PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wygląda na to że kolega nie/źle zainstalowałeś sterowniki do karty graficznej. Radzę odinstalować obecne sterowniki i zainstalować nowe, jeżeli ma nową kartę graficzną (od seri 8XXX nvidi w górę lub HD 2XXX ATI w górę) to niech zainstaluje najnowsze sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol powie mi ktoś jakim cudem wchodzę na Mozilla Firefox a tu wyszukiwarka Search i jak to skasować by były google.pl youtube nie działa nk ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mam .
Znajomy przyniósł mi komputer żebym mu zainstalował od nowa Windowsa XP , no i jak włożę płytę to tam czyta e dane i na koniec zamiast włączyć się instalator to pokazuje się niebieska strona śmierci z numerem błędu STOP: 0x0000007B
Czy coś takiego i pisze żeby sprawdzić czy nie ma wirusów na dysku czy coś podobnego .
Czy to możliwe , że wirus wszedł do płyty głównej do biosu ? Oraz czy pomogłoby wgranie nowszej wersji biosu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 16:22, Neo02 napisał:

Lol powie mi ktoś jakim cudem wchodzę na Mozilla Firefox a tu wyszukiwarka Search i jak
to skasować by były google.pl youtube nie działa nk ;\

Mógłbyś doprecyzować? Jeśli chodzi o stronę(y) startową(e) to w preferencjach (U mnie są w menu edycja, ale pod Windowsem o ile pamiętam są w munu narzędzia) zakłądka ogólne i tam kliknij użyj bieżących stron. Co do naszej klasy to napisz jakie są objawy tego niedziałania

ps po co ci google.pl? na górze po prawej masz okienko wyszukiwania, domyślnie właśnie z googlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie owszem (zwykle bios zajmuje mniej miejsca niż jest dostępne w jego pamięci) , ale nie słyszałem żeby jakiś szkodnik tak robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 19:28, S1G napisał:

> Lol powie mi ktoś jakim cudem wchodzę na Mozilla Firefox a tu wyszukiwarka Search
i jak
> to skasować by były google.pl youtube nie działa nk ;\
Mógłbyś doprecyzować? Jeśli chodzi o stronę(y) startową(e) to w preferencjach (U mnie
są w menu edycja, ale pod Windowsem o ile pamiętam są w munu narzędzia) zakłądka ogólne
i tam kliknij użyj bieżących stron. Co do naszej klasy to napisz jakie są objawy tego
niedziałania

ps po co ci google.pl? na górze po prawej masz okienko wyszukiwania, domyślnie właśnie
z googlem.

naprawiłem nie wiem jak ale zrobiłem skan komputera i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko, bo z tela piszę. Gram sobie spokojnie w Bad Company 2, pierwszy zaliczony frag i nagle wywalenie do Windy z jakims errorem, co nie zdążyłem przeczytać (dźwięki z gry nadal słyszałem), ubiłem więc proces BC2 i nagle komputer się wyłączył bez żadnego ale. W obudowie lekko wali spalenizną. Próbuję odpalić kompa i nic, nawet nie mignie lampka. Wyjąłem grafike i w ten sposób odpaliłem. Działa, ale kilka pisków i nic nie widzę, bo karta nie włożona a zintegrowanej nie mam. Więc stwierdziłem, że to karta padła. Ale z jakiej paki 1.5 roku grałem na wysokich detalach, wszystko się grzało a tu nagle taki zonk. Zanim pójdę do serwisu męczy mnie jedna sprawa: dlaczego komp się nie odpali z wpiętą kartą, ale z wyłączeniem akceleratora. Myślałem, że jest taka możliwość i choćby bsoda dostanę. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mam .
2tyg temu pisałem o dziwnym zachowaniu komputera odpalam go i po chwile się resetuje tak po 5 razy
potem jest spokój i znów się wyłancza , dziś miałem takie doświadczenie lekko zasilacz dotknołem i się padł znów
Zasilacz mam 200W komputer był kupiony w Mega Avans czy to wina zasilacza ? wiele razy robiłem format i stale to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Podaj konfigurację komputera, to raz.
Po drugie, 200W zasilacz (pewnie w dodatku niemarkowy) poradzi sobie z komputerem z okolic 2000 roku. Dzisiaj standardem są "nieco" mocniejsze.
Po trzecie, weź w rękę woltomierz i zmierz napięcia, od razu się dowiesz, czy to wina niestabilnego zasilacza. Ewentualnie możesz to sprawdzić w BIOS-ie, choć wynik będzie nieco mniej miarodajny.
A po czwarte - zdania zaczynamy z dużej litery, sprawdzenie pisowni też nie zaszkodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 21:34, Neo02 napisał:

Taki problem mam .
2tyg temu pisałem o dziwnym zachowaniu komputera odpalam go i po chwile się resetuje
tak po 5 razy
potem jest spokój i znów się wyłancza , dziś miałem takie doświadczenie lekko zasilacz
dotknołem i się padł znów
Zasilacz mam 200W komputer był kupiony w Mega Avans czy to wina zasilacza ? wiele razy
robiłem format i stale to samo.


Jak możesz to pożycz od jakiegoś kumpla na chwilę zasilacz i się dowiesz czy to jego wina jak na innym będzie wszystko dobrze działało. Równie dobrze może to być problem z płytą główną. U mnie przy podobnym problemie to zasilacz pociągnął ze sobą sekcję zasilania płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 03:02, ziptofaf napisał:

/.../
Podaj konfigurację komputera, to raz.
Po drugie, 200W zasilacz (pewnie w dodatku niemarkowy) poradzi sobie z komputerem z okolic
2000 roku. Dzisiaj standardem są "nieco" mocniejsze.
Po trzecie, weź w rękę woltomierz i zmierz napięcia, od razu się dowiesz, czy to wina
niestabilnego zasilacza. Ewentualnie możesz to sprawdzić w BIOS-ie, choć wynik będzie
nieco mniej miarodajny.
A po czwarte - zdania zaczynamy z dużej litery, sprawdzenie pisowni też nie zaszkodzi
;)

Intel [R] Core [TM]2 Duo Cpu
e7200 2,53Ghz
2,00 GB Ran
no tak jak ja słyszałem ze jak komputer zakupiony w takich sklepach jak mega avasns to nie ma co się dziwić że zasilacz szaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 14:15, Neo02 napisał:

Intel [R] Core [TM]2 Duo Cpu
e7200 2,53Ghz
2,00 GB Ran
no tak jak ja słyszałem ze jak komputer zakupiony w takich sklepach jak mega avasns to
nie ma co się dziwić że zasilacz szaleje


Ahaa....200W do takiej konfiguracji? W dodatku niemarkowe 200W...Masz farta, że zasilacz jeszcze nie wybuchł (serio).
Poczytaj sobie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
Do twojego komputera proponowałbym chociaż Fortrona 350W. Przynajmniej nie będzie ryzyka, że coś wyleci w powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 14:20, ziptofaf napisał:

> Intel [R] Core [TM]2 Duo Cpu
> e7200 2,53Ghz
> 2,00 GB Ran
> no tak jak ja słyszałem ze jak komputer zakupiony w takich sklepach jak mega avasns
to
> nie ma co się dziwić że zasilacz szaleje

Ahaa....200W do takiej konfiguracji? W dodatku niemarkowe 200W...Masz farta, że zasilacz
jeszcze nie wybuchł (serio).
Poczytaj sobie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
Do twojego komputera proponowałbym chociaż Fortrona 350W. Przynajmniej nie będzie ryzyka,
że coś wyleci w powietrze.

To co oni w tych czasach produkują =\ a ile taki forton 350w kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio coś pokręciłem w systemie i teraz gdy wchodzę do folderu z obrazami nie wyświetlają mi miniaturki/podgląd (muszę dwuklikiem potraktować obraz by zobaczyć co to jest). Może wiecie jak to odkręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 17:37, Neo02 napisał:

To co oni w tych czasach produkują =\ a ile taki forton 350w kosztuje ?


80-150zl. Ciezko poszukac? :P

@Ciej

Jak wejdziesz do danego folderu to wchodzisz View --> Thumbnails.

----

P.S. Wywalilem kompletnie pamiec wirtualna, bo niepotrzebnie fragmentowala mi partycje i spowalniala system. Czy oplaca sie tworzyc oddzielna partycje dla tej pamieci wirtualnej, albo tworzyc ramdisk i na ramdisku swapa dac (jesli tak, to ile?)

z gory thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2010 o 19:33, kuba9876543210 napisał:

> To co oni w tych czasach produkują =\ a ile taki forton 350w kosztuje ?

80-150zl. Ciezko poszukac? :P

@Ciej

Jak wejdziesz do danego folderu to wchodzisz View --> Thumbnails.

----

P.S. Wywalilem kompletnie pamiec wirtualna, bo niepotrzebnie fragmentowala mi partycje
i spowalniala system. Czy oplaca sie tworzyc oddzielna partycje dla tej pamieci wirtualnej,
albo tworzyc ramdisk i na ramdisku swapa dac (jesli tak, to ile?)

z gory thx

Oo to trzeba bd poświęcić wypłatę z praktyki ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem: Zmontowałem z kolegą mój poprzedni komputer (Athlona 64 2800+ s. 754) z Radeonem X1950 pro na agp i 3x 512 MB DDR 400 Mhz i dyskiem twardym IDE. Niestety komputer nie uruchamiał się (w ogóle nie startował). Wyjeliśmy baterię od płyty głównej, starannie podłączyliśmy jeszcze raz kableki od obudowy, rozebraliśmy wszystko i podłaczyliśmy jeszcze raz i efekt byl taki, że dosłownie na sekundkę rozkręciły się wentylatory i tyle... zero dalszej współpracy. Zmieniliśmy zasilacz, to samo, baterię od płyty - też nic. Świeci się jedynie dioda przy pamięciach i tyle. Wszystko wskazuje na to, że to wina płyty głównej prawda? Kondensatory nie są spuchnięte a i nie widać żadnych fizycznych uszkodzeń na płycie. Ktoś ma jakiś pomysł? Ma ktoś może, albo wie gdzie tanio kupić sprawną płytę na s. 754 i z agp? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wina płyty głównej tylko wina waszej ingerencji.
Źle macie podpięte wtyczki dwupinowe do płyty głównej od wyłącznika w obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się