PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Tak, bo pozyczalem ta gre czterem czy pieciu roznym osobom, z czego moze jedna szanuje plyty ;]
Od pieciu lat uwazam komu co pozyczam :P
Ale skonczmy juz ten offtop o plytkach i ich nieuniknionych ryskach, zreszta na jutro musze jeszcze wyskrobac wypracowanie z WoSu :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ogarnie ten motyw?

Mam sieć bezprzewodową. Karta wi-fi zainstalowana, windows wykrywa siec, wpisuje hasło i.... dupa. Niby połączono, ale nie mam dostępu do neta.

Ja nie ogarniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 12:34, GANGSTERR napisał:

Ktoś ogarnie ten motyw?

Mam sieć bezprzewodową. Karta wi-fi zainstalowana, windows wykrywa siec, wpisuje hasło
i.... dupa. Niby połączono, ale nie mam dostępu do neta.

Ja nie ogarniam


Antena jest przykręcona?
Jak daleko jest AP?
Ile słupków zasięgu masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 13:16, GIGABYTE_PL napisał:


Antena jest przykręcona?

pewnie

Dnia 02.06.2010 o 13:16, GIGABYTE_PL napisał:

Jak daleko jest AP?

z metr może będzie (tzn od routera)

Dnia 02.06.2010 o 13:16, GIGABYTE_PL napisał:

Ile słupków zasięgu masz?

maks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 12:34, GANGSTERR napisał:

Ktoś ogarnie ten motyw?

Mam sieć bezprzewodową. Karta wi-fi zainstalowana, windows wykrywa siec, wpisuje hasło
i.... dupa. Niby połączono, ale nie mam dostępu do neta.

Ja nie ogarniam


A czy poprawnie wykrywa ustawienia sieci tzn IP, Brama, serwery DNS? Sprawdź jeszcze czy jak próbujesz wejść na jakąś stronę po adresie ip to działa, jak tak znaczy że DNS leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2010 o 13:57, Nufiko napisał:


A czy poprawnie wykrywa ustawienia sieci tzn IP, Brama, serwery DNS? Sprawdź jeszcze
czy jak próbujesz wejść na jakąś stronę po adresie ip to działa, jak tak znaczy że DNS
leży.


Sprawa wygląda tak. Na wifi lapie zle IP itd (przynajmniej tyle wywnioskowałem po rozmowe z kims innym znajacym sie na rzeczy). Były probowane rozne pomysly, zaden nie dzialal.

Znalazłem jednak kabel i podlaczylem klasycznie, i dziala bez problemu, jest net.

Jedyny pomys jest takil, ze windowsowy firewall blokuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 14:04, GANGSTERR napisał:


>
> A czy poprawnie wykrywa ustawienia sieci tzn IP, Brama, serwery DNS? Sprawdź jeszcze

> czy jak próbujesz wejść na jakąś stronę po adresie ip to działa, jak tak znaczy
że DNS
> leży.

Sprawa wygląda tak. Na wifi lapie zle IP itd (przynajmniej tyle wywnioskowałem po rozmowe
z kims innym znajacym sie na rzeczy). Były probowane rozne pomysly, zaden nie dzialal.

Znalazłem jednak kabel i podlaczylem klasycznie, i dziala bez problemu, jest net.

Jedyny pomys jest takil, ze windowsowy firewall blokuje


A nie jest czasem tak, że adres masz przydzielany dynamicznie a sieć rozpoznaje użytkownika po MAC adresie? Zmień numer MAC na taki jak ma wbudowana sieciówka i sprawdź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2010 o 15:04, GIGABYTE_PL napisał:


A nie jest czasem tak, że adres masz przydzielany dynamicznie a sieć rozpoznaje użytkownika
po MAC adresie? Zmień numer MAC na taki jak ma wbudowana sieciówka i sprawdź


Nope. Wcześniej wszystkie kompy łączyly (za pierwszym razem) się bez problemu. Wystarczyło podać hasło i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy instalowałem Bioshocka mój antywirus COMODO wykrył że BioShock.exe to wirus, kiedy gruntownie skanowałem dyski A-Squared Free wykryło że BioShock.exe to trojan...
Sądzę że jest to fałszywy alarm, ponieważ gra to oryginał i jest zaktualizowana.
Czy to może być jakiś podstępny wirus, czy jednak fałszywy alarm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, ze sluchajac muzyki, ogladajac filmy dzialaja mi wszyzstkie glosniki 5:1, natomiast w grach i w przegladarce (w moim przypadku Opera, na IE to samo.) Dzialaja tylko 2 ''przednie; glosniki bez bassa. ZUpelnie jakby czytal tylko zielone gniazdko ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy grając w obojętnie jaką z nowszych produkcji, zaczyna migać mi ekran po czym odsyła mnie do pulpitu (tak, jakbym przeskoczył pomiędzy oknami za pomocą ALT + Tab ) i pojawia się następujący komunikat :

"sterowniki ekranu nvlddmkm przestały odpowiadać, ale odzyskały sprawność"

Czytałem trochę na ten temat w necie, ale jakoś nie umiem znaleźć żadnego 100%-owego rozwiązania. Może więc tutaj jest ktokolwiek, kto jest w stanie mi w jakiś sposób doradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodow moze byc kilka, wiec najpierw upewnij sie, ze:

- masz wszystkie update''y (zwlaszcza Service Packi) zainstalowane
- masz najnowsza wersje sterownikow (i pamietaj przy okazji, zeby nowe odpowiednio zainstalowac, jak masz w przypietym poscie w watku o Kartach graf.)
- grafika sie nie przegrzewa
- odinstaluj update''a KB952287
- sprawdz karte Furmarkiem czy jest stabilna
- jesli kreciles karte, to wiesz co masz robic ;]
- zajrzyj tu http://www.nvlddmkm.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od ok.dwóch tygodni wychodzi mi że mam uszkodzony dysk twardy / systemowy /,wyskakuje komunikat w viście,a także w programach do sprawdzania dysków twardych / CrystalDiskInfo pokazuje na czerwono ilość realokowanych sektorów - 1 /,w programie HDD Regenerator po zeskanowaniu wychodzi mi takie coś jak na fotce - czy nic się już nie da zrobić z tym dyskiem?.

20100602213241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 21:32, lis_23 napisał:

Od ok.dwóch tygodni wychodzi mi że mam uszkodzony dysk twardy / systemowy /,wyskakuje
komunikat w viście,a także w programach do sprawdzania dysków twardych / CrystalDiskInfo
pokazuje na czerwono ilość realokowanych sektorów - 1 /,w programie HDD Regenerator po
zeskanowaniu wychodzi mi takie coś jak na fotce - czy nic się już nie da zrobić z tym
dyskiem?.


Mechanicznych bad sektorow nie da sie naprawic.
Mozesz skopiowac co sie da na inny dysk i zrobic zerowanie z poziomu dosu.
Dysk wszystko sobie od nowa poustawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2010 o 21:39, Misquamaqus napisał:


Mechanicznych bad sektorow nie da sie naprawic.
Mozesz skopiowac co sie da na inny dysk i zrobic zerowanie z poziomu dosu.
Dysk wszystko sobie od nowa poustawia.


Gdybym tylko potrafił coś takiego zrobić ...
system trzeba będzie wgrywać od nowa? - cóż,na razie nie mam co zrobić i pojadę na tym dysku,zobaczymy jak długo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 21:39, Misquamaqus napisał:

> /.../> Dysk wszystko sobie od nowa poustawia.

Prawda, ale na długo to nie pomoże. Nie miałbym już zaufania do takiego dysku - będzie psuł sie dalej. Tak, jak napisałeś, przekopiowałbym wszystko co się da na nowy dysk, ale już używał tylko tego nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 22:26, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> Dysk wszystko sobie od nowa poustawia.
Prawda, ale na długo to nie pomoże. Nie miałbym już zaufania do takiego dysku - będzie
psuł sie dalej. Tak, jak napisałeś, przekopiowałbym wszystko co się da na nowy dysk,
ale już używał tylko tego nowego.


Ano dysk jak lapie bad sektory to juz jest do wymiany.
Ja bym zrobil zerowanie z pod dosu i postawil system od nowa.
Nawet z samej ciekawosci :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj SMART dysku zobaczymy co go boli, zerowanie możesz zrobić jak dysk jest po gwarancji jak jest inaczej wysyłasz na gwarę i po sprawie ( albo dostajesz naprawiony lub nowy model )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Niedawno kupiłem laptopa model dell inspiron 1750 z kartą grf.ati radeon hd 4330 i mam taki problem że każda gra nie odpala się na pełnym ekranie tylko pośrodku ekranu a z boku są czarne paski nie wiem o co chodzi ?proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 śmieszne problemy;
1. Gdy naciskam ''Duży Enter'' włącza mi się przeglądarka chrome
2. Gdy wciskam Shift lewy to jest tak samo jak bym naciskal ''q''

Proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się