PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Chciałem się zapytać, czy podałem dobrą kolejność instalowania oprogramowania, zaraz po formacie dysku i instalacji czystego Windowsa XP Professional

Najpierw :

1. Sterowniki do płyty głównej
a) Intel_INF
b) AtherosL2_lan
c) Realtek_HDAudio

2. Instalacja sterowników do karty graficznej

3. Instalacja Service Packa 3

4. Jakieś kodeki do odtwarzania filmów, antywirus i inne przydatne programy.

Jeśli coś podałem w złej kolejności, to proszę o poprawienie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z internetem :
Mam Play Mobile ( Modem Huwei )( bezprzewodowy ) od dłuższego czasu, mam limit 10 Gb al to mi całkowicie wystarcza - gdy próbuję ściągnąć demo jakiejkolwiek gry to dochodzi np. do 6 albo 20 ( rożnie ) Mb i się zatrzymuje, niby jest pokazane z jaką prędkością ściąga i ile zostało do końca ale choćbym czekał 100 lat ( chociaż nie próbowałem ) to mi się nie ściągnie.
Z innymi programami jest w porządku np. 7zip albo aktualizacje do Antywirusa czy Visty itd. itp.
W dodatku zdarza mi się że sam się rozłącza mimo iże modemu nie ruszam.
Wiem że na pewno jest jakiś temat bardziej wiązany z moim problemem, ale mimo to proszę o pomoc .
Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

Czy ktoś ma pomysł co to może być:

Mam system Win7 64-bit i 2GB DDR2 1066 MHz (2x1BG) i wszystko hula bez zgrzytu. Po włożeniu 4 BG (2x2GB lub 1x4 GB) karta sieci bezprzewodowej nie jest w stanie połączyć się z siecią domową (tzn. routerem). Mam kartę na chipie Ralink 2500 (albo coś około), np. Pentagram WiFi Hornet, ale dzieje się to z każdą inną kartą tego typu (innych niz Ralink 2xxx nie mam). Co prawda znalazłem sterowniki (o dziwo - pod XP!), na których karta rusza poprawnie, ale jakakolwiek próba zmiany tego sterownika powoduje powrót problemu.
Chyba nie w kościach problem, bo próbowałem rożnych RAmów, różnych płyt głównych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 23:18, lord0 napisał:

niestety nic mi nie pomaga, znajomy twierdzi ze fragment dysku sie wysypał i zapętla
sie w kółko blokując wszystko, zostaje mi tylko format ;/

no cóż :(

przynamniej win będzie szybciej chodził :) zaczniesz od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 20:34, Chester001 napisał:

> niestety nic mi nie pomaga, znajomy twierdzi ze fragment dysku sie wysypał i zapętla

> sie w kółko blokując wszystko, zostaje mi tylko format ;/
no cóż :(

przynamniej win będzie szybciej chodził :) zaczniesz od nowa :)

taaa.. tylko najpierw skombinować nastepny dysk twardy co by nie stracić danych (zepsuty dysk ma 640gb ... zakup tak dużych dysków to jednak idiotyzm, lepiej 2 xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ,pewnie jest on konkretnie błahy ale nie mam pojęcia co z tym robić ,gdy chce wejść na byle jaki dysk to zawsze wyskakuje mi jakieś okno , screen poniżej .Jak się tego pozbyć ?

20100523213135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 21:31, Darnok_Rukia napisał:

Mam problem ,pewnie jest on konkretnie błahy ale nie mam pojęcia co z tym robić ,gdy
chce wejść na byle jaki dysk to zawsze wyskakuje mi jakieś okno , screen poniżej .Jak
się tego pozbyć ?


To może być wuna jakiegoś wirusa, radze w pierwszej kolejności przeskanować kompa dobrym antywirusem.
Jeśli jesteś pewny że wirusa nie masz to spróbuj otworzyć dysk klikając prawym przyciskiem myszy na nim i wybierając opcję eksploruj. W końcu możesz spróbować wybrać program z listy (explorer.exe) by otworzyć dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 22:56, kuba9876543210 napisał:

Jest to jak najbardziej mozliwe. Sprawdz w menedzerze zadan, ktory proces/program tak
Ci spowalnia kompa.
Zeskanuj komputer dobrym antywirem.


a) menadżer zadań nie chce się włączyć,
b)jak się już uda go uruchomić, nie wskazuje takiego programu/ów
c) dobry antyvir? sprecyzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 15:13, necron1501 napisał:

c) dobry antyvir? sprecyzuj.

Np. Kaspersky, McAfee, NOD32.

p.s. jak nie chce sie wlaczyc? dostep do niego masz zablokowany? (jesli tak, to jest to wina wirusa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić rozmiar bufora na dysku twardym bo muszę to wklepać do konfiguracja do baldur''s gate :D. i nie wiem gdzie sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 16:26, Xanas napisał:

jak sprawdzić rozmiar bufora na dysku twardym bo muszę to wklepać do konfiguracja do
baldur''s gate :D. i nie wiem gdzie sprawdzić


Nie ma czegoś takiego. w konfiguracji po prostu wklepujesz to ile gra ma zużywać dysku na swoje pliki tymczasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 16:32, Nufiko napisał:

> jak sprawdzić rozmiar bufora na dysku twardym bo muszę to wklepać do konfiguracja
do
> baldur''s gate :D. i nie wiem gdzie sprawdzić

Nie ma czegoś takiego. w konfiguracji po prostu wklepujesz to ile gra ma zużywać dysku
na swoje pliki tymczasowe.



aha. im więcej tym lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 16:35, Xanas napisał:

aha. im więcej tym lepiej :D


Niby tak ale jeśli nie masz kompa sprzed 10 lat to różnicy nie zauważysz nawet jeśli dasz 3 giga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
zapewne kilku z Was pamięta moje posty opisujące nieprzyjemną sytuację z Radeonem 4890.
Chodzi o to, że wiele gier działa niezbyt płynnie (skokowy framerate, brak płynności w animacji). Poprawnie działały może dwie gry (GTA 4), reszta (Assassin''s Creed, Mafia, Two Worlds, STALKER Cień Czarnobyla) miała problemy i nie pomagała zmiana rozdziałki i detali - były problemy z płynnością.

Wymieniałem inne podzespoły, zmieniałem systemy operacyjne, jak i sterowniki - bez rezultatu. Dopiero, gdy włożyłem do kompa GF 9800GT problem ustał. Niepokoiło mnie też to, że HD4890 rozgrzewał się po 5-10minutach gry do około 105C. Przy pracy w systemie trzymał temperaturę 80C.

Oddałem kartę na gwarancję już 2 razy (BITComputer), ale stwierdzili, że nie ma ona usterek. Ostatni ich e-mail był taki:
"Po raz kolejny nie stwierdzono usterki. Zdejmowano chłodzenie z tej
karty graficznej, testowano ją - UNS."

Co więc zrobić? Co jest nie tak? Kompa kupiłem w lutym i do teraz muszę pierniczyć się z tą kartą. Chcę mieć już spokój, a nie stać mnie na kupno drugiej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się