PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2006 o 14:24, żyrafa napisał:

Czy lagi w grach moga byc spowodowane np przez wirusy,albo cos innego??Czy tylko przez neta??

Obydwie z tych przyczyn są równie prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem : Gdy dostane jakiegos linka od kogos z gg, albo chce kliknac na link z jakiegos forum lub na jakies podkreslone rzeczy z mozliwoscia otwarcia. Klikam i wogule nic nie reaguje. Powiedźcie w czym jest problem bardzo mi na tym zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 15:15, Filip92 napisał:

Mam problem : Gdy dostane jakiegos linka od kogos z gg, albo chce kliknac na link z jakiegos
forum lub na jakies podkreslone rzeczy z mozliwoscia otwarcia. Klikam i wogule nic nie reaguje.
Powiedźcie w czym jest problem bardzo mi na tym zalezy.


A jaką masz przeglądarke ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 12:48, lukmistrz napisał:

Mam dziwny problem z obrazem- jak wejdę do Internetu, np na gram.pl czy inną stronę to duża
część obrazu dziwnie podskakuje, ale na przykład obraz pulpitu jest wyświetlany prawidłowo.
Co się dzieje, jak to naprawić ?


Pytanie nieaktualne- stało się po prostu coś z FireFoxem ( tylko w nim obraz skacze) przeinstaluję go i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 12:17, Misiekolxp001 napisał:

Wiecie co można zrobić lub kupić aby pamięć wirtualna kompa była większa. Prosze o szybką odpowiedz
bo mój kumpel czeka obok mie i się zastanawia co musi zrobić. :)


Wejść w właściwości mojego komputera, zakladka zaawansowane, tam gdzie pisze wydajność klikasz Ustawienia, w następnym oknie znowu w zakładce wydajnść na dole jest napisane Pamięć wirtualna, tam klikasz zmień.
Ustaw rozmiar początkowy na zalecane, a rozmiar maksymalny na dwa razy więcej, jak to nie wystarczy to zwiększ jeszcze.
Wszystko to jest opisane dla systemu win xp.
screen jak to ma wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 18:24, Pitkit napisał:

> /.../> Ustaw rozmiar początkowy na zalecane, a rozmiar maksymalny na dwa razy więcej, /.../

Z tego, co przeczytałem w pismach komputerowych (a wszystkie piszą to samo) to najlepiej jest ustawić identyczny minimalny i maksymalny rozmiar pamięci wirtualnej. Kiedyś (ale to za dawnych czasów) zalecano, aby wyłączyć pamięć wirtualną, jeśli ilość RAM wynosi 1GB lub więcej. Teraz, to nawet, gdybym miał 4 GB RAM, to pewnie wirtualnej bym nie wyłączył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ano lepiej na ten sam ustawić, ponieważ windows nie musi nieustannie kombinować ile tej pamięci wirtutalnej ma w danej chwili być, mniej obciąża system (a co za tym idzie uruchomione przez użytkownika programy działają szybciej). przy 128 ram najlepiej chyba będzie 256/256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... Teraz, to nawet, gdybym miał 4 GB RAM, to pewnie wirtualnej bym nie wyłączył...

ja mam linux''a 512MB ram''u i tylko 32MB pamieci wirtualnej - i system chyba nigdy jeszcze ze niej nie skorzystal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 18:33, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> Ustaw rozmiar początkowy na zalecane, a rozmiar maksymalny na dwa razy
więcej, /.../
Z tego, co przeczytałem w pismach komputerowych (a wszystkie piszą to samo) to najlepiej jest
ustawić identyczny minimalny i maksymalny rozmiar pamięci wirtualnej. Kiedyś (ale to za dawnych
czasów) zalecano, aby wyłączyć pamięć wirtualną, jeśli ilość RAM wynosi 1GB lub więcej. Teraz,
to nawet, gdybym miał 4 GB RAM, to pewnie wirtualnej bym nie wyłączył...


Wątpię by mój komp kiedykolwiek wykożystał więcej niz minimum, a to max jest na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj kiedy ja kupowałem nagrywarke. Już nie pamiętam. Jak jeszcze miałem zwykłego kompa, to kożystałem z napędów LG i zawsze byłem z nich zadowolony. Ale nie wiem, jak teraz wygląda sytuacja na rynku (jakie są nowe technologie zapisu. Ale jakiś przykład moge Ci podać
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=3899 zerknij tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 14:59, BuuBuu napisał:

z napędów LG i zawsze byłem z nich zadowolony. Ale nie wiem, jak teraz wygląda sytuacja na


No właśnie chciałem sobie dziś juz zamówic napę LG ale nie wiedziałem jaka to marka jest najlepsza w napędach . dzx
A czy DVD rom może popsuc się od gry kiedy ja się wgrywa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam pragne opisac moj problem i uzyskac wasza pomoc.

A zatem, potrzebuje zainstalowac swiezy system na komputerze po czym chce uzyc jakiegokolwiek programu robiacego obraz systemu (Np. Norton Ghost), wazne jest by ustawic komputer tak, ze pod koniec dnia powiedzmy o 23:00 sie wylanczal po czym wlanczal sie samoczynnie o powiedzmy 8:00 (z tym akurat nie mam problemu, mozna uzyc program do wylaczenia o jakiejsc porze no i w biosie moge ustawic auto switch on), sek w tym ze komputer po uruchomieniu ma automatycznie podmienic obraz systemu, po czym ma sie uruchomic jako nowy swiezy system.
Chce by tak kazdego ranka system byl odswiezany i wracal co dziennie do ustawien z poprzedniego dnia.

Dla przykladu kiedys na win98 mialem zrobione tak ze system sie wlanczal i w autoexecu i jeszcze jednym pliku juz nie pamietam wrzucilem krotki skrypt ktory uruchamial NortonGhosta od razu przywracajac system z obrazu ale sek w tym ze trzeba bylo po operacji wcisnac enter zeby komputer sie zresetowal to raz a dwa teraz chce zrobic podobny myk ale na winXP a tam kompletnie nie mam pojecia jak zrobic by w autostarcie przed uruchomieniem systemu odpalal sie np. ghost.

Serdecznie dziekuje za wszelkie wskazowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się