PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2007 o 18:29, Fum4R napisał:

Spokojnie gralem na sporych rozdzialkach na starym kompie. Wiec chyba nie tu problem ?

Co dziwne, patrze w ustawieniach monitora i jest napisane ze odswieza z czestotliwoscia 60Hz.
Na starym kompie ten telewizor tez dzialal na 60Hz Oo Zmniejszyc sie nie da, tylko zwiekszyc.
Chyba, ze bedzie mozna zmniejszyc jak podlacze jeszcze tego ti wi.


Z tego co wiem to prawym w pulpit =>właściwości=>ustawienia=>zaawansowane i tam poszukaj czegoś co się zwie monitory czy jakoś podobnie do twojej karty graf. i musisz mieć podłączony jednocześnie telewizor. I tam pokombinuj by jednocześnie obraz pojawił się na monitorze i telewizorze. W tym miejscu ci nie pomogę bo nigdy czegoś takiego na tym komputerze, z którego piszę nie robiłem a drugi jest 200 km dalej, musisz sam popróbować. I z tego co pamiętam to rozdzielczość obsługiwana przez TV jest w okolicach 800x600, ale to pisze z pamięci i nie mam jak sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 23:54, Nufiko napisał:

I z tego co pamiętam to rozdzielczość
obsługiwana przez TV jest w okolicach 800x600, ale to pisze z pamięci i nie mam jak sprawdzić.


Ja jakos dzialalem w rozdzialce 1280x720 spokojnie ;) No nic, pokombinuje. Dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkrylem jeszcze jeden problem. Mianowicie napiecie procesora. Nominalnie jest ustawione na 1,72V a skacze od 1,4V az do 1,29V ! Wczoraj mi sie komp zresetowal dwa razy, mozliwe ze to od tego? Co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:08, Fum4R napisał:

Dzisiaj odkrylem jeszcze jeden problem. Mianowicie napiecie procesora. Nominalnie jest ustawione
na 1,72V a skacze od 1,4V az do 1,29V ! Wczoraj mi sie komp zresetowal dwa razy, mozliwe ze
to od tego? Co zrobic?


sprawdzić zasilacz.../wymienić na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z zainstalowaniem oryginalnego Service Packa 2. W czasie kończenia instalacji wyskakuje błąd, że program wykonał nieokreśloną operację i nastąpi jego zamknięcie. Próbowałem na różnie sposoby i nie da rady. Mam oryginalnego Windowsa w wersji Home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:10, Dead-pl napisał:

sprawdzić zasilacz.../wymienić na nowy


Jak? ^^''
Na nowy nie mam kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:10, Dead-pl napisał:

sprawdzić zasilacz.../wymienić na nowy


Również mam problem z zasilaczem. Jaki mógłbyś mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżel instalujesz go już na starej instalce, to nie dziwne że miewasz problemy, przy instalowaniu jakiegokolwiek Service Packa do Windowsa, zalecane jest jego instalowanie TUŻ po formacie i świeżej instalacji Windowsa (a najlepiej od razu, można w łatwy sposób zrobić sobie instalkę XPka z SP2 od razu, nawet w Chipie o tym niegdyś pisali szczegółowo), inaczej mogą być kłopoty albo z samą instalką SP2, albo z systemem po instalacji - niepotwierdzone, ale słyszałem niejednokrotnie, że sprawia problemy i gryzie się z wieloma rzeczami w takich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W BIOSie napięcie masz ustawione na 1,7V czy na "Auto"? Spróbuj zmienić to ustawienie i przetestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:15, s2nto napisał:

> sprawdzić zasilacz.../wymienić na nowy

Również mam problem z zasilaczem. Jaki mógłbyś mi polecić?


Zależy od zapotrzebowania na moc i ile możesz przeznaczyć na ten cel pieniążków. Całkiem niezłe, a do tego niedrogie zasilacze robi Chieftec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:18, mrosi napisał:

/.../

W BIOSie napięcie masz ustawione na 1,7V czy na "Auto"? Spróbuj zmienić to ustawienie i przetestować


Jak je zmienic? W BIOS znowu jest 1.296 VCore a SBCore 1.248V. Teraz znowu Asus PCProbe mi wywala warningi jak napiecie jest na 1.14V Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powinieneś znaleźć zakładkę CPU Settings. VCore to napięcie procesora. Spróbuj je ustawić na "Auto" lub na konkretne napięcie (nie wiem niestety jakie napięcie do jakiego jest przypisane procesora - powinieneś mieć to w instrukcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nic nie znalazlem. Na pudelku jest napisane 1.35v max

Luknij na screen, to chyba nienormalne ze dwa programy wykazuja zupelnie rozne napiecia? Albo ja cos zle kumam...

20070210150038

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 15:01, Fum4R napisał:

W instrukcji nic nie znalazlem. Na pudelku jest napisane 1.35v max

Luknij na screen, to chyba nienormalne ze dwa programy wykazuja zupelnie rozne napiecia? Albo
ja cos zle kumam...

być może cpu-z nie obsługuje czujnika z twojej płyty głównej, ja bym raczej wierzył tylko programowi do niej dołączonemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z CPU-z daj sobie spokój
Jeśli takie same odczyty jak w Asus Probe masz w BIOSie, to spróbuj flasha BIOSu. To chyba z tym coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer niedawno byl w czyszczeniu. Usunięto wszystkie pliki i ponownie zainstalowano Windowsa. Sterowniki do karty graficznej i dźwiękowej są podstawowe (żeby wszystko działało jako tako) i za nic po ściągnięciu nowych ze strony producenta nie chcą się zaktualizować. Może ktoś wie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien że ściągasz właściwe? nowe sterowniki z starą kartą graficzną nie zawsze chcą współpracować, co zaś się tyczy dźwiękowej to jaki model? bo np w przypadku creavite wersja oem nie zadziała z ściągniętymi sterownikami (z przyczyn których pewnie nikt poza samym creavite nie zna). Ogólnie najlepiej jest instalować sterowniki które ci dostarczono na płytce razem ze sprzętem, te napewno zadziałają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że kompa kupiłem w Media Markt, a oprogramowanie wgrali informatycy z biura mojego taty i nie mam nic na płytkach. A sterowniki były opisane jako uniwersalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu nawiedzila mnie krotka, trwajaca moze sekunde przerwa w dostawie pradu. efekt jest taki, ze kompa wogole nie da sie wlaczyc. wydaje mi sie, ze po prostu spalil sie zasilacz, ale czy to mozliwe, zeby jakies inne komponenty tez ucierpialy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się