PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2008 o 06:44, sig. napisał:

Aaaaaaaa ten komunikat. zacznij od usunięcia napędów wirutalnych typu alchohol/daemon
(o ile takowe posiadasz).

Nie posiadam

Dnia 27.04.2008 o 06:44, sig. napisał:

Problemy może też sprawiać antywirus (któremu szukanie wirutalnych napędów przez zabezpieczenia
antypirackie (bo to właśnie ono generuje ten błąd) mogło się nie spodobać).

Nie mam antywirusa na kompie. Mam tylko windowsową zaporę która jest nie aktywna.

Dnia 27.04.2008 o 06:44, sig. napisał:

Jeśli masz napęd optyczny samsunga, to marne szanse żę pograsz w cokolwiek bo takowe
niezbyt lubią się z zabezpieczeniami.

Mam Combo lite ON

Dnia 27.04.2008 o 06:44, sig. napisał:

Problemem może też być chipset nforce 4, ale w jego przypadku już sobie chyba z tym poradzili
wiec starczy zaktualizować sterowniki do "płyty głównej".

Mam 865 PE na gigabajcie.

Dnia 27.04.2008 o 06:44, sig. napisał:

ps. Jak to wszystko nie pomoże, zrób wątek na podforum technicznym, może konsule coś
pomogą.


**Rozmawiałem z działem technicznym z CENEGI i to samo proponowali a na dodatek abym pobrał firmware''a do napędu, zaaktualizował stery chipsetu albo ustawił w menedżerze kolingację np. na CPU1 no i to samo co pisze w tym linku komunikatu abym dał w ATAPI PIO z DMA. Problem gry znika ale pojawia się nowy: system wszystko chodzi żółwim tempem i niestety non stop aby sobie pograć muszę to ręcznie zmieniać ;/.

W Readme pisze, że gra jest chroniona jakimś systemem SafeMOde i niektóre napędy będą miały problemy z jakąś technologią. Ehh chyba musze kupić sobie jakiś nowy napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 08:19, TetraGramaton napisał:

**Rozmawiałem z działem technicznym z CENEGI i to samo proponowali a na dodatek abym
pobrał firmware''a do napędu, zaaktualizował stery chipsetu albo ustawił w menedżerze
kolingację np. na CPU1 no i to samo co pisze w tym linku komunikatu abym dał w ATAPI
PIO z DMA. Problem gry znika ale pojawia się nowy: system wszystko chodzi żółwim tempem
i niestety non stop aby sobie pograć muszę to ręcznie zmieniać ;/.

przestawienie na pio pomaga? może w takim razie spróbuj tylko trochę spowolnić napęd? np za pomocą cd bremse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 17:40, Virus 500 napisał:

Proszę :

Jakieś... dziwne? To aby na pewno Asus P5B? Podaj dokładny model... xP

Ale to powinieneś mieć w Advanced, Chipset i North Bridge Configuration, tak patrząc po BIOSie, to zakładam, że Asus P5B-E.

Tako to trzeba w internecie poszukać, bo te zdjęcia nie pokazują ustawień timingów. : p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 19:29, Virus 500 napisał:

W Biosie musisz ustawić na Enabled opcję USB Support czy coś takiego i PS2 Enabled

W Biosie Award jest opcja o USB, jest też o PS/2 ale do myszy. Obie opcje ustawione były na Auto ale zmieniłem na Enabled. Zapisałem zmiany, zresetowałem kompa, ale nadal klawiatura i myszka zostają zablokowane przy ładowaniu się Windowsa (wcześniej dziala bo mogę wyłączać i wyłączać Num Locka, potem już nie). Nie mam już pomysłu co można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a zainstalowales nowy system czy tylko przelozyles dyski ?

klawiatura/mysz na usb powinna sama dzialac

probowales podlaczyc urzadzenia juz po wlaczeniu windows?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 11:15, morthi napisał:

a zainstalowales nowy system czy tylko przelozyles dyski ?

Przełożyłem dysk tylko.

Dnia 27.04.2008 o 11:15, morthi napisał:

klawiatura/mysz na usb powinna sama dzialac

Mysz jest na USB, ale też stoi w miejscu. Przekładalem wtyczki USB ale też nic.

Dnia 27.04.2008 o 11:15, morthi napisał:

probowales podlaczyc urzadzenia juz po wlaczeniu windows?

Tak, ale nie dało to żadnego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ciesz sie ze windows w ogole CI wstal (no chyba ze korzystasz z win98 aczkolwiek i tak nie jestem pewien czy in on by wstal po zmianie plyty glownej)

windows przywiazuje sie do plyty glownej w czasie instalacji (nie ma znaczenia czy to box czy oem) a dokladniej do chipsetu - dlatego tez przelozyc dysk i cieszyc sie z nowej plyty glownej mozna (z mojego doswiadczenia) robic wylacznie na plytach tego samego producenta i z tym samym chipsetem

w innym przypadku windows albo w ogole nie wstaje (wywala niebieski ekran z bledami w czasie ladowania) albo tez w inny sposob wyraza swoje niezadowolenie z przeprowadzki - wg mnie pozostaje CI format i postawienie nowego systemu (pelna instlacja a nie rollback z obrazu - wszak obraz byl stworzony na innej plycie glownej)

plyte glowna mozesz zawsze sprawdzic korzystajac z dowolnej dystrybucji live linuxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 11:23, Virus 500 napisał:

No kurde to jest tylko P5B model

Ok, zakładając, po wyglądzie BIOSu, to pewnie jest Asus P5B-E.

Więc wszystko powinno być w Advanced/Chipset/North Bridge Configuration.
To powinno wyglądać tak - http://www.sk2.pl/9519 (te menu)
Ustawienia timingów znajdziesz na stronie producenta swoich pamiątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 11:24, morthi napisał:

/.../

Jeżeli format jest jedynym możliwym to klapa. To mozliwe co mówisz bo wcześniej mialem płytę MSI K7T Turbo. Teraz musze jakos najważniejsze dane przenieść. Z tego co piszesz wynika ze chba nie ma innego sposobu na zrobione tego. Więc dziekuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie w ogole dlatego system Ci wstaje :)
na asusie masz via 333 a na msi miales via 133

ja przenosilem dyski miedzy asus p4p800s - p4p800x i p4p800-vm a kazda z tych plyt jest na tym samym chipsecie Intel 865G i nie bylo problemu ale przyz probie zmiany plyty glownej system wstac w ogole nie chcial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 11:52, Virus 500 napisał:

Ok i jak to ustawić ? tzn. na jakie wartości ?

Pamięć mam Patriot DDR2 800 Mhz Patriot PC2 6400

Zbytnio po modelu, nie wiem, jaka to seria. LLK? LLQK? ELK? Spróbuj 4-4-4-12 i napięcie 2.2V. W tej kolejności, jak na tamtym zdjęciu, zakładając, że masz CL4. Jak coś będzie źle chodziło, to zmień na 5-5-5-15, od góry do dołu, w takiej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 12:16, Gol Galad napisał:

> Ok i jak to ustawić ? tzn. na jakie wartości ?
>
> Pamięć mam Patriot DDR2 800 Mhz Patriot PC2 6400
Zbytnio po modelu, nie wiem, jaka to seria. LLK? LLQK? ELK? Spróbuj 4-4-4-12 i napięcie
2.2V. W tej kolejności, jak na tamtym zdjęciu, zakładając, że masz CL4. Jak coś będzie
źle chodziło, to zmień na 5-5-5-15, od góry do dołu, w takiej kolejności.


I potem mogę procesor tak >?<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 12:38, Virus 500 napisał:

I potem mogę procesor tak >?<

Szczerze powiedziawszy, to mogłeś i przed...
Ustawiasz sobie dzielnik na 1:1, ew. 1:1,25 i jazda. Ale tam - sam w sobie E6750 jest wystarczająco szybki i FSB 300 daje już z 3GHz, które w zupełności wystarczają do gier. Ważne też, żebyś trzymał odpowiednią temperaturę, a zmiany napięcia procesora to kiedy już będziesz chciał znacznie więcej podbić, jednak wtedy procesor nie przeżyje długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 12:52, Gol Galad napisał:

> I potem mogę procesor tak >?<
Szczerze powiedziawszy, to mogłeś i przed...
Ustawiasz sobie dzielnik na 1:1, ew. 1:1,25 i jazda. Ale tam - sam w sobie E6750 jest
wystarczająco szybki i FSB 300 daje już z 3GHz, które w zupełności wystarczają do gier.
Ważne też, żebyś trzymał odpowiednią temperaturę, a zmiany napięcia procesora to kiedy
już będziesz chciał znacznie więcej podbić, jednak wtedy procesor nie przeżyje długo.



Dobra to nie bawię się w to

Ale dzięki za wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co może być też problemem ?
To nie jest dobry wybór żeby mieć jedno urządzenie na USB a drugie do PS/2
Wtedy system może się kłócić które urządzenie ma działać pierwsze ...
I dlatego może nie działać jedno z drugim .
Odłącz jedno urządzenie i zobacz czy będzie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie znalazłem info. więc zapytam tutaj: co to jest Hybrid Power ? z tego co czytałem to chyba jakaś technologia w grafice ale nic więcej z tekstu nie wynikało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że chodzi Ci o Hybrid SLI - polega to na tym, że jeśli posiadasz płytę ze zintegrowaną grafiką od nVidii oraz kartę tejże firmy to w spoczynku działa zintegrowana tak by zmniejszyć jak najbardziej pobór prądu, a kiedy grasz masz obie :)
Tak to mniej więcej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się