PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Ostatnio mój dysk twardy się zbuntował i pierw przy wł. komputera był niewykrywalny ( Bios go widział, ale gdy nastawał moment ładowania systemu wyskakiwało, że nic nie widzi). Pomógł format, ale wcześniejsze partycje i dane przepadły. Na owym systemie zrobiłem analizę dysku bo np. gry ze steama, które ściągałem wczoraj, dziś mają brakujące pliki :O No i jeszcze nie skończyło (pół dnia to robi...), ale wyszły uszkodzenia.
I pytanie czy da się coś z tym zrobić czy wycieczka do sklepu i nowy dysk ?

20130329173126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 12:49, mrosi napisał:

To samo dzieje się po podłączeniu do dowolnego portu USB w notebooku?

Tak, w każdym z portów dzieje się to samo.

Dzisiaj sytuacja (z nieznanych mi powodów) wygląda trochę lepiej - myszka przy użyciu LPM lub PPM rzadko się wiesza, a nie przy każdym kliknięciu jak wcześniej. Na kliknięcie rolką jest wrażliwa tak jak wcześniej - kursor za każdym razem staje w miejscu (z samych scrollowaniem nie ma żadnych problemów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurde... Znowu mam problem z przeglądarką. Coś mi blokuje instalowanie wtyczek, rozszerzeń itp w chrome. Sprawdzałem na wyłączonej zaporze i wyłączonym antywirze i to samo.

Dobra problem nie ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 20:10, mrosi napisał:

Próbowałeś isstalować, bądź ponownie zainstalować sterowniki?

Tak, dość długo się z tym bawiłem - próbowałem instalować sterowniki z płytki i różne znalezione w necie. Na wszystkich działanie było dokładnie takie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest następujący. Korzystałem z laptopa z wyjętą baterią i niechcący wyciągnąłem kabel od ładowarki. Laptop się oczywiście wyłączył. Włączyłem go znowu, niby śmiga jak należy, pojawiają się kolejne ekrany, ale na koniec, gdy powinno pojawić się tło i możliwość wyboru użytkownika, jest tylko czarny ekran i kursor. Nic się nie da zrobić. W czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj pokombinować jeszcze z sterownikami chipsetu. Przeinstaluj je, spróbuj starszej wersji, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pnael sterowania, narzędzia administracyjne, zarządzanie komputerem, zarządzanie dyskam. Są tam jakieś partycje widoczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 13:05, Narmo napisał:

Pnael sterowania, narzędzia administracyjne, zarządzanie komputerem, zarządzanie dyskam.
Są tam jakieś partycje widoczne?

Nie wiem czemu miało by ich tam nie być ;P(screen). Imo wygląda mi to na jakiegoś wirusa. Tylko to co podpięte jest przez USB zostało zainfekowane. Tzn foldery zamieniają się skróty. Daje jeszcze raz screena. I daję radę wejść do tych folderów poprzez wpisanie ich lokalizacji w pasku adresu(też screen).

20130331130730

20130331131205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W między czasie próbuje jakieś live cdki(na penka wrzucam) posprawdzać i przeszukać system pod kątem wirusów/malvare''a.
Ale mam pewien problem i bitdefender i drweb nie potrafią się z apdejtować? W czym problem? Muszę być podpięty na kablu do sieci czy jak, albo wogóle źle do tego podchodzę i aktualizować mam jeszcze jakoś z poziomu systemu ale to by było totalnie głupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W ustawieniach folderów włącz jeszcze widoczność plików systemowych. W folderach nan dysku zewnętrznym, nawet w którymś z kolei stopniu zagnieżdżenia powinny być Twoje dane. Mogą mieć zmienione nazwy i rozszerzenia. To wirus. Nestety próby przywracania plików jako takich mogą skończyć się ich utratą. Dlatego bezpieczniej jest przeglądać je plik po pliku i przegrywać na czysty dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak jak włączyłem widoczność plików systemowych widzę te foldery, ale to w praktyce zastępstwo mojej doczesnej metody (wpisywałem po prostu ścieżkę na pasku adresu).

Heh przegrywanie tego gdzie indziej jest poza moim zasięgiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 19:45, nightfaler napisał:

Heh przegrywanie tego gdzie indziej jest poza moim zasięgiem ;]


Nie możesz tego zrzucić choćby na płytkę DVD? Innego rozwiązania aniżeli skopiowanie danych nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się