Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Ja osobiście przechodziłem wojem z toporem - wymiatał. Były problemy przy trzech wcieleniach - pragmatyczne się nie chciało dać. :D Ale sie zrobiło wszystko. Teraz spróbuje magiem.

W drużynie zawsze miałem:
- Morte (obowiązkowo! Przeczytajcie opis jego zębów. Cały!!)
- Dak''kon (nie lubiłem go, ale był przydatny)
- Anna (pokochałem ją)
- Niesława (jak wyżej, ale trochę bardziej ze względu na genialną Kownacką)
- Nordom (naprawdę potężna, ale niestety bezosobowa postać. Albo ka do tej osobowości nie dotarłem)

I byliśmy niepokonani. :P Polecam, chyba najlepszy skład w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PT jest dość specyficzną grą, bardziej niż w jakiejkolwiek innym cRPG (wliczając w to Fallouta i Arcanum) podczas rozmów i questów liczą się tu statystyki (przede wszystkim INT, WIS i CHA). Idąc wojownikiem rozwijającym głównie cechy fizyczne nie sposób dotrzeć do całej masy opcji dialogowych. Np. Nordom ma faktycznie dość płaską osobowość (jest to efekt zamierzony - w końcu normalne modrony nie mają żadnej własnej osobowości) jednak poprzez dyskusje z nim można go 3x ulepszyć (podnosząc mu statystyki) i do tego zdobyć parę użytecznych rzeczy (przede wszystkim "duplikację enola-evy" jedno z najpotężniejszych zaklęć w grze)
Przy okazji skoro zamierzasz grać magiem to polecam przyjąć na chwilę w skład drużyny Ignusa - można się od niego nauczyć kilku dodatkowych zaklęć (w zamian za nie odbiera on na stałe część PŻ, jednak da się tego uniknąć jeśli masz w plecaku swoje, ekhm, "fragmenty" czyli gałkę oczną, jelita i coś tam jeszcze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 22:18, Robert'cik napisał:

Ja osobiście przechodziłem wojem z toporem - wymiatał. Były problemy przy trzech wcieleniach
- pragmatyczne się nie chciało dać. :D Ale sie zrobiło wszystko. Teraz spróbuje magiem.

W drużynie zawsze miałem:
- Morte (obowiązkowo! Przeczytajcie opis jego zębów. Cały!!)
- Dak''kon (nie lubiłem go, ale był przydatny)
- Anna (pokochałem ją)
- Niesława (jak wyżej, ale trochę bardziej ze względu na genialną Kownacką)
- Nordom (naprawdę potężna, ale niestety bezosobowa postać. Albo ka do tej osobowości nie dotarłem)

I byliśmy niepokonani. :P Polecam, chyba najlepszy skład w grze.


Ja planuje:
1. Vhailor
2. Dak''kon
3. Morte
4. Niesława
5. Nordom
6. Bezimienny mag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie co do czarow ignusa... udalo wam sie nauczyc od niego wiecej niz 4 czarow? bo on ma swoich unikatowych 6 i akurat dwoch najlepszych sie nie da wziac:D a i co do czarow... to groza udalo mi sie w koncowej walce spanikowac istote wiekuista:D mam nawet screena gdzies:)

nieszczescie -> heh z vhaliorem jest fajne rezanie ale jego sie zdobywa dosc pozno niestety... mnie tam on sluzyl tylko do nabijania ekspa:D czar przyjaciele + odpowiednia rozmowa naprawde wiele moga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchomić się go da na pewno (wiem bo mam XP i PT mi chodzi), ale czy odpalisz go bez żadnych problemów to już trudno zgadnąć.
Swoją drogą gdzie kupujesz Tormenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 13:14, dominik713 napisał:

Witam,mam pytanie.

Czy PlaneScape:Torment działa bez problemów na XP?
Bo nie wiem,czy mam kupić...

u mnie bez problemowo (jak wszystko zresztą, poza grami dosowymi te potrafią działać za szybko), ale wszystko zależy od sterowników do karty graficznej (podobnie jak wszystko co na infinty enigme, ma problemy z nowszymi sterownikami do g-forców (akurat tutaj objawia się toprzy animacji czarów, o ile dobrze pamiętam bo ja mam gf5200, sterowniki dołączone do karty i chodzi pięknie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 13:14, dominik713 napisał:

Czy PlaneScape:Torment działa bez problemów na XP?
Bo nie wiem,czy mam kupić...


U mnie smiga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale magiem tez grałem, ja mówię tylko, że przeszedłem wojem. Ignusa miałem i nauczyłem się czarów, ale do drużyny raczej go nie biorę - nie przepadam. Od Dak''kona też się uczyłem. I tak inwestowałem w INT i MDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 13:17, Karharot napisał:

Uruchomić się go da na pewno (wiem bo mam XP i PT mi chodzi), ale czy odpalisz go bez żadnych
problemów to już trudno zgadnąć.
Swoją drogą gdzie kupujesz Tormenta?


Zamierzam kupić na Allegro ;]
Biorę udział w licytacji,a w dodatku,tylko ja.2 złote.Chyba się opłaca? :)

Wszystkim którzy mi odpowiedzieli:Dzięki,już wiem co kupię :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 13:27, Volvox napisał:

> Czy PlaneScape:Torment działa bez problemów na XP?
> Bo nie wiem,czy mam kupić...
U mnie smiga ;)

Śmigać to może i śmiga ale czy się podoba ;-D RobeN jest na Tak :-D, TYHE na Nie ;-P liczę, że Rzezim też zagra jak tylko skończy Fallouta 2 ;-)
Mam dwu systemowego kompa (98 SE i XP HE) grałem na obu systemach, w 98 wszystko gra i buczy, natomiast pod XP podczas animacji czarów, pokazują się kwadratowe różnobarwne pola ;-) chociaż to raczej winasterowników do karty graficznej niż systemu ;-)

dominik713

Dnia 20.10.2007 o 13:27, Volvox napisał:

Zamierzam kupić na Allegro ;]
Biorę udział w licytacji,a w dodatku,tylko ja.2 złote.Chyba się opłaca? :)

Opłaca się kupić nawet za 10 x tyle ;-D

nieszczescie

Dnia 20.10.2007 o 13:27, Volvox napisał:

Ja planuje: 1. Vhailor 2. Dak''kon 3. Morte 4. Niesława 5. Nordom 6. Bezimienny mag

A gdzie Anna? ja sobie gry bez niej nie wyobrażam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 16:53, sodolis napisał:

> > Czy PlaneScape:Torment działa bez problemów na XP?
> > Bo nie wiem,czy mam kupić...
> U mnie smiga ;)
Śmigać to może i śmiga ale czy się podoba ;-D RobeN jest na Tak :-D, TYHE na Nie ;-P liczę,
że Rzezim też zagra jak tylko skończy Fallouta 2 ;-)
Mam dwu systemowego kompa (98 SE i XP HE) grałem na obu systemach, w 98 wszystko gra i buczy,
natomiast pod XP podczas animacji czarów, pokazują się kwadratowe różnobarwne pola ;-) chociaż
to raczej winasterowników do karty graficznej niż systemu ;-)

dominik713
> Zamierzam kupić na Allegro ;]
> Biorę udział w licytacji,a w dodatku,tylko ja.2 złote.Chyba się opłaca? :)
Opłaca się kupić nawet za 10 x tyle ;-D

nieszczescie
> Ja planuje: 1. Vhailor 2. Dak''kon 3. Morte 4. Niesława 5. Nordom 6. Bezimienny mag
A gdzie Anna? ja sobie gry bez niej nie wyobrażam ;-)



Koło Faroda :P Będzie mi brakować besztań z Morte xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zmienlilem karte graficzna w soim pcecie (stara sie zjarała nie wytrzmala majowo czerwcowych uplaow) i po zainstalowaniu P:T okazało sie ze sa problemy z animacja czarów. Czy ktos sie z takim przypadkiem spotkal i moze wie jak temu zaradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:43, Flagun napisał:

ostatnio zmienlilem karte graficzna w soim pcecie (stara sie zjarała nie wytrzmala majowo czerwcowych
uplaow) i po zainstalowaniu P:T okazało sie ze sa problemy z animacja czarów. Czy ktos sie
z takim przypadkiem spotkal i moze wie jak temu zaradzic?


Tak, zmienić stery na stare, albo się z tymi kwadratami pogodzić - ja wybrałem to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 16:53, sodolis napisał:

Śmigać to może i śmiga ale czy się podoba ;-D RobeN jest na Tak :-D, TYHE na Nie ;-P


Tez pytanie!? Jasne ze sie podoba :) TYHE miala chwilowa pomrocznosc jasna jak odpowiadala na to pytanie ;)

PS. W praktyce jednak zalezy kto co lubi, bo jak ktos mowi na Diablo RPG to raczej na PT sie zawiedzie (to juz nie o TYHE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój skład to przez wszystkim osoby, które mają swój unikatowy charakterek. Najlepsze jest to że będąc w różnych lokacjach zawsze gadałem z członkami drużyny. W szoku byłem jak każdy z moich kompanów na całkiem coś innego do powiedzenia gdy zmieniam lokacje. Przydają się ich informacje na temat tych miejsc. Ale co najważniejsze to możemy się dowiedzieć o naszych towarzyszach bardzo dużo a za odkrycie ich sekretów z przeszłości dostajemy oboje EXP-a bardzo dużego. Np: już wcześniej możemy dowiedzieć się prawdy o Ignusie. Ahh co to jest za gra grałem w nią 6 a może 7 razy nie pamiętam i za każdym razem inaczej układały mi się zadania.

Mój skład to:
1. Morte
2. Annah
3. Dak''kon
4. Niesława
5. Ignus -> Potem wymieniam na Nordom

Ignusa biorę do drużyny bo mogę od niego coś sie dowiedzieć i nauczyć czarów.
W ogóle to każdy pisze że warto grać tylko magiem, moim zdaniem jest to błąd. Najlepiej jest spróbować każdej profesji i rozwijać ją razem z członkami swojej drużyny np: jak jestem magiem to gadam o tym z Dak''kon-em uczymy sie wtedy razem i ja się rozwijam i on. Jak jestem złodzienjem to rozwijam swoje umiejętności razem z anną. Naprawdę można podnieść stystyki swoich towarzyszy dość mocno. Ah właśnie cały urok w tej grze jest taki, że tak naprawdę nikt z nas nie wie czy poznał wszystkie tajniki drzemiące w tej grze.

Swoją drogą czy ktoś zna jakieś pokojowe rozwiązanie problemu czaszkoszczurów i milczącego króla. Tzn chodzi mi o to czy możemy się dowiedzieć prawdy nie zabijając wszystkich podwładnych milczącego króla. Wiem że jeden sposób to krwawa mery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 21:56, Volvox napisał:

PS. W praktyce jednak zalezy kto co lubi, bo jak ktos mowi na Diablo RPG to raczej na PT sie
zawiedzie

ActionRPGi zabiły to co było najlepsze w oryginalnym gatunku, mianowicie fabułę ;-(
Po erze Infinity, zaczęła się równia pochyła ;-/ H&S tfu ;-)
Chociaż może jestem zbyt wybredny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 18:18, sodolis napisał:

ActionRPGi zabiły to co było najlepsze w oryginalnym gatunku, mianowicie fabułę ;-(

Cóż, z tych w miarę "świeżych RPGów", to rozbudowaną dobrze fabułę mają właśnie Planescape Torment (mój ulubiony) i Baldur''s Gate 2 - w pozostałych najczęściej walka wypiera bogatą fabułę, zróżnicowane i rozbudowane dialogi, wiele możliwości rozwiązania zadania czy szerokie rozwiązania dyplomatyczne. Brakuje mi tego. Teraz gry cRPG to przede wszystkim cukierkowa grafika 3D i krwawa rzeźnia. Ja wolę te stare wydanie w 2d jak w PT, ID czy BG. Tak się skupiałem na grze, zadaniu i fabule - a już np. w NWN byłoby dla mnie lepsze właśnie w starym wydaniu graficznym.

Dnia 21.10.2007 o 18:18, sodolis napisał:

Po erze Infinity, zaczęła się równia pochyła ;-/ H&S tfu ;-)

Czasem miło sobie siekać rywali, ale np. po przejściu Diablo II mam dość (co dopiero przechodzić na wszystkich poziomach trudności), a Planescape Torment przechodziłem kilka razy i powoli zbiera mi się na kolejny raz. Dodam, że w PT za każdym razem odkrywam coś czego wcześniej nie odkryłem, choć nieraz wydawało mi się, że już wszystko wiem.

Dnia 21.10.2007 o 18:18, sodolis napisał:

Chociaż może jestem zbyt wybredny ;-)

Oj, z pewnością nie - old school króluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować