PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2008 o 15:39, tomoliop napisał:

Jaki port jest potrzebny karcie sieciowej?

Najprawdopodobniej PCI (ten na samym dole). Ponoć gniazdo PCI-Ex1 (to po środku) przewidziane jest do m.in. instalacji kart sieciowych, gdy interfejs PCI przejdzie do historii.

20080322001121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2008 o 00:11, Treant napisał:

gdy interfejs PCI przejdzie do historii.



Tylko jakoś nie przechodzi co nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam kilka problemów z PC...
Na początku podam konfiga...
Windows Vista Home Premium
ASUS P5B
Core 2 Duo 6300,
GeForce 8800 Gts 640 Mb 320 Bit,
2 Gb ram ddr2 Kingstone CL5 667Mhz,
Saeget 250 GB,
Zasilacz: Chieftec 450 W

OK, zacznę od pierwszego problemu, otóż podczas włącznia komputera, czasami ekran czarny,
dalej podczas wznowienia pracy po hibernacji-Ekran Czarny...
Czasem bez niczego zawiecha, trzeba reset...
Gdzie leży wina ?? w zasilaczu ?a może dysku twardym?

Drugi problem, często po odpalaniu Call Of Duty 4, mam na multi drastyczne FPS''y
(ok.14-25, co na tym sprzęcie jest niemal że nie możliwe) co uniemożliwia mi granie...

Co mam w tejże sytuacjui zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PP: Moim zdaniem w zasilaczu gdyż 8800 GGTS potrzebuję dobrego zasilacza
DP: Call of Duty na multi mozę się blokować ze względu na Vistę mam kumpla co też ma vistę i sę w CoD 4 nie gra bo ma Vistę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak zmienić dysk na który pobieram pliki?Ja w ogóle o nic o tym nie wiem i prosił bym o dokładny opis bo jestem taka ciemna masa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam problem z laptopem Medion FID 2060. Niedawno kupilem tego laptoka po okazyjnej cenie. Komputer podobno jest nowy tylko ze powystawowy z jakiegos niemieckiego marketu ale niestety mam z nim sporo problemow. Pierwszym problemem jest to ze niekiedy gdy chce zalaczyc laptopa to nieodpala on za pierwszym razem tylko piknie pare razy i musze probowac go zalaczac jeszcze pare razy zanim zaskoczy i sie uruchomi. Drugim problemem jest to ze po wczytaniu sie juz windowsa co jakis czas gasnie mi monitor na jakies 3 sekundy i spowrotem sie zalacza. Probowalem go juz formatowac itp ale nic to nie dalo. Ma ktos jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 10:47, Bingolo napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jak zmienić dysk na który pobieram pliki?Ja w ogóle o nic o tym
nie wiem i prosił bym o dokładny opis bo jestem taka ciemna masa... ;)

zależy jakim programem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 09:48, Tokix napisał:

Witam! mam kilka problemów z PC...
Na początku podam konfiga...
Windows Vista Home Premium
ASUS P5B
Core 2 Duo 6300,
GeForce 8800 Gts 640 Mb 320 Bit,
2 Gb ram ddr2 Kingstone CL5 667Mhz,
Seagate 250 GB,
Zasilacz: Chieftec 450 W

OK, zacznę od pierwszego problemu, otóż podczas włączania komputera, czasami ekran czarny,
dalej podczas wznowienia pracy po hibernacji-Ekran Czarny...

Może podasz model monitora. Kto wie, może to on jest winny. Poza tym, czy podłączasz monitor przez D-Sub, DVI, czy też może HDMI?

Dnia 22.03.2008 o 09:48, Tokix napisał:

Czasem bez niczego zawiecha, trzeba reset...
Gdzie leży wina ?? w zasilaczu ?a może dysku twardym?

Dysk - 1% szans, że to jego wina. Choć, gdyby się przegrzewał, to kto wie. Sprawdź SpeedFan''em jego temperaturę. Zasilacz - 450W to całkiem sporo, wątpię by to był on. Już większa szansa, że to pamięci RAM - dość badziewne w porównaniu z resztą PC-ta. Proponuję przeskanować kompa GoldMemory lub Memtest''em.

Dnia 22.03.2008 o 09:48, Tokix napisał:

Drugi problem, często po odpalaniu Call Of Duty 4, mam na multi drastyczne FPS''y
(ok.14-25, co na tym sprzęcie jest niemalże niemożliwe) co uniemożliwia mi granie...

Pewnie wina Windows''a. Co jak co, ale Vista wciąż do gier super nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 09:48, Tokix napisał:

Drugi problem, często po odpalaniu Call Of Duty 4, mam na multi drastyczne FPS''y
(ok.14-25, co na tym sprzęcie jest niemal że nie możliwe) co uniemożliwia mi granie...

Gra ta jest FPSem, a co za tym idzie pewnie korzysta z opengl. i tu pojawia się problem z vistą, którą obsługę opengl ma sztucznie zablokowaną, i softwaerowo tłumaczy go na "jedyny słuszny" d3d (być może procek nie wytrzymuje i gry i tego tłumaczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 13:19, Tokix napisał:

Niestety, nie znam się na złączach od monitora... Napewno nie jest to HDMI... Raczej
cś większego...
no i ten screen od speed fan''a...
Co to jest ten AUX ?


Na forum Everestu było coś takiego:
"Nie istnieje standardowy układ rejestrów czujników, tak więc oznaczenie "Aux" może odnosić się do temperatury procesora lub płyty głównej, albo niepołączonego przewodu czujnika chipu i wówczas może być wartością fikcyjną."
Czyli może to być temperatura z kosmosu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 13:57, Tokix napisał:

no więc ja się zgubiłem....
Czyli mam się czegoś obawiać ze strony tej kolosalnej temperatury 120 stopni C ??


Trudno powiedzieć, jeśli to taki wynik z kosmosu to raczej nie powinieneś się obawiać. Wczytywałam się w informacje na ten temat na różnych forach i tam większość forumowiczów pisało, żeby się dużą temperaturą AUX nie zamartwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to coś z czujnikiem - to samo co u mnie na procku (zawyża o 20 stopni, przez co jest cholernie głośny). Chyba, że to temp. nie w C, ale w F, w tedy prawdziwa temp. wynosi ok. 49 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie instalatora gier,mianowicie gdy instaluje to wyskakuje mi taki błąd[jak na obrazku] tak było w grach L:HoG i Deus Ex 2 i pomagało skopiowanie zawartosci płyty na dysk i z tamtąd instalowanie.Gdy dzwoniłem do Techlandu to powiedzieli mi że to wina płyty[bo sie zacinało zawsze w tym samym miejscu] no ale to samo jest z Deus Ex 2,czyżbym miał takiego farta że dwie uszkodzone płyty mam i że musze przekopiwać na dysk by zainstalowac?Byłbym wdzieczny jeśli ktoś powiedział by mi dlaczego tak jest,ewentualnie co musze zrobić.Pozdro i z góry Thx za pomoc.[wczesniej nikt mi nie pomógł w tej kwesti.mam nadzieje że teraz ktos pomoże:)]

20080322141618

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczailem wlasnie taki tescik na temperatury i napiecia .
Poprostu masakra !!!....ortchos sie chowa.
Ustawic nalezy w zakladce "setting" tak jak u mnie na 1 screenie.
Dotyczy to wszystkich pol wartosci jakie tam sa.
Drugi screen pokazuje monitoring.
Aby wyswietlic duza tabelke nalezy kliknac na taka malutka szczaleczke z prawej strony obrazka kolo S&M.

Temperatury na szarym dolnym polu (mala tabelka) oznacza tem. mostka polnocnego.
Na duzej tabelce sa monitorowane 3 temparetury i dwa napiecia.
Temperatury:

czerwony wykres - procesor,
fioletowy - mostek polnocny,
zolty - wylaczony.

Nam chodzi o NB wiec ta 3 wartosc temp. Nas nie interesuje.
Zawsze mozna sie pobawic.

Tutaj link do testu:

http://www.benchmarkhq.ru/files/snm.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się