy rozmagnesowywaniu, że robi się czarny i się trzęsie,

> tylko coś jakby przebiegał przez ekran taki prąd/fala odświeżenia...

spróbuj zwiększyć częstotliwość odświeżania ze 60 na np.70 lub 75.


Odświeżanie mam na 100 ;> I mam tak od kilku lat, a dopiero teraz zaczęło się tak dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się