PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Sterowniki do płyty głównej (czyli czipsetu) odpowiadają między innymi za obsługę magistral (czyli wszelakich gniazdek i złączy zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych), tak więc obecnych w miarę możliwości nie usuwaj przed instalacją nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 21:45, lis_23 napisał:

Jak sprawdzić obecną wersję sterowników do płyty głównej?,nie chcę zainstalować tych
samych
czy one się same nadinstalują,zastąpią poprzednią wersję,czy trzeba się bawić tak,jak
przy sterownikach do grafiki?
pytam,bo nie chcę czegoś spierdzielić swoja niewiedzą


Juz pisalem.... zaktualizuj, czyli wgraj nowe na stare.
Pliki takie same zostana nadpisane/zamienione, a nowe dodane.
Taka podmiana w locie bez koniecznoisci odinstalowania starych sterownikow.

Najlepiej, wejdz na stronke plyty glownej i sciagnij najnowszą wersje sterownika chipsetu i zainstaluj.

http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 21:40, Misquamaqus napisał:

> http://obrazki.elektroda.pl/6088168600_1314555017.jpg zobaczcie te napiecia -12?
czyzby
> byly zle? jakie powinny byc?

-12 volt jest prawie zawsze zle odczytywany, wiec tym sie akurat nie przejmuj.
Problem jest zwiazany z karta grafiki, ktora chyba wyzionela ducha.
Sprobuj w trybie awaryjnym odinstalowac sterowniki i zainstalowac nowe:

http://www.guru3d.com/news/nvidia-geforce-forceware-28036-drivers/

To są bety, wiec w czasie instalacji wyskoczy pytanie, czy instalowac czy nie.
Klikasz tak.

Jak sterownik nie bedzie sie chcial zainstalowac, bedzie oznaczac, ze karta umarla.
Wtedy dla pewnosci, wez karte i idz do kumpla i sprawdz u niego na pececie.



Zainstalowałem i jakoś zainstalowały się ale znając życie zawiesi się :P..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić posiadany model płyty głównej?
Everest home edition nie wykrywa modelu płyty głównej a lepsza wersja programu już mi nie działa / trial /,płytka ze sterownikami przepadła a pudełko od płyty gł.w piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 23:12, Velidergarm napisał:

Zdejmij obudowę, na pewno będzie napisany model na płycie.


To obecnie nie wchodzi w grę,bo żeby komfortowo dostać się do mojego kompa trzeba odsuwać łóżko na środek pokoju a po nocy nie będę się tłukł ;)
myślałem że są inne metody,niby płytę główną mam w podpisie ale chciałbym się upewnić,czy to aby na pewno ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2011 o 22:54, lis_23 napisał:

> http://w530.wrzuta.pl/sr/f/agrzjwPqkBL

To na pewno do tej płyty? / Asus M3A78-EH /.


Domyslalem sie, ze beda male klopoty z uwierzytelnieniem sterownika wrzuconego na hosting, dla tego pokaze Ci stronke z Twoja plyta glowna i systemem i numerem sterownika, a Ty sobie to sprawdzisz na hostingu.

Numer sterownika v8471_vista

20110828235457

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 23:05, lis_23 napisał:

Jak sprawdzić posiadany model płyty głównej?
Everest home edition nie wykrywa modelu płyty głównej a lepsza wersja programu już mi
nie działa / trial /,płytka ze sterownikami przepadła a pudełko od płyty gł.w piwnicy.


CPU-Z zakladka "motherboard".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 13:48, lis_23 napisał:

Na pewno mam tę płytę główną / ASUS M3A78-EH /,więc instalować te sterowniki z linku
czy szukać innych?.


Moze inaczej ...
Podaje link do stronki asusa dowload:

http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl

Otworz ten link i postepuj jak na fotkach.
Fotki spakuje, bo sie nie zmieszcza w jednym linku, ale opisze je tutaj.

Fotka nr.1 - rozwijasz liste "wybierz produkt" i zaznaczasz - "motherboard",
Fotka nr.2 - rozwijasz liste "motherboard" i zaznaczasz - "socket am2/am2+/am3/am3+,
Fotka nr.3 - rozwijasz liste "wybierz modele" i zaznaczasz - "m3a78-eh",
Fotka nr.4 - klikasz na "szukaj" zaznaczone czerwona strzalka,
Fotka nr.5 - rozwijasz liste " wybierz system" i zaznaczasz - "vista 64 bit",
Fotka nr.6 - rozwijasz (klikasz na kwadracik) wartosc "chipset" (zaznaczone czerwona strzalka) i po rozwinieciu sie opcji, wybierasz serwer, z ktorego sciagasz sterownik do plyty glownej (zaznaczone czerwona strzalka).

Jak sterownik sie sciagnie, to nalezy go zainstalowac na stary sterownik, czyli niczego nie odinstalowujesz, tylko od razu instalujesz.

Ten sterownik musi pasowac do Twojej plyty glownej, bo jest to oficjalne wsparcie ze strony asusa dla Twojej plyty glownej.

Sterownik, ktory dalem w moim linku, jest ten sam, wiec, albo zrobisz jak teraz opisalem, albo sciagniesz go z mojego linku.
Jakikolwiek wybierzesz, nie ma znaczenia, bo sa to te same sterowniki i innych nie szukaj, bo nie bedą wiarygodne.

W razie jakichkolwiek problemow, zrzuc bombe na fabryki asusa :)))

Fotki: http://w864.wrzuta.pl/sr/f/5jql5aE8EvN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Komputer od rana chodzi dobrze, teraz siadam i włączam np. firefox`a lub inny program i dopiero po minucie się to włącza -.- Jakby komputer dostał dużego laga. Co może powodować taki błąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 16:21, Crew_900 napisał:

Mam dziwny problem. Komputer od rana chodzi dobrze, teraz siadam i włączam np. firefox`a
lub inny program i dopiero po minucie się to włącza -.- Jakby komputer dostał dużego
laga. Co może powodować taki błąd ?


Pokaz menadzera zadan "procesy" jak na fotce.

Zaznacz w dolnym lewym rogu....

20110829165608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem winowajcę. Kaspersky Internet Security. Wyłączyłem i ponownie uruchomiłem i jest ok. A kiedyś myślałem, że to wina sterowników do grafiki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem - po spaleniu karty graficznej GF 7300gt przez 200v zasilacz musiałem kożystać z karty zawartej na płycie głównej, teraz po wymianie zasilacza na lepsiejszy i karty graficznej na GF 8500gt występuje pewien problem - komputer nie wykrywa karty graficznej, zainstalowałem serowniki, po ustawieniu rozdzielczości i resecie kompa grafika się uwydatnia jednak po chwili komputer się zawiesza - karta dalej niewidoczna dla systemu, kolega twierdzi że może to być wina płyty głównej

podaje bebechy

20110829182523

20110829182559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że na MOBO coś uległo zwarciu/przepaleniu.
Może wtyki od PCI np.
Generalnie to ja bym się pokusił o przetestowanie tejże płyty u jakiegoś znajomego np i po podobnych rezultatach o ewentualną zmianę płyty.

Możesz też pokusić się o format, ale raczej nie wiele to da [jeśli po odinstalowaniu starych sterów, przeczyszczeniu driver sweeperem i ccleanerem oraz po zainstalowaniu nowych występuje opisane przez ciebie zjawisko, to to nie jest raczej problem softu czy rejestru]

Przetestuj tez ta kartę u jakiegoś kumpla jeśli jest taka możliwość, trzeba mieć pewność, że jest w 100% sprawna aby ewentualnie wyeliminować MOBO jako winowajce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

karta jutro idzie do kumpla, rejestr czyszczony cleanerem a driver sweepera nie znam, jeszcze troche pokombinuje, jak nie to dalej zostaje mi grać w CS 1.6 przy 15fps i oglądać spadek klatek przy odpalaniu YT :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj program driver sweeper, odinstaluj sterowniki graficzne, restart kompa, odpalasz driver sweeper, zaznaczasz elementy swojego sterownika do wywalenia i dajesz clean, następnie odpalasz ccleaner i czyścisz rejestr, kolejny restart, instalacja czysta sterowników do grafiki, restart i sprawdź działanie karty np w OCCT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się