PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2014 o 20:04, KubooPL napisał:

/ciach/

Jak jeszczenie nie znalazles odpowiedzi to zalezy czym zrobiles wtedy kopie, dodatkowo lepiej miec kopie na innym dysku, plycie itd.
-W necie pisza, ze mozna zrobic wlasna partycje recovery.
-Podobnym rozwiazaniem jest kopia typu obraz partycji systemowej czy calego dysku pozwala na "przywrocenie" systemu z wszystkimi ustawieniami itd. Szczegoly zaleza od programu, bo troche ich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecili byście jakiś dobrą listwę przeciwprzepięciową? Mam wrażenie, że średnio 2 razy na godzinę ostatnio są przepięcia i w końcu chyba każdy zasilacz by padł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zainstalowałem sims 2 na dysku d, ale niektóre rzeczy zainstalowały się na dysku c. I przez to ta gra zabiera mi sporo miejsca z dysku c. Czy to jest normalne że ona tak dużo pożera miejsca i czy istniej mozliwosc przeniesienia plików tej gry z dysku c na d bez ponownej instalcji. Chodzi mi o to, ze zapisywało mi na dysku d a nie na c. Grę posiadam z Origin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podczas instalacji borderlands 2 wyskoczylo mi ze moj windows 7 service pack 1 nie spelnia minimalnych wymagan.

jest jakis lepszy service pack czy o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 19:29, Gregwil napisał:

Mam pytanie. Zainstalowałem sims 2 na dysku d, ale niektóre rzeczy zainstalowały się
na dysku c. I przez to ta gra zabiera mi sporo miejsca z dysku c. Czy to jest normalne
że ona tak dużo pożera miejsca i czy istniej mozliwosc przeniesienia plików tej gry z
dysku c na d bez ponownej instalcji. Chodzi mi o to, ze zapisywało mi na dysku d a nie
na c. Grę posiadam z Origin.

Niestety to niemożliwe. Część rzeczy jest zapisywana w Twoim osobistym folderze, który to znajduje się na partycji systemowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 02:11, Malevyn napisał:

podczas instalacji borderlands 2 wyskoczylo mi ze moj windows 7 service pack 1 nie spelnia
minimalnych wymagan.

jest jakis lepszy service pack czy o co chodzi ?


Oczywiście tytuł jest oryginalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 19:29, Gregwil napisał:

Mam pytanie. Zainstalowałem sims 2 na dysku d, ale niektóre rzeczy zainstalowały się
na dysku c. I przez to ta gra zabiera mi sporo miejsca z dysku c. Czy to jest normalne
że ona tak dużo pożera miejsca i czy istniej mozliwosc przeniesienia plików tej gry z
dysku c na d bez ponownej instalcji. Chodzi mi o to, ze zapisywało mi na dysku d a nie
na c. Grę posiadam z Origin.


To jest możliwe.
Poczytaj sobie o:
http://en.wikipedia.org/wiki/NTFS_symbolic_link
W skrócie - grę przenosisz sobie na D. I tworzysz mklinka na C: - w ten sposób twój komputer "twierdzi" że gra jest na C jak w rzeczywistości jest na D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwus.

Mam dwa problemy.
Dotychczas mój komputer składał się z:
AsRock B75 Pro3-M
Intel i3-2120
Radeon HD7770
zasilacz Chieftec 450W

Dzisiaj dojechały do mnie nowe części:
Intel Xeon E3-1230
MSI H97M-G43
buda Zalman Z1

Cała reszta (dysk, peryferia, zasilacz itd.) została taka, jak do tej pory. Za sprawą nowej obudowy zmienił się jeden wiatraczek i doszedł jeden kolejny.

Po wrzuceniu wszystkiego do nowej budy i próbie odpalenia wszystkie wiatraczki (cpu, gpu, zasilacz i dwa w budzie) ruszyły na około sekundę, po czym się zatrzymały i generalnie to tyle. Żadnych innych oznak życia od komputera. Kolejne próby przynoszą taki sam efekt. Po odłączeniu od płyty głównej wszystkiego, co możliwe poza CPU, jego wiatraczkiem, kabelkami związanymi z przyciskiem POWER i oczywiście zasilaczem jest dokładnie to samo. Ktoś ma pomysł, co jest grane?

To pierwszy problem, pora na drugi :<

Zrezygnowany i nieco już poddenerwowany wrzuciłem do nowej budy wszystkiego stare podzespoły, nowe części wróciły do pudełek. Nie chciałem pozostać bez kompa. Niestety teraz przestał działać monitor, nie chce wyjść z Power saving mode. Zachowuje się tak, jakby komputer, do którego jest podłaczony, był wyłączony. Monitor jak i kabel VGA są sprawne, wnioskuję to po tym, że po podłączeniu owego monitora do innego kompa wszystko jest OK. Na codzień korzystam z przejściówki VGA-DVI, dzisiaj sprawdziłem inny egzemplarz takiej przejściówki i to nie pomogło, więc wina raczej nie leży po jej stronie. Podłączenie monitora do płyty głównej kablem VGA bez żadnych przejściówek skutkuje tym samym problemem.

Po całym dniu walki jestem już załamany i bardzo liczę na pomoc gramowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze była taka niepisana zasada, że po złożeniu nowego kompa i psotawieniu go na swoje miejsce należy poczekać z godzinę lub dwie przed pierwszym odpaleniem. Czekałeś?

Z tego co opisujesz na początku przyjrzał bym się zasilaczowi. Oczywiście wszystkie dodatkowe zasilania podłączyłęś (tj. do karty graficznej i płyty głównej, o ile są?)
Jeżeli wszystko co napisałem uważasz za głupie/sprawdzone/bezpdostawne to zapytaj jakiegoś znajomego o markowy zasilacz. Pożycz go na h lub dwie i podłącz u siebie. Jeżeli wszystko zacznie hulać, to weź sprawdź jeszcze swój zasilacz u kogoś innego.
Tak wykluczysz jakiekolwiek problemy.

Co do drugiej usterki: To samo - kabel dodatkowego zasilania do karty podłączony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czekałem, odpaliłem od razu po złożeniu, ale kolejne próby były około godzinę później i nic.

Nie jestem pewien, co masz na myśli, mówiąc ''dodatkowe zasilania''. Do zasilania wtyczkami z zasilacza podłączone mam: płytę główną, gpu, hdd, napęd dvd i jeden wiatrak.

Jak uda mi się od kogoś pożyczyć jakiś zasilacz to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zapomniałeś chyba o jednym - podłączyłeś do zasilacza... procesor? Taką małą czteropinową wtyczką (albo ośmiopinową)? Będzie na płycie głównej obok gniazda CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 19:21, Maciejas napisał:

Nie czekałem, odpaliłem od razu po złożeniu, ale kolejne próby były około godzinę później
i nic.

Nie jestem pewien, co masz na myśli, mówiąc ''dodatkowe zasilania''. Do zasilania wtyczkami
z zasilacza podłączone mam: płytę główną, gpu, hdd, napęd dvd i jeden wiatrak.

Jak uda mi się od kogoś pożyczyć jakiś zasilacz to dam znać.

@Ziptolaf:
Dokładnie o tym pomyślałem, ale na dobrą sprawę nie znalazłem tego złącza na płycie głównej przez niego wymienionej. Ponadto niepodłączenie tej wtyczki może (aczkolwiek nie musi) powodować niestabilność pod pełnym obciążeniem. Mało tego - POST biosu powinien wykryć to, że jest to niepodłączone i wyświetlić stosowny alert.
@Autor:
Złącze to powinno znajdować się nad socketem procesora, przy górnej krawędzi płyty. Zazwyczaj jest to 4pinowa wtyczka lub 8-pinowa wtyczka, jak do karty graficznej.
Tutaj masz obrazek gdzie szukać dodatkowego zasilania u karty gradiki.
http://obrazki.elektroda.pl/6571420300_1313746315.jpg

MOŻE ZDARZYĆ SIĘ TAK, ŻE DO AKCELERATORA NIE TRZEBA DOŁĄCZAĆ ZASILANIA, wtedy stosownego złącza nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 19:57, Jackal-pl napisał:

@Ziptofaf:
Dokładnie o tym pomyślałem, ale na dobrą sprawę nie znalazłem tego złącza na płycie głównej
przez niego wymienionej. Ponadto niepodłączenie tej wtyczki może (aczkolwiek nie musi)
powodować niestabilność pod pełnym obciążeniem. Mało tego - POST biosu powinien wykryć
to, że jest to niepodłączone i wyświetlić stosowny alert.


Z doświadczenia mogę powiedzieć że jeśli nie podłączysz zasilania procesora to nie będziesz mieć ŻADNEGO komunikatu. Bo procesor nie ma prądu a bez niego ciężko o jakikolwiek obraz :D

Zaś co do samej wtyczki - musi być... I jest:
http://puu.sh/aTO5p/f3151b2d40.jpg
Na górze, po lewej od radiatora.
Uwierzyłbym że mogłoby go nie być na jakimś AM1 ale nie na płycie z chipsetem Z97 która jest przystosowana do CPU żrących po 120W mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Right, w każdym razie procesor nie zawsze ciągnie 120 watów mocy, ba rzekłbym, że BARZO rzadko. Jak katujesz CPU w Primie, czy tam innym occt, w grach się ta rzado zdarza nawet.
Ja wiem tylko z doświadczenia - moja 785GT pokazywała mi ostrzeżenie ;)
W każdym razie offtopujemy - sorry.

Czekamy na wypowiedź samego zainteresowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jackal-pl @ziptotaf
Bingo. W obu problemach chodziło o to gniazdko 12V nad CPU (zaznaczone na obrazku ziptotafa) - podłączyłem i wszystko ruszyło. Nadal nie jestem pewien, za co ono odpowiada (na elektrodzie piszą, że to 'dodatkowe zasilanie płyty głównej', tutaj, że to procesor), ale cieszę się, że już działa. Bardzo dziękuję za pomoc!
Teraz ciekawi mnie, dlaczego do tej pory działało bez tej wtyczki. Cały czas była tak spięta, że nie dosięgała do owego gniazdka, stąd pewność, że nie była wpięta. W każdym razie jeszcze raz dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem nowy komputer i było wszystko ok jednak coś mnie ostatnio zaniepokoiło. Otóż grając w Risena 2, chłodzenie karty graficznej wchodzi na dziwnie wysokie obroty. Grając w Crysisa 3 na prawie maksymalnych ustawieniach, komputer chodził cichutko, natomiast przy Risenie jest niepokojąco głośny. Z tego co patrzyłem temperatura krąży wokół 70 stopni. Ne wiem czy to dobrze czy źle. Karta to GTX 780 OC od Zotaca. Przytoczę też sytuacje jaka miała przy Sleeping Dogs. Karta hałasowała gdy miałem włączony antyaliasing na maksimum (wszelkie FXAA i SMAA włączone) jednak gdy ustawiłem tę (według mnie całkowicie niepotrzebną) opcje na "normalne" to karta pracowała cichutko. Zmniejszanie różnych opcji w Risenie nie daję takiego rezultatu. Czy z tą grą jest coś nie tak? Klatek mam mnóstwo. Dlaczego więc karta tak głośno pracuje? Po prostu mnie to denerwuje i psuje przyjemność z rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 21:46, Maciejas napisał:

Teraz ciekawi mnie, dlaczego do tej pory działało bez tej wtyczki. Cały czas była tak
spięta, że nie dosięgała do owego gniazdka, stąd pewność, że nie była wpięta. W każdym
razie jeszcze raz dzięki!

Zmieniłeś płytę i procesor. To, że poprzedni zestaw miał mniejsze zapotrzebowanie na energię nie oznacza, że nowy ma tak samo. Gdybyś do tej płyty włożył jakiś energooszczędny procek, to pewnie też obyłoby się bez dodatkowej wtyczki. I odwrotnie. Gdybyś w poprzednim zestawie wymienił jedynie procesor zaraz by się mogło okazać, że dodatkowe zasilanie jest tam potrzebne. Niektóre procesory wymagają podłączenia tylko 4 pinów, inne wymagają aż 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Karta pewnie pracuje głośno z bardzo prostego powodu. Zależnie od sytuacji:
a) Risen - nie masz może opcji włączenia w nim synchronizacji pionowej (która de facto limituje ilość klatek do max. 60)? Bo prawdopodobnie jest tak że bez niej po prostu karta pracuje na 100% obrotów WŁAŚNIE DLATEGO ŻE gra każe jej generować tyle klatek na sekundę ile się tylko da (chociaż do szczęścia i płynności wystarczyłoby jej pewnie z 20% mocy tej karty). Więc i jest głośno.
b) Bardzo wysokie wymagania - np. Watch Dogs w ultra z AA. Znowu - maksymalne obciążenie karty = wentylatory będą miejscami głośne. Masz kilka możliwości - albo w jakimś programie zmniejszać na siłę ich obroty (nie polecam chyba że wiesz co robisz) albo po prostu z tym żyć.

Nie jestem też pewny jaką masz wersję tego Zotaca - jeśli to był AMP! to ona chodzi dość cicho (chociaż dla mnie dość cicho = ciszej niż referencyjny R9 290X który wyje jak suszarka). Ale inne mogą być głośne na wysokich obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 22:33, ziptofaf napisał:

/.../

Karta pewnie pracuje głośno z bardzo prostego powodu. Zależnie od sytuacji:
a) Risen - nie masz może opcji włączenia w nim synchronizacji pionowej (która de facto
limituje ilość klatek do max. 60)?


Synchronizacja jest włączona, wtedy mam stałe 60 klatek.

Dnia 15.08.2014 o 22:33, ziptofaf napisał:

Masz kilka możliwości - albo w jakimś programie
zmniejszać na siłę ich obroty (nie polecam chyba że wiesz co robisz) albo po prostu z
tym żyć.


Mam taki program od Zotaca, który nazywa się Zotac Firestorm i umożliwia on dostosowywanie różnych funkcji karty. Miedzy innymi mogę zmniejszyć jej pobór mocy kiedy tylko chcę. Czy to dobry pomysł? Jestem w stanie poświęcić trochę klatek dla cichszej pracy.

Dnia 15.08.2014 o 22:33, ziptofaf napisał:

Nie jestem też pewny jaką masz wersję tego Zotaca - jeśli to był AMP! to ona chodzi dość
cicho. Ale inne mogą być głośne na wysokich obrotach.


To jest dokładnie ta karta:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się