PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Na razie trzymaj się nominalnych wartości (najbliższe początkowym, ponieważ zwiększenie może doprowadzić do niestabilności, a zmniejszenie do spadku wydajności), dopiero kiedy będą jakieś problemy, w tedy zacznij kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 19:29, sig. napisał:

> Jak zobaczyć czy firewall jest włączony/wyłączony, i jak go wyłączyć ?
zobaczyć można np w centrum zabezpieczeń (czy jak to się nazywa, taka ikonka z tarczą
koło zegara). zaś wyłączać nie polecam, to podstawowy system bezpieczeństwa


nie ma,albo ja się naprawdę nie znam ;[

20080320185556

20080320185926

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobry temat, ale muszę o coś zapytać: mam kompa 1,5 GBRAM, karte graf. Radeon 9550 i procek Sempron 2800+- i takie pytanko, Wiedźmin niby działa, chociaż tni się dość często, i pytanie w co najlepiej zainwestować, w ramy, procek czy kartę graf.?? najłatwiej by było w ramy, żeby mieć wymagane 2gb. ale z tego co wiem dużo tu od karty graf zależy, wiec czy jeżeli dobiłbym do 2gb ram na najmniejszych detalach by płyną?? czy trzymać kasę na kartę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:18, lukesky16 napisał:

nie wiem czy to dobry temat, ale muszę o coś zapytać: mam kompa 1,5 GBRAM, karte graf.
Radeon 9550 i procek Sempron 2800+- i takie pytanko, Wiedźmin niby działa, chociaż tni
się dość często, i pytanie w co najlepiej zainwestować, w ramy, procek czy kartę graf.??
najłatwiej by było w ramy, żeby mieć wymagane 2gb. ale z tego co wiem dużo tu od karty
graf zależy, wiec czy jeżeli dobiłbym do 2gb ram na najmniejszych detalach by płyną??
czy trzymać kasę na kartę??

na pierwszy ogień bym grafę puścił. jak możesz i umiesz, to delikatne podkręcenie procka nie zaszkodzi. ale tak jak mówi danielus, jeśli masz starego złoma to lepiej zainwestuj w nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:18, lukesky16 napisał:

nie wiem czy to dobry temat, ale muszę o coś zapytać: mam kompa 1,5 GBRAM, karte graf.
Radeon 9550 i procek Sempron 2800+- i takie pytanko, Wiedźmin niby działa, chociaż tni
się dość często, i pytanie w co najlepiej zainwestować, w ramy, procek czy kartę graf.??
najłatwiej by było w ramy, żeby mieć wymagane 2gb. ale z tego co wiem dużo tu od karty
graf zależy, wiec czy jeżeli dobiłbym do 2gb ram na najmniejszych detalach by płyną??
czy trzymać kasę na kartę??


Sądze że najrosądniej byłoby dokupić RAMu, jeżeli tnięcie się tak powtarza, z tych 3 rzeczy procesor ma najmniejsze znaczenie w grach jeżeli jako tako o działanie chodzi, co do płynności też może mieć znaczenie, ale zawsze lepiej dokupic ramu niż procka tuningować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 19:02, SSebaSS napisał:

nie ma,albo ja się naprawdę nie znam ;[

wygląda na to że nie masz sp2, sprawdź w ustawieniach sieci (tam będzie firwall windowsowy, ale skoro nie wiesz czy działa to innego nie instalowałeś)
edit: firewall w Windowsie bez sp2 jest standardowo wyłączony, jak go nie włączyłeś to nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powracam z moim problemem. Tną się gry na moim kompie (na 2/3 sek obraz zatrzymuje się, a dżwięki, muzyka leci dalej) i naprawdę nie mam już pomysłów, dlaczego tak się dzieje. Jestem prawie pewna, że zaczęło się tak dziać, gdy wgrałam, jednego dnia: patcha 1.2 do Wiedźmina i HOMM 5 - Dzikie Hordy, ale to może być tylko zbieg okoliczności. Mój konfig:
Intel Core 2 Duo E6750
2 GB RAM OCZ
GForce 8800 GTS 320
System: Windows XP Professional SP2 z najnowszymi, dostępnymi aktualizacjami. Zaktualizowałam BIOS płyty, mam najnowsze sterowniki kart: graficznej i dżwiękowej. Zdefragmentyzowałam wszystkie partycje na dysku. Zasiłka, to mocny Be-Quiet, pamieci przetestowane i błędów nie mają. Nie wgrywałam jeszcze tylko nowego (jest taki z listopada) directx ze strony MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze, sprawdź dokładnie temperatury procesora (np. CoreTemp) i karty graficznej (np. GPU-z)
Po drugie, przeinstaluj sterowniki od karty graficznej wg. schematu z poniższego posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=1
Po trzecie, zainstaluj nowy DirectX.
Po czwarte, jeśli to nie pomoże sprawdź kartę grafiki za pomocą ATI Tool (zapuść test na pół godziny).
Jeśli to nie pomoże, napisz, będziemy myśleć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 07:54, DJ Danielus napisał:

A już chyba mam! Spróbuj podnieść nieznacznie napięcie dla procesora (nie przeginaj!!!).
Max. 10%.


Dodałem mu na razie 7% i przy każdym podniesieniu o 0,1Ghz nie jest dobrze ,ekran śmierci /reset (pamięci nie są "wykręcone" ;) ), wtedy musze dodac 1%.Co będzie jak przedobrzę.Bo chyba będę musiał dołożyc do 8% żeby osiągnąc 3Ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie ramu
Witam ile trwa czyszczenie ramu za pomocą programu FAST Defrag bo włanczam go i nic ;/ Również Fast Ram Clean nie daje rady

20080320230932

20080320231748

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 12:59, Logan10 napisał:

>

Już znalazłem timingi ,ale one mi nic nie mówią.A biorę się za podkręcanie ponieważ nikt
kogo znam nie wie jak to zrobic(nawet facet ze sklepu nie chce mi podkręcic bo to według
niego złe,a myślałem ze od razu by mi pokazał kręcenie z poziomu biosu).Poza tym jestem
zarejestrowany na gramie głównie dlatego że chcę się czegoś nauczyc od osób mądrzejszych
odemnie jak i pomóc czy też doradzic innym jeśli tylko mogę.

widzisz tak się składa że powinieneś najpierw poczytać co z czym się je i chociaż nazw podstawowych parametrów się nauczyć czy zajżeć do instrukcji płyty głównej żeby podstawowe funkcje BIOS poznać. Pan ze sklepu oczywiście że nie chce podkręcić, bo podkręcanie to loteria i doskonale on o tym wie, a jak przez przypadek sfajczy proca to on będzie musiał za niego płacić a nie Ty. A jak chcesz się nauczyć overclockingu to czeka cię długa i bolesna szkoła, najprawdopodobniej również kosztowna jeśli pierwsze co robisz to podbijasz napięcie a nie monitorujesz temperatur. Wystarczy trochę poczytać a ty zamiast to zrobić i naprawde się czegos nauczyć idziesz na łatwiznę. POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 23:46, czaja24 napisał:

widzisz tak się składa że powinieneś najpierw poczytać co z czym się je i chociaż nazw
podstawowych parametrów się nauczyć czy zajżeć do instrukcji płyty głównej żeby podstawowe
funkcje BIOS poznać. Pan ze sklepu oczywiście że nie chce podkręcić, bo podkręcanie to
loteria i doskonale on o tym wie, a jak przez przypadek sfajczy proca to on będzie musiał
za niego płacić a nie Ty. A jak chcesz się nauczyć overclockingu to czeka cię długa i
bolesna szkoła, najprawdopodobniej również kosztowna jeśli pierwsze co robisz to podbijasz
napięcie a nie monitorujesz temperatur. Wystarczy trochę poczytać a ty zamiast to zrobić
i naprawde się czegos nauczyć idziesz na łatwiznę. POWODZENIA


No to nie wiesz wszystkiego i skąd możesz wiedziec skoro nie mieszkasz ze mną ,ale powiem ci.Od 2 dni podkręcam procesor o marne 0,8GHz (a na razie stanęło na 0,6) ,bo ciągle testuje.A kiedy testy wypadają pomyślnie to zwiększam taktowanie.
A co do nauki to nie zawsze jest łatwo,przynajmniej robię to stopniowo (baaardzo stopniowo) ,i na pewno nie ide na łatwizne bo trochę czytałem o tym,ale pc co nieco kosztuje i nie chcę zrobic jakiejś głupoty (kto pyta ten nie błądzi).I znajdują się tacy co doradzą/pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2008 o 23:55, Logan10 napisał:

podbijasz
> napięcie a nie monitorujesz temperatur. Wystarczy trochę poczytać a ty zamiast to
zrobić
> i naprawde się czegos nauczyć idziesz na łatwiznę. POWODZENIA

No to nie wiesz wszystkiego i skąd możesz wiedziec skoro nie mieszkasz ze mną ,ale powiem
ci.Od 2 dni podkręcam procesor o marne 0,8GHz (a na razie stanęło na 0,6) ,bo ciągle
testuje.A kiedy testy wypadają pomyślnie to zwiększam taktowanie.
A co do nauki to nie zawsze jest łatwo,przynajmniej robię to stopniowo (baaardzo stopniowo)
,i na pewno nie ide na łatwizne bo trochę czytałem o tym,ale pc co nieco kosztuje i nie
chcę zrobic jakiejś głupoty (kto pyta ten nie błądzi).I znajdują się tacy co doradzą/pomogą.

oczywiście że nie wiem WSZYSTKIEGO, ale sądząc po twoich poprzednich postach gdzie zadawałeś pytania o tak podstawowe rzeczy jak timingi pamięci, i opcje w BIOS to nie czytałeś nic prócz tego że się da podkręcić, nie mówiąc już o cpu-z, a instrukcji od Biosu to pewnie nie otworzyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 23:26, Chilid napisał:

Czyszczenie ramu
Witam ile trwa czyszczenie ramu za pomocą programu FAST Defrag bo włanczam go i nic ;/
Również Fast Ram Clean nie daje rady

"Czyszczenie" pamięci ram, ale jest zbędne a wręcz szkodliwe. pamięć wolna to pamięć marnująca się, lepiej żeby dane były właśnie w ramie a nie w pliku wymiany na dużo wolniejszym dysku (jak jakiś program zażyczy sobie dużo ramu, to wtedy system jak najbardziej mu ją zwolni).
ps niewiem o co z tym defrag chodzi, ale defragmentacji wymagają wyłącznie "talerzowe" dyski twarde (ze względu na głowice która musi się odpowiednio ustawić, co zajmuje czas)). w pamięci ram czas dostępu nie zależy od stopnia "poszatkowania" danych, wiec defragmentacja jest zbędna.
pps gdyby któryś z tych programów był potrzebny, już dawno były by zintegrowane z systemem operacyjnym (tzn czyściciel jest, ale uruchamia się tylko w przypadku takiego zapotrzebowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie nie śmiejce. Otóż mam problem z monitorem (od dłuższego czasu), a mianowice nie wyświetla mi poprawnie koloru czerwonego (zamiast niego jest czarny... dzięki czemu monitor wszystko wyświetla takie jakby zimne). Przeszkadza mi to strasznie, specjalnie zrobiłem sobie tapetę czarno biała i ikonki na pulpit... wszystko wtedy widać jak na dłoni. Mam dwa pytania. Co się dzieje z mym monitorem, (czasami ma "dobry dzień" i kolory wyświetla normalnie przez 15 minut), da się to jakoś naprawić i ile by to kosztowałó (ruszać kablem od monitora próbowałem, nic nie dało). Drugie pytanie jest dosyć śmieszne. Czy jest jakiś program do zmiany kolorów monitora na czarno-biały (byle tylko w moim profilu Windows... chyba reszta rodziny nie chce siedzieć przy takim "oldskulowym" monitorze). Jeżeli ktoś zna takowy program to proszę o link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym kiedyś, jednak nikt mi nie pomógł! Tak więc ponawiam prośbę o pomoc! Gdy instaluję najnowszy sterownik do mojej karty i uruchamiam ponownie komputer, ekran gaśnie i nie mogę nic zrobić poza resetem.

Mój sprzęt:

Intel QX9650 Extreme 3.55Ghz (lekko podkręcony)
4 Gb RAM
EVGA GeForce 8800GTS 512 Mb
Windows Vista Ultimate 32-bit

Bardzo proszę o pomoc (tym bardziej że chciałbym trochę wreszcie pograć na nowym sprzęcie)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 13:06, PAPISHON napisał:

Tylko sie nie śmiejce. Otóż mam problem z monitorem (od dłuższego czasu), a mianowice
nie wyświetla mi poprawnie koloru czerwonego (zamiast niego jest czarny... dzięki czemu
monitor wszystko wyświetla takie jakby zimne). Przeszkadza mi to strasznie, specjalnie
zrobiłem sobie tapetę czarno biała i ikonki na pulpit... wszystko wtedy widać jak na
dłoni. Mam dwa pytania. Co się dzieje z mym monitorem, (czasami ma "dobry dzień" i kolory
wyświetla normalnie przez 15 minut), da się to jakoś naprawić i ile by to kosztowałó

możliwe że ci zwyczajnie jakiś kabelek w środku odleciał... mi np zwęził kiedyś wyświetlany obraz do połowy monitora, okazało się że jeden kabelek się odłączył [a zabuliłem 100pln za przylutowanie... zdzierstwo]

Dnia 21.03.2008 o 13:06, PAPISHON napisał:

(ruszać kablem od monitora próbowałem, nic nie dało). Drugie pytanie jest dosyć śmieszne.
Czy jest jakiś program do zmiany kolorów monitora na czarno-biały (byle tylko w moim
profilu Windows... chyba reszta rodziny nie chce siedzieć przy takim "oldskulowym" monitorze).
Jeżeli ktoś zna takowy program to proszę o link.

no możesz wejść we właściwości [prawyklik na pulpicie] i wygląd i tam się baw. zmiany nastąpią tylko dla twojego konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się