PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

to dość niska temperatura jak na dysk twardy, pewnie ma małe obroty albo uszkodzony silniczek (dla dysków 7200 rpm temperatura rzędu 75 stopni bywa normalną temperaturą pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 20:21, sig. napisał:

to dość niska temperatura jak na dysk twardy, pewnie ma małe obroty albo uszkodzony silniczek
(dla dysków 7200 rpm temperatura rzędu 75 stopni bywa normalną temperaturą pracy)


Z temp pracy nie przesadzasz, max temp jest do 50 - 55 stopni
Ta są moje temp dysków

http://www.efotek.pl/pokaz_fotke/upload/a68rqick.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem sobie demko colin mcrae dirt i po zainstalowaniu w trakcie wchodzenia do gry wyskakuje błąd exe. czy cos takiego to samo dzieje się w lost planet zainstalowałem najnowsze stery ale to nie pomaga mozecie pomóc??
Ps. Mój komp to athlon 2100+@2400+ 1 gb ram msi kt4v GF 6600gt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Czy jest to identyczny błąd? Czy podobne błędy miewasz przy próbie uruchomienia innych gier/programów?
2) Jaki masz system operacyjny? Czy nainstalowałeś na niego wymagane poprawki (Service Pack i podobne)? Czy posiadasz najnowszego DirectX (może błąd ten dotyczy brakujących bibioltek .dll?)? Jakie posiadasz sterowniki do karty graficznej?
3) Czy przeskanowałeś cały komputer antywirusem (na przykład darmowym AVG lub Avast - mowa o anty-wirusach, a nie skanerze spyware&adware)? Bywa, że wirusy ingerują w pliki .exe psując je.

Spodziewając się odpowiedzi w tego typu wątkach, powinieneś właśnie takie rzeczy (o jakie teraz zapytałem) z góry opisać w poście :) Inaczej nikt nie będzie wiedział jak tobie pomóc, bo to jak bładzenie po lochach bez pochodni czy szukanie igły w stogu siana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Wymieniłem wiatraczek na procku i komp przestał się sam z siebie resetować. Na jakieś 1,5 tygodnia miałem spokój. Teraz mam to znowu. Po odkręceniu obudowy widzę, że wszystko się ładnie kręci, więc raczej się nic nie przegrzewa. Chociaż kto wie. Ktoś wie o co może chodzić ???

Help me ! :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że masz za słaby/stary zasilacz. Może nie wyrabia za bardzo i dlatego resetuje się Twój komputer. Ja też tak miałem jeszcze tydzień temu i kupiłem nowy zasilacz (miałem 300W a kupiłem 400W). Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie jest wcale taki stary jeszcze, chociaż może od tych temperatur faktycznie się nie wyrabia. No cóż to możliwe. Dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 06:29, szerszeń45 napisał:

Zasilacz nie jest wcale taki stary jeszcze, chociaż może od tych temperatur faktycznie się
nie wyrabia. No cóż to możliwe. Dzięki za radę.


W razie czego możesz się upewnić tutaj http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp :) Tyle, że wymaga to bardzo szczegółowej wiedzy nt posiadanego sprzętu. Nie zawsze chodzi o to czy jest stary czy nie - źle dopasowany zasilacz może paść w dosyć szybkim tempie, a samoczynne resetowanie się komputera (np w trakcie gry w jakieś bardziej zaawansowane graficznie tytuły) to objaw m.in. właśnie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 03:31, Sth`Devilish napisał:

1) Czy jest to identyczny błąd? Czy podobne błędy miewasz przy próbie uruchomienia innych gier/programów?
2) Jaki masz system operacyjny? Czy nainstalowałeś na niego wymagane poprawki (Service Pack
i podobne)? Czy posiadasz najnowszego DirectX (może błąd ten dotyczy brakujących bibioltek
.dll?)? Jakie posiadasz sterowniki do karty graficznej?
3) Czy przeskanowałeś cały komputer antywirusem (na przykład darmowym AVG lub Avast - mowa
o anty-wirusach, a nie skanerze spyware&adware)? Bywa, że wirusy ingerują w pliki .exe psując
je.

Spodziewając się odpowiedzi w tego typu wątkach, powinieneś właśnie takie rzeczy (o jakie teraz
zapytałem) z góry opisać w poście :) Inaczej nikt nie będzie wiedział jak tobie pomóc, bo to
jak bładzenie po lochach bez pochodni czy szukanie igły w stogu siana :)

Więc tak systam win xp pro nie instalowałem service pack, mam najnowszego directX sterowniki 94.24 zaraz przeskanuje avastem, kiedys miałem taki problem z combat wings nfs carbon ale zainstalowałem nowe stery i chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardziej problem z grą ale w temacie o grze nikt nie odpowiada to zapytam się tutaj, mam taki problem:
Zainstalowałem PoP T2T wszystko pięknie włączam grę, oglądam ,,ciekawy" filmik aż tu w pewnym momencie wyłącza mi się system i jest napisane że jeśli problem będzie się powtarzał to mam odinstalować ostatnio zainstalowany sprzęt, ale nie licząc popa nic nie instalowałem :/
PROSZĘ O POMOC.

P.S. Mój komp spełnia wymagania gry (nie tylko minimalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że to jednak zbyt zaawansowane dla mnie. Stwierdziłem, że przetestuje kilka zasilaczy od kumpli i ew. odkupie któryś. Niemniej dzięki za link. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 18:34, Furiza napisał:

Jak moge sprawdzić mnożnik pocesora czy tam płyty głównej???


W ustawieniach BIOSu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem - złożyłem bowiem komputer z części kupionych na allegro. Dziś przyjechał kolega, aby mi wszystko skonfigurować - sprawdził kable, włączył, odpalił no i coś tam porobił w BIOSie. Następnie, gdy miał instalować Windowsa, komputer automatycznie się restartował. No to pokombinowaliśmy i przełożyliśmy dysk ze starego komputera - no i pojawiła się komenda, aby włożyć dysk do napędu, ale gdy płyta została uruchomiona i nacisnąłem klawisz "enter", ekran pozostawał czarny. Co może być tego powodem i dlaczego tamten dysk nie działał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - właśnie zakupiłem nowe słuchawki (w starych urwała mi się wtyczka :/) Creative''a, model Headset HS-400 z mikrofonem, wszystko podłączyłem (myślę, że jest prawidłowo i wejścia w komputerze są ok), ale za cholerę nie mogę nic nagrać mikrofonem :/ Jest włączony na tym takim mini-pilocie, ale nie zbiera żadnego dźwięku w samym Testowaniu Sprzętu (w Panelu Sterowania) czy Rejestratorze Dźwięku (nie testowałem jeszcze w grach). Czy potraficie powiedzieć, co powinienem przestawić w ustawieniach aby zaczął wreszcie działać, bo w tym właśnie zawsze się gubię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 20:42, igorinho napisał:

A ja mam następujący problem - złożyłem bowiem komputer z części kupionych na allegro. Dziś
przyjechał kolega, aby mi wszystko skonfigurować - sprawdził kable, włączył, odpalił no i coś
tam porobił w BIOSie. Następnie, gdy miał instalować Windowsa, komputer automatycznie się restartował.
No to pokombinowaliśmy i przełożyliśmy dysk ze starego komputera - no i pojawiła się komenda,
aby włożyć dysk do napędu, ale gdy płyta została uruchomiona i nacisnąłem klawisz "enter",
ekran pozostawał czarny. Co może być tego powodem i dlaczego tamten dysk nie działał?


Nikt nie wrózy z fusów tutaj, podaj jakie podzespoły kupiłeś oraz pod jaki zasilacz próbujesz to wszystko podłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym tu wkleil loga z hijacka to by mi jakis fachura to sprawdzil? Bo ostatnio TDU mi chwilami przymula wczesniej tego nie bylo z dnia na dzien tak jakos sie stalo ;/ Moze cos zlapalem, komp nieformatowany od ponad roku :P Pomoglby ktos? Bo chce wiedziec czy jest w ogole sens takie cos tu wklejac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się