PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wczoraj mój kumpel chciał sobie wrzucić kilka mp3 na swój odtwarzacz mp3. Standardowo podłączym kabel z mp3 do kompa i w tym momencie komputer mu nagle zgasł. Do tej pory nie chce się zapalić.
Co mogło się stać... ? Kumpel mówił że raczej mu się nic nie spaliło, bo by coś czuł. Ja sam także nie wiem co mogło się stać. Może ktoś pomoże ?

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:14, Seqiu napisał:

Wczoraj mój kumpel chciał sobie wrzucić kilka mp3 na swój odtwarzacz mp3. Standardowo podłączym
kabel z mp3 do kompa i w tym momencie komputer mu nagle zgasł. Do tej pory nie chce się zapalić.

Co mogło się stać... ? Kumpel mówił że raczej mu się nic nie spaliło, bo by coś czuł. Ja sam
także nie wiem co mogło się stać. Może ktoś pomoże ?

Pozdro.


Źle podłączone gniazdo USB? Jakieś zwarcie...? A zasilacz startuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2007 o 19:17, Dead-pl napisał:

Źle podłączone gniazdo USB? Jakieś zwarcie...? A zasilacz startuje ?


Nic nie startuje, w ogóle komputer nie daje żadnych oznak życia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:25, Seqiu napisał:


> Źle podłączone gniazdo USB? Jakieś zwarcie...? A zasilacz startuje ?

Nic nie startuje, w ogóle komputer nie daje żadnych oznak życia....


a jakiś dziwny zapach się unosił po tym "zdechnięciu" z zasilacza ? ja bym stawial na zabity zasilacz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej awari zasilacza czy innej części w sprzęcie komputerowym wcale nie musi zaraz zalatyawać smrodem spalenizny i widać kłębiący się, szary dym ;) Części mogły ulec uszkodzeniu, nawet wbrew temu co mówi nos i oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 19:25, Seqiu napisał:


> Źle podłączone gniazdo USB? Jakieś zwarcie...? A zasilacz startuje ?

Nic nie startuje, w ogóle komputer nie daje żadnych oznak życia....

Zasilacz łatwo sprawdzić podłączając 3 i 4 kabelek spianczem do papieru (czarny i zielony). Oczywiście zasilacz połóż na ziemi a spinacza nie trzymaj. Jak po włączeniu z tyłu powera zacznie wiatrak się kręcić to zasilacz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim!! mam dylemat zwiazany z karta graficzna bowiem posiadam GeForce''a 6600 i planuje ja wymienic...nie moge sie jednak zdecydowac...jaka mi polecacie??oczywiscie niezbyt droga...o i jak waszym zdniem radeony sa lepsze od geforca??bo nigdy jeszcze nie mialem radeona i nie wiem podobno sa lepsze ale sam nie wiem jkie jest wasze zdanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 20:12, Mroczny78 napisał:

siemka wszystkim!! mam dylemat zwiazany z karta graficzna bowiem posiadam GeForce''a 6600 i
planuje ja wymienic...nie moge sie jednak zdecydowac...jaka mi polecacie??oczywiscie niezbyt
droga...o i jak waszym zdniem radeony sa lepsze od geforca??bo nigdy jeszcze nie mialem radeona
i nie wiem podobno sa lepsze ale sam nie wiem jkie jest wasze zdanie??

napisz to w : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=6300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 20:12, Mroczny78 napisał:

siemka wszystkim!! mam dylemat zwiazany z karta graficzna bowiem posiadam GeForce''a 6600 i
planuje ja wymienic...nie moge sie jednak zdecydowac...jaka mi polecacie??oczywiscie niezbyt
droga...o i jak waszym zdniem radeony sa lepsze od geforca??bo nigdy jeszcze nie mialem radeona
i nie wiem podobno sa lepsze ale sam nie wiem jkie jest wasze zdanie??

W rozsądnej cenie to Nvidia 7900GS lub Ati 1950pro rozsądna cena i spora wydajność. W 1280:1024 pograsz sobie spokojnie w full detalach we wszystko no może poza gothic3. Sam planuję upgrade i z tych 2 nie wiem co wybrać 7900 jest deczko wolniejszy ale to karta bezproblemowa, od kilku miesięcy czytam opinie i nie mogę sięzdecydować. Inna sprawa że 8800GTS ta wersja okrojona do 320MB kosztuje 1200zł czyli 2x tyle co planuję wydać na kartę, jednak ten POWER. Sam nie wiem :C. Tak czy siak poczekam miesiąc bo teraz płyty gównej nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie pewnie ten temat nie raz byl poruszany na tym forum ale przydazyl sie i mi wiec pisze do was o pomoc!

mam celerona 2.02, 512 ram karte graficzna radeona 9250!

gdy wlaczam jakas gre po 10 min komputer albo zawiesza sie albo sam sie restartuje!dzieje sie tak tylko w przypadku kiedy zalaczam jakas gre!i jak tu czlowieka szlak nie trafi jak nie moze w nic pograc i podzielic sie wrazeniami!co zrobic?

POMOCY KOLEDZY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

karta może się grzać...zobacz czy wiatrak napewno się kręci....może masz za słaby zasilacz i niewyrabia ? napisz jaki masz (moc i firma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy większości tego typu problemów głównym podejrzanym jest zasilacz. Napisz jaki masz zasilacz i rozwiń nieco informację o pozostałym posiadanym sprzęcie (łącznie z zainstalowanym systemem, no i czy masz poinstalowane service packi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 21:15, Sth`Devilish napisał:

Przy większości tego typu problemów głównym podejrzanym jest zasilacz. Napisz jaki masz zasilacz
i rozwiń nieco informację o pozostałym posiadanym sprzęcie (łącznie z zainstalowanym systemem,
no i czy masz poinstalowane service packi).



mam MGB 350ATXP4(ZASILACZ)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 13.02.2007 o 21:25, kamilsms napisał:

mam MGB 350ATXP4(ZASILACZ)

Jak możesz to weź pożycz od kumpla jakiś zasilacz i sprawdź na nim czy się wiesza. Moim zdaniem 350W powinno wystarczyć do twojego kompa, ale może juz jest stary i mniej mocy daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję po nazwie, że jest to zasilacz produkcji Tracer albo Megabyte ? Cóż, jeśli tak, to już na wstępie moge jedynie powiedzieć, że są to wyjątkowo tanie i zawodne zasilacze. Napisz czy co masz do tego zasilacza jeszcze podpięte (czy masz jakieś dodatkowe urządzenia peryferyjne, typu drugi napęd cd, karta TV itd - co urządzenie, to większy pobór energii) i jaką konkretnie grę próbujesz uruchomić. Być może wystarczy też po prostu nie przesadzać z możliwościami sprzętu i ustawić detale w grze (zarówno grafiki jak i dźwięku) na odpowiednio niskim poziomie. Inaczej masz praktycznie jak w banku to, że po kilku takich razach komputer po prostu przestanie się uruchamiać, wtedy konieczny stanie się zakup nowego zasilacza (i oby to było coś porządniejszego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



wiesz co nie mam nic podpiete ani drugiego napedu ani karty tv!jesli chodzi o gry to np footbal manager 2007 ktory nie wymaga jakiegos super sprzetu!kiedys tego nie bylo!moze wiec to prawda jak mowisz ze to wina zasilacza ktory nie daje juz rady!a moglbys polecic jakis dobry i w miare nie drogi?bo za ten dalem chyba 60 zl i bylo to rozwiazanie na krotka mete:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 21:42, kamilsms napisał:

nie drogi?bo za ten dalem chyba 60 zl i bylo to rozwiazanie na krotka mete:(

Wpisz na allegro Fortron i wybierz jakiś 400W za około 60zł, na pewno sobie poradzi z tym sprzetem. Ewentualnie jeśli masz troche kasy na zbyciu możesz kupić Modecoma MC350W :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to najpierw skotanktuj się z serwisem w sklepie, w którym komputer kupowałeś - tymbardziej jeśli masz go jeszcze na gwarancji. Bo my tu na forum jedynie wróżymy z fusów, a przyczyna awarii może być inna :) Jeśli faktycznie okaże się, że to zasilacz, to osobiście polecić mogę jakiekolwiek z Chiefteca (sam mam już trzeci taki zasilacz i działają bez zarzutów - co prawda poprzedni komp mi siadł z powodu zbyt krótkich przerw dla rozgrzanego już do czerwoności sprzętu, ale nawet jeśli to zasilacz mi wtedy padł, to tylko z mojej winy). Cenowo zasilacze Chiefteca możesz znaleźć już od 150 zł (oczywiście mając na uwadze, że poprzednio miałeś 350W, więc nie licze tu słabszych), przy czym jeśli zamierasz w przyszłości robić jakikolwiek upgrade dla komputera, to warto od razu zastanowić się nad nieco silniejszym.

Aha, jeszcze jeden mały szczegół na przyszłość - zasilacze lubią padać przede wszystkim z braku odpowiedniej wentylacji w komputerze. Sprawdź jak szybko się u ciebie nagrzewa po 2-3 godzinnym graniu. Jeżeli jest przynajmniej trochę ciepły, to powinieneś zadbać również o lepszą wentylację (tymbardziej jeśli posiadasz równie tanią co twój poprzedni zasilacz obudowę - ja np zainwestowałem 400 zł w obudowę Chiefteca i powiem tylko, że nawet przy wielogodzinnych maratonach przy grach o bardzo wysokich wymaganiach zarówno cała obudowa jak i zasilacz są zimne jak lodówka :)), czy to po przez wymianę/dokupienie wentylatorów, wymianę obudowy na lepszą czy też po przez odpowiednie ułożenie jednostki centralnej w pokoju - obudowa komputera NIE MA PRAWA leżeć blisko źródeł ciepła typu kaloryfer, zaś z boku i z tyłu musi być przynajmniej ok 10 cm przestrzeni, żeby powietrze miało jak wlecieć i wylecieć (a najlepiej żeby z jednej strony w ogóle nic nie stało obok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się