PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wiitam! Mam ogromny problem. Szczegółowe informacje są podane w tym temacie: http://www.gram.pl//forum_post.asp?tid=11259&u=10 .

Prawdopodobnie to wina BIOS''u. Spróbuję go aktualizować - jeżeli mi się to uda. Nie wiecie czy coś innego nie mogłoby być jeszcze przyczyną tego problemu? Jestem bardzo wdzięczny za każdą informację.

Z poważaniem

Marth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 18:35, Elwro napisał:

U mnie dopiero instalator z SP2 widzial dobrze duze dyski. I Raid nie mial tu nic do rzeczy.


Mój XP Home Edition ma zaimplementowane SP2 a mimo to nie widzi ratycji jakie istnieją na dysku tylko pokazuje jedną o łącznej pojemności obydwoch dysków i to jest problem ;\

Dnia 26.08.2006 o 18:35, Elwro napisał:

Pociesze Cie, ze u mnie w momencie, w ktorym instalator pokazywal mi jedna wielka partycje
na dysku, FAKTYCZNIE tworzyla sie na nim jedna wielka partycja, czyli czasowo tracilem wszystkie
dane (wczesniej byly 4 partycje i musialem je odzyskiwac.)


Ja kilkakrotnie odpalałem instalatora i na szczęście dostęp do starej instalacji nadal mam (dowód: pisze właśnie na forum ;) Gorzej, że nie mogę systemu przeinstalować. Znaczy mogę, ale nie chce mi się robić na dvd backupu wszystkiego co mam - to cały dzień pracy ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 15:52, GeoT napisał:

>/.../ Gorzej, że nie mogę systemu przeinstalować. Znaczy mogę,
ale nie chce mi się robić na dvd backupu wszystkiego co mam - to cały dzień pracy ;\

To szacunek optymistyczny. U mnie trwałoby to pełne dwa dni, bo mam dwa systemy operacyjne, na dwóch dyskach i dwa zapasowe dyski ;). Jak coś nawali, to wymieniam dysk i tylko dogrywam to, co od instalacji się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może spróbuj odłączyć jeden dysk na czas inastalacji systemu. Jak zainstalujesz Windowsa na wybranej partycji to podepnij drógi na którym nie instalujesz Windowsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 17:19, BuuBuu napisał:

a może spróbuj odłączyć jeden dysk na czas inastalacji systemu. Jak zainstalujesz Windowsa
na wybranej partycji to podepnij drógi na którym nie instalujesz Windowsa


A tego boję się robić. Partycje postawiłem na dwóch dyskach pracujących w raidzie. Nie znam się może ale licho wie jak komp sobie te dane na nich poukładał. Jak mi macież poleci to chyba dane też tym bardziej że to raid typu 0 czyli nie mirrorowy tylko ten nastawiony na wydajność ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2006 o 19:39, GeoT napisał:


A tego boję się robić. Partycje postawiłem na dwóch dyskach pracujących w raidzie. Nie znam
się może ale licho wie jak komp sobie te dane na nich poukładał. Jak mi macież poleci to chyba
dane też tym bardziej że to raid typu 0 czyli nie mirrorowy tylko ten nastawiony na wydajność
;\


No to masz problem. Ja tam na tym tak bardzo się nie znam, ale sam jednak zrobiłbym partycje na każdym dysku z osobna. A zgrać wszystkiego pewnie też nie masz gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 19:43, BuuBuu napisał:

No to masz problem. Ja tam na tym tak bardzo się nie znam, ale sam jednak zrobiłbym partycje
na każdym dysku z osobna.


Widzsz filozofia macierzy na tym polega, że system te dwa dyski traktuje jak jeden ogromny i tak układa dane by: albo był do nich jak najszybszy dostę albo by były zabezpieczone (przy raidzie 1 o ile dobrze rozumiem, każdy plik ma swój obraz - jakby kopię zapasową). Wadą tego rozwiazania jest to, że jedna część jakiegoś pliku może być na jednym dysku fizycznym a druga część na drugim. Odpięcie jednego może zrobić niezły bałagan - tak to przynajmniej rozumiem.

Dnia 27.08.2006 o 19:43, BuuBuu napisał:

A zgrać wszystkiego pewnie też nie masz gdzie?


Widzisz niby mam - posiadam sporo płyty DVD-RAM format coś jak DVD-RW tylko umożliwiający bezawaryjne wykonanie większej liczby kopii. Gorzej z czasem. Będzie tego pewnie ze 150GB ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie można tego jakimś programem poukładać, żeby pliki nie był podzielone na dwa dyski??? Defragmentacja pożądkuje pliki, ale nie wiem, czy w tym przypadku pomoże. ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 19:57, GeoT napisał:

> > > /.../Gorzej z czasem. Będzie tego pewnie ze 150GB ...

No to masz problem. Masz dwa razy więcej szans na pad dysku (bo są dwa) i utratę wszystkiego. Lepiej jednak zgraj te 150 GB, to Ci zajmie 35 płyt DVD. Cena 35 płyt DVD-RW robi się sporawa, może tak dodatkowy dysk na kopię zapasową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

35 plyt dvd to 35 zl :) wcale nie tak duzo :) a czesc z tych danych na pewno jest albo w ogole nie uzywana:) lub tez mozna ich sie pozbyc ;)

a 160 gb jako dysk to koszt juz o wiele wiekszy niz te 35 plytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 22:58, morthi napisał:

/.../> a 160 gb jako dysk to koszt juz o wiele wiekszy niz te 35 plytek

Prawda! Ale jak jeden dysk z macierzy padnie i straci wszystko, to ten zapasowy dysk będzie jak znalazł. Szybko się zgra, szybciej, niż na te DVD-RAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w raidzie typu mirror (1) kazdy plik ma swoją kopię dokładnie na 2 fizycznym dysku - inaczej takie zabespieczenie jakim jest ten rodzaj raidu nie miałoby sensu. jesteś pewien jaki typ raidu u dziebie jest ustawiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 02:40, Martimat napisał:

w raidzie typu mirror (1) kazdy plik ma swoją kopię dokładnie na 2 fizycznym dysku - inaczej
takie zabespieczenie jakim jest ten rodzaj raidu nie miałoby sensu. jesteś pewien jaki typ
raidu u dziebie jest ustawiony?


Jestem pewnien (bo sam go stawiałem), że mam Raid 0. Niestety mój chipset nie obsługuje 0+1, choć akurat tamten jest jeszcze dziwniejszy bo wymaga 4 identycznych dysków fizycznych (!!!). Coś czytałem, że Intel bodajże pracował nad standardem gdzie przy 0+1 wystarczą dwa dyski a do tego nie muszą być identyczne ani nawet tej samej pojemności ale nie wiem czy jest to już dostępne a poza tym mnie nie dotyczy :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 12:17, Misiekolxp001 napisał:

Wiecie co można zrobić lub kupić aby pamięć wirtualna kompa była większa. Prosze o szybką odpowiedz
bo mój kumpel czeka obok mie i się zastanawia co musi zrobić. :)

Co najwyżej dokupić ram najlepsze rozwiązanie. Są też programy ale z miejsca ci nie powiem gdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 12:36, Misiekolxp001 napisał:

Dzięki za odpowiedz mój kolega już wie co i jak. Tera już kuma że jak grał i wyłanczał gry
to mu tak pisało. A on ma 256MB DDR troche mało.

Powiększy do 512 to będzie mu śmigało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z obrazem- jak wejdę do Internetu, np na gram.pl czy inną stronę to duża część obrazu dziwnie podskakuje, ale na przykład obraz pulpitu jest wyświetlany prawidłowo. Co się dzieje, jak to naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się