PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2011 o 15:15, PawelSuzuki napisał:

siema
chciał bym do nowego kompa podłączyć dysk z starego,niedawno w nim wymieniałem(


Western Digital WD1600AAJB Caviar Blue )

jak to zrobić,żeby to zrobić dobrze? dodam że na starym mam xp...


System ze starego dysku nie bedzie dzialac na nowym komputerze, dla tego najlepiej zgrac dane ze starego dysku na nowe, a system XP sformatowac (usunac).
Dysk normalnie podlancza sie tasma sata + zasilanie sata.
Restart komputera i w "moj komputer", dysk powinien byc widoczny jako dodatkowa/we partycja/je.
Jak dysku nie bedzie widac, trzeba wejsc do zarzadzania dyskami i sprawdzic, czy system przydziellil literke.
Jezeli nie przydzielil, trzeba to zrobic samemu i przydzielic literki tak, zeby byly zaraz po juz istniejacych partycjach np. jest juz "C" i "D", to nastepne partycje maja byc "E", "F" itd. w zaleznosci, jak jest podzielony dysk teraz podlaczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2011 o 16:08, Misquamaqus napisał:

> siema
> chciał bym do nowego kompa podłączyć dysk z starego,niedawno w nim wymieniałem(


> Western Digital WD1600AAJB Caviar Blue )
>
> jak to zrobić,żeby to zrobić dobrze? dodam że na starym mam xp...

System ze starego dysku nie bedzie dzialac na nowym komputerze, dla tego najlepiej zgrac
dane ze starego dysku na nowe, a system XP sformatowac (usunac).
Dysk normalnie podlancza sie tasma sata + zasilanie sata.
Restart komputera i w "moj komputer", dysk powinien byc widoczny jako dodatkowa/we partycja/je.
Jak dysku nie bedzie widac, trzeba wejsc do zarzadzania dyskami i sprawdzic, czy system
przydziellil literke.
Jezeli nie przydzielil, trzeba to zrobic samemu i przydzielic literki tak, zeby byly
zaraz po juz istniejacych partycjach np. jest juz "C" i "D", to nastepne partycje maja
byc "E", "F" itd. w zaleznosci, jak jest podzielony dysk teraz podlaczony.



Nie chce starego systemu,chciałbym usunąć tylko partycję na której mam wlasnie xp,aczkolwiek nie moge tego zrobic przez instalator systemu bo wywala blad o cdromie

no niestety to normalnie,nie jest normalnie,bo nie mam tasmy sata ktora by pasowala pod ata,z tego co widzę to musiał bym miec przejściówkę z sata na ata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2011 o 16:38, PawelSuzuki napisał:


Nie chce starego systemu,chciałbym usunąć tylko partycję na której mam wlasnie xp,aczkolwiek
nie moge tego zrobic przez instalator systemu bo wywala blad o cdromie

no niestety to normalnie,nie jest normalnie,bo nie mam tasmy sata ktora by pasowala pod
ata,z tego co widzę to musiał bym miec przejściówkę z sata na ata...


Nie wiedzialem, ze stary dysk z xP, jest w wersji ATA, stad sugestia z tasma sata.

Jezeli plyta glowna ma gniazdo ATA (IDE), to wystarczy podlaczyc stary dysk wlasnie tasma ATA i zasilanie molex bodajze.
Po podlaczeniu dysku, w "moj komputer" pojawi sie partycja z nastepna literka i wtedy normalnie formatujesz ta nowa partycje z pod nowego systemu, ktory jest na nowym dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2011 o 10:50, Misquamaqus napisał:



A jest taki kabel żeby połączyć dysk do laptopa? Bo w laptopie jest wejście eSATA, a do dysku SATA. I jeśli taki kabel jest, a nie jest drogi, to wolałbym, sam sobie to sprawdzić, bo znam tych fachowców i pewnie mi powie znów, że dysk jest "wykrzaczony". I czy takie coś by zadziałało, tak jak powinno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mam Win7 i zawsze jak uruchamiam jakiś program, albo film to pyta mnie, czy mam zezwolić systemowi na otwarcie tego. Za każdym razem. Jak ustawić, żeby pytało tylko za pierwszym razem i potem pamiętało ustawienie?

2. Mam sub-edit player i zainstalowałem ffdshow, ale nie działają mi filmy. Jest sam dźwięk, bez obrazu. Trzeba ten program jakoś skonfigurować? W WMP działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam przebicie na obudowę od kompa, i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Często podczas wyciągania kabli po prostu mnie kopnie. Po podłączeniu miernika z obudową i kaloryferem okazało się, że jest 50V DC, a przy AC wyświetla się około 100V!
Co jest nie tak? Komputer działa prawidłowo. I myślę, że jest z tym związane również to, iż czasami kiedy podłączam urządzenie usb (przedni panel) resetuje mi się komputer.
Wie ktoś co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 11:46, Nikodem95 napisał:

A jest taki kabel żeby połączyć dysk do laptopa? Bo w laptopie jest wejście eSATA, a do dysku SATA.

Są takie kable, które mają z jednej strony Serial ATA, a z drugiej eSATA bez zasilania lub mSATA. Zmienia się tylko wtyczka bo sygnały są identyczne. Tę samą funkcję pełnią obudowy do dysków zewnętrznych, które mają wewnątrz złączkę SATA, a na zewnątrz eSATA + kabelek eSATA-eSATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 00:43, Q-Jot napisał:

1. Mam Win7 i zawsze jak uruchamiam jakiś program, albo film to pyta mnie, czy mam zezwolić
systemowi na otwarcie tego. Za każdym razem. Jak ustawić, żeby pytało tylko za pierwszym
razem i potem pamiętało ustawienie?

Windows od wersji XP wykrywa czy plik został utworzony na bieżącym komputerze za pomocą zainstalowanego programu. Jeżeli tak nie jest to we właściwościach pliku jest informacja o tym, że plik pochodzi z innego komputera oraz przycisk "odblokuj". Jeżeli odblokujesz, to plik będzie odtąd traktowany jakby był stworzony lokalnie, a więc pytanie już nigdy się nie pojawi. W Viście i nowszych systemach można gromadzenie tych opcji wyłączyć gdzieś w zaawansowanych elementach panelu sterowania. Ale chwilowo nie pamiętam gdzie.

Dnia 15.10.2011 o 00:43, Q-Jot napisał:

2. Mam sub-edit player i zainstalowałem ffdshow, ale nie działają mi filmy. Jest sam
dźwięk, bez obrazu. Trzeba ten program jakoś skonfigurować? W WMP działają.

Ściągnij sobie jakiś najnowszy pakiet codeców taki jak K-Lite czy CCCP. Powinno to rozwiązać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 03:15, Jackal-pl napisał:

Witam. Mam przebicie na obudowę od kompa, i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Często
podczas wyciągania kabli po prostu mnie kopnie. Po podłączeniu miernika z obudową i kaloryferem
okazało się, że jest 50V DC, a przy AC wyświetla się około 100V!
Co jest nie tak? Komputer działa prawidłowo. I myślę, że jest z tym związane również
to, iż czasami kiedy podłączam urządzenie usb (przedni panel) resetuje mi się komputer.
Wie ktoś co jest nie tak?

1. Brak prawdziwego uziemienia w gnieździe zasilania lub listwa bez uziemienia.
2. Połączenie z kablem ethernet, antenowym (lub rurą kaloryfera), który jest pod napięciem pochodzącym z innej fazy - wtedy otrzymuje się właśnie napięcie będące średnio trochę mniej niż połową napięcia nominalnego czyli 230V AC.
Sprawdź miernikiem napięcie między kaloryferem, a uziemieniem gniada zasilania.
Jeżeli uziemienie jest prawidłowo połączone to sprawdź czy na kablu zerowym (uziemienia) istnieje jakieś napięcie. Można to sprawdzić też takim wkrętakiem dla elektryków (z "lampką"). Jeżeli na kablu zerowym występuje napięcie, to najprościej wezwać pogotowie energetyczne, którego protokół (koniecznie weź kopię dla siebie i zarządcy) wymusi naprawienie instalacji przez zarządcę budynku.
Jeżeli uziemienie jest ok, a nienormalnie wysokie napięcie jest na którymś z podłączanych kabli lub kaloryferze (w stosunku do uziemienia), to trzeba to zgłosić do tego od kogo kabel prowadzi - np. operatora kablowego, zarządcy budynku itp.

Jeżeli nie ma problemu z napięciami z zewnątrz, to przyczyną "kopania" może być uszkodzony/wadliwy zasilacz w komputerze. Szczególnie prawdopodobne jeżeli jest to jakiś zasilacz noname lub z blacklisty producentów śmieci (np. Tracer itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od zakupu nowego ''wypasionego'' komputera sa z nim tylko problemy, ma problem z wydajnoscia w kazdej grze, przez pol roku od zakupu nie odkrylem przyczyny, a w zwiazku z tym, ze na polce czekaja takie zacne tytuly jak dx :hr, chce go w koncu naprawic.

Zna ktos moze w warszawie dobry serwis, w ktorym po opisaniu problemu z wydajnoscia w grach nie uslysze ''''taki to silnik gry, to wina gry'''' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2011 o 05:18, Olamagato napisał:

Są takie kable, które mają z jednej strony Serial ATA, a z drugiej eSATA bez zasilania
lub mSATA. Zmienia się tylko wtyczka bo sygnały są identyczne. Tę samą funkcję pełnią
obudowy do dysków zewnętrznych, które mają wewnątrz złączkę SATA, a na zewnątrz eSATA
+ kabelek eSATA-eSATA.

Na allegro widzę takich kilka, tylko czy jak podłączę dysk poprzez ten kabel do laptopa, to bez zasilania zadziała? Obojętnie jaki kabel, czy musi mieć coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 20:32, Nikodem95 napisał:

Na allegro widzę takich kilka, tylko czy jak podłączę dysk poprzez ten kabel do laptopa,
to bez zasilania zadziała? Obojętnie jaki kabel, czy musi mieć coś ?

Obudowy do dysków mają albo zasilanie zewnętrzne, albo złącze eSATA z zasilaniem.
Musisz się upewnić czy złącze w Twoim lapku ma zasilanie czy go nie ma. Jeżeli nie ma, to substytutem może być podłączenie zasilania z dwóch złączy USB. Tak czy inaczej albo masz złącze z zasilaniem i wtedy taki kabel kupujesz (rodziela się on na SATA oraz zasilanie do SATA), albo kupujesz obudowę do zewnętrznego twardego dysku i zasilanie podpinasz zewnętrzne z małego zasilacza lub z dwóch złączek USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2011 o 21:26, Olamagato napisał:

Obudowy do dysków mają albo zasilanie zewnętrzne, albo złącze eSATA z zasilaniem.
Musisz się upewnić czy złącze w Twoim lapku ma zasilanie czy go nie ma. Jeżeli nie ma,
to substytutem może być podłączenie zasilania z dwóch złączy USB. Tak czy inaczej albo
masz złącze z zasilaniem i wtedy taki kabel kupujesz (rodziela się on na SATA oraz zasilanie
do SATA), albo kupujesz obudowę do zewnętrznego twardego dysku i zasilanie podpinasz
zewnętrzne z małego zasilacza lub z dwóch złączek USB.

Nie wiem czy to zmienia postać rzeczy, ale ja cały czas mówię o dysku wewnętrznym. Jak mogę się dowiedzieć, czy eSATA ma zasilanie? W internecie nigdzie nie ma o tym mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczas przeglądania forum, trafiłem na ten temat i zachęcił mnie do tego abym opisał w nim swój problem, to zaczynajmy.

Podczas grania w grę (zaznaczyłbym, że są to gry mniej wymagające od podzespołów np: LoL, Minecraft, HoN czy chociażby Heroes III) dostaję - najzwyczajniej w świecie freeze. Ekran się zamraża i wyskakuje ciekawy komunikat w stylu ''sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność'', lub gaśnie monitor i jedyne co mogę zrobić, to reset. Czasami jest tez BSoD. Freeze trwa na ogół 5 - 30 sekund. Może trochę dłużej. Co jest warte odnotowania, to to, że całkiem niedawno, wymieniałem kartę graf. notabene, na ten sam model, ponieważ stara była po prostu zepsuta - nie wiem z jakiej przyczyny, ale po prostu nawaliła. :) Jest to Radeon 4850 HD, wersja 512 mb. Jeśli chodzi o sterowniki do karty graficznej, płyty głównej itp - to wszystkie są aktualne. Posiadam również Windows 7 w wersji 64 bit z zainstalowanym SP1. I teraz przechodzimy do sedna problemu: co może być - tego - przyczyną? Karta graficzna jest w porządku, ponieważ była sprawdzana u znajomego a inne gry np GTA IV, działają bez zarzutu. W czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się