PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

a jakie napięcie mozna dac procesorowi zeby nie umarl za szybko?

i kolejny problem: kiedy wlaczam 3dmarka06 (niezaleznie od wersji) to tylko pojawia
sie ekran informujacy i sprawdzaniu konfiguracji a nastepnie wyswietla sie
komunikat '' brak odpowiedzi''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 19:35, lordrafalf napisał:

a jakie napięcie mozna dac procesorowi zeby nie umarl za szybko?

Zależy z jakiego napięcia startował (max 10-15% ponad standard) oraz od modelu/rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 19:35, lordrafalf napisał:

a jakie napięcie mozna dac procesorowi zeby nie umarl za szybko?

Zależy od chłodzenia. Generalnie, nie chłodzeniu powietrznym nie należy zwiększać bardziej niż o 10% (a i to jest duża wartość, której lepiej unikać)

Dnia 17.09.2008 o 19:35, lordrafalf napisał:

i kolejny problem: kiedy wlaczam 3dmarka06 (niezaleznie od wersji) to tylko pojawia
sie ekran informujacy i sprawdzaniu konfiguracji a nastepnie wyswietla sie
komunikat '' brak odpowiedzi''.

Niektóre komputery po prostu nie lubią się z 3DMarkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam.
Z widoku w Moim Komputerze zniknęła mi ikona napędu CD/DVD. Ikony dysków twardych i zewnętrznych są, jednakże napęd wyparował. Jak mogę go tam przywrócić? Dodam, że stało się to po instalacji paru programów do obsługi komórki za pomocą komputera (Nokia). EDIT Cię choroba, już wiem! Z niewiadomych powodów usunęło mi sterowniki napędu. :/
I pytanie bonusowe - jak włączyć opcje autorunu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc jeszcze raz z pytaniem czemu po reinstalacji windowsa system nie wykrywa mojej mp3 :( to znaczy wykrywa ale nie rozpoznaje formatu plików i niby mam sformatować. Wszystkie stery wgrane.

@glizda101 PPM na ikonie cd/dvd potem właściwości potem w zakładke ,,autoodtwarzanie... dalej sam sie skapniesz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:38, Mr X napisał:

@glizda101 PPM na ikonie cd/dvd potem właściwości potem w zakładke ,,autoodtwarzanie... dalej sam sie skapniesz. :P


Dzięki.
Ale mam większy problem z cholernym sterownikiem. :/
Mój napęd to Samsung SH S203N. W menadżerze urządzeń pokazywało mi błąd sterownika. Po nieudanej więc aktualizacji owego za pomocą Windows Uptade, postanowiłem go odinstalować i zainstalować nowy z neta. Po deinstalacji, napęd zniknął z menadżera. Pozostaje tam jeszcze jeden napęd (co jest, zaiste, bardzo ciekawe, mam bowiem tylko jeden...) o jakże interesującej nazwie: "QT1952Q CTQ710D SCSI CdRom Device". (??????)
Ściągnąłem dwie wersje firmware do mojej nagrywarki. Jedna z nich po uruchomieniu kłamie w żywe oczy, iż mój sprzęt nie jest z nią kompatybilny. Druga nie robi nic (czyt. po dwukliku brak jakiejkolwiek reakcji).
Bogowie, nie mogę nie mieć napędu. :D Pomóżcie, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:16, czapla56 napisał:

/.../
Masz kartę Ati? Niedawno też miałem taki problem i musiałem ściągnąć hotfix od ati do
3d marków.


dasz linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 19:35, lordrafalf napisał:

a jakie napięcie mozna dac procesorowi zeby nie umarl za szybko?

i kolejny problem: kiedy wlaczam 3dmarka06 (niezaleznie od wersji) to tylko pojawia
sie ekran informujacy i sprawdzaniu konfiguracji a nastepnie wyswietla sie
komunikat '' brak odpowiedzi''.

Sciągnij sobie hotfixa do 3d marka. Jest na stronie głównej i niweluje właśnie ten problem, wiem bo sam tak miałem.
Nie dam głowy ale to chyba to: http://www.futuremark.com/download/hotfix_feb08/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:50, glizda101 napisał:

> @glizda101 PPM na ikonie cd/dvd potem właściwości potem w zakładke ,,autoodtwarzanie...
dalej sam sie skapniesz. :P

Dzięki.
Ale mam większy problem z cholernym sterownikiem. :/
Mój napęd to Samsung SH S203N. W menadżerze urządzeń pokazywało mi błąd sterownika. Po
nieudanej więc aktualizacji owego za pomocą Windows Uptade, postanowiłem go odinstalować
i zainstalować nowy z neta. Po deinstalacji, napęd zniknął z menadżera. Pozostaje tam
jeszcze jeden napęd (co jest, zaiste, bardzo ciekawe, mam bowiem tylko jeden...) o jakże
interesującej nazwie: "QT1952Q CTQ710D SCSI CdRom Device". (??????)
Ściągnąłem dwie wersje firmware do mojej nagrywarki. Jedna z nich po uruchomieniu kłamie
w żywe oczy, iż mój sprzęt nie jest z nią kompatybilny. Druga nie robi nic (czyt. po
dwukliku brak jakiejkolwiek reakcji).
Bogowie, nie mogę nie mieć napędu. :D Pomóżcie, proszę.


Co do drugiego napędu to może masz virtuala. Co do większego problemu to hmm... był sposób ale akurat nie pamiętam xD Potem pomyśle bo już ide spać.
BTW. Po kiego kasowałeś sterownik do CD/DVD? ehhh ,,komputer jest tak głupi jak jego użytkownik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 00:00, Mr X napisał:

BTW. Po kiego kasowałeś sterownik do CD/DVD?


Ten sterownik był, według systemu, "corrupted or missing", nie sądziłem więc, że będzie potrzebny.
I miałem rację. Bowiem po restarcie kompa, system znalazł napęd, nadal jednak brak mu sterownika - sytuacja dokładnie taka sama, jak wcześniej.

Dnia 18.09.2008 o 00:00, Mr X napisał:

ehhh ,,komputer jest tak głupi jak jego użytkownik"


:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 21:38, Mr X napisał:

Może mi ktoś pomóc jeszcze raz z pytaniem czemu po reinstalacji windowsa system nie wykrywa
mojej mp3 :( to znaczy wykrywa ale nie rozpoznaje formatu plików i niby mam sformatować.
Wszystkie stery wgrane.

A pliki mp3 z dysku twardego odtwarzać możesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde na starym komputerze z 5 letnimi glosnikami creative mialem dosc ladny glos.Teraz mam plyte glowna asus p5q pro i tam podobno jest jakas karta dzwiekowa.Glosniki kupilem za okolo 50 zl tez creative.I glos jest tak jakby bardzo zbasowany, przytlumiony:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i czytnik DVD wciąż nie działa >.>

Kumpel zauważył, że na mam ani za DVD, ani za HDD takich złączek, co t się nakłada na przykład, aby zrobić macierz z dwóch HDD. W obydwu przypadkach ich nie było. Od kumpla pożyczyłem to trzymilimetrowe "coś" i po kolei zakładam... W kółko to samo... O! Jest! na jednym z ustawień podczas włączenia kompa DVD się samoczynnie wysunęło. Niestety żadnej płyty i tak nie przeczytało, ale zielona dioda migała systematycznie dwa razy - przerwa, dwa razy - przerwa... Dobry trop?

A przełożenie złączy z SATA1 na SATA2 i na odwrót zaowocowało znalezieniem "nowego" twardego dysku i DVD ;) Zainstalowało niby nowe sterowniki i sprzęt jest gotowy do użycia ale g* prawda :/

Wysyłać DVD do serwisu? =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 10:23, żyrafa napisał:

kurde na starym komputerze z 5 letnimi glosnikami creative mialem dosc ladny glos.Teraz
mam plyte glowna asus p5q pro i tam podobno jest jakas karta dzwiekowa.Glosniki kupilem
za okolo 50 zl tez creative.I glos jest tak jakby bardzo zbasowany, przytlumiony:/

To podłącz stare. Czasem starsze a dobre bywa lepsze niż nowe, a tanie i kiepskie :P

Ale za 50zł też nie oczekuj nieskazitelnego dźwięku ;] Zwłaszcza, że Creative ma wysokie ceny i ich wydajność może być gorsza od niektórych za 20zł innej firmy =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 12:24, TetraGramaton napisał:

Czy można swojego peceta wzbogacić o porty USB ?

zależy czy już jakieś masz (tylko za mało) czy chodzi o tak sterego kompa że nie ma żadnych..... napewno można kupić "mnożniki gniazd" czyli koncentratory USB (proponuję raczej aktywne, z własnym zasilaniem bo jak podłączysz przez pasywny za dużo urządzeń to mogą "wariować" z powodu zbyt słabego prądu). Jeśli nie ma żadnych portów USB tyły też kontrolery w postaci osobnych kart, ale niewiem czy to można jeszcze gdziekolwiek kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 10:40, Piciambeer napisał:

> kurde na starym komputerze z 5 letnimi glosnikami creative mialem dosc ladny glos.Teraz

> mam plyte glowna asus p5q pro i tam podobno jest jakas karta dzwiekowa.Glosniki
kupilem
> za okolo 50 zl tez creative.I glos jest tak jakby bardzo zbasowany, przytlumiony:/

To podłącz stare. Czasem starsze a dobre bywa lepsze niż nowe, a tanie i kiepskie :P


Ale za 50zł też nie oczekuj nieskazitelnego dźwięku ;] Zwłaszcza, że Creative ma wysokie
ceny i ich wydajność może być gorsza od niektórych za 20zł innej firmy =)


stare mam na starym kompie;) a one byly nawet tansze niz te co teraz wiec sam juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się