PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Niestety, mam jeszcze jeden problem. :/

Padł mi napęd DVD. Nie byłoby to dziwne gdyby nie to, że został zakupiony 5 dni temu.
Jeszcze kilka minut temu działał poprawnie. Teraz tacka się wysuwa, zamyka, zapala się lampka symbolizująca czytanie płyty, ale napęd nie jest widoczny w moim komputerze. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 10:42, ankle napisał:

mam pytanie. Czy sieć bezprzewodowa Wi-Fi może spowolnić działanie gier online?


Twoja czy czyjas? Jesli ty laczysz sie z Internetem przez Wi-Fi, to oczywiscie Internet bedzie Ci chodzil wolniej (zwlaszcza jak bedziesz oddalony od routera, albo w poblizu bedzie duzo osob mialo Wi-Fi na podobnych kanalach (channels - czetotliwosciach))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 10:51, kuba9876543210 napisał:

> mam pytanie. Czy sieć bezprzewodowa Wi-Fi może spowolnić działanie gier online?


Twoja czy czyjas? Jesli ty laczysz sie z Internetem przez Wi-Fi, to oczywiscie Internet
bedzie Ci chodzil wolniej (zwlaszcza jak bedziesz oddalony od routera, albo w poblizu
bedzie duzo osob mialo Wi-Fi na podobnych kanalach (channels - czetotliwosciach))


Ale czy wpłynie to na działanie gier online(multiplayer)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gdy zmieniam opcje nagrywanie dźwięku na mikrofon z kamery internetowej po kliknięciu Zastosuj opcja nagrywania wraca na domyślne urządzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 11:25, ankle napisał:

Ale czy wpłynie to na działanie gier online(multiplayer)?


Ping bedziesz mial wiekszy. O ile w MMORPG''ach mozna to przebolec, to w sieciowych FPS''ach jest to uciazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc miałem problem z biblioteką DLL na kompie i próbowałem przeinstalować go( nie włancza się) gdy włożyłem płytę to wszystko grało do momentu kiedy zaczął się instalować.pojawił się komunikat o błędzie podobnym do następującego:
Błąd krytyczny: Wystąpił błąd uniemożliwiający kontynuowanie instalacji.
Nie można zainstalować jednego ze składników wymaganego przez system Windows do kontynuowania instalacji.( płyta sp1 ) (komp sp3)

Naciśnij przycisk OK, aby wyświetlić plik dziennika.

a w dzienniku
1. ''''instalator nie może zainstalowac wykazu produktu jest to błąd krytyczny plik dzienika powinien zawierać wiencej informacji''''
powtarza się to kilka razy
2.''''Instalator napotkał błąd w czasie próby ustawienia zabezpieczeń systemu Wystąpił błąd rozszerzony''''
powtarza się to kilka razy
3.''''Nie można zainstalować jednego ze składników wymaganych prze sytemu Windows do kontynuować instalacji operacja została anulowana przez użytkownika''''
powtarza się to kilka razy
4.Podpis dla Windows XP home edition-uaktualnienie jest nieprawidłowy kod błędu 800b100 brak podpisu w temacie''''
powtarza się to kilka razy
co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znów w temacie mojego zasilacza i zwiechów kompa:

Otóż jak już dawniej mówiłem, komp w czasie większej nawalanki potrafi się zresetować ot tak sobie. Na monitorze widać piękny napis "no signal" i po 5 sek włącza się z powrotem. Czasami też np: wokół tryskającej wody, wybuchów itp. pojawiają się czarne, wielkie pixele. Po ogólnej dyskusji doszliśmy do tego, że moj zasilacz jest do dupy (mode com 500W). Znalazłem taki zamiast tamtego, czy to dobry wybór?:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/60888/Podzespo_y_PC/Zasilacze_do_obud_w/Chieftec_CFT_600_14CS_600W.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Chiefteca mozesz brac w ciemno, to samo Corsaira, czy inne Be-Quiet''y.
Co do moejgo problemu : ''Macając'' kartę, zauważyłem że grzeją się pamięci. Zważywszy na to, że mam małą budę, i odległośc między grafą a dołem obudowy wynosi ze 3 centymetry, dobrym pomysłem byłoby walnięcie 80mm wentylka do budy, z obrotami 2200 RPM? Podłożyłbym to na dole, tak żeby wiało na pamięci. Da to coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciepłe powietrze ma tendencję do unoszenia się do góry, zaś chłodne opada, więc w tym przypadku wentylator powinien zasysać powietrze z obudowy, i wydmuchiwać na zewnątrz. co innego gdyby powietrze miało być odprowadzane znad karty, wtedy dmuchanie miało by sens (ogrzane pamięciami powietrze uniosło by się w okolice zasilacza, i jego wentylator by się go pozbył)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Problem w tym, że obudowę mam otwartą - więc nie wiem czy jest sens, żeby ustawiać wentylator na ''wydmuchiwanie''. Normalnie ''budę'' bym zamknął, tylko że po ostatniej zmianie plyty glownej, gniazdo procesora lekko się przemiesciło względem wersji pierwotnej, i poprostu ''wywiert'' w obudowie na cooler procesora jest teraz ''krzywy'' i połowa jest zasłonięta. Lepiej założyć tą obudowę, czy nie? I czy zagospodarowanie tego wentyla w taki właśnie sposób ( tył obudowy ) coś da? Czy dalej w żadnym stopniu nie rozwiąże problemu z grafą? Chodzi o to, żeby schłodzić ją o jakieś 10*C - w grach powinna mieć około 90, bo lubi się grzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra cicho teraz ja:P
Kupiło sobie to (znaczy ja) słuchawki z mikrofonem do kompa. Taki zwykły szajs. Ot to:
http://www.natec-europe.com/index.php?mod=products&id=58&pid=6534&lang=pl
No i teraz problem bo działać nie chcą. Mowa o Viście 64 bit i płycie ASUS M3N78.
Niby (tak mi powiedziano) wtyczka do mikrofonu winna byc umieszczona w różowym gnieździe (pink port), a do słuchawek w czarnym (black port). Ale to nie hula ani trochę. Próbowałem przestawiać wtyczki do różnych portów ale efekt ten sam jest. Myślałem, ze moze skoro słuchwaki byle jakie to i zrypane kupiłem, ale pod laptopem działają jak bozia przykazał. A tu nie:/
Windows je "interpretuje" jako cyfrowe urządzenie wyjściowe (HDMI) i z tego próbuje nimi "sterować". Ale cos mu to nie wychodzi:P
Ma ktos jakis pomysł o co moze biegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 21:06, blacklio2 napisał:

Pewnie masz ustawione HDMI Audio, zobacz na inne ustawienia


Mam tak (do wyboru urządzenia po zakladka "dźwięk" w panelu sterowania): cyfrowe urządzenie HDMI (urządzenie zgodne ze standardem high definition audio) i to sie automatycznie "załancza". Jest jeszcze jedna opcja (która działa tak samo czyli wcale) Nvidia HDMI output (nvidia high definition audio).

A faktycznie co winno tu być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz dźwięk wyprowadzić wyłącznie przez HDMI, nvidia HDMI to wyprowadzasz obraz i dźwięk z karty graficznej, obie opcje są do doopy.

Poszperaj w ustawieniach realteka ( bo taką masz kartę muzyczna ) musi być taka opcja która puszcza dźwięk na analog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się