PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

No tutaj sie zapytam, ale prosze odp jesli ktos wie jak to zrobic jak nie to prosze mi nie pisac ze moze to orginal moze nie, bo mowie ze sciagam demo to sciagam demo albo trailery filmow wiec prosze o odp jakby ktos wiedzial:

Podczas sciagania z firefoxa plik ktora ma 200 mb sie sciaga tylko do 100 mb i tak sie konczyu, z IE to tylko 512 kb sie sciaga ale tylko pliki iso oraz rar, exe normalnie sie sciagaja czy mgoe to jakos zmienic i ustawic zeby było ok? I zebym mogl wkoncu normalnie zasysac z neta?

Z gory mowie sciagam legalne oprogomowanie( demo, trailer) aha, mam service packa 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem. Kupiłem nowy dysk twardy (80 GB, Samsung, 7200 obrotów). Gdy włączam komputer rano podczas ładowania windy za pierwszym czasem drugim razem wyłącza się. Potem pojawia się komunikat "Alert! Shoutdown by thermal event" Co może być przyczyną? Bo raczej nie przegrzewanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ten dysk przełożyć w inne miejsce? bo takowe się mocno grzeją, (normalna temperatura robocza może wynosić przy tych prędkościach 70-80 stopni), jak jest blisko jakiegoś czujnika (poniżej, jak pamiętamy z fizyki ciepłe powietrze unosi się do góry) to ten ostatni może podnosić alarm błędnie twierdząc że w całej obudowie jest tak wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 11:49, sig. napisał:

A próbowałeś ten dysk przełożyć w inne miejsce? bo takowe się mocno grzeją, (normalna temperatura
robocza może wynosić przy tych prędkościach 70-80 stopni), jak jest blisko jakiegoś czujnika
(poniżej, jak pamiętamy z fizyki ciepłe powietrze unosi się do góry) to ten ostatni może podnosić
alarm błędnie twierdząc że w całej obudowie jest tak wysoka


Hmm. Mam komputer taki "leżący", i dysk jest nad wiatraczkiem z zasilacza. No ale tam jest taśma oznaczona jako master. Czy jak go przełoże na inną to dalej bedzie masterem, jeśli zworki będą tak samo ustawione??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 11:22, Szczur22 napisał:

Mam taki dziwny problem. Kupiłem nowy dysk twardy (80 GB, Samsung, 7200 obrotów). Gdy włączam
komputer rano podczas ładowania windy za pierwszym czasem drugim razem wyłącza się. Potem pojawia
się komunikat "Alert! Shoutdown by thermal event" Co może być przyczyną? Bo raczej nie przegrzewanie
:D


Jaki to komputer? podaj DOKŁADNY model, to że "firmowy" już wiem ;-)

Ten komunikat pojawia się w przypasku:
- przegrania procesora (odpada - przy pierwszym uruchomieniu nie ma prawa miec wysokiej temperatury, nie przez pierwsze kilka minut)
- zatrzymania wiatraka na procesorze lub jego za małych obrotów -> za to odpowiada opcja BIOS

Tylko że niektóre płyty główne mają problem z wykrywaniem obrotów <1500, i na to pomaga albo zmiana BIOS albo ... nic nie pomaga :-( Tzn. wymiana wiatraka na "szybszy", ale po co skoro "stary" działa?
Nieważne, bez modelu kompa nie da się wymyslić rozwiązania. W kompach "składanych" brał bym jeszcze pod uwagę uszkodzenie zasilacza lub płyty głównej -> w sumie zawsze może się zdarzyć bubel.

Na początek sprawdź czy radiator proceesora nie jest kompletnie zapchany kurzem, i czy sam wiatrak kręci się w miarę normalnie (szybko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 19:54, escP2 napisał:

> wolałbym jednak zeby mi ktos powiedzial jak to mozna zalatwic bez takich ceregieli :)


Nie było przypadkiem tak że podłączyłeś drukarkę PRZED uruchomieniem instalatora?
Windows98 ma problemy z obsługą USB, ale instalator HP przeważnie działa tak jak powinien ->
pod warunkiem że drukarka zostanie podłączona dopiero PO zainstalowaniu "łatki".
Odinstaluj wszystko co się zainstalowało, i zacznij od początku -> tym razem dokładnie tak
jak napisali w instrukcji. Aaa i jeszcze jedno -> pliki na płytce mogą być w nieodpowiedniej
wersji, ściągnij te ze strony HP (w tamtych latach mieli straszne problemy z "lokalizowanymi"
- "naszymi" - windowsami, połowa instalatorów głupiała w systemach z językiem innym niż ENG)



ok dzięki pomogło :)
drukarka chodzi jak ta lala xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 00:31, t6h6c6 napisał:

No tutaj sie zapytam, ale prosze odp jesli ktos wie jak to zrobic jak nie to prosze mi nie
pisac ze moze to orginal moze nie, bo mowie ze sciagam demo to sciagam demo albo trailery filmow
wiec prosze o odp jakby ktos wiedzial:

Podczas sciagania z firefoxa plik ktora ma 200 mb sie sciaga tylko do 100 mb i tak sie konczyu,
z IE to tylko 512 kb sie sciaga ale tylko pliki iso oraz rar, exe normalnie sie sciagaja czy
mgoe to jakos zmienic i ustawic zeby było ok? I zebym mogl wkoncu normalnie zasysac z neta?

Z gory mowie sciagam legalne oprogomowanie( demo, trailer) aha, mam service packa 2


Ludziska prosze o pomoc to wazne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

Mam kolejny problem. Otóż muzyka, którą odtwarzam z dysku chodzi ładnie, ale np.filmiki z YouTube nie mają dźwięku. Nie wiem czy jakieś sterowniki mam zainstalować czy co. W Winampie natomiast mam dźwięk ale nie mam obrazu (mam ffdshow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyj jakiegoś download managera i powinno pomóc. Ze swojej strony polecam Flashgeta, a żeby ładnie pod firefoxem chodziło pobierz jeszcze wtyczkę Flashgot. Ja osobiście nigdy nie pobieram standardowymi pobieraczami plików większych niż 40 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Prosbe w sprawie Karty Dzwiekowej gdyz instaluje mi sie do 100% i wyskakuje Pozniej taki Komunikat '''' Driver not Found! Reboot your system,and run this setup again. '''' Bardzo prosze o pomoc bo wiecie jak mozna Zyc bez muzyki.Za informacje Bardzo Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może więcej szczegółów? Jaka karta, system...
Tak sobie myślę, czy aby na pewno masz właściwy sterownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 16:59, Nufiko napisał:

Użyj jakiegoś download managera i powinno pomóc. Ze swojej strony polecam Flashgeta, a żeby
ładnie pod firefoxem chodziło pobierz jeszcze wtyczkę Flashgot. Ja osobiście nigdy nie pobieram
standardowymi pobieraczami plików większych niż 40 MB


No i sciaga 15 kb i koniec:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 17:21, mrosi napisał:

/.../

Może więcej szczegółów? Jaka karta, system...
Tak sobie myślę, czy aby na pewno masz właściwy sterownik?


karta SoundMax
a system Windows Xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 17:21, mrosi napisał:

/.../

Może więcej szczegółów? Jaka karta, system...
Tak sobie myślę, czy aby na pewno masz właściwy sterownik?

Zintegrowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Masz płytę główną Asusa? Sprawdź jaki model karty posiadasz. Ja mam np. ADI 1988
Jest jakiś babol w oprogramowaniu SounMaxa. Ja u siebie rozwiązuję go tak: Instaluję oprogramowanie, restartuję kompa, potem wkładam tylko płytę instalacyjną załączoną do płyty głównej, czekam na otwarcie menu po autostarcie. Dźwiękówka sama znajduje w tym momencie brakujący sterownik.
Spróbuj ściągnąć sterownik z poniższego linku:

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl

Wybierasz po kolei: motherboard, socket, i model płyty. Potem wybierasz karta dźwiękowa i ściągasz plik (uważaj aby pobrać właściwy dla Twojego Windowsa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 16:57, Woko11 napisał:

Ponawiam pytanie:

Mam kolejny problem. Otóż muzyka, którą odtwarzam z dysku chodzi ładnie, ale np.filmiki z
YouTube nie mają dźwięku. Nie wiem czy jakieś sterowniki mam zainstalować czy co. W Winampie
natomiast mam dźwięk ale nie mam obrazu (mam ffdshow).

Zobacz czy w opcjach dźwięku wszystko jest odblokowane, czy masz najnowsze kodeki, jeżeli używasz jakiegoś sound blastera to pobaw się oprogramowaniem do niego.
Ostatnio też tak miałem. Zainstalowałem nowsze kodeki, o dziwo pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 15:02, escP2 napisał:

Jaki to komputer? podaj DOKŁADNY model, to że "firmowy" już wiem ;-)

Ten komunikat pojawia się w przypasku:
- przegrania procesora (odpada - przy pierwszym uruchomieniu nie ma prawa miec wysokiej temperatury,
nie przez pierwsze kilka minut)
- zatrzymania wiatraka na procesorze lub jego za małych obrotów -> za to odpowiada opcja
BIOS

Tylko że niektóre płyty główne mają problem z wykrywaniem obrotów <1500, i na to pomaga
albo zmiana BIOS albo ... nic nie pomaga :-( Tzn. wymiana wiatraka na "szybszy", ale po co
skoro "stary" działa?
Nieważne, bez modelu kompa nie da się wymyslić rozwiązania. W kompach "składanych" brał bym
jeszcze pod uwagę uszkodzenie zasilacza lub płyty głównej -> w sumie zawsze może się zdarzyć
bubel.

Na początek sprawdź czy radiator proceesora nie jest kompletnie zapchany kurzem, i czy sam
wiatrak kręci się w miarę normalnie (szybko).


Model to Dell GX270. Napewno nie jest to wina proca i jego chłodzenia, bo gdy zmieniam dysk to ten problemy nie występuje. Chłodzenie proca jest świetne- duży radiator i na nim wiatraczek. Stary dysk ma około 5k obrotów i z nim żadnego problemu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 20:25, Szczur22 napisał:

Model to Dell GX270. Napewno nie jest to wina proca i jego chłodzenia, bo gdy zmieniam dysk
to ten problemy nie występuje. Chłodzenie proca jest świetne- duży radiator i na nim wiatraczek.
Stary dysk ma około 5k obrotów i z nim żadnego problemu nie było

Trzeba by sprawdzić z dyskiem innego producenta ... hmm .. no tak, ale ty nie masz innego dysku do sprawdzenia :/

ja bym na początek załadował nowy BIOS ->
http://support.dell.com/support/downloads/download.aspx?c=us&l=en&s=gen&releaseid=R128823&SystemID=PLX_PNT_CEL_GX270&o s=BIOSA&osl=en&deviceid=162&devlib=0&typecnt=1&vercnt=4&formatcnt=1&libid=1&fileid=171479

... ale jeśli nigdy tego nie robiłeś to daj spokój (Dell ma swoje "narowy", jak coś się porobi to już go nie odpalisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 21:28, escP2 napisał:

Trzeba by sprawdzić z dyskiem innego producenta ... hmm .. no tak, ale ty nie masz innego dysku
do sprawdzenia :/

ja bym na początek załadował nowy BIOS ->
http://support.dell.com/support/downloads/download.aspx?c=us&l=en&s=gen&releaseid=R128823&SystemID=PLX_PNT_CEL_GX270&o
s=BIOSA&osl=en&deviceid=162&devlib=0&typecnt=1&vercnt=4&formatcnt=1&libid=1&fileid=171479

... ale jeśli nigdy tego nie robiłeś to daj spokój (Dell ma swoje "narowy", jak coś się porobi
to już go nie odpalisz).


No wlasnie mam i z tym dyskiem nie ma problemów. BIOS też mam najnowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie będzie to może problem dotyczący kompa bo te jak narazie się skończyły, ale mam pytanie: w jaki sposób skonfigurować wina aby na dysk C nic się nie instalowało? Gdzie mam wejść i co ustawić aby tak było? Nadmienie że podczas instalacji ustawiłem że jestem adminem koputera.
Z góry dziękuje za rady i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się