• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DARIA2011

Age of Empires III - Gra nie chce się uruchomić! [M]

Pytanie

Witam. Mam wielki problem z uruchomieniem gry. Wygląda to tak: gra instaluje się doskonale, nie pojawiaja się żadne komunikaty o błędach. Pod koniec następuje sprawdzenie i aktualizacja DX-a. Wszystko cacy. I tu pojawia się problem polega na tym, że nie można gry uruchomić. Klikanie na ikonę na pulpicie nie powoduje żadnej reakcji (jedynie kursor ma znaczek klepsydry przez 2-3 sek.). Płyta w napędzie nie rusza. Podobnie dzieje się, gdy próbuje uruchomić grę z okna, które pojawia się po włożeniu płyty do napędu - kursor jest "zajęty" przez 2-3 sek., płyta obraca się przez kilkanascie sek. i ...nic. Na próbę zainstalowałem wersję demo gry i wszystko działa idealnie! Taki sam problem maja inni - widziałem na jakims zagranicznym forum, ale nie podano tam rozwiazania. Bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.10.2006 o 12:38, Klimos napisał:

Czy problem dotyczy wszystkich gier, czy tylko jednej konkretnej. Jeśli jednej, to jakiej?

Przepraszam, że nie wspomniałem... Chodzi o Age of Empires III, wczoraj zakupionej w Empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 12:37, DARIA2011 napisał:

Witam.


witam

Dnia 17.10.2006 o 12:37, DARIA2011 napisał:

widziałem na jakims zagranicznym forum, ale nie
podano tam rozwiazania.


jesteś chłopcem...? to czemu masz nick daria...? ;)
nie ważne...

Dnia 17.10.2006 o 12:37, DARIA2011 napisał:

Bardzo proszę o pomoc!


chętnie ci ją udzielę ale chyba zapomniałeś napisać jaka to gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 12:43, DARIA2011 napisał:

Przepraszam, że nie wspomniałem... Chodzi o Age of Empires III, wczoraj zakupionej w Empiku.


teraz wszystko jasne :) a zainstalowałeś najnowszą poprawkę? i czy masz aktualne sterowniki do płyty głównej i karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 12:43, DARIA2011 napisał:

> Czy problem dotyczy wszystkich gier, czy tylko jednej konkretnej. Jeśli jednej, to jakiej?

Przepraszam, że nie wspomniałem... Chodzi o Age of Empires III, wczoraj zakupionej w Empiku.


Hmmm...
To takie małe na przyszłość wskazówki:

1. Najpierw szukasz za pomocą Wyszukiwarki czy nie ma już tematu o grze (czy tym o czym chcesz założyć temat). Wystarczą 3 litery i można znaleźć to czego się szuka.

2. Jeśli już zakładasz temat, to nazwa musi dokładnie precyzować zawartość wątku. W tym wypadku chyba powinno być powiedziane Jaka To Gra

3. W pierwszym poście musi być dokładna informacja o problemie, czy opinia (jeśli takiego typu temat) => w Twoim przypadku info dosyć dokładne ale powtórnie brakuje podmiotu czyli AoE III :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 12:47, Deejay napisał:

> Przepraszam, że nie wspomniałem... Chodzi o Age of Empires III, wczoraj zakupionej w Empiku.


teraz wszystko jasne :) a zainstalowałeś najnowszą poprawkę? i czy masz aktualne sterowniki
do płyty głównej i karty graficznej?

Skoro demo poszło, to z kartą wszystko gra.
Może to być wina Direct X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 12:56, futrzak16 napisał:

Skoro demo poszło, to z kartą wszystko gra.
Może to być wina Direct X.


Skoro demo poszło, to z DX wszystko gra... :P

i demo i pełniak bazują na tym samym DX...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 12:56, futrzak16 napisał:

Skoro demo poszło, to z kartą wszystko gra.
Może to być wina Direct X.


Problem w tym, że nie ma żadnego komunikatu o jakimkolwiek błędzie. A skoro demo chodzi jak trzeba, to chyba nie chodzi o Directa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 13:00, DARIA2011 napisał:

Problem w tym, że nie ma żadnego komunikatu o jakimkolwiek błędzie. A skoro demo chodzi jak
trzeba, to chyba nie chodzi o Directa...


skoro my nie potrafimy ci pomóc po prostu skontaktuj sie z pomocą techniczną. tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.10.2006 o 13:02, Dark stranger napisał:

> Problem w tym, że nie ma żadnego komunikatu o jakimkolwiek błędzie. A skoro demo chodzi
jak
> trzeba, to chyba nie chodzi o Directa...

skoro my nie potrafimy ci pomóc po prostu skontaktuj sie z pomocą techniczną. tyle.


Tak uczynię... Nawet napisałem już do nich, ale każą czekać 48 h. Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety, ale z twojego konta nie zostało wysłane zgłoszenie do Pomocy technicznej. Prawdopodobnie wysłałeś za pomocą formularza kontaktowego. Proszę skorzystać z właściwego formularza zgłoszeniowego.

Niestety, ale zgłoszenia należy wysyłać za pomocą odpowiedniego formularza.

Prosze także zarejestrować posiadaną grę na stronie gram.pl/rejestracja

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam dokładnie identyczny problem, ztym że gram chodziła mi normalnie. nie grałem w nia dłuzszy czas i teraz gdy chce zagrać po kliknieciu na ikone czy uruchomieniu z płyty nic sie nie dzieje. Napisałem do pomocy technicznej i czekam juz piąty dzień na odpowież i nic:D:DD:D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2006 o 12:20, maciekwol napisał:

Mam dokładnie identyczny problem, ztym że gram chodziła mi normalnie. nie grałem w nia dłuzszy
czas i teraz gdy chce zagrać po kliknieciu na ikone czy uruchomieniu z płyty nic sie nie dzieje.
Napisałem do pomocy technicznej i czekam juz piąty dzień na odpowież i nic:D:DD:D:


Instalowałeś w międzyczasie program typu "wirtualny napęd CD/DVD"? (CloneCD, Acohol120%, DaemonTools itp.)
Wymieniałeś napęd CD/DVD albo kartę graficzną?

Zabezpiecznie przed kopiowaniem (SmarteSECURE) nie jest tak złośliwe jak StarForce, ale też potrafi czasem "zgłupieć" i zablokować uruchomienie gry - z tym że powinien zostać wyświetlony komunikat ("Włóż właściwą płytę", albo jakoś tak).
Drugi problem jest taki że proces ''aoe3xxx.exe'' usiłuje przy uruchomieniu uzyskać dostęp do sieci, w związku z czym jest czasem blokowany przez firewall''e i programy antywirusowe -> np. Kerio nie wyświetla komunikatu ale blokuje uruchomienie programu (podobnie - chyba - robi Panda AV, w tej chwili nie mam na czym przetestować). Informacje o tym czy antywirus / firewall zblokowały program są przeważnie dostępne w ich "logach", mozna sprawdzić. Problemy te NIE występują w wersji DEMO, która nie posiada zabezpieczenia przed kopiowaniem ani nie łączy się z siecią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napewno to nie jest wina antywirusa czy firewalla. Sprawdzałem. A właśnie o to chodzi że nic nie instalowałem w międzyczasie. Mam alcohola i daemona ale wczesniej tez miałem i normalnie wszystko chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2006 o 22:11, maciekwol napisał:

Napewno to nie jest wina antywirusa czy firewalla. Sprawdzałem. A właśnie o to chodzi że nic
nie instalowałem w międzyczasie. Mam alcohola i daemona ale wczesniej tez miałem i normalnie
wszystko chodziło.


Masz windowsaXP? i trochę (~1GB) miejsca na dysku?
To może utwórz nowy profil (użytkownika) i sprawdź czy na nim gra się uruchomi.
Głupi sposób, ale czasem działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować