PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam! Wie ktoś może co to za wejście na obrazku?? :) Wydaje mi się, że jest to port COM, bo pochodzi z JoyPada, który jest już dość stary. W komputerze mam podobne wejście, ale jest ono troche mniejsze i pad nie wchodzi ( przede wszystkim mniej pinów ). Do starego kompa spokojnie wchodził, a tutaj już nie da rady.... :/

20070115164220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest wtyczka do gameport :) swojego czasu integralnej czesci kazdej lepszej a pozniej wszystkich kart muzycznych
teraz musisz dokupic sobie taki gameport jako sledzia rozszerzajacego pod warunkiem ze na plycie glownej masz odpowiednie wyjscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Właśnie przed chwilą doszedłem do wniosku, że to nie może być COM, bo za duży, a teraz przy okazji dzięki Tobie już wiem co to za port :P Dzięki za odpowiedź ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie...

Jaki dormat pakowania plikow upakowuje je najciasniej...

Czyli majac plik X 10mb, ktory z formatow\programow spowoduje, ze bedzie zajmował najmniej miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość irytujący problem, ponieważ z moim kompem wszystko było w porządku od czasu zainstalowania windowsa xp, lecz po jakiś 2 miesiącach użytkowania mam jeden problem.
Gdy chcę wyjść z sytemu windows czyli start/wyłącz komputer itd, to wyłącza mi się jakoś przez 7 minut, a dopiero potem się wyłącza.
Pomaga jedynie restart, albo cierpliwie czekać:(((((((
Jeśłi chodzi o przeciążenie systemu innymi programami, to nie mam, jest poprostu tak jak powinno być. To dlaczego mi się tak dzieje.
Spotkał się już ktoś z takim problemem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 17:07, Night Elf napisał:

Ja mam takie pytanie...

Jaki dormat pakowania plikow upakowuje je najciasniej...

Czyli majac plik X 10mb, ktory z formatow\programow spowoduje, ze bedzie zajmował najmniej
miejsca?

Najbardziej spotykany format zapakowanych żeczy to .rar a program bym polecił WinRAR pakuje w tym formacie łatwa obsługa i jeden z popularniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szukam najczesciej spotykanego, czy cos, tylko najbardziej efektywnego...


Mam takie głupie pytanie... jak sformatowac dysk?

Zawsze zapoiminam jak to sie robi, mimo, ze robiłem to z 30 razy...

Wkładam płyte Windowsa XP te co zawsze i po restarcie nic sie nie odpala w sensie nie przechodzi do instalatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ekranuie pokazuje sie ze dowolny przycisk spowoduje rozruch cd, to naciskasz cos, a dalej to chyba zrobisz.... A juz po formacie jak sie pokaze znow dowoln klawisz.... to nie naciskasz nic i sie pokaze instalator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 18:41, Night Elf napisał:

Jak dowolny przycisk...

Nic takiego nie pamietam... idzie tak samo jakby bez plyty ;\

Sprawdź w biosie, czy masz ustawione, aby na początku sprawdzało płytki w cd-romie, bo może masz dysk, albo dyskietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Windowsa wskazane jest instalować podczas bootowania w BIOSie z płyty.... Jeśli się nie daje, musisz ustawić w BIOSie "First Boot Device" na CD. Jeśli nie rusza instalator w Windowsie to albo płytka jest już na tyle zużyta, że nie chce albo masz wyłączony "Autostart" napędu.
Generalnie nie da się tylko sformatować partycji systemowej. Trzeba to zrobić po zbójecku - podczas normalnej instalacji systemu w momencie zakończenia procesu formatowania "cyk" go z prądu....
Partycje inne niż systemowa można formatować z Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 18:42, czapla56 napisał:

> Jak dowolny przycisk...
>
> Nic takiego nie pamietam... idzie tak samo jakby bez plyty ;\
Sprawdź w biosie, czy masz ustawione, aby na początku sprawdzało płytki w cd-romie, bo może
masz dysk, albo dyskietki.


No dobra jaka to dokładnie opcja?

Zanim sie spytałem ustawiłem Piorytet Master CD\DVD to komp nie chcial sie wogle właczyc poza pierwszym info o sprzecie, musialem baterie wyciagac i teraz mam zonka bo pojawia mi sie obrazek na poczatku wlaczania kompa i nie wiem jak go sie pozbyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Post wyżej mrosi Ci ładnie wszystko opisał krok po kroku :) A co do obrazka, to może Esc pozwoli go wyłączyć?? Nie jestem pewien, więc poczekaj aż ktoś kto wie napewno się wypowie co do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Hmmm szczerze mówiąc to nie byłem w takiej sytuacji.... Raczej już nie pomogę narazie :) Pogoogluj trochę i przy okazji poczekaj na rady innych uzytkowników :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się