PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dobra, wystarczyło zainstalować te stery.
Teraz inne pytanko. Instaluję jak kiedyś Ubuntu i mam pytanie - czy ta "zdrowa partycja" ważca 10 GB (zdjęcie)... czy mogę ją sformatować pod format ubuntu? Czy to jest zwykła nie wykrozystana przestrzeń dysku?

20100105233741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem laptopa? być może służy do dozyskiwania systemu po awarii. w każdym razie normalna partycja raczej to nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z kartą graficzną MSI Radeon HD 3870 a mianowicie się bardzo grzeje.Wcześniej nie miałem takich problemów, raczej teraz tak zaczęła się grzać.Nieraz jak gram w Wiedźmina to karta dochodzi nawet do 110 stopni a w "lżejsze" gry do 80 (nie wiem czy karta czy chipset sprawdzałem w sterownikach;p)na wyświetlaczu w obudowie pokazuje mi około 80 stopni;/
Dodam że mam 2 wiatraczki z tyłu obudowy jeden z przodu, i dwa z boku.
Nie wiem czy to jest kwestia złego chłodzenia czy raczej pasty na karcie dlatego proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest trochę :
- ukurzona niemiłosiernie grafika, wyczyść tak jak ci już kolega powyżej radził najlepiej sprężonym powietrzem.
- wyschła pasta termoprzewodząca [wątpliwe, ale istnieje taka ewentualność jeśli była użyta pasta która wysycha, z reguły jednak używa się past które nie schną]
- jakiś problem z napięciami, przewoltowany sprzęt grzeje się bowiem niemiłosiernie [tez trochę wątpliwe, bo to są raczej skrajne przypadki]
- zdycha radiator : może się poluzował, może zwyczajnie się uszkodził, lub jakiś syf spowalnia jego oborty [tu znów kłania się sprawdzenie zabrudzenia, jak usyfiony komp to czyścimy, czyścimy]

P.S.
Ten radek nie jest jakimś fenomenem jak chodzi o temperatury - wyniki w recenzjach miał niezbyt ciekawe : video card stability test po 11 minutach wygrzewał tą grafę do 105 stopni wiec jakoś rewelacyjnie nie jest [nawet mój gtx 260 w technologi 65 nm nie dobija takich osiągów =P a tez demonem chłodzenia to on nie jest]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 14:06, kuba9876543210 napisał:

Czy przeczyszczales dokladnie obudowe i karte graf. z kurzu? Najlepiej kompresorem powietrza.
Jesli tak, to zwieksz obroty wentylatora.

Tak obudowę przeczyściłem,również zwiększałem oborty RivaTuner-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 11:34, S1G napisał:

Nie masz przypadkiem laptopa? być może służy do dozyskiwania systemu po awarii. w każdym
razie normalna partycja raczej to nie jest

Ok już wszytko załatwiłem ,wydzieliłem partycję na innym dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam. Witam. Gdy chcę zainstalować z płyty dodatek do Mass Effecta, Bring Down the Sky otwiera mi się przeglądarka (Firefox) i wyskakuje komunikat: "Firefox nie jest w stanie otworzyć tego adresu, ponieważ protokół "e" nie jest przypisany do żadnego programu.". Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 22:07, Oloninho napisał:

Ponawiam. Witam. Gdy chcę zainstalować z płyty dodatek do Mass Effecta, Bring Down the
Sky otwiera mi się przeglądarka (Firefox) i wyskakuje komunikat: "Firefox nie jest w
stanie otworzyć tego adresu, ponieważ protokół "e" nie jest przypisany do żadnego programu.".
Proszę o pomoc.


Też miałem ten problem;p
Wystarczy że "wejdziesz" na płytę i zainstalujesz patha, zresztą dokadne rozwiązanie problemu jest w dziale pomocy technicznej;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 14:29, kuba9876543210 napisał:

A karte graficzna tez? I przede wszystkim dokladnie. Najlepiej wyjmij ja i sprezonym
powietrzem w rozne szpary daj.


Czyściłem wcześniej ale bez spręzonego powietrza trochę pomogło, ale spróbuje jeszcze ze sprężonym powietrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 06:54, Oloninho napisał:

Aha, czyli to tylko problem z tym patchem do Mass Effecta, ta? Bo myślałem, że ogólnie
coś źle ustawione mam ;P


Nie wiadomo czemu firefoks otwiera tą płyte:(
po prostu trzeba ręcznie zainstalować patha;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok przeczyściłem sprężonym powietrzem, sprawdziłem, tewmperatura się oobniżyła, i na dodatek oddałem karte żeby paste nałożyli. Traz karta bardzo cicho chodzi i jest chłodna;] Dzięki wam za pomoc;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 22:53, Heralf napisał:

Czy da się jakoś zablokować zmianę znaków po naciśnięciu Ctrl+Shift?

Panel Sterowania -> Opcje regionalne i językowe -> Języki -> Szczegóły -> Ustawienia klawiszy. Tam wyłączysz zmianę języka.*

*przynajmniej tak to działa w Win XP ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcę skopiować plik z PenDrive''a na PC, i wyskakuje błąd tuż przed końcem "Nie Można skopiować nowyfolder. Nie poprawny parametr." co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się