PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Ten benchmark bardzo obciaza karte, bo turbinka w gtx 285 zaczela byc uciazliwa :).
Patrze na ilosc obrotow a tu 100 % !!! :))).
Tyle, ze u mnie jest to okolo 3273 rpm.

Ten odczyt jest z testu furmark.
Sciagnij i zapusc. Moze karta sie wylaczy a to bedzie oznaczac, ze jest za goraca. "pączek" w tym tescie jest zabojczy :).

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1334406.html

20090626213614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 21:39, Misquamaqus napisał:



Fakt, ten "pączek" jest zabójczy... Pod każdym względem :) Po ok. 15 minutach testowania karta o dziwo nadal była w pełni sprawna, nie było również żadnych błędów w wyświetlaniu obrazu, choć nie pamiętam kiedy ostatnio się tak mocno ta bidula namęczyła :) Zabawne że jakiś tam owłosiony pączek potrafi kartę zmęczyć bardziej niż niemal dowolna gra :)
A temperatury przy "turbinie" na ok. 6000RPM (czyli 60%) oscylowały się maksymalnie w okolicach 85 stopni, czyli jak na tą kartę: nic specjalnie strasznego ;) A zawsze można jeszcze puścić wiatraczek na 8300RPM (czyli max.)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 22:31, Kreeg napisał:

>

Fakt, ten "pączek" jest zabójczy... Pod każdym względem :) Po ok. 15 minutach testowania
karta o dziwo nadal była w pełni sprawna, nie było również żadnych błędów w wyświetlaniu
obrazu, choć nie pamiętam kiedy ostatnio się tak mocno ta bidula namęczyła :) Zabawne
że jakiś tam owłosiony pączek potrafi kartę zmęczyć bardziej niż niemal dowolna gra :)
A temperatury przy "turbinie" na ok. 6000RPM (czyli 60%) oscylowały się maksymalnie w
okolicach 85 stopni, czyli jak na tą kartę: nic specjalnie strasznego ;) A zawsze można
jeszcze puścić wiatraczek na 8300RPM (czyli max.)...


Jak "pączus" nie wylaczyl karty, to spokojnie mozesz byc pewny co do chlodzenia gpu.
Moze winne sa sterowniki lub, to co pisales wczesniej.

Sciagnij jeszcze jeden benchmark...to najpiekniejszy test jaki w zyciu widzialem :).
Tu nvidia pokazala na co ja stac. Przepieknie zrobione szczegoly itp.

Tu masz link do porady jak uruchomic meduse:

http://pclab.pl/news33108.html

A tu link do medusy:

http://www.guru3d.com/news/nvidia-medusa-technology-demo-download/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop to też komputer tak więc:

W moim laptopie napęd DVD nie czyta żadnych płyt :/ nie wiem co zrobić naszczęście mam laptopa na gwarancji ale z byle błachostką nie chce mi sie go wysyłać tak więc co się stać mogło z napędem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 23:29, NdysH napisał:

Laptop to też komputer tak więc:

W moim laptopie napęd DVD nie czyta żadnych płyt :/ nie wiem co zrobić naszczęście mam
laptopa na gwarancji ale z byle błachostką nie chce mi sie go wysyłać tak więc co się
stać mogło z napędem??


Widac go w moj komputer ?.
Bios widzi naped ?.
Jak masz plytke czyszczaca laser, to ja pusc niech sie pokreci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 23:42, Misquamaqus napisał:

1.Widac go w moj komputer ?.
2.Bios widzi naped ?.
3.Jak masz plytke czyszczaca laser, to ja pusc niech sie pokreci...


1. taak :)
2.taaak:)
3. Nieee :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 23:44, NdysH napisał:

> 1.Widac go w moj komputer ?.
> 2.Bios widzi naped ?.
> 3.Jak masz plytke czyszczaca laser, to ja pusc niech sie pokreci...

1. taak :)
2.taaak:)
3. Nieee :/


To by oznaczalo, ze naped umarl lub masz jakies "popsute" plytki :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 00:22, Misquamaqus napisał:

> 3. Nieee :/


Nie mam takiej płytki ale jutro zakupie może coś to da

Dnia 27.06.2009 o 00:22, Misquamaqus napisał:

To by oznaczalo, ze naped umarl lub masz jakies "popsute" plytki :))).


Hmmm... czyżbym miał wszystkie płytki popsute nawet nówki ze sklepu puste?:P Oby nie umarł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... Chciałem zainstalować dzisiaj W7. Przygotowałem partycję. Wkładam płytkę. Wszystko OK, na początku jakieś ładownie, a potem pojawia się te kolorowe tło i... czekam i czekam, aż w końcu po kilku minutach wyskoczyło okno z wyborem języka. I znów czekam (napis Setup is starting) Znów załączyło po kilku minutach (to raczej nie powinno tyle trwać, prawda?) I tu pojawił się już poważniejszy problem. Instalator nie wykrywa mi dysków twardych. Nie mogę zainstalować nowego Windowsa ;| Co może być tego przyczyną?

Aha, sprawdzałem i podociskałem wszystkie kable... Po jakimś czasie (4-5 min gdy sprawdzałem kable) usłyszałem jakby Bum!. Komp się zresetował ;/ Czy coś mogło się spalić (cały sprzęt działa, jednak z jakiegoś powodu to Bum się pojawiło)

Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 13:43, tomasz23 napisał:

Mam problem... Chciałem zainstalować dzisiaj W7. Przygotowałem partycję. Wkładam płytkę.
Wszystko OK, na początku jakieś ładownie, a potem pojawia się te kolorowe tło i... czekam
i czekam, aż w końcu po kilku minutach wyskoczyło okno z wyborem języka. I znów czekam
(napis Setup is starting) Znów załączyło po kilku minutach (to raczej nie powinno tyle
trwać, prawda?) I tu pojawił się już poważniejszy problem. Instalator nie wykrywa mi
dysków twardych. Nie mogę zainstalować nowego Windowsa ;| Co może być tego przyczyną?


Aha, sprawdzałem i podociskałem wszystkie kable... Po jakimś czasie (4-5 min gdy sprawdzałem
kable) usłyszałem jakby Bum!. Komp się zresetował ;/ Czy coś mogło się spalić (cały sprzęt
działa, jednak z jakiegoś powodu to Bum się pojawiło)

Proszę o pomoc :)


Nie da sie pomoc na odleglosc tym bardziej, ze nie podales konfiguracji komputera.

Zainteresowalbym sie zasilaczem. Wez miernik i sprawdz napiecia w molexie.
Do instalacji win 7 jest potrzebna partycja 30 gb lub wieksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 13:59, Misquamaqus napisał:

Nie da sie pomoc na odleglosc tym bardziej, ze nie podales konfiguracji komputera.

Zainteresowalbym sie zasilaczem. Wez miernik i sprawdz napiecia w molexie.
Do instalacji win 7 jest potrzebna partycja 30 gb lub wieksza.

Jest nawet 50GB

Pierwszy problem chyba leży gdzie indziej :) System chyba chce sterowników do zainstalowania. Ale jakich i po co? Może od RAID?

Niestety nie posiadam żadnego miernika ;/

Konfing: Athlon X2 4800+, Gigabyte MA770-DS3, GF 9600GT, 2x1GB Ram Mushkin 800 CL4, Corsair 450W, 2xWD 250GB AAKS (RAID 0) i 1 WD 250GB KS (myślałem, że problem leży w tym dysku. Był używany kilka lat, i teraz znów go podłączyłem właśnie żeby służył jako dysk systemowy. Jednak gdy go odłączyłem znowu instalacja trwa bardzo długo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wyswietlaniem grafiki w moim kompie
po graniu (czasami 5 min czasami 1 h ) tekstury zmieniaja sie w inne
temperatura karty ok 50 *
komputer:
Sempron 2600+
1Gb ram
GF 8600GT
zasilacz Chieftec 350 w

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu gry problem znika (na kolejne 5 lub 60 min )

20090627144217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 14:25, tomasz23 napisał:

> Nie da sie pomoc na odleglosc tym bardziej, ze nie podales konfiguracji komputera.

>
> Zainteresowalbym sie zasilaczem. Wez miernik i sprawdz napiecia w molexie.
> Do instalacji win 7 jest potrzebna partycja 30 gb lub wieksza.
Jest nawet 50GB

Pierwszy problem chyba leży gdzie indziej :) System chyba chce sterowników do zainstalowania.
Ale jakich i po co? Może od RAID?

Niestety nie posiadam żadnego miernika ;/

Konfing: Athlon X2 4800+, Gigabyte MA770-DS3, GF 9600GT, 2x1GB Ram Mushkin 800 CL4, Corsair
450W, 2xWD 250GB AAKS (RAID 0) i 1 WD 250GB KS (myślałem, że problem leży w tym dysku.
Był używany kilka lat, i teraz znów go podłączyłem właśnie żeby służył jako dysk systemowy.
Jednak gdy go odłączyłem znowu instalacja trwa bardzo długo)


Nie trzeba zadnego sterownika do raid podczas instalki win 7.
Odlacz ten 3 dysk i zostaw tylko raid 0. Na raidzie ma byc osobna partycja np. 30 gb i tam wlasnie ma byc zainstalowany win 7.
Ja tez mam raid 0 i nie mialem zadnych problemow z instalacja systemu oraz z jego dzialaniem.
moze zrob reset biosa zworka cmos i poustawiaj macierz od nowa bez tego trzeciego dysku.
System instaluj na fabrycznych zegarach czyli bez OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 14:43, TROLL1216 napisał:

mam problem z wyswietlaniem grafiki w moim kompie
po graniu (czasami 5 min czasami 1 h ) tekstury zmieniaja sie w inne
temperatura karty ok 50 *
komputer:
Sempron 2600+
1Gb ram
GF 8600GT
zasilacz Chieftec 350 w

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu gry problem znika (na kolejne 5 lub 60 min )


Sprobuj zmienic sterowniki karty graficznej.

Moze te pojda lepiej ?.

http://www.nvidia.pl/object/winxp_186.18_whql_pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 14:56, Misquamaqus napisał:

Nie trzeba zadnego sterownika do raid podczas instalki win 7.
Odlacz ten 3 dysk i zostaw tylko raid 0. Na raidzie ma byc osobna partycja np. 30 gb
i tam wlasnie ma byc zainstalowany win 7.
Ja tez mam raid 0 i nie mialem zadnych problemow z instalacja systemu oraz z jego dzialaniem.
moze zrob reset biosa zworka cmos i poustawiaj macierz od nowa bez tego trzeciego dysku.
System instaluj na fabrycznych zegarach czyli bez OC.


Na samym RAID też chce jakichś sterowników. Może po prostu wsadzę płytę od Mobo i niech ma :P
A co może być przyczynę tego przymulania instalacji (długi czas oczekiwania na kolejny etap)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 14:56, Misquamaqus napisał:

Ja tez mam raid 0 i nie mialem zadnych problemow z instalacja systemu oraz z jego dzialaniem.
moze zrob reset biosa zworka cmos i poustawiaj macierz od nowa bez tego trzeciego dysku.
System instaluj na fabrycznych zegarach czyli bez OC.


sorry, za drugi post, ale zapomniałem dodać

Mam nadzieję, że podczas stawiania RAID od nowa nie stracę wszystkiego co mam na dyskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2009 o 15:11, tomasz23 napisał:

sorry, za drugi post, ale zapomniałem dodać

Mam nadzieję, że podczas stawiania RAID od nowa nie stracę wszystkiego co mam na dyskach?


Nie, nie !!!.
Nie kasuj samej macierzy, tylko w biosie po jego resecie ustaw od nowa raid zamiast IDE.

Co do zamulen, to juz musisz sam do tego dojsc.
Moze rob instalke bez zbednych urzadzen i na jednej kosci ram.
Potem to sobie poustawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 15:54, Misquamaqus napisał:

Nie, nie !!!.
Nie kasuj samej macierzy, tylko w biosie po jego resecie ustaw od nowa raid zamiast
IDE.

Co do zamulen, to juz musisz sam do tego dojsc.
Moze rob instalke bez zbednych urzadzen i na jednej kosci ram.
Potem to sobie poustawiasz.


Reset już zrobiony. Teraz muszę przygotować partycję... Mam jedną wolną, ale aż 80Gb. Trochę przy dużo. Można to zredukować jakimś programem? Czytałem o Partition Manager czy jakoś tak, ale jak program zachowa się przy RAID''zie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 19:10, tomasz23 napisał:

Reset już zrobiony. Teraz muszę przygotować partycję... Mam jedną wolną, ale aż 80Gb.
Trochę przy dużo. Można to zredukować jakimś programem? Czytałem o Partition Manager
czy jakoś tak, ale jak program zachowa się przy RAID''zie?


Spróbowałem jeszcze 2 razy. Raz na samym RAID, a potem znów z dodatkowym dyskiem i cały czas chce jakieś sterowniki... Może jednak ściągnę te stery do RAID i przegram je na pendrive i moze pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 20:38, tomasz23 napisał:

> Reset już zrobiony. Teraz muszę przygotować partycję... Mam jedną wolną, ale aż
80Gb.
> Trochę przy dużo. Można to zredukować jakimś programem? Czytałem o Partition Manager

> czy jakoś tak, ale jak program zachowa się przy RAID''zie?

Spróbowałem jeszcze 2 razy. Raz na samym RAID, a potem znów z dodatkowym dyskiem i cały
czas chce jakieś sterowniki... Może jednak ściągnę te stery do RAID i przegram je na
pendrive i moze pójdzie



Moze zeczywiscie masz racje z tymi sterownikami ?.
Bardzo mozliwe, ze win 7 nie ma w swojej bazie Twojej plyty glownej...bardzo w to watpie, jednak jak wytlumaczyc potrzebe wgrania sterownikow ?.
Napisz jakie postepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się