PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

A nie wiesz może jak to sie zowie w ibmach :) czy wogle jest bo ja albo slepy albo nie widze;) Przy okazji odkrylem ze mialem ustawiony bios pod systemy nt nizsze od xp i bylo costam limited a i ze moja 128 mb karta byla ograniczona do 64 mb i że bufor w pamieci systemowej byl ustawiony na 8 mb przestawilem na 32 ale i tak tych funkcji nie widze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam taką prośbe ,moglibyście mi polecić jakiś fajny monitor lcd 19'''' do 850 złotych ?? ewentualnie możę troche przekraczać cene. (Oprucz Panoramy)


Dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... IBM to ja nie miałem, więc tylko orientacyjnie. Powinno być kilka zakładek - wejdź do wszystkich. Znajdź tam CPU. Powinien być widoczny mnożnik i magistrala. Nie wiem jak to bardziej sformułować, wybacz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 20:09, DJ Danielus napisał:

Kurczę... IBM to ja nie miałem, więc tylko orientacyjnie. Powinno być kilka zakładek - wejdź
do wszystkich. Znajdź tam CPU. Powinien być widoczny mnożnik i magistrala. Nie wiem jak to
bardziej sformułować, wybacz....



Spokojnie ja wiem czego szukać miałęm przeszukałem all sa funkcje tyczace grafiki magistrali pci energi etc nie ma tam niczego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2007 o 20:08, jacek9911 napisał:

Mam taką prośbe ,moglibyście mi polecić jakiś fajny monitor lcd 19'''' do 850
złotych ?? ewentualnie możę troche przekraczać cene. (Oprucz Panoramy)


http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Hyundai/19_LCD/19_Hyundai_X90W/pelny,id,29411/
i ogolnie komputronik.pl /zakladka monitory lcd dajesz filter <850zł i 19" i gra gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś na to poradzić - osobiście się z czymś takim nie spotkałem.

Spróbuj może z poziomu Windowsa - na dołączonej płycie do mobo powinien być program do podkręcania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_131&products_id=2290

Koszt przesyłki i w sumie wyjdzie koło 900 zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_131&products_id=6615
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_131&products_id=6622

Mniej więcej w tej kolejności poszukaj w innych sklepach może będzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 19:49, sig. napisał:

a to się tak samo z siebie zaczeło? bo czasem może być tak że wiatrak musi być podpięty do
określonego gniazdka zasilania,bo jak bios nie wykryje tam poboru mocy to uznaje go za uszkodzony.
ew padnięta jest jakaś czujka


od początku, tzn odkąd kompa złożyłem, a więc nie dawno. wszystko mam nowe w kompie, więc to trochę dziwne że coś nawala. a wiatrak mam podłączony do dodatkowego panelu przedniego (taki do regulacji obrotów), a panel już nie pamiętam gdzie podłączyłem. w każdym bądź razie, czy to może o to chodzić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z siecią w domu - posiadam dwa komputery, z tego tylko jeden z neostrada. Chciałbym podłączyć drugi również do sieci - juz za pomocą kabelka połączyłem obie skrzynki ze sobą (jest to kabel z wejsciem do karty siecowej, na obu końcach. Czyli fizycznie już wszystko jest podłączone, pozostaje mi to jeszcze wszystko wklepać do komputerka i tutaj pojawiają się schody - wiem, że wszystko powinno być w POLACZENIA SIECOWE, jednak nie wiem zupelnie jak sie do tego zabrac. Czy moglby ktos usiwadczyc rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:46, s2nto napisał:

/ciach/

Musisz na obu komputerach odpalić "Konfigurację sieci w domu lub małej firmie" poprzez Moje miejsce sieciowe.
Na komputerze, który ma Neostradę zaznaczasz opcje by system udostępniał połączenie internetowe innym komputerom w sieci lokalnej. Natomiast później na drugim komputerze, zaznaczasz opcje że komputer łączy się za pomocą innego komputera lub przez bramę lokalną. Oczywiście, na obu komputerach musisz wpisać tą samą nazwę grupy roboczej.

Mniej więcej tak to wygląda - nie gwarantuję, że będzie działało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze dodatkowo czy kabel jest skrosowany, chodzi o to że są osobne żyły do nadawania i odbioru, więc w przypadku połączenia bezpośredniego muszą być one na jednym końcu zamienione miejscami (są kolorowe, więc porównując końcówki bez problemu to stwierdzisz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupilem niedawno just cause, pogralem troche, fajna zabawa. az tu nagle po krotkiej przerwie(nawet w tym czasie nie resetowalem) gra zupelnie przestala odpowiadac. wyglada to tak, ze klikam dwukrotnie ikone/skrot i nic sie nie dzieje. na sekunde pojawia sie klepsydra i tyle. gdy klikam ikone kilka razy, wyskakuje informacja ze nie mozna uruchomic wielu instancji tego programu naraz.
pamietam ze na starym komputerze tez mi sie to kiedys zdarzylo, ale z zupelnie inna gra i nie pamietam jak rozwiazalem ten problem. jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 10:21, MarneusPL napisał:

pamietam ze na starym komputerze tez mi sie to kiedys zdarzylo, ale z zupelnie inna gra i nie
pamietam jak rozwiazalem ten problem. jakies pomysly?

Zrestartuj system i potem uruchom grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 12:08, Grochola napisał:

A wiecie może czemu u mnie komputer się zacina? Mam Windowsa XP. To może być od dysku czy od
Windowsa?

co rozumiesz przez zacina się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moj komputer e6700 , asus commando , 8800gtx ,2 gb ram , mam taki problem , ze w niektórych grach komputer strasznie piszczy , najczęsciej ten problem pojawia sie w Oblivionie , kolejny problem to , także w tej grze, że jak następuje spotkanie losowe z jakims przeciwnikiem , to mam straszne spadki w wydajności , chyba cos jest nie tak , bo na takiej konfiguracji powinno wszystko śmigać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 12:30, cmurder napisał:

moj komputer e6700 , asus commando , 8800gtx ,2 gb ram , mam taki problem , [ciach]


Nie wiem jak teraz jest z Oblivionem, ale miał swoje humorki.
Ważne abyś miał najnowsze sterki do karty graficznej, bo 8800 na starych sterach miały spadki FPS.
No i nie wiadomo jaki masz system Windows. Jeśli Vistę, to nie wiem jako to jest wówczas z Oblivionem w ogóle...

Piszczeć mogą elementy układu zasilania karty graficznej - nie piszesz o jaki pisk chodzi... czy w 3D marku 05/06 podczas ładowania testów też piszczy??? - jeśli tak, to najłatwiejszym sposobem jest zamalowanie niektórych elementów lakierem do paznokci. Nie chcę tutaj się rozpisywać jeśli to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się