PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Gra nie zwalnia tylko jak oglądałem testy tej karty to w UT3 przy wyższej rozdzielczości niż mam ustawioną w testach było napisane ponad 100 FPS. Więc zastanawiam się co jest grane? Dodam, że w niedługim czasie chce wymienić monitor na 22cale i boję się, że jak dam natywna rozdzielczość to stracę płynność. Sterowniki do karty próbowałem starsze i nowsze i bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 10:59, Scooby napisał:

Gra nie zwalnia tylko jak oglądałem testy tej karty to w UT3 przy wyższej rozdzielczości
niż mam ustawioną w testach było napisane ponad 100 FPS. Więc zastanawiam się co jest
grane? Dodam, że w niedługim czasie chce wymienić monitor na 22cale i boję się, że jak
dam natywna rozdzielczość to stracę płynność. Sterowniki do karty próbowałem starsze
i nowsze i bez zmian.


Dobra, kilka pytań:
1.) W jakiej kolejności instalowałeś sterowniki od chipsetu i karty graficzej? Zawsze pierwszy powinien być chipset, inaczej bywają jaja z systemem.
2.) Komputer aby nie jest zawirusowany jakimś syfem? Bo to ostro spowalniać gry.
3.) Defragmentowałeś dysk? Czasem pomaga.
4.) Zainstaluj sobi program Fusion for Games. Został stworzony przez AMD/ATI do poprawiania wydajności w grach. Tu masz linka: http://game.amd.com/us-en/drivers_fusion.aspx?p=1
5.) Karta graficzna się aby nie przegrzewa? Dla HD4850 normalką jest 80 stopni, ale jeżeli u ciebie dociąga np. do 100, to znaczy, że będziesz musiał poprawić jakoś chłodzenie wewnątrz obudowy. Temperaturę sprawdzisz np. Ati Tool-em.

I jeszcze coś:
Sprawdź w testach na różnych stronach jakiego procesora używa się przy UT3 i HD4850. Najczęściej jest to co najmniej Core 2 Duo E8400, a on jest o jakieś 30-40% szybszy od twojego Athlona X2. Stąd mogą wynikać duże różnice w wynikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System świeżo postawiony.
Instalowałem najpierw sp2 +sp3
Potem chipset
Sterowniki do karty
AVAST
Chyba, że to faktycznie procesor bo widzę, że idzie cały czas na 100%. Z tą wydajnością rzędu 30-40% znów bym nie przesadzał raczej jest jakieś 15-20% jest różnicy no chyba, że się mylę. Nie przeglądałem testów co do tej gry dla procesorów. Poszukam czegoś na temat procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiednie testy. I wygląda na to, że to procesor trzyma grafikę. Jednak główna przyczyną wydaje się być to, że UT3 jest lepiej zoptymalizowane pod procki intela. Bo Crysis nie "daje tak po garach" procesorowi jak UT3. Sprawa myślę, że zamknięta dzięki za pomoc Ziptofaf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzilem demko UT3 na moim zlomie i w 1680/1050 (czyli monitor taki jak chcesz kupic) z amd 6000 + gtx 260 gra nie schodzi ponizej 62 fps ani nie wchodzi powyzej 62 fps-y....ciekawe dla czego ?. Synchro jest wylaczone. Oczywiscie wszystko na max.
Zagladajac do menadzera zadan widac dobitnie, ze UT3 bardzo mocno korzysta z fizyki czyli procesora CPU. Wykres wydajnosci procka wskazywal 98/100% dla obu rdzeni.
UT3 wykorzystuje wsparcie physX, ktorego nie ma w kartach Ati.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 12:24, Misquamaqus napisał:

Wlasnie sprawdzilem demko UT3 na moim zlomie i w 1680/1050 (czyli monitor taki jak chcesz
kupic) z amd 6000 + gtx 260 gra nie schodzi ponizej 62 fps ani nie wchodzi powyzej 62
fps-y....ciekawe dla czego ?. Synchro jest wylaczone. Oczywiscie wszystko na max.
Zagladajac do menadzera zadan widac dobitnie, ze UT3 bardzo mocno korzysta z fizyki czyli
procesora CPU. Wykres wydajnosci procka wskazywal 98/100% dla obu rdzeni.

> UT3 wykorzystuje wsparcie physX, ktorego nie ma w kartach Ati.
Ano nie prawda. UT3 nie wykorzystuje wsparacia dla physx(mówimy tu o grze). Owszem są zrobione mapy z obsługa psyhx(chyba 3 lub 4) które mają tą obsługe physx w pełni(Jedna mapa jest z szalejącym tornado) tylko co z tego skoro to nie jest bez spadku. Posiadajac 1 karte gra czesto sie nie włączy lub działa z 1-2fpsami posiadajac 2 karty z których jedna renderuje grafike a druga liczy fizyke i tak mamy mniejsze fpsy niz bez tej fizyki dlatego że procesor musi jeszcze wysyłac i odbierac skomplikowane dane fiyczne liczone przez druga karte. Więc to physx to nie jest takie same + i 0 minusów.
Żebyś jeszcze nie mówił że wale bullshit moge dac link do testów(o ile je znajde)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dziś czyściłem kompa (właściwie tylko wiatraczek na dysku twardym, obudowie i karcie graficznej) wyłączałem tylko potrzebne kable od zasilania no i wyłączyłem listwę przed całą operacją.
Okazało się, że po podłączeniu wszystkiego z powrotem i włączeniu listwy komp. sie odpalił, ale nic nie pokazuje sie na monitorze.
Z początku pomyślałem że jest ok, wyłączyłem listwę włączyłem jeszcze raz i to samo, co najlepsze nie mogę włączyć kompa przyciskiem Power, ale Reset (nie bawiłem sie nic kabelkami za to odpowiedzialnymi).
Następna rzecz, jaką zrobiłem to odpaliłem kompa i zamknąłem system i... cóż komp. tak jakby się wyłączał znika wszystko z ekranu, wyłącza sie monitor, ale wszystko ciągle pracuje wiatraczki się kręcą panel od zasilania ciągle się pali.
Czy ktoś ma pojęcie czego to może być przyczyna? Boję się że komputer ożył i po jakiś dwóch dniach zacznie chodzić albo zrobi jeszce coś gorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 12:40, Lashinron napisał:

Witam.
Dziś czyściłem kompa (właściwie tylko wiatraczek na dysku twardym, obudowie i karcie
graficznej) wyłączałem tylko potrzebne kable od zasilania no i wyłączyłem listwę przed
całą operacją.
Okazało się, że po podłączeniu wszystkiego z powrotem i włączeniu listwy komp. sie odpalił,
ale nic nie pokazuje sie na monitorze.
Z początku pomyślałem że jest ok, wyłączyłem listwę włączyłem jeszcze raz i to samo,
co najlepsze nie mogę włączyć kompa przyciskiem Power, ale Reset (nie bawiłem sie nic
kabelkami za to odpowiedzialnymi).
Następna rzecz, jaką zrobiłem to odpaliłem kompa i zamknąłem system i... cóż komp. tak
jakby się wyłączał znika wszystko z ekranu, wyłącza sie monitor, ale wszystko ciągle
pracuje wiatraczki się kręcą panel od zasilania ciągle się pali.
Czy ktoś ma pojęcie czego to może być przyczyna? Boję się że komputer ożył i po jakiś
dwóch dniach zacznie chodzić albo zrobi jeszce coś gorszego.

Albo któryś z wiatraczków na wąznej częsci(CPu lub GPU) jednak się nie kręci lub obluzowałeś zasilanie na płycie głównej. Poprostu otwórz obudowe i posprawdzaj czy nie wypadły kabelki i czy wszystko jest dociśnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie mój komputer jest strasznie zawirusowany mógłbym kupić anty wirusa ale one są takie drooogie a te pieniądze można wydać i znacznie szczytniejszy cel ( wiadomo gry :D ) co z tego że komp co pół godziny strzela restarta w końcu po coś te auto save gorzej gdy jestem na inście nawet nie wiecie ile razy epic kołom nosa przeleciał ( proszę nie traktować mego posta zbyt serio jest tak pół żartem pół serio )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 12:46, Solstheim napisał:

> Witam.
> Dziś czyściłem kompa (właściwie tylko wiatraczek na dysku twardym, obudowie i karcie

> graficznej) wyłączałem tylko potrzebne kable od zasilania no i wyłączyłem listwę
przed
> całą operacją.
> Okazało się, że po podłączeniu wszystkiego z powrotem i włączeniu listwy komp. sie
odpalił,
> ale nic nie pokazuje sie na monitorze.
> Z początku pomyślałem że jest ok, wyłączyłem listwę włączyłem jeszcze raz i to samo,

> co najlepsze nie mogę włączyć kompa przyciskiem Power, ale Reset (nie bawiłem sie
nic
> kabelkami za to odpowiedzialnymi).
> Następna rzecz, jaką zrobiłem to odpaliłem kompa i zamknąłem system i... cóż komp.
tak
> jakby się wyłączał znika wszystko z ekranu, wyłącza sie monitor, ale wszystko ciągle

> pracuje wiatraczki się kręcą panel od zasilania ciągle się pali.
> Czy ktoś ma pojęcie czego to może być przyczyna? Boję się że komputer ożył i po
jakiś
> dwóch dniach zacznie chodzić albo zrobi jeszce coś gorszego.
Albo któryś z wiatraczków na wąznej częsci(CPu lub GPU) jednak się nie kręci lub obluzowałeś
zasilanie na płycie głównej. Poprostu otwórz obudowe i posprawdzaj czy nie wypadły kabelki
i czy wszystko jest dociśnięte.

umie był ten sam problem ale okazoło sie że wiatraczek od karty sie zatarł no to postanowiłem wymienić karte :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 12:53, DJ Danielus napisał:

Zainstaluj antywirusa, np. Avirę. Przeskanuj kompa i wywal śmieci. Następnie przeskanuj
komputer internetowymi skanerami.

ależ ja mam już anty wirusa nod 32 i wszystko działa a to jak zdobył oryginała za darmo to moja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 12:55, Winter wind napisał:

umie był ten sam problem ale okazoło sie że wiatraczek od karty sie zatarł no to postanowiłem
wymienić karte :>

Hm zaciekawiło mnie to, co napisałeś i rzeczywiście problem rozwiązałem:
Najpierw zatrzymywałem wiatraczek od karty graficznej i automatycznie zatrzymywało się też zasilanie kompa, więc postanowiłem go docisnąć do radiatora i wszystko wróciło do normy :)
Dzięki wszystkim za ratunek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 12:24, Misquamaqus napisał:

Wlasnie sprawdzilem demko UT3 na moim zlomie i w 1680/1050 (czyli monitor taki jak chcesz
kupic) z amd 6000 + gtx 260 gra nie schodzi ponizej 62 fps ani nie wchodzi powyzej 62
fps-y....ciekawe dla czego ?. Synchro jest wylaczone. Oczywiscie wszystko na max.
Zagladajac do menadzera zadan widac dobitnie, ze UT3 bardzo mocno korzysta z fizyki czyli
procesora CPU. Wykres wydajnosci procka wskazywal 98/100% dla obu rdzeni.
UT3 wykorzystuje wsparcie physX, ktorego nie ma w kartach Ati.

Bo gra ma jakieś ograniczenie ,że nie wejdzie powyżej 62FPS. Jednak ja mam spadki nawet do 35FPS (shan-grila). Na Większych mapach przy 31 botach + player FPS potrafi spaść do 20. Dodatkowo zauważyłem rozdzielczość 1024x768 ma dokładnie taka sama wydajność jak przy rozdzielczości 1280x1024.Wyższej niestety nie ustawie. Już nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 13:16, Scooby napisał:


Bo gra ma jakieś ograniczenie ,że nie wejdzie powyżej 62FPS. Jednak ja mam spadki nawet
do 35FPS (shan-grila). Na Większych mapach przy 31 botach + player FPS potrafi spaść
do 20. Dodatkowo zauważyłem rozdzielczość 1024x768 ma dokładnie taka sama wydajność jak
przy rozdzielczości 1280x1024.Wyższej niestety nie ustawie. Już nie wiem co o tym myśleć.


Jak juz pisalem karty nvidi i UT3 maja wsparcie physX-a. To duzo daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a z moją nową kartom był taki problem radek 3650 hd cieżko było znaleść było steroeniki 4 dni szukałem ale znalazłem ( kumpel mi znalazł nie chcecie wiedzieć jak wygląda przegląndanie stron bez sterowników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się