PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z programem Windows Live. Chcę ściągnąć najnowszą wersję MSN Messenger, wszystko się ściąga, aż na 44 % wszystko się zatrzymuje i po jakichś 5-ciu minutach wyskakuje błąd, że być może internet nie jest podłączony. Wie ktoś może, jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 14:06, Full_Wypas napisał:

Mam problem z programem Windows Live. Chcę ściągnąć najnowszą wersję MSN Messenger, wszystko
się ściąga, aż na 44 % wszystko się zatrzymuje i po jakichś 5-ciu minutach wyskakuje
błąd, że być może internet nie jest podłączony. Wie ktoś może, jak to rozwiązać?


Daj linka do tego mesengera.
Zobacze czy u mnie pojdzie a jak pojdzie to Ci przesle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam taki program, który płynnie chodzi jedynie na systemach x64, a tak się składa, że mam Win XP 32 bitowy. Na razie nie mam ochoty na przesiadkę na jakiś Win7 64bit. Domyśliłem się, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla mnie dogranie na kompa Linuxa x64. No ale właśnie, jakiego? Chodzi mi o to żeby był lekki, mógł działać razem z Windowsem i żeby płynnie chodziły na nim aplikacje napisane pod 64 bity. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten program posiada tez wersje na Linuxy? Jesli nie, to pozostaje Ci jakis Windows 64-bitowy, najlepiej Win7 oczywiscie.
A lekkiego linuxa szukasz? moze Damn Small Linux? :D naprade b. malo miejsca zajmuje. Wg mnie Ubuntu bedzie najlepsze, ale zajmuje troche wiecej miejsca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 23:46, kuba9876543210 napisał:

Ten program posiada tez wersje na Linuxy? Jesli nie, to pozostaje Ci jakis Windows 64-bitowy,
najlepiej Win7 oczywiscie.
A lekkiego linuxa szukasz? moze Damn Small Linux? :D naprade b. malo miejsca zajmuje.
Wg mnie Ubuntu bedzie najlepsze, ale zajmuje troche wiecej miejsca ;)


Program będzie działać pod Linuxem. Ważne jest dla mnie, żeby działał bez problemu na jednym kompie z Windowsem i żeby działały na nim stery np. od neta xP No i mam pytanko: jak wygląda praca na 2 systemach? Przed startem trzeba wybrać jaki system chce się używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 00:22, MadDogg napisał:

Ten program posiada tez wersje na Linuxy? Jesli nie, to pozostaje Ci jakis Windows 64-bitowy,
najlepiej Win7 oczywiscie.
A lekkiego linuxa szukasz? moze Damn Small Linux? :D naprade b. malo miejsca zajmuje.
Wg mnie Ubuntu bedzie najlepsze, ale zajmuje troche wiecej miejsca ;)



Program będzie działać pod Linuxem. Ważne jest dla mnie, żeby działał bez problemu na jednym kompie z Windowsem i żeby działały na nim stery np. od neta xP No i mam pytanko: jak wygląda praca na 2 systemach? Przed startem trzeba wybrać jaki system chce się używać?

Edit: Sorki za spam. Chciałem edytować post, a odpowiedziałem na niego :C Moja wina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 00:23, MadDogg napisał:

Program będzie działać pod Linuxem. Ważne jest dla mnie, żeby działał bez problemu na
jednym kompie z Windowsem i żeby działały na nim stery np. od neta xP No i mam pytanko:
jak wygląda praca na 2 systemach? Przed startem trzeba wybrać jaki system chce się używać?

Tak. Będziesz mieć okienko wyboru systemu.
A co do sterów od neta - jak masz neostradę, albo jakikolwiek rodzaj połączenia sieciowego, to będzie działać. Z WiFi bywają czasem problemy.

A co do samego Linuxa - ja od siebie polecam Mandrivę 64-bit. Szybka, stabilna, estetyczna, można "wyklikać" większość ustawień, dobrze spolszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pomimo włączonej opcji autoodtwarzania płyty z muzyką nie odtwarzają się. Co więcej nawet przy próbie odtworzenie ręcznego z poziomu Mojego Komputera wyskakuje błąd widoczny na screenie. Dobrać się do zawartości można dopiero przez PPM.
Jakieś rady?

20100110113322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj dać otwórz za pomocą i tam wybrać WMP czy czego tam używasz do muzyki, będzie tam też opcja zapamiętania tego wyboru (naturalnie skorzystaj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Moj kuzyn ma problem z kompem i proszę was o pomoc jeżeli bedziecie w stanie. Chodzi o to że kuzynowi podczas włączania kompa nie chce się wczytać Windows. Doczytuje się do momentu gdzie pisze Windows Xp :ładowanie i potem dalej już nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 12:34, Ziggy napisał:

Siemka. Moj kuzyn ma problem z kompem i proszę was o pomoc jeżeli bedziecie w stanie.
Chodzi o to że kuzynowi podczas włączania kompa nie chce się wczytać Windows. Doczytuje
się do momentu gdzie pisze Windows Xp :ładowanie i potem dalej już nic się nie dzieje.


Zresetowac bios zworka cmos.
Ustawic w biosie napiecia (jak trzeba) zgodne z zalecanymi przez producenta.
Mozliwe, ze wyschla pasta pod cpu i trzeba ja wymienic.
Sprobowac odpalic winde w trybie awaryjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 11:55, S1G napisał:

spróbuj dać otwórz za pomocą i tam wybrać WMP czy czego tam używasz do muzyki, będzie
tam też opcja zapamiętania tego wyboru (naturalnie skorzystaj)


Nie to nie o to chodzi. Jestem noobem ogólnie ale czy Ścieżka Sieciowa (screen) powinna być "Nieudostępniona"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta zakładka jest do udostępnienia dysku w sieci lokalnej (przez otoczenie sieciowe) z tego co wiem akurat napędów optycznych się tak nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, postaram sie moj problem opisać jak najprościej. Wynajmuje mieszkanie w którym do sieci podłączone są 4 kompy. Mamy na mieszkaniu sieć wifi. Jedna koleżanka ma na swoim kompie zainstalowany firmware do routera. Ostatnio miała problemy z kompem i robiła format. Od tamtej pory zauważyłem ze net gorzej chodzi. Gorzej mam na mysli masakrycznie. Pingi w grach mam ok 200, strony mulą jak cholera. Dzwoniłem do dostawcy i u nich jest wszytsko ok. Mamy miec neta o szybkości 13Mb/s a w nocy powyżej 20Mb/s. tymczasem jest 4 a w najgorszych przypadkach 256Kb/s. Ja wiem że moge gubić prędkość przez wifi, bo router jest w innym pokoju, ale przez ostatnie 3 miesiące necior smigał ekstra. Mam router Netgear i karte sieciową tej samej firmy.
Nie mam pojecia co robić, czy restartowac router i konfigurować wszytsko od nowa.
I jeszcze jedno pytanie, mamy ten net 13Mb/s jeśli mamy 4 kompy to to dzieli sie na 4 czy każdy z nas ma miec po te 13Mb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 21:08, DuduTutu napisał:

I jeszcze jedno pytanie, mamy ten net 13Mb/s jeśli mamy 4 kompy to to dzieli sie na 4
czy każdy z nas ma miec po te 13Mb?

Do mieszkania ci doprowadzają te 13Mb, na ile kompów ty to podzielisz - twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/..../

Dnia 12.01.2010 o 21:08, DuduTutu napisał:

I jeszcze jedno pytanie, mamy ten net 13Mb/s jeśli mamy 4 kompy to to dzieli sie na 4
czy każdy z nas ma miec po te 13Mb?


Teoretycznie jeśli wszystkie komputery są jednocześnie podpięte pod router i używają one internet tj. coś np ściągają, to tak router wtedy (na standardowych ustawieniach) dzieli przepustowność sprawiedliwie 13/4, chyba że posiada opcję by ustawić inaczej (sprawdź w instrukcji do routera). Jak z internetu korzysta inna liczba komputerów to przepustowność jest dzielona odpowiednio 13/3 itd.

Czy reszta ludzi z którymi mieszkasz też mają podobne problemy ?
Według mnie reset routera zdaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mamy takie problemy. Wiesz co teraz zauważyłem, bo znów złapałem taka masakryczną zmułem,że po zrestartowaniu routera (zrestartowaniu w sensie wypieciu go z sieci) przez moment jest taka prędkość jak ma być. Kurde może zrestartuje ten router,ale mam pytanie, czy jeśli zrestartuje to bede go musiał podpinać przez rj45 do kompa itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się