PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2007 o 10:24, Luke Shadow napisał:

Mam procesor Intel Core 2 1,86 GHz, 1GB RAM (DDR2) i dysk 160GB podzielony na 3 partycje. Z
jaką ustawioną pamięcią wirtualną to wszystko razem działałoby najwydajniej?


Generalnie zasada jest taka że przy takiej ilości RAMu mnoży się x 1,5 ( przy 512 chyba x 2 albo 2,5, juz nie pamiętam dokładnie :/ ), czyli zostaw sobie min i max tyle ile prawdopodobnie proponuje Ci Windows - 1534. Możesz też spróbować bez pliku stronicowania. Dużo takich rad słyszałem, ale nigdy sam nie próbowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2007 o 11:28, hehe napisał:

Generalnie zasada jest taka że przy takiej ilości RAMu mnoży się x 1,5 ( przy 512 chyba x 2
albo 2,5, juz nie pamiętam dokładnie :/ ), czyli zostaw sobie min i max tyle ile prawdopodobnie
proponuje Ci Windows - 1534. Możesz też spróbować bez pliku stronicowania. Dużo takich rad
słyszałem, ale nigdy sam nie próbowałem :)


Ustawiłem sobie rozmiar początkowy - 1000mb, rozmiar maksymalny - 1533 mb. Na dwóch pozostałych partycjach zaznaczyłem "bez pliku stronicowania". Może być? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 12:16, Luke Shadow napisał:

Ustawiłem sobie rozmiar początkowy - 1000mb, rozmiar maksymalny - 1533 mb. Na dwóch pozostałych
partycjach zaznaczyłem "bez pliku stronicowania". Może być? :p

w takim przypadku windows ciągle sprawdza jaki rozmiar będzie w danej chwili najlepszy, ustawienie identycznych wartości dla min i max przyśpieszy działanie komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2007 o 13:11, sig. napisał:

w takim przypadku windows ciągle sprawdza jaki rozmiar będzie w danej chwili najlepszy, ustawienie
identycznych wartości dla min i max przyśpieszy działanie komputera


Tzn, najbardziej wydajnie komputer będzie pracował gdy ustawie po 1000mb na rozmiar początkowy i maksymalny? W poradniku z CDA czytałem, że najlepiej by było gdyby całkowity rozmiar pliku stronicowania był równy ilości RAM (a ja mam 1GB RAMu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli ci potrzebne do czegokolwiek aż 2 gb ramu...... ja bym wyłączył całkiem i posprawdzał czy wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

System sam ustawia sobie optymalną ilość pliku stronicowania. Zwiększanie go i tak nie zwiększy wydajności kompa. Plik stronicowania mógłby być użyteczny przy np. 256MB RAMu. Ale nie przy 1GB. W zasadzie jeśli ma się 1GB, to przyrost wydajności w miarę dokładania kolejnych kości jest praktycznie żaden.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z myszką! chodzi o to, że w grach rolka w myszce działa w opuśnionym tempie. W przeglądarce działa dobrze, ale za to w przeglądarce i w grach nie działa naciśnięcie rolki. Wcześniej czyli dzisiaj było wszystko ok. teraz co się skopało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Błąd: 1825: Wystąpił błąd specyficzny dla pakietu zabezpieczeń."

ten bład pojawia sie od 5 tygodni, nie moge zainstalowac recznie poprawek w microsoft update (windows defender i poprawki instalujace sie przy zamykaniu windowsa sie zainstalowaly), próby zmiany ustawien połaczeń sieciowych powoduja w/w bład, nie da sie tez zainstalowac c# 2005 express edition

na kompie mam: oryginalny windows XP home, sp2 (plus wszystkie aktualizacje do konca lutego), trial office 2007, ie7.0, wmp11, avg antivirus, kilka gier (komp 100% legalny)

czy jest jakas szansa zeby to naprawic czy nie pozostaje mi nic innego jak reinstalka??


20070408200508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z grą Tomb Raider: Legend. Gra została kupiona w Angli - podczas instalacji wyskakuje mi błąd *CRC*. Na początku myślałem, że to nośnik jest uszkodzony. Jednak gra kopiuje się na dysk twardy beż ŻADNYCH błędów. Na innych komputerach gra instaluje się bezproblemowo.

Co może być przyczyną błędu CRC? Najwyraźniej przyczyna tkwi w moim komputerze lub oprogramowaniu... Może DvD-Rom oraz dysk twardy nie mogą jechać na jednej *taśmie...* Sam nie wiem. Brak mi pomysłów.

W tym wątku znajdziecie płacze osób które mają taki sam problem --> tak więc nie jestem odosobniony.
http://forums.eidosgames.com/archive/index.php/t-57931.html

Help! :''(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 20:28, KrisK91 napisał:

Może DvD-Rom oraz dysk twardy nie mogą jechać na jednej *taśmie...*


Napędy i dyski powinny być zawsze na osobnych taśmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
mam problem

gdy otwieram moj komputer widze ze zniknely mi ikony dyskow lokalnych. co mozna zrobic z tym aby przywrocic ikony?

usuwalem plik iconcache ale to nic nei dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze stacją DVD:
Kiedyś miałem sobie stację DVD. Wszystko było dobże, dopuki nie kupiłem gry Bitwa o Śródziemie 2.
Nie odczytywała mi płytki, a właściwie wogóle nie zauważyła że płytka jest wśrodku. Zainstalowałem najnowsze sterowniki. Wszystko znów było dobże. Napadła mnie ochota zagrania w grę którą kiedyś zainstalowałerm a później odinastalowałem.
I co? Prawie się zainstalowało ale jednak przerwało. Prubowałem 5 razy.
Jak nanowszych sterowników nie było zainstalowała się. Płytka jest czysta.
Mam stację Sony. Kiedy indiej chcuiałem zainstalować inną grę i to samo.
Błaaaagam o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby na pewno problem z napędem? Ja miałem tak na starym sprzęcie kiedy dysk mi siadał. Potem próbowałem postawić windę na nowo i ... dysk całkiem mi siadł. Zakupiłem nowy i takich problemów nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zapewne kolega bawił się programem UXTheme Patcher lub Vista Customisation Pack.
Pocieszę Cię....
Możesz robić reinstala Windowsa. Plików biblioteki systemowej Shell32.dll, które podmieniają wymienione aplikacje nie można przywrócić do poprzednich wersji, wgrać z innego kompa, przekopiować z płyty Windowsa, ściągnąc z netu i w 99% przypadków odzyskać dzięki funkcji przywracania systemu (uprzedzając ewentualne pytania czy nie da się inaczej).
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 19:22, Byl napisał:

Mam problem ze stacją DVD:


Prawdopodobnie to już wina dogorywającego napędu. Nie masz na co liczyć, to już chyba jego ostatnie zdrowe chwile....miałem tak samo kiedyś z pewnym napędem CD. Z tym, że on mi w pewnym momencie zaczął spalać płyty. Po prostu po wyjęciu się z nich dymiło. Lepiej się pozbądź tego napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 20:37, hito_kun napisał:

Napędy i dyski powinny być zawsze na osobnych taśmach.


Mogą być na tej samej taśmie. W moim starym kompie tak właśnie było, a kłopotów z tym nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 20:16, Arkadiusz napisał:

czy jest jakas szansa zeby to naprawic czy nie pozostaje mi nic innego jak reinstalka??


Reinstalka ci nie pomoże. Prawdopodobnie ktoś, kto ma pirackiego Windowsa używa twojego numeru seryjnego. To się niestety czasem zdarza. Proponowałbym odwiedzić stronę Microsoftu, albo zadzwonić na ich Pomoc Techniczną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się