PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem. Komp się nie włącza, wiatraczki się nie kręcą. Wcześniej wszystko działało.
Mój komp
Foxconn P35a-s
E8200
Zotac 8800GT
WD 500GB AAKS
Patrot 2x1GB CL4
BeQuiet 550W
Bios P37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 13:56, morthi napisał:

od 3 lat updatuje bios z poziomu windows (jesli tylko jest taka mozliwosc) i jeszcze
ani razu nie mialem "pada"

Masz więc sporo szczęścia. Ja już kilkukrotnie widziałem płyty schrzanione przez zwieszoną instalację nowego BIOS-u.

Dnia 01.05.2008 o 13:56, morthi napisał:

za to raz zdarzylo mi sie uwalic plyte z poziomu dos ;) - bios sie sflashowal poprawnie,
a po restarcie plytka umarla ;)

Ciekawe. O czymś takim jeszcze nie słyszałem. Fakt, że obecnie najbezpieczniej jednak flashować BIOS bezpośrednio z pendrive-a. Płyta po prostu sama wszystko za nas robi, bez potrzeby używania jakiegokolwiek systemu operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do obudowy i zobaczy czy na plycie glownej swieci sie dioda zasilania. Jesli nie to sprawdz czy przypadkiem ktos CI nie przelaczyl zasilacza na off ;) - to sie zdarza i wtedy kompa nie odpalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:09, uchal napisał:

Mam problem. Komp się nie włącza, wiatraczki się nie kręcą. Wcześniej wszystko działało (...)

A czy demontowałeś go w jakikolwiek sposób lub grzebałeś w biosie płyty głównej ? Sprawdź też kabel być może jest uszkodzony ? Problem może być też z zasilaczem który mógł się przegrzać i teraz nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:11, morthi napisał:

zajrzyj do obudowy i zobaczy czy na plycie glownej swieci sie dioda zasilania. Jesli
nie to sprawdz czy przypadkiem ktos CI nie przelaczyl zasilacza na off ;) - to sie zdarza
i wtedy kompa nie odpalisz

Dioda się świeci, gdy wciskam przycisk power to na chwilę dioda gaśnie i znowu się świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to bylo jakies 6 lat temu ;) na jakiejs plycie jeszcze starszej - to byly czasy kiedy bawilem sie we flashowanie "na goraco" czyli wymontowywanie kosci bios i na papierku ukladanie jej na kosci bios na innym kompie coby przywrocic plyte do zycia :P - tamtej sie nie dalo bo to byl jakas nietypowa kosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:11, napster6 napisał:

> Mam problem. Komp się nie włącza, wiatraczki się nie kręcą. Wcześniej wszystko działało
(...)
A czy demontowałeś go w jakikolwiek sposób lub grzebałeś w biosie płyty głównej ? Sprawdź
też kabel być może jest uszkodzony ? Problem może być też z zasilaczem który mógł się
przegrzać i teraz nie działa.

Kable są podłączone, bo je popodłączałem jeszcze raz przed chwilą. Jak się dioda świeci to zasilacz działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ morthi (nie wiem czemu, ale odpowiedz nie działa)
> co jest wg Ciebie ryzykownego w korzystaniu z narzedzi wydanych przez producenta plyty
> glownej a rpzeznaczone do aktualizacji biosa z poziomu windows ?:)
Jest jeden, zasadniczy problem. Tym problemem jest sam system operacyjny. Jakby nie patrzeć, jego zastosowanie zwiększa ryzyko awarii. Nieważne, czy to Ubuntu, Windows, MacOS, czy DOS. Każdy z tych systemów ma swoje wady, które mogą doprowadzić do zwisu.
> niestabilny windows? moze 95/98 byly niestabilne ale 200/xp/vista ? fakt - jesli sie
> bardzo przylozyc mozna zrobic bsod wywolujac bledy na sterownikach ale to wymaga nielada
> wysilku. sam system nie ma rpawa ot tak sie "wylozyc"
Taaaa, jasne. Wystarczy użytkownik, który kiepsko zna się na PC-cie i już mamy rzeź, a nie sprawny system. Szczególnie, że pod względem stabilności Windows jest nadal o lata świetlne za konkurencją (MacOS, Linux)
> po drugie -praktycznie kazd nowa plyta glowna jest wyposazona w mechanizm umozliwiajacy
> przywrocenie biosu w przypadku bleow w czasie flashowania
Mówisz o Dual lub Quad BIOS? Te funkcje ma akurat mało która płyta. Bo, jeżeli chodzi ci o inne mechanizmy, to rzado kiedy bywają one skuteczne (głównie dlatego, że same są zainstalowane w BIOS-ie. A jak BIOS się schrzani, to one też...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:12, uchal napisał:

Dioda się świeci, gdy wciskam przycisk power to na chwilę dioda gaśnie i znowu się świeci.

Według mnie problem może być z którymś z podzespołów komputera a najprawdopodobniej z procesorem...Czy kiedy komputer jeszcze działał nie zauważyłeś nic niepokojącego w jego obudowie , żadnych dziwnych dzwięków itp ? I czy nie dokładałeś ostatnio jakiś nowych podzespołów do niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:16, napster6 napisał:

Według mnie problem może być z którymś z podzespołów komputera a najprawdopodobniej
z procesorem...Czy kiedy komputer jeszcze działał nie zauważyłeś nic niepokojącego w
jego obudowie , żadnych dziwnych dzwięków itp ? I czy nie dokładałeś ostatnio jakiś
nowych podzespołów do niego ?

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:15, uchal napisał:

Kable są podłączone, bo je popodłączałem jeszcze raz przed chwilą. Jak się dioda świeci
to zasilacz działa.

Niekoniecznie działa. Zasilacz mógł się schrzanić częściowo, np. nie dostarcza mocy tylko dla jednej linii np. 12V).
Ale możliwe też, że wadliwa jest inna część PC-ta. Na początek sprawdź, czy to nie pamięci RAM. W tym celu wyjmij najpierw jedną, sprawdź, czy PC działa. Jak nie, to zamień kości, czyt. odłącz jedną i podłącz z powrotem poprzednią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:28, uchal napisał:

RAM działa, bo już sprawdziłem

Ja stawiam na uszkodzony zasilacz bo to najczęściej jest przyczyna nie uruchomienia się komputera lub uszkodzony lub przegrzany procesor . Ale mam rozumieć że wciśnięcie przycisku start w komputerze nie wywołuje nawet najmniejszej reakcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:32, napster6 napisał:

> RAM działa, bo już sprawdziłem
Ja stawiam na uszkodzony zasilacz bo to najczęściej jest przyczyna nie uruchomienia
się komputera lub uszkodzony lub przegrzany procesor . Ale mam rozumieć że wciśnięcie
przycisku start w komputerze nie wywołuje nawet najmniejszej reakcji ?

Tylko dioda na płycie główniej na ok 1 sekunde się wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:34, uchal napisał:

Tylko dioda na płycie główniej na ok 1 sekunde się wyłącza.

Odłącz zasilanie i odkręć obudowę , znajdź zasilacz i po kolei sprawdzaj czy wszystkie wychodzące kable z pod jego obudowy są podłączone jeśli jakiś się odpiął może być przyczyna problemu. A tak nawiasem sprawdź jakiej firmy jest ten zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:45, napster6 napisał:

> Tylko dioda na płycie główniej na ok 1 sekunde się wyłącza.
Odłącz zasilanie i odkręć obudowę , znajdź zasilacz i po kolei sprawdzaj czy wszystkie
wychodzące kable z pod jego obudowy są podłączone jeśli jakiś się odpiął może być przyczyna
problemu. A tak nawiasem sprawdź jakiej firmy jest ten zasilacz.

Już mówiłem, że wszystko jest podłączone,a zasilecz to BeQuiet 550W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:48, uchal napisał:

Już mówiłem, że wszystko jest podłączone,a zasilecz to BeQuiet 550W

Według mnie wina leży po stronie zasilacza,jeżeli piszesz że nie dokładałeś do kompa nic nowego oraz że go nie demontowałeś najlepiej by było gdybyś oddał go do serwisu bo w takim wypadku ci nie pomogę. Spróbuj może jeszcze wyciągnąć i włożyć baterię z płyty głównej ale to także raczej nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma problem ze swoją kartą graficzną.

Karta: Radeon HD2600 PRO 256mb DDR2

Chodzi o to, że gry oparte o openGL (dokładnie to CS) włączają się na ok. 10sec., następnie zacinają się (czarny ekran) i pozostaje tylko reset. Aby usunąć czynnik wadliwej gry zostały zrobione testy na benchmarku wykorzystującym openGL i jest to samo....

Problem (z tego co mi oznajmił) wystąpił sam z siebie.

Przeinstalowanie sterowników, etc. niestety nic nie pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Komputer ostatnio trochę drażni :) Otóż zaczął wyświetlać ukryte pliki i foldery, na nic zdaje się zmiana w Opcjach Folderu, by te pliki nie były wyświetlane. Po ponownym włączeniu PC problem znów się pojawia. :/ Wie ktoś jak można to wyeliminować?

Ah, i jak najeżdżam na pasek gdzie w folderze jest normalnie Plik; Edycja; Widok; Ulubione itp. to jak zjadę kursorem z niego to dookoła napisu mam białe pole :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma problem bo nie wie jak ma się dowiedzieć jak sprawdzić jaki się ma model monitora, może mi ktoś powiedzieć jak to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się