PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2008 o 12:03, graczomaniak napisał:

Próbowałem i do tyłu i do przodu, ale nic nie daje. Problem raczej jest w tym, ze wszystko
jest podłączone, a w opcjach pisze, że są wyłączone i mikro i słuchawki.


Jak się domyślam próbujesz ustawień systemu. Spróbuj pogrzebać w ustawieniach karty dźwiękowej - nie wiem co masz na płycie: Realtek czy SoundMax. Może pozamieniałeś przypadkowo kanały i stąd wynikają te problemy. Jeśli nie to odinstaluj sterowniki od karty muzycznej, przeczyść rejestr i ponownie je zainstaluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Wujek przyjechał do mnie ze swoim laptopem Acer Aspire 3692WLMi. Chciałby abym go sformatował i zainstalował stery i winde na nowo. Oczywiście nie wziął płyt ze sterami i nie wiem jakie mam ściągnąć gdyż z laptopami mam styczność 1 raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 15:12, KamcioBoy napisał:

Proszę o pomoc. Wujek przyjechał do mnie ze swoim laptopem Acer Aspire 3692WLMi. Chciałby
abym go sformatował i zainstalował stery i winde na nowo. Oczywiście nie wziął płyt ze
sterami i nie wiem jakie mam ściągnąć gdyż z laptopami mam styczność 1 raz.

Wejdź na stronę internetową producenta laptopa i tam ściągnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komp mi sie strasznie ssypał i zawirusował wiec padła decyzja: format. Tylko, jako ze jeszcze go nie robilem, prosilbym o porady jak go zrobic ;D tj poprowadzenie za raczke krok po kroku ;). łaaadnie prosze :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podczas grania w TF2 wysadziło mi komputer, ale tak maksymalnie. Włączany na powrót włączać się nie chciał (bootując się wyświetlał na całym ekranie półprzezroczyste zielone szachownice, system zaś się wykrzaczał), dopiero w trybie awaryjnym. Dziś odpalony śmiga normalnie.

Chyba coś z grafiką jest nie tak, ale nie wiem co :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jedną rzecz, na co ten pieprzony windows robi tyle plików do kont których później usunąć nie można ??

20080503201154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 16:55, zbigniew.1 napisał:

Komp mi sie strasznie ssypał i zawirusował wiec padła decyzja: format. Tylko, jako ze
jeszcze go nie robilem, prosilbym o porady jak go zrobic ;D tj poprowadzenie za raczke
krok po kroku ;). łaaadnie prosze :D.


Zależy jaki Windows. Jeżeli XP, to:
Metoda 1:
a) Uruchamiasz kompa z płyty instalacyjnej Windows''a.
a-1) Jeżeli komp sam nie chce włączać się z płyty, to trzeba zmienić kilka rzeczy w BIOS-ie. W tym celu podczas uruchamiania kompa wciśnij Delete. Teraz poszukaj opcji oznaczonej jako 1st Boot Device i zmień na CD-ROM. Zapisz zmiany i wyjdź z BIOS-u.
b) Postępuj z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. W pewnym momencie będziesz miał możliwość sformatowania partycji. Sformatuj wszystkie, po czym wybierz, na której chcesz ponownie zainstalować system.
Metoda 2 (trudniejsza i bezsensowna):
a) Uruchamiasz kompa z dyskietki startowej (robi się ją poprzez formatowanie dyskietki i wybranie opcji kopiuj pliki systemowe). Ponownie niezbędna może być ingerencja w BIOS-ie, z tym, że za 1st Boot Device wybieramy Floppy.
b) Po uruchomieniu się kompa z dyskietki wpisujemy Format C:, następnie Format D:, i tak do skutku (czyt. aż nie sformatujesz wszystkich, jakie masz)
c) postępuj zgodnie z metodą 1, z tym, że nie musisz już formatować dysku z płyty instalacyjnej Windowsa. Po prostu wybierasz, gdzie chcesz zainstalować i gotowe.

PS Przypominam, że po przeinstalowaniu systemu trzeba wszystkie sterowniki, programy itd. zainstalować na nowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można coś poradzić na znikające miniaturki (albo wcale nie pojawiające się) filmików w Windows XP? Stanowi to dla mnie duże utrudnienie w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 16:14, Gol Galad napisał:

> Od jakiegoś czasu z reakcją klawiszy w grach. Chociażby w Icy Tower, czy Gumboy
Adventures.
> Cokolwiek wcisnę działa z kilku(nastu)sekundowym opóźnieniem, nie działa wcale lub
jest
> tak, jakbym wciskał dłużej niż naprawdę. W najnowszej TrackManii też jest taki problem,

> tyle że po jakimś czasie grania, a wyłączenie gry pomaga. Mam byle jaką klawiaturę
za
> 30zł bez sterowników podpinaną z tyłu do tego kolorowego wejścia. Pomożecie?
Skołuj od znajomego inną klawię i sprawdź czy będzie to samo. Jak będzie o wiele lepiej,
to nowa klawiaturka, zaś jeśli będzie to samo - to coś w komputerze. Sprawdź to najpierw,
potem się pomyśli... xP


Sprawdziłem wreszcie inną klawiaturę - bez zmian. ;/ Może zepsuło się wejście w płycie głównej (bo chyba do tego się podłącza wszystko? ;p)? Sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:16, Zbyszlaw napisał:

Sprawdziłem wreszcie inną klawiaturę - bez zmian. ;/ Może zepsuło się wejście w płycie
głównej (bo chyba do tego się podłącza wszystko? ;p)? Sam nie wiem.

Spróbuj przez USB też(no powinno się dać, chyba, że to naprawdę coś nie ten teges ta shitowa klawia :F). Pewnie próbujesz przez te wejście przez płytę, standardowe.

Lepiej sprawdzić, czy to coś w płycie, czy coś w systemie, potem najłatwiej wykombinować co nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam problem z komputerem, otóż automatycznie mi się resetuje. Nie wiem o co chodzi. UPSa nie mam mam. Można jakoś zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taką zagwozdkę, że na sportowychfaktach.pl są relacje live, które powinny odświeżać się co minutę. u mnie to nie działa - na żadnej (IE, Opera) przeglądarce - muszę używać F5. dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:21, v0yag3r napisał:

Hej! Mam problem z komputerem(..)

Być może ci się przegrzewa , sprawdź programem SpeedFan jaka temperaturę ma procesor oraz karta graficzna , przy okazji ,komp sie resetuje przy grach czy przy pracy w windowsie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:34, v0yag3r napisał:

Komp się resetuje tylko jak coś robię. Bo np. jak coś ściągam to nie pada.

Więc chyba mamy problem z przegrzewaniem , sprawdź tą temperaturę i podaj ją , a i czy ostatnio bawiłes się overclockingiem któregoś z podzespołów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:41, v0yag3r napisał:

Nieee OC na moim staruszku odpada. Ściągnąłem speedfan i pokazuje tylko temp dysków

Więc sprawdź temperaturę w biose jest to bardzo ważne, będzie dokładniej , możesz też zaopatrzyć się w programy takie jak everest.

PS:Używaj opcji odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:21, Gol Galad napisał:

Spróbuj przez USB też(no powinno się dać, chyba, że to naprawdę coś nie ten teges ta
shitowa klawia :F). Pewnie próbujesz przez te wejście przez płytę, standardowe.
Lepiej sprawdzić, czy to coś w płycie, czy coś w systemie, potem najłatwiej wykombinować
co nie tak.


Nie da się. :P Nikt w okolicy raczej nie ma klawiatury USB, więc nie bardzo mam jak to sprawdzić. Da się coś jeszcze zrobić? Brat chce jeszcze dziś przeinstalować Windowsa, więc próbuję coś innego, póki nie będę musiał mu ustąpić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:43, napster6 napisał:

> Nieee OC na moim staruszku odpada. Ściągnąłem speedfan i pokazuje tylko temp dysków

Więc sprawdź temperaturę w biose jest to bardzo ważne, będzie dokładniej , możesz też
zaopatrzyć się w programy takie jak everest.

PS:Używaj opcji odpowiedz.


Czemu w speedfan nie mogę zobaczyć temp karty graficznej i procesora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:47, v0yag3r napisał:

Czemu w speedfan nie mogę zobaczyć temp karty graficznej i procesora?

Do końca nie wiem co może być tego przyczyną Speed Fan ma wiele błędów , polecam ci Everesta oraz niezawodny bios płyty głównej tam także można sprawdzić temperaturę podzespołów komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się