Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

sluchajcie na jakies rozdzialce dziala P:T? 640x480? czy 800? Bo zastanawiam się czy można jakoś uzyskać 1024..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 10:29, Kafar napisał:

sluchajcie na jakies rozdzialce dziala P:T? 640x480? czy 800? Bo zastanawiam się czy można
jakoś uzyskać 1024..?


Z tego co pamiętam, to w P:T nie dało sie zmienić domyślnej rozdziałki, ale mogę się mylić, bo grałem dawnooo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w P:T też grałem dawnooo. To były czasy (a planescape był pierwszym RPG-iem , którego przeszedłem do końca). Tylko trochę się podłamałem, że krótki (a może się tylko taki wydawał ??). W każdym razie ten typ na końcu był o wieeeele za słaby jak na bossa końcowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze bo rozdzialka meczy jak na nie w sumie tak stara gre :) Ja wlasnie gram jeszcze raz malo pamietam z gry ktora skonczylem pare dni po premierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 11:10, Karlak napisał:

W każdym razie ten typ na końcu był o wieeeele za słaby jak na bossa końcowego.


I tu jest całe piękno Tormenta -odejście od konwencji :) W każdej grze końcowy boss jest super napakowanym mięśniakiem lub mega potężnym magiem. A tu nie musiałeś nawet walczyć z Istotą Wiekuistą - mogłeś go wchłonąć, dać się wchłonąć, zabić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 11:32, paweusz napisał:

Ja używałem save''a i wykorzystywałem wszystkie opcje zakończenia gry-a i tak najlepiej z nim
walczyć, użyć symbolu cierpienia.


Wiem, że najlepiej z nim walczyć, bo walka jest bardzo widowiskowa, ale chodziło mi o to, że w Tormencie można wybrać jak zakończyć grę - w innych grach najczęściej trzeba zabić głównego bossa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 11:10, Karlak napisał:

Ja w P:T też grałem dawnooo. To były czasy (a planescape był pierwszym RPG-iem , którego przeszedłem
do końca). Tylko trochę się podłamałem, że krótki (a może się tylko taki wydawał ??). W każdym
razie ten typ na końcu był o wieeeele za słaby jak na bossa końcowego.



Wiekuisty nie był za słaby, tylko Bezimienny był za mocny :) Np. w jedynce Baldura Sarevok byłby dla niego rozrywką, a nie przeciwnikiem. Popatrz jaki poziom ma Bezimienny pod koniec gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś dobre książki o Planeccape? Najlepiej gdyby były o Tormencie lub mocno nawiązywały do gry. Z tego co mówił mi Lumbago, to tylko chyba 3 lub 4 książki są w ogóle w Polsce o P"T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem Tormenta kilka razy, ale nigdy nie zastanawiałem się co oznaczają oznaczenia przy czarach. Np. jeżeli czar zadaje 5k10, to oznacza, że zadaje 5 punktów obrażeń plus 10 punktów na każdy poziom rzucającego? Wytłumaczcie mi to plz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5k10 to 5 rzutów kostką dziesięciościenną

1k6 ---> wynik od 1 do 6
2k6 ----> dwa rzuty : (wynik od 1 do 6) + (wynik od 1 do 6) = obrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 14:00, TYHE napisał:

5k10 to 5 rzutów kostką dziesięciościenną


Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, taki czar może zadać 5-50 obrażeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam znowu sobie instalnąć Tormenta i przejść tę wspaniałą grę jeszcze raz. I mam pytnaka w związku z tym:

- słyszałem, że można się dostać do Milczącego Króla inaczej niż wyżynając całe Ziemie Umarłych (ponoć ktoś nam
może otworzyć portal do Króla, ale nie wiem kto i za co...). Wiecie coś na ten temat?

- czy oprócz gadania, te dwa Abiszi w Gospodzie Pod Gorejącym Człekiem do czegoś się nadają? Czy można się u nich zaciągnąć na Wojnę Krwi?

- czy Ojo Skórogłowy zleca jakiegoś questa?

- jak zostać wyznawcą Aoskara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Musisz nauczyć się języka Gadaj kości opowieści od Czerstwej Mary-ona cię doprowadzi do Milczącego Króla
Co do abiszai to nie wiem
Nie wiem
Żeby zostać wyznawcą Aoskara trzeba pogadać z kapłanem w świątyni w ulicy węgłów-powiedz mu że chcesz być apostołem Aoskara(jak nim się staniesz do zostaniesz strącony do labiryntu Pani)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 09:55, paweusz napisał:

Musisz nauczyć się języka Gadaj kości opowieści od Czerstwej Mary-ona cię doprowadzi do Milczącego
Króla


Już klika razy przechodziłem Tormenta i kilka razy Czerstwa Mary uczyła mnie języka, ale nigdy nie chciała mnie zaprowadzić do króla. Czy trzeba mieć jakąś bardzo wysoką charyzmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Biurze do Spraw Szkodników jest koleś, który posiada klucz do zaplecza. Jak otrzymać od niego ten klucz i quest zabicia szczurołaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 10:49, Abi Dalzim napisał:

W Biurze do Spraw Szkodników jest koleś, który posiada klucz do zaplecza. Jak otrzymać od niego
ten klucz i quest zabicia szczurołaka?

Z tego co pamiętam musisz wcześniej dać gościowi troche ogonów czaszkoszczurów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować