PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2011 o 14:02, Phobos_s napisał:

Niezły refleks ma kolega :)


Troll archeolog :) ?
Czasami zastanawiam się czy ludzie na forach wszelakich naprawdę mają tak ciężko ze spojrzeniem na datę posta...
Chore nabijanie licznika przechodzi szczyty absurdu [z drugiej strony czym jest taki wyznacznik.. co to za różnica, czy jeden ma 20k postów a drugi tylko 200 skoro ten pierwszy nigdy nie napisał nic sensownego wartego uwagi]


@Marcin08

Tu to raczej profesjonalny serwis się kłania, ocenią uszkodzenie, stopnień i rodzaj [bo faktycznie wygląda to na jakiś problem techniczny stricte z tym dyskiem, laptop ci nie upadł ? nie przegrzał się ? może faktycznie jakieś mechaniczne uszkodzenie dysku nastąpiło] usterki.
A odzyskanie danych - pewnie było by możliwe z pomocą odpowiedniej firmy zajmującej się takimi sprawami, nie mniej zależy jak ważne są to dane, bo biorąc pod uwagę skomplikowanie usterki dysku ich odzyskanie może być stosunkowo tanie lub bardzo kosztowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 14:13, Pietro87 napisał:

usterki dysku ich odzyskanie może być stosunkowo tanie lub bardzo kosztowne.


Raczej bardzo kosztowne i nieopłacalne w przypadku (przepraszam jeśli to zabrzmi banalnie) zwykłego użytkownika.

Oczywiście mam na myśli odzyskiwanie nie-programowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miał na dysku coś naprawdę cennego - zawsze warto poprosić o wstępna wycenę, jak się względnie opłaci - brać jak nie, pogodzić się ze stratą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 19:23, Magok napisał:

Mam pytanie jaki antywirus jest godny polecenia?



Z bezpłatnych - Microsof Security Essentials. Bezpłatny i bardzo skuteczny. Bardziej skuteczny aniżeli Avast! czy Avira (uprzedzając ewentualne pytania - sam testowałem). W połączeniu z zaporą systemową wystarcza w zupełności do większości domowych zastosowań.
Z pełnopłatnych najlepiej zainwestować w pakiet Internet Security, żeby mieć kompleksową ochronę. Z tych można polecić Norton, Kaspersky, G-Data lub NOD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BitDefender, Kaspersky z płatnych.
Avira, Microsoft Security Essentials z darmowych [choć płatna Avira premium tez nie jest zła]
Firewalle - Comodo, PC Tools Firewall Plus

Osobiście używam Aviry + Comodo już ładnych parę lat, problemów nie mam, system czysty, nie formatowany dobre 2 lata [utrzymany porządnie, CCleaner + Deffragler]

Na przenośnym kompie od jakiegoś czasu testuje MS Essentiala i tez sprawuje się niczego sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może pomóc wymiana elektroniki dysku. Musiałbyś jednak odnaleźć identyczny dysk i po prostu podmienić płytki. Jeśli nie, a bardzo zależy Ci na odzyskaniu plików, to licz się z potężnymi wydatkami. Ontrack samą rejestrację i sprawdzenie na ile da się dane odzyskać ceni sobie na ~300PLN. Samo odzyskanie to z tego co pamiętam to kwota od 45zł wzwyż za każde 100MB odzyskanych danych. Pamiętaj, że każde uruchomienie komputera z tym dyskiem, czy podpięcie dysku do komputera wydatnie zmniejsza szanse odzyskania danych. Po prostu kolejne klastry zostają nadpisane nowymi danymi. Dysk powinien być w miarę możliwości nietknięty i natychmiast odłączony od zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 20:45, Pietro87 napisał:

Deffragler]


Hmmmm....... Zapomniałem co to jest.... Domyślam się, że nie posiadasz dysku SSD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nope w moim stacjonarnym nie, w kompie brata a i owszem ale tylko jako dysk systemowy [dyski na gry i multimedia to standardowe dwa hdd po 500gb].

Mój obecny sprzęt liczy sobie prawie 3.5 roku i ciągle się jakoś trzyma :)


P.S.
Defraggler ma wsparcie dla dysków SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 20:52, Pietro87 napisał:

Nope w moim stacjonarnym nie, w kompie brata a i owszem ale tylko jako dysk systemowy
P.S.
Defraggler ma wsparcie dla dysków SSD.


No tak, ale dysków SSD pod żadnym pozorem nie defragmentuje się. To skraca ich żywotność. Dlatego pytałem o tego Defragglera...
Ja defragmentuję tylko zwykły dysk, który traktuję jako magazyn. Obydwa dyski SSD (systemowy i dla gier) oczywiście są nietknięte.....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no to to raczej jest oczywiste chyba dla każdego kto taki dysk posiada [w końcu jak by nie patrzeć nawet dla laika na chłopski rozum SDD nie ma przecież głowicy, więc co tu defragmentować :)].

Nie mniej na samych dyskach SSD bez sporej gotówki nie pojedziesz, stąd defraggler [który mając wsparcie dla SSD ma ich poprawną detekcję i można łatwo mu w harmonogram wpisać pomijanie tych dysków w planowej defragmentacji] do utrzymania HDD w dobrej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 21:05, Pietro87 napisał:

Nie mniej na samych dyskach SSD bez sporej gotówki nie pojedziesz, stąd defraggler [który
mając wsparcie dla SSD ma ich poprawną detekcję i można łatwo mu w harmonogram wpisać
pomijanie tych dysków w planowej defragmentacji] do utrzymania HDD w dobrej formie.


Hmm...... To w sumie po co program defragmentujący? Skoro system i najważniejsze aplikacje/gry są na SSD? Do filmów i muzy, które są danymi "stałymi" nie potrzeba defragmentacji. Co zaś do SSD. Wiesz, za 4,5 lat, bo na tyle mniej-więcej obliczana jest trwałość dzisiejszych SSD, to będą one kosztować pewnie tyle co teraz dyski talerzowe. Więc nie ma się czego obawiać. A nawet jeśli nie, to te 300-400 zł na choćby dysk SSD na dysk systemowy gdzieś znajdę...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości [niedalekiej] jasne, obecnie - raczej większość przeciętnych userów ma co najwyżej mały SSD na system [taki przeważnie w rozmiarze 30-60gb] + duży HDD na gry i multimedia.
Z czego jasne - multimedia typu muzyka, filmy defragmentacji nie wymagają, gry i jakiś dodatkowy soft owszem.

Minie jeszcze trochę czasu, zanim się większość ludzie przesiądzie na duet w postaci dwóch SSD, bo jednak dysk na gry i multimedia to przynajmniej dla mnie rozmiar minimum 500gb, żeby mieć zapas na operacje, miejsce na download tymczasowy i miejsce na kilka swoich gier, małą bibliotekę mediów różnych itp itd.

A jednak na dziś dzień ceny dysków o rozmiarze 300-500gb to ciągle granica kilku tysięcy zł [1.5-9 tysięcy rozrzut spory, cenowo masakra]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wygląda na to w takim razie, że muszę o tym zapomnieć. Jak idiota kilka (lub kilkanascie) razy próbowałem uruchomić normalnie podłączony w laptopie, a potem kilka razy na 4 różnych komputerach... Ehh lekcja na przyszłość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z elektroniką spróbować możesz jeśli masz jakiegoś znajomego w serwisie komputerowym. Wystarczy przełożyć elektronikę na czas zgrania danych. Ja po zdarzeniu z dyskiem też nauczyłem się robić kopie zapasowe w kilku miejscach....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. Zacząłem defragmentacje dysku ale zapomniałem pousuwać zbędnych plików tym programem CCleaner czy coś. Moze miec to jakies negatywne skutki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze, czy w takeij sytuacji (czyli wielokrotne próbowanie uruchomienia dysku, pobudzenia go do pracy) opłaca mi się dawać dysk do sprawdzenia czy da radę coś odzyskać? 100 niby nie majątek ale jak na samo sprawdzenie czy coś da się zrobić (a ewewntualne próby odzyskania to osobna kwota) to jednak sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się