PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

ziptofaf i DJ Danielus

Szczegółów nie znam, bo to nie ja byłem wtedy przy kompie. Z dymem na pewno nie poszedł, a jak dziś stary próbował podłączyć to w tej "tylnej kratce" pojawił się niebieski błysk.A program był dawno już zainstalowany, a podczas awarii nie grałem w ta grę. Oby tylko sejwy się zachowały( wierzę wam że tak)... muszę zanieść do Vobisu, bo jeszcze jest gwarancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 12:04, ziptofaf napisał:

> Mam problem z laptopem otóż nie mogę się połączyć z moim bankiem kb24 nie wiem jak
pozbyc
> sie tego problemu

Może spróbuj innej przeglądarki np. Opery, czy Safari.



Juz probowalem to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 12:25, DJ Danielus napisał:

To tak jak mówiłem - jeśli nie poszedł też i dysk to masz ogromne szanse, że wszystko
będzie OK.


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 12:20, Don Zorro napisał:

ziptofaf i DJ Danielus

Szczegółów nie znam, bo to nie ja byłem wtedy przy kompie. Z dymem na pewno nie poszedł,
a jak dziś stary próbował podłączyć to w tej "tylnej kratce" pojawił się niebieski błysk.A
program był dawno już zainstalowany, a podczas awarii nie grałem w ta grę. Oby tylko
sejwy się zachowały... muszę zanieść do Vobisu, bo jeszcze jest gwarancja.

O ile padający zasilacz nie zabrał ze sobą dysku, to raczej nic się z danymi nie stało. Chociaż to już zależy od zasilacza, bo taki Codegen, Modecom Feel, czy Megabajt bardzo rzadko odchodzą same i najczęściej zabierają ze sobą połowę części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kaspersky wykryje wirusa to coś piszę że utworzoną kopię tego pliku , gdzie mogę wtedy znaleźć kopię oraz jak wyłączyć , żeby nie tworzyło kopii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 12:39, Crew 900 napisał:

Jak kaspersky wykryje wirusa to coś piszę że utworzoną kopię tego pliku , gdzie mogę
wtedy znaleźć kopię oraz jak wyłączyć , żeby nie tworzyło kopii ?

jak ci kasuje plik, to tworzy tzw kopię zapasową na wypadek, gdyby ten plik wcale nie był wirusem. wyłączanie tej opcji moim zdaniem jest bardzo powaznym błędem, bo skoro zadajesz takie pytania, to znaczy, że nie wiesz tyle o kompach, by samemu decydować, czy plik jest wirusem, czy kasper wszczyna fałszywy alarm. niemniej wyłącza się to [w wersji 2009] .... nie mogę znaleźć. chyba nie da rady wyłączyć. i bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 23:48, Deejay napisał:

no ale co, z porysowanej płyty uszkodzone sektory mi odzyska...?

Program działa m.in. na zasadzie dzielenia problematycznych obszarów płyty na mniejsze kawałki w celu ich odczytania. Nie zdarzyło mi się jeszcze odczytać całej porysowanej płyty (ale używałem go dopiero ze 3 razy), jednak rezultat powyżej 95% wart jest zachodu, szczególnie gdy jest na niej dużo plików. Najlepiej spisał się z krążkiem zawierającym muzykę - zdecydowana większość utworów dała się odczytać w całości, zaś nielicznym brakowało kawałeczka. Rezultat mógłby być jeszcze lepszy przy zastosowaniu 2 napędów optycznych - być może ten drugi poradziłby sobie z obszarami, które były już dla pierwszego zbyt trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 12:58, Deejay napisał:

heh sam nie mam siły teraz linuxa instalowa :P

Są też dystrybucje typu LiveCD, można tak spróbować, problem w tym, że w takim wypadku potrzebowałbyś 2 napędów.


Znalazłem tutaj mały wątek o odzyskiwaniu plików z nośników CD/DVD:
http://forum.pclab.pl/t258952.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey''a... chyba na dobry temat trafilem... więc, mam pytanie, otóż zamierzam rozbudować kompa i nie wiem czy wymieniać zasilacz... zasilacz ma 350W mocy a specyfikacja przyszłego kompa to:
Gigabyte GA-P31-DS3L
INTEL PENTIUM DUAL CORE E2200 2.4GHz
GeForce 8600GT
2GHz Ram''u
Tak więc trzeba wymieniać czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jaki 350W? Firmę podaj. Jeżeli to Codegen, Megabajt, Modecom Feel, czy Tracer to lepiej wymienić na Chieftec-a lub Amacroxa. Albo Modecoma MC. Inaczej ryzykujesz spalenie PC-ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 13:27, ziptofaf napisał:

/.../
Jaki 350W? Firmę podaj. Jeżeli to Codegen, Megabajt, Modecom Feel, czy Tracer to lepiej
wymienić na Chieftec-a lub Amacroxa. Albo Modecoma MC. Inaczej ryzykujesz spalenie PC-ta.



Ja też miałem 350W (do tego firma POWERFOX - buahahhaha xD) wymieniłem na Corsair 450W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 13:27, ziptofaf napisał:

/.../
Jaki 350W? Firmę podaj. Jeżeli to Codegen, Megabajt, Modecom Feel, czy Tracer to lepiej
wymienić na Chieftec-a lub Amacroxa. Albo Modecoma MC. Inaczej ryzykujesz spalenie PC-ta.

nie powiem ci jaka firma bo nie pamiętam ale na obudowie zasilacza nie pisze a nie wydałem na niego fortunę więc to jakaś budżetówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 13:35, Areoman54 napisał:

nie powiem ci jaka firma bo nie pamiętam ale na obudowie zasilacza nie pisze a nie wydałem
na niego fortunę więc to jakaś budżetówka...


Skoro nie pisze, to znaczy, że jakiś chłam...Na twoim miejscu bym wymienił, bo low-endowe zasilacze mają w zwyczaju w chwili śmierci zabrać ze sobą do grobu wiele innych części. W rozsądnej cenie jest Chieftec 400-450W, Amacrox i Modecom MC.
Swoją drogą - o to co się dzieje, kiedy masz kiepski zasilacz:
http://community.tomshardware.pl/comments.php?DiscussionID=124789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dźwiękiem a mianowicie gram sobie w grę przeglądarkową i nagle dźwięku nie mam tzn. jest jakiś szum gdy powinien być dźwięk . I w tym mmiejscu chcę się was poradzić co powinienem zrobić i co mogło się stać że dwięku nie ma? Uprzedzając pytania to nie wina głośnika bo wziąłem inne i ten sam efekt a gdy podłączyłem słuchawki to samo czyli tylko szum.
Proszę o pomoc.
PS. Ten szum nie jest cały czas tylko wtedy gdy ma być dźwięk np w filmie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się