PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2010 o 16:48, Nufiko napisał:

Tak se myślę że problem może leżeć po stronie adresu MAC i po prostu dostawca kontroluje
tenże i nie pozwala na korzystanie komputerom i urządzeniom o innym adresie niż podany
wcześniej. Jak internet działa na komputerze to sklonuj bądź przepisz adres MAC karty
sieciowej z komputera na router.


Jak na mój poziom wiedzy, jakby to była wina MAC to by w ogole neta nie było, a tak, prosto z modemu jest, dopiero jak się podłączy router to go nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 16:52, GANGSTERR napisał:

Jak na mój poziom wiedzy, jakby to była wina MAC to by w ogole neta nie było, a tak,
prosto z modemu jest, dopiero jak się podłączy router to go nie ma


Czyli jak masz podłączenie:
Modem -> Komputer to internet jest?

A jak jest połączone:
Modem -> Router -> Komputer to internetu nie ma?

Chyba że jeszcze jakoś inaczej podpinasz.

Teraz pytanie czy komputer i router mają ten sam MAC?
Jak nie to warto sprawdzić czy jak ustawisz w routerze taki jak komputera to zadziała.

Jako przykład mam internet w akademiku i jest kontrola maców w sieci i jeśli podłącze sam komputer to internet bangla, a jak podłącze najpierw router z innym macem i do niego komputer to internet nie bangla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2010 o 16:59, Nufiko napisał:

Czyli jak masz podłączenie:
Modem -> Komputer to internet jest?

A jak jest połączone:
Modem -> Router -> Komputer to internetu nie ma?

Dokładnie tak. Dodam jeszcze, ze jak jest przez roter to wykrywa sieć, jest połączenie, jednak "jest ono ograniczone"

Dnia 23.09.2010 o 16:59, Nufiko napisał:


Teraz pytanie czy komputer i router mają ten sam MAC?
Jak nie to warto sprawdzić czy jak ustawisz w routerze taki jak komputera to zadziała.

Teraz ci nie powiem, bo nie ma mnie w tym mieszkaniu. MAC routera ustawia się w jego ustawieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 17:13, GANGSTERR napisał:

Teraz ci nie powiem, bo nie ma mnie w tym mieszkaniu. MAC routera ustawia się w jego
ustawieniach?


Jeśli router ma opcję taką to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 18:04, GANGSTERR napisał:

A jeśli nie? ;>


Jeśli to wina maca to jak router nie ma tej opcji to konieczny będzie kontakt telefoniczny z dostawcą w celu dodania adresu mac do bazy. Zawsze jest jeszcze możliwość że coś innego sprawia problem. Ale tak czy siak trzeba wczytać się w umowę bo możliwe że jest np limit na ilość jednoczesnych połączeń z danego modemu bez filtracji maców i wtedy wina leży w samym routerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na liście "Dodaj lub usuń programy" wyświetla mi kolejno Call of Duty 4 - Modern Warfare
a potem wszystkie patche od 1.2 do 1.7, tyle że ja już dawno tą grę odinstalowałem.
Jak się tego pozbyć?


Dodam że przy nich nie pojawia się opcja Zmień/Usuń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wracam ze swoim wiatraczkiem od GTX 460 SP od Palita ... chyba jednak coś jest nie tak ...
Bawiłem się dziś MSI Afterburner i zapomniałem włączyć z powrotem swoich ustawień prędkość i i zaznaczyć auto ... Pograłem z 20 min w Mafię II z ustawieniami na max prócz PsyhX, który chodził na Medium oraz z wyłączoną synchronizacją pionową ... karta przez cały czas latała na 40% obrotów i zgrzała się aż do 96 stopni ... jak sądzicie zanieść kartę do sklepu i powiedzieć, że mają coś z tym zrobić czy macie jakieś inne rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorrki, że pod rząd ale jeszcze jedno pyt. mam a nie mogę już edytować poprzedniego posa a chciałbym też szybko poznać na nie odpowiedź.

Orientuje się ktoś jak to jest z tym radiatorem na sekcji zasilania w Palicie GTX 460 Sonic Platinum ??
Jedni piszą, że powinien być a drudzy, że był on na sekcji zasilania tylko w egzemplarzach przeznaczonych do testów dla prasy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 19:36, Codipar napisał:

Cześć, wracam ze swoim wiatraczkiem od GTX 460 SP od Palita ... chyba jednak coś jest
nie tak ...
Bawiłem się dziś MSI Afterburner i zapomniałem włączyć z powrotem swoich ustawień prędkość
i i zaznaczyć auto ... Pograłem z 20 min w Mafię II z ustawieniami na max prócz PsyhX,
który chodził na Medium oraz z wyłączoną synchronizacją pionową ... karta przez cały
czas latała na 40% obrotów i zgrzała się aż do 96 stopni ... jak sądzicie zanieść kartę
do sklepu i powiedzieć, że mają coś z tym zrobić czy macie jakieś inne rady ?


Gtx 460 dostal goraczki az 96 st C ?
Oddaj karte na gwarancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co może być przyczyną resetowania się komputera ?? Wygląda to mniej więcej tak.Po nocy chce uruchomić komputer i do póki nie odłączę go całkowicie z zasilania ... przyciskiem w zasilaczu bądź nie raz wyjęciem wtyczki z listwy przepięciowej komputer będzie się włączał i wyłączał po chwili i tak w kółko ... zasilacz mam nowy OCZ Stealth Xstreme 2 - 500W ale taki sam problem miałem przed zmianą zasilacza na Tracer for life 400W ... z tym, że tamten był w obudowie od kupna kompa czyli ok. 2 lat ... a ten ma ok. 2 tyg. Zasilacz też oddać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ehh, kupiłem nowego kompa i niektóre giery nie chcą mi się dać zainstalować... dostaję komunikat, że setup has experienced an error, code -6005 bla bla bla taki jak tutaj
http://forums.multiplay.co.uk/battlefield-series/33500-cant-install-6005-error

piszą, że to słaby napęd dvd, ale kupiłem nowego lapa, więc bez jaj... radza też ludzie zainstalować nowe stery do dvd, ale skąd je w ogóle wziąć? Na stronce producenta lapa nie ma do pobrania sterów do dvd... nie czaję co z tym robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 10:01, Budo napisał:


Ehh, kupiłem nowego kompa i niektóre giery nie chcą mi się dać zainstalować... dostaję
komunikat, że setup has experienced an error, code -6005 bla bla bla taki jak tutaj
http://forums.multiplay.co.uk/battlefield-series/33500-cant-install-6005-error

piszą, że to słaby napęd dvd, ale kupiłem nowego lapa, więc bez jaj... radza też ludzie
zainstalować nowe stery do dvd, ale skąd je w ogóle wziąć? Na stronce producenta lapa
nie ma do pobrania sterów do dvd... nie czaję co z tym robić.



Ja tam widze odnosnik do polaczenia internetowego, wyczyszczenie folderu temp i zamkniecie wszystkich innych aplikacji.
Poza tym zaktualizuj directX, zainstaluj SP dla systemu i zaktualizuj wszystkie sterowniki urzadzen.
Sterowniki do urzadzen znajdziesz w menadzerze urzadzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 10:26, Crew_900 napisał:

Z internetu pobierało mi z prędkością 2.9 mb/s
Teraz jak zmieniłem modem na inny to max prędkość wynosi 1.9 mb/s
O co chodzi ?


Teraz idz na chasiok i odszukaj stary modem :))))

Widac cos nie tak z nowym modeme.
Zobacz w menadzerze zadan w sieci jaki masz limit dla transferu.

20100925120212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie :

A co może być przyczyną resetowania się komputera ?? Wygląda to mniej więcej tak.Po nocy chce uruchomić komputer i do póki nie odłączę go całkowicie z zasilania ... przyciskiem w zasilaczu bądź nie raz wyjęciem wtyczki z listwy przepięciowej komputer będzie się włączał i wyłączał po chwili i tak w kółko ... zasilacz mam nowy OCZ Stealth Xstreme 2 - 500W ale taki sam problem miałem przed zmianą zasilacza na Tracer for life 400W ... z tym, że tamten był w obudowie od kupna kompa czyli ok. 2 lat ... a ten ma ok. 2 tyg. Zasilacz też oddać ? Czy może to być wina płyty głównej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam stary ale już nie działa . Bo mówili, że jak się podłączy nowy trza poczekać jakiś czas by go zarejestrowali a stary wyrejestrowali .
Ciule pewnie walnęli się z sygnałem i dali mi standard a nie premium jaki mam od paru lat
mój pakiet taki jest :
Premium: transfer z Internetu do 24 Mb/s - transfer do Internetu do 1,5 Mb/s

A teraz takie transfery jak ten pakiet mam :
Standard: transfer z Internetu do 16 Mb/s - transfer do Internetu do 1 Mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 12:43, Crew_900 napisał:

Mam stary ale już nie działa . Bo mówili, że jak się podłączy nowy trza poczekać jakiś
czas by go zarejestrowali a stary wyrejestrowali .
Ciule pewnie walnęli się z sygnałem i dali mi standard a nie premium jaki mam od paru
lat
mój pakiet taki jest :
Premium: transfer z Internetu do 24 Mb/s - transfer do Internetu do 1,5 Mb/s

A teraz takie transfery jak ten pakiet mam :
Standard: transfer z Internetu do 16 Mb/s - transfer do Internetu do 1 Mb/s


Co pokazuje menadzer zadan ?
Jaki masz limit karty sieciowej ?


Zrob ten test:

http://www.speedtest.net/

Ile wyszlo ?
Ile wyszlo w menadzerze zadan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się