Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dobra, już pamiętam ocb z Juliettą:D Nie trzeba drukować żadnego listu, wystarczy udawać jej kochanka i kłócić się (ale nie do krwi:D) z jej wybrankiem, a potem wyznać Julietcie że misja spalona:D W żadnym razie drukarnia nie jest wymagana do przejścia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 20:45, Bartold-1991 napisał:

Ale żaden quest od Julietty nie jest potrzebny, zwłaszcza że przeszedłem grę a Julietty chyba
nie spotkałem, o jej nie pamiętam:D Wystarczy rozwiązać problem Dolory (dać Wesołkowi kufel
Lodu ze Styksu - ale to też skomplikowane:D) i nauczyć Ecco mówic (wyjaśnione post up), wtedy
do Kesai-Serris, potem do Kimaxsi i znowu z Kesai-Serrai. Ale pewnie o czymśzapomniałem:D


bardziej chodzi o julie... ale jej quest to o ile pamietam to ze szuka wrazen w swoim zwiazku... a jej gosc byl w gmachu wiec nie wiem w czym problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ecco nie mówi Ci żebyś porozmawiał z Kimasxi, mówi Ci jedynie że Julietta zna jakiś sekret Kesai-Serris. Wtedy musisz iść do Julietty (to jedna z uczennic przybytku) a dopiero ona po wykonaniu dla niej zadania kieruje Cię do Kimasxi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to nieistotne, bo krew Kesai-Serris już mam. Teraz tylko pozostaje problem wejścia do Kuźni w Niższej Dzielnicy. Nie mam żadnego kwitu ani nic podobnego, a z kamienia doznań w Gmachu Rozrywki wynika, że to tam powinienem szukać portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to należy przejść się do adwokata (ojca Deionarry) i mu o niej opowiedzieć (chyba trzeba wcześniej odwiedzić prywatne sensorium) oraz do naszej sypialni w Gmachu i rozpracować dwunastościan. Do kuźni można się wtedy też dostać, ale najszybciej byłoby z zadaniem od handlarza (które niestety sobie uniemożliwiłeś prawdopodobnie :( ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz się udać do gmachu rozrywki do swojego pokoju, tam znajdziesz pewną łamigłówkę którą musisz rozwiązać. Jak już to zrobisz udaj się do Adwokata i odbierz złożony u niego depozyt którego numer znalazłeś w łamigłówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę. Powiedzcie mi coś o frakcjach. Do kogo można dołączyć, do kogo opłaca się dołączyć i jakie korzyści wynikają z przystania do poszczególnych frakcji. Byłem przez jakiś czas czuciowcem, ale nie mam pojęcia do czego służy zdolność Czuciowy Dotyk. Teraz zostałem bogowcem, a niedługo będę opuszczał Sigil i zastanawiam się czy można jeszcze jeszcze jakąś frakcję "zaliczyć" i wyciągnąć z tego coś dla siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 14:13, Mumin napisał:

Mam taką prośbę. Powiedzcie mi coś o frakcjach. Do kogo można dołączyć, do kogo opłaca się
dołączyć i jakie korzyści wynikają z przystania do poszczególnych frakcji. Byłem przez jakiś
czas czuciowcem, ale nie mam pojęcia do czego służy zdolność Czuciowy Dotyk. Teraz zostałem
bogowcem, a niedługo będę opuszczał Sigil i zastanawiam się czy można jeszcze jeszcze jakąś
frakcję "zaliczyć" i wyciągnąć z tego coś dla siebie ;)


chaosyci. jeden stoi na przeciwko studia tatuazu Upadlego. pogadaj z gosciem (zapomnialem jak sie nazywa) ale za duzo z nim sie nie da pogadac. ale u niego mozna wstapic do chaotystow. nie pamietam czy trzeba miec charakter chaotyczny...ale frakcja lipna. zadnych zyskow z niej nie bedziesz miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potem i tak wrócisz do Sigil, wiec nie ma sprawy. Możesz być tez Grabarzem, może jeszcze kimś, sam nie wiem. Ja polecam grabarzy, na poczatku za wykonywanie u nich questow masz sporo expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2007 o 14:18, szopmajster napisał:

chaosyci. jeden stoi na przeciwko studia tatuazu Upadlego. pogadaj z gosciem (zapomnialem jak
sie nazywa) ale za duzo z nim sie nie da pogadac. ale u niego mozna wstapic do chaotystow.
nie pamietam czy trzeba miec charakter chaotyczny...ale frakcja lipna. zadnych zyskow z niej
nie bedziesz miec


no grabaze oplacalna sprawa:)
i fajne rzeczy potem mozna kupic u emorika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyłączyć się do następujących frakcji:
Grabarze (dostęp do ich sklepu w karczmie "proch do prochu" między innymi można tam kupić unikatowy czar "balsamowanie")
Kaosyci (Musisz mieć chaotyczny charakter żeby się przyłączyć, przyłączenie się do nich nie daje absolutnie nic)
Bogowcy(dostęp do kilku bardzo ciekawych przedmiotów które można kupić w ich kuźni, niestety ich wadą jest to że jeśli przestaniemy być Bogowcem to nie możemy ich dalej używać, oprócz tego przynajmniej raz w grze pewien demon okaże nam szacunek jeśli dowie się że jesteśmy Bogowcem - z czego właściwie i tak nic nie wynika)
Czuciowcy(niemal wszystkie usługi oferowane przez Czuciowców są dlostępne i tak, jedyną zaletą przynależności do tej frakcji jest specjalna umiejętność "dotyk czuciowca" działa ona następująco: postać która jej używa przekazuje trochę swoich pż postaci na której użyła tej umiejętności - jest to przydatne głównie w przypadku Bezimiennego który potrafi zregenerować swoje pż po tym jak podzieli się nimi z kimś innym)
Anarchiści(nie pamiętam jakie dokładnie były korzyści przyłączenia się do nich ale pamiętam że raczej niewielkie bo nie uznałem za przyłączenia się do tej frakcji za opłacalne)

Przynależność do konkretnej frakcji oznacza również że Upadły może dla nas wykonać jej tatuaż (wyjątkiem mogą być tu Kaosyci choć nie jestem tego całkowicie pewien), niestety te tatuaże są raczej mało użyteczne.
Najbardziej opłacalne jest przyłączenie się do Bogowców, choć można też również rozważać członkostwo u Czuciowców i Grabarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o frakcje, to przydają się one w pewnych misjach.
Grabarzem jest dobrze być na początku, gdy człowiek szlaja się po Kostnicy i szuka Faroda.
Bogowcem dobrze być podczas misji wykonywanych w Kużnii.
Czuciowcem w sprawie z Deionarrą i przy korzystaniu z sensoriów (darmowe dla Czuciowca).
Anarchistą nigdy nie byłem.
Kaosytą byłem, ale nie kojarzę korzyści z tego. Możliwe, że gdy wchodzimy przez malowane drzwi do ich kryjówki może się to przydać (jest tam gość, z którym można się dogadać w ich języku, inaczej może zaatakować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 15:55, paweusz napisał:

Grabarzem jest dobrze być na początku, gdy człowiek szlaja się po Kostnicy i szuka Faroda.


Miałbyś całkowitą rację gdyby nie denerwujący fakt że grabarzem można zostać dopiero po odnalezieniu Soego czyli dokładnie w momencie kiedy przynależność do tej frakcji traci sporo sensu.

Dnia 31.08.2007 o 15:55, paweusz napisał:

Kaosytą byłem, ale nie kojarzę korzyści z tego. Możliwe, że gdy wchodzimy przez malowane drzwi
do ich kryjówki może się to przydać


Niestety nie. W tej kryjówce spotykamy diabelstwo które jest zajęte malowaniem czegoś na ścianie ale nie da się z nią pogadać nawet po przyłączeniu się do tej frakcji. Szurnięty dziadek też reaguje na nas tak samo jak zwykle a reszta jest od razu wroga:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 16:08, Karharot napisał:

Miałbyś całkowitą rację gdyby nie denerwujący fakt że grabarzem można zostać dopiero po odnalezieniu
Soego czyli dokładnie w momencie kiedy przynależność do tej frakcji traci sporo sensu.

Ja tam zmieniałem frakcję w zależności od tego, która była w danym momencie najbardziej potrzebna. Jeżeli chodzi o Grabarzy, to można sobie sporo przypomnieć podczas misji dla nosicieli ciał. Zawsze kłamałem podczas przysięgi :)

Dnia 31.08.2007 o 16:08, Karharot napisał:

Szurnięty dziadek też reaguje na nas tak samo jak zwykle a reszta jest od razu wroga:(

W zasadzie o niego mi chodziło - jak na mnie warczał to go ubijałem :)
U kogo można zostać anarchistą ?! Czy to jest już po upadku Klątwy czy gdzie indziej i u kogo się zostaje ich członkiem. ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zostaniemy już Bogowcami musimy udać się do Bedai-Lin i powiedzieć jej że nie podoba nam się bycie Bogowcem. Wtedy ona zleci nam kilka "brudnych" questów po ich wykonaniu zostaniemy Anarchistami.
Można to zrobić zaraz po tym jak uzyskamy dostęp do Wielkiej Kuźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 14:32, Karharot napisał:

Możesz przyłączyć się do następujących frakcji: /ciach/

Jak zwykle dokładny :) Dzięki!

Dnia 31.08.2007 o 14:32, Karharot napisał:

Najbardziej opłacalne jest przyłączenie się do Bogowców, choć można też również rozważać członkostwo
u Czuciowców i Grabarzy.

Mhm... A powiedz mi jeszcze: czy po rezygnacji z przynależności do którejś frakcji można do niej wrócić? Np. jeśli zrezygnowałem z bycia Czuciowcem, żeby dołączyć do Bogowców, to mogę z powrotem zostać Czuciowcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 17:31, Mumin napisał:

Mhm... A powiedz mi jeszcze: czy po rezygnacji z przynależności do którejś frakcji można do
niej wrócić? Np. jeśli zrezygnowałem z bycia Czuciowcem, żeby dołączyć do Bogowców, to mogę
z powrotem zostać Czuciowcem?


Nie pamiętam:( Ale obawiam się że nie, choć nie zaszkodzi spróbować.
Wyjątkiem są tu Kaosyci, nawet jak do nich należymy to inne frakcje tego nie zauważają. Jeśli będąc Kaosytą przyłączymy się np. do Grabarzy to symbol ich frakcji pojawi się w miejscu symbolu Kaosytów, jednak gdy odłączymy się od nich to symbol Kaosytów znowu będzie w miejscu symbolu frakcji. Wygląda to trochę tak jakby frakcja Kaosytów była niedopracowana i nieuwzględniona w tych skryptach które dotyczą zmiany frakcji - w takich przypadkach przynależność do nich zamiast być anulowana jest po prostu "nadpisywana" przez nowszą frakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 17:31, Mumin napisał:

> Możesz przyłączyć się do następujących frakcji: /ciach/
Jak zwykle dokładny :) Dzięki!

> Najbardziej opłacalne jest przyłączenie się do Bogowców, choć można też również rozważać
członkostwo
> u Czuciowców i Grabarzy.
Mhm... A powiedz mi jeszcze: czy po rezygnacji z przynależności do którejś frakcji można do
niej wrócić? Np. jeśli zrezygnowałem z bycia Czuciowcem, żeby dołączyć do Bogowców, to mogę
z powrotem zostać Czuciowcem?



Warto jednak tu wspomnieć, że Czuciowcem nie trzeba "oficjalnie" zostawać (rozmowa z Drzazgą). Wystarczy rozmowa z pewną Panią w Dzielnicy Urzedników :).

Co do Kaosytów, zgodzę się, Frakcja niedopracowana, w zasadzie oprócz znaczka w karcie postaci nie otrzymujemy żadnych profitów. A szkoda, bo coś dla złych postaci by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować