PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2009 o 19:08, Jackal-pl napisał:

jeden dziwny. Co ma partycja do AUTO ODTWARZANIA?

Jak ma plik autostart.inf to całkiem sporo. Ograniczenie tego mechanizmu do płyt Microsoft ma dopiero w planach, chwilowo autodtwarzanie można zrobić z wszystkiego (nawet pendrive-a). Co do głównego problemu to obstawiam resztki po jakimś szkodniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojawił się ostatnio taki problem:
Komputer mój nie chce się włączyć, albo wiesza w trakcie uruchamiania - kiedy uda sie uruchomic (kilka resetów) wtedy działa bez problemu. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój poprzedni post spotkał się ze średnim zainteresowaniem, więc napiszę to jeszcze raz...

Ostatnio podczas grania w Dead Space (a dzisiaj także podczas grania w demo ArmA II) wyłączył mi się parę razy monitor... Tak sam z siebie, sam komp dalej działał normalnie, słyszałem wszystkie dźwięki w grze itd... Ponowne włączanie monitora nic nie dawało (tj. lampka się świeciła, ale ekran już niekoniecznie...), skutek przynosił jedynie restart kompa. Co może być tego przyczyną? Przecież Dead Space nie jest zbytnio wymagającą (jak na dzisiaj) grą, więc przegrzewanie się karty czy procesora jest raczej wątpliwe.... Dawniej miałem już takie wyłączanie się (np. w Bioshocku), ale to było parę miesięcy temu... No i szlag, znowu to wróciło :(
Monitor to 5-cio letni już BenQ V772 (jak można się domyślić, CRT), czy istnieje możliwość, aby to on był przyczyną problemu? Czy może raczej w karcie/sterownikach/procesorze/czymkolwiek innym należy szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 22:23, Skie napisał:

Witam, pojawił się ostatnio taki problem:
Komputer mój nie chce się włączyć, albo wiesza w trakcie uruchamiania - kiedy uda sie
uruchomic (kilka resetów) wtedy działa bez problemu. Co może być przyczyną?


Zdefragmentuj maxymalnie partycje systemowa i zrob przeprowadz check disk.

@Kreeg

Byc moze wina monitora; moj LCD BENQ T905 po 4 latach przestal wyswietlac obraz :P
Sprobuj odistalowywac sterowniki karty graf. i zainstaluj najnowsze; jak to nie pomoze, to sprobuj tak ze sterownikami do plyty glownej.
Najlepiej sprobuj tez podlaczac do komputera inny monitor w celu sprawdzenia, gdzie lezy problem, oraz monitor do innego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 10:39, kuba9876543210 napisał:

Byc moze wina monitora; moj LCD BENQ T905 po 4 latach przestal wyswietlac obraz :P
Sprobuj odistalowywac sterowniki karty graf. i zainstaluj najnowsze; jak to nie pomoze,
to sprobuj tak ze sterownikami do plyty glownej.
Najlepiej sprobuj tez podlaczac do komputera inny monitor w celu sprawdzenia, gdzie lezy
problem, oraz monitor do innego komputera.


Sterowniki zarówno do płyty jak i karty mam najnowsze jakie są dostępne. Ich reinstalacja nic nie daje, z resztą na poprzednich "instalacjach" Windowsa też tak miałem. Póki co, po przeczytaniu co nieco na innych forach, zmieniłem w biosie taktowanie szyny PCI-E z "Auto" na 101Mhz, może to coś da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 17:54, Isil napisał:

> witam, mam problem ze ściąganiem plików z sieci, w trakcie ściągania wszystko jest
ok,
> ale po zakończeniu ściągany plik o prostu gdzieś znika - jakby proces w ogóle nie
miał
> miejsca...czy to coś nie tak z programem antywirusowym, czy jakiś iny problem?
> Mam Eset, wcześniej miałem Nortona i być może w trakcie odinstalowywania coś się
niepotrzebnie
> usunęło...
> sorki, za offtopa na temacie o Viście
> > >
> > Spróbuj pobrać czymś innym np Internet Explorer (matko naprawdę to napisałem?
:(
> ) i
> > powiedz czy masz to samo
>
> A próbowałeś otwierać programy bezpośrednio menadżerami, którymi je pobierałeś?
Znaczy
> się np. w Operze zawsze po pobraniu dostępna jest lista pobranych plików i z tej
listy
> można np. otworzyć taki plik bezpośrednio w Operze a nie wyszukują plik na dysku.

>
> Podobną sytuację miałem ostatnio kiedy pobierałem jakiś plik worda a zajmował on
0
> miejsca na dysku- i po pobraniu pliku, nie było go w miejscu docelowym- ale można
go
> było otworzyć (pusty dokument word) właśnie w ten opisany przeze mnie sposób.

> Możesz zainstalować go ponownie choć to raczej nie pomoże. Utwórz nowy profil użytkownika

> z uprawnieniami admina i tam spróbuj coś pobrać, może to wina ustawień konta. Drugą
opcją
> są problemy z rejestrem albo cookies (znajomy nie mógł zbuforowac filmów z YT bo
miał
> pełny limit ciasteczek). Do rejestru i plików cookies polecam Ccleaner.

Wracam do mojego pytania, niestety porady powyżej nie pomogły:-/
ma ktoś jeszcze jakieś pomysły o co kaman, że nie mogę zapisać w żadnym miejscu na kompie
plików, które próbuje ściągnąć z sieci?


Z powyższym chyba jednak będę musiał się wybrać do specjalisty, ale może ktoś mi powie z czego wynika błąd, o którym piszę poniżej?
Przy próbie otwarcia skompresowanego pliku wyskakuje mi taki błąd:
"Błąd folderów skompresowanych
System Windows nie może otworzyć folderu skompresowanego (zip) o nazwie:
C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\XVII.zip."
Wie ktoś jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2009 o 10:58, Kreeg napisał:

Sterowniki zarówno do płyty jak i karty mam najnowsze jakie są dostępne. Ich reinstalacja
nic nie daje, z resztą na poprzednich "instalacjach" Windowsa też tak miałem. Póki co,
po przeczytaniu co nieco na innych forach, zmieniłem w biosie taktowanie szyny PCI-E
z "Auto" na 101Mhz, może to coś da...


Pokaz nam temperatury karty po powiedzmy 10 minutach jakiej wymagajacej gry. Wlacz hwmonitor i zostaw go uruchomionego. Wlacz gre i po 10 minutach wyjdz z niej i szybko zrob printscreena. Bedzie widomo czy karta czasem sie nie przegrzewa.

http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:31, Misquamaqus napisał:



Tak jak sądziłem, temperatury w normie (oczywiście, jak na HD4850 z referencyjnym chłodzeniem..). Zresztą zdziwiłoby mnie to gdyby było inaczej, bo zwiększyłem w sterownikach karty prędkość wiatraczka, no i nie dawno chłodzenie gruntownie czyściłem :) Gra jakiej użyłem to demo ArmA II w maksymalnych ustawieniach, włączyłem tak na ok. 10 min.: liczba klatek na sekundę nie przekraczała 15, więc można to chyba uznać za "wymagającą grę" :) Aha, nie patrzcie tylko proszę na temperaturę drugiego dysku, ma on już ponad 5 lat więc pewnie coś mu się schrzaniło... Jakby rzeczywiście miał taką temperaturę, to musiałbym go z wnętrza obudowy zeskrobywać :)

Tak na marginesie: w sterownikach znalazłem tajemniczą opcję o nazwie VPU Recover, która... cytuję opis:
"VPU Recover allows the ATI display driver to reset the graphics processor in the event it stops responding to commands from the display driver. Using VPU Recover the display driver will, in most cases, be to reset te graphics processor without requiring a system restart"

Domyślnie ta opcja była u mnie włączona. Czy to wyłączanie się monitora może być spowodowane tą dziwną funkcją? Szczególnie ta część "be able to reset graphics processor" mnie zaniepokoiła... Bo w sumie to by się zgadzało, bo po tym samoistnym wyłączeniu się monitora słychać wyraźne zwolnienie prędkości wiatraczka, zupełnie tak jakby wracał do swoich ustawień defaultowych (jak wcześniej napisałem, w sterownikach go dość mocno przyspieszyłem), czyli w sumie resetował się.

BTW: Dzięki za link do naprawdę fajnego programu :) Na ogół używałem speedfana, ale ten tutaj wydaje mi się być dużo lepszy...

Aha, jeszcze screen z temperaturami:

20090626165503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem - płyta Asus P5Q-E i nie gaśnie jedna dioda ze zintegrowanej sieciówki. Nie ważne czy komp jest włączony czy nie. Jak długo jest w prądzie, dioda świeci. No i oczywiście poza tym, że non stop świeci, to ruter nie wykrywa tego portu. HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak...jezeli te temperatury sa po 10 minutach mocnego benchmarka, to wszystko z chlodzeniem jest OK.
Jest tylko jedna sprawa...mianowicie, gdy gpu zwalnia lub sie wylancza, oznacza to, ze jest za wysoka temperatura dla tego chcialem ich odczyty.
Moze sekcja zasilania karty jest przegrzana ?.

Tu masz gpu-z. Zrob jeszcze raz test i pokaz zakladke sensors.

http://www.programosy.pl/program,gpu-z.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 18:52, Misquamaqus napisał:



Ok, "procedura testowa" była identyczna, załączam screen z wynikami. Nie wiem czy są dobre czy złe, nigdy się resztą temperatur karty poza GPU nie interesowałem :)

BTW: Co do ArmA II, no to kurczę wcale nie jest tak źle z ilością klatek na sekundę jak sądziłem "na oko" :) Te ok. 15 fps to mam właściwie tylko kiedy jestem w bliskim otoczeniu drzew i innych krzaczorów, jak nie ma czegoś takiego zbyt blisko mnie to, woohoo, oszałamiające 20-30 klatek mam ;) No jak zwykle się postarali z optymalizacją... Ale do GTA IV i tak nie ma startu :)

20090626192418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 18:20, Sand_Wraith napisał:

Mam następujący problem - płyta Asus P5Q-E i nie gaśnie jedna dioda ze zintegrowanej
sieciówki. Nie ważne czy komp jest włączony czy nie. Jak długo jest w prądzie, dioda
świeci. No i oczywiście poza tym, że non stop świeci, to ruter nie wykrywa tego portu.
HELP!



Przyzwyczaj się. U mnie jest to samo na Asusie, ale znacznie starszym. Po pewnej burzy, sieciówka odmówiła współpracy, ale diodka się nie wyłącza (cały czas świeci na żółto-pomarańczowo).
Port/sieciówka jest uszkodzona i nic nie można z tym zrobić, no chyba, że zaryzykujesz i odłączysz ją ręcznie, za pomocą śrubokręta, ale na własne ryzyko!!!
PS: Jeżeli Tobie też tak sie zrobiło po burzy, to obaj mamy szczęście, że nie uszkodziła się płyta główna :).
Jednak ASUS robi dobre rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2009 o 19:44, Jackal-pl napisał:

Przyzwyczaj się. U mnie jest to samo na Asusie, ale znacznie starszym. Po pewnej burzy,
sieciówka odmówiła współpracy, ale diodka się nie wyłącza (cały czas świeci na żółto-pomarańczowo).
Port/sieciówka jest uszkodzona i nic nie można z tym zrobić, no chyba, że zaryzykujesz
i odłączysz ją ręcznie, za pomocą śrubokręta, ale na własne ryzyko!!!
PS: Jeżeli Tobie też tak sie zrobiło po burzy, to obaj mamy szczęście, że nie uszkodziła
się płyta główna :).
Jednak ASUS robi dobre rzeczy :)


Dokładnie - burza. Nie pisałem tego bo nie chciałem żeby ludzie się sugerowali jak w milionerach ;]
Nie bałem się o resztę no miałem dobry zasilacz z listwą, z uziemieniem => Jedyne co mogło nawalić to livebox podłączony właśnie ethernetem. heh tepsa ... Nie mniej sprzęt jest na gwarancji, mam jeszcze drugi port i z niego właśnie korzystam. Jak będę miał wolne to pewnie pójdzie na gwarancje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 19:30, Kreeg napisał:

>

Ok, "procedura testowa" była identyczna, załączam screen z wynikami. Nie wiem czy są
dobre czy złe, nigdy się resztą temperatur karty poza GPU nie interesowałem :)

BTW: Co do ArmA II, no to kurczę wcale nie jest tak źle z ilością klatek na sekundę jak
sądziłem "na oko" :) Te ok. 15 fps to mam właściwie tylko kiedy jestem w bliskim otoczeniu
drzew i innych krzaczorów, jak nie ma czegoś takiego zbyt blisko mnie to, woohoo, oszałamiające
20-30 klatek mam ;) No jak zwykle się postarali z optymalizacją... Ale do GTA IV i tak
nie ma startu :)


Oj cos szybko Ci ta turbinka sie kreci :)).
6 tysiecy obrotow :))).
Tak czy siak temperatury sa dosc wysokie, ale chyba nie na tyle, zeby sie monitor wylanczal.

Co do benchmarka, to powiem tyle...totalna porazka. Wlazlem w drzewa i ilosc fps spadla do 13 :))).
Wszystko co mozliwe na b. wysoko oraz AAx8. Wiecej nie ma do ustawienia. 1680/1050.

Przy gtx 285 i e8400, to jest za malo fps-ow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 20:15, Sand_Wraith napisał:

ciach



Ja też nie wyłączam kompa, ale zawsze odłączam Internet (idzie od sąsiada po kablu, który ma około 20m, w powietrzu. Nigdy nic nie wiadomo, a może akurat w niego walnie....
było po prostu przepięcie i część kompa poszła na emeryturę.
Pozdrawiam.
PS: Mi to nie przeszkadza, nie widzę tego nawet w nocy więc wali mnie to, czy to świeci, czy nie. Diody mają kosmicznie niski pobór energii, więc i tak tego ani Ty nie odczujesz, ani (ew.) Twoi rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 20:49, Sand_Wraith napisał:

> > ciach
>
Ta, ale to zawsze jeden port mniej, o to głównie się sprawa rozchodzi ...



Ale zawsze możesz dokupić za 2 dychy sieciówkę i jest ona znacznie bezpieczniejsza.
Jak masz gwarancję - warto z niej skorzystać, ale ja zdecydowanie polecam wykorzystanie gwarancji, gdy MoBo nie da się już bardziej zepsuć. Bądź pod koniec okresu ważności :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 20:24, Misquamaqus napisał:

Oj cos szybko Ci ta turbinka sie kreci :)).
6 tysiecy obrotow :))).


Bo sam tak sobie ustawiłem :) Teraz mam przynajmniej pewien komfort psychiczny, po tym jak kiedys GPU w Crysisie mi dobiło do ponad 110 stopni... Wtedy co prawda było dużo syfu w radiatorze, no ale teraz już wolę być w 100% pewnym że tej karcie nie jest za gorąco :) A aż tak bardzo mi ten odgłos a''la odkurzacz nie przeszkadza... Jak przez dłuższy czas nie gram to go odrobinę "przyhamowuję" :)

Dnia 26.06.2009 o 20:24, Misquamaqus napisał:

Tak czy siak temperatury sa dosc wysokie, ale chyba nie na tyle, zeby sie monitor wylanczal.


No i właśnie w tym jest problem... No zobaczę, może po mojej ostatnie zabawie w sterownikach i biosie, wyłączeniu tego całego "VPU Recover" będzie ok... A jak nie, no to młotek do ręki i wszystko od razu zadziała jak trza... ;) Zresztą, z tego co wyczytałem to tego typu problemy (mimo że to raczej rzadkość) najczęściej dotykają kompy z kartami od ATi, nVidia niestety jak zwykle górą... :)

Dnia 26.06.2009 o 20:24, Misquamaqus napisał:

Co do benchmarka, to powiem tyle...totalna porazka. Wlazlem w drzewa i ilosc fps spadla
do 13 :))).
Wszystko co mozliwe na b. wysoko oraz AAx8. Wiecej nie ma do ustawienia. 1680/1050.

Przy gtx 285 i e8400, to jest za malo fps-ow.


No to ja mam na HD4850 podobnie jeśli chodzi o ilość fpsów... tyle że ja gram na 1024x768, bo więcej przy 85Hz ten mój stary złom (monitor rzecz jasna) nie obsługuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się