tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Wielkie dzięki już to znalazłem:D. teraz mam pytanie w którą strone kręcić i jak wogule sprawdzać czy gryf jest już prosty. Mam jeszcze pytanie jakie są skutki złego regulowania, czy mozna coś zniszczyć lub uszkodzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 13:36, slipknotslayersoad napisał:

Wielkie dzięki już to znalazłem:D. teraz mam pytanie w którą strone kręcić i jak wogule
sprawdzać czy gryf jest już prosty. Mam jeszcze pytanie jakie są skutki złego regulowania,
czy mozna coś zniszczyć lub uszkodzić??

jak kupiłeś grubsze struny kręcisz w prawo o ile musisz kręcić, sprawdź wysokość strun nad 1, 12, 20 progiem, jeżeli są identyczne w takim wypadku nie musisz nic kręcić jeżeli te na 12 są wyżej to wtedy kręcisz w prawo, a jeżeli niżej to w lewo dokręcasz śrubę przy gryfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nie dawno nowy komplet strun. Wszystko ładnie, pięknie, ale struna wiolinowa e nie brzmi tak jak powinna. Mam tuner, i stroje ją na e, ale to i tak nic nie daje. Czy mógłby mi ktoś coś doradzić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 10:48, Jammin69 napisał:

Założyłem nie dawno nowy komplet strun. Wszystko ładnie, pięknie, ale struna wiolinowa
e nie brzmi tak jak powinna. Mam tuner, i stroje ją na e, ale to i tak nic nie daje.
Czy mógłby mi ktoś coś doradzić ???

czy masz gitarę z ruchomym mostkiem? czy zmieniłeś rozmiar strun? napisz to wtedy coś poradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać ze na 12 są wyżej niż na 1 . Więc zaczołem naprężać gryf ale po pewnymc czasie zaczeło się strasznie trudno nim kręcić wieć przestałem bo myślałem ze coś popsuje. A różnicy wogule nie widac, wydaje mi sie że gryf nadal jest krzywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 13:24, slipknotslayersoad napisał:

Wyraźnie widać ze na 12 są wyżej niż na 1 . Więc zaczołem naprężać gryf ale po pewnymc
czasie zaczeło się strasznie trudno nim kręcić wieć przestałem bo myślałem ze coś popsuje.
A różnicy wogule nie widac, wydaje mi sie że gryf nadal jest krzywy.

znaczy się przekręciłeś, za mocno gryf, teraz musisz popuszczać tylko powoli i dokładnie bo pamiętaj ze to jest tak jak ze strojeniem, teraz masz gryf za mocno naprężony, więc kręć w lewo, tylko pamiętaj nie za szybko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych basach?:
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/bc-rich-warlock-one-bass
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/cort-action-a-ws

Chciałbym zakupić gitarę basową tylko za bardzo się nie orientuje:P Może mi ktoś polecić jakiś dobry bas tak do 800zł no góra 900zł ??
Prosiłbym o odpowiedź na tego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 18:39, Yrveen napisał:

Co sądzicie o tych basach?:
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/bc-rich-warlock-one-bass
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/cort-action-a-ws

Chciałbym zakupić gitarę basową tylko za bardzo się nie orientuje:P Może mi ktoś polecić
jakiś dobry bas tak do 800zł no góra 900zł ??
Prosiłbym o odpowiedź na tego posta.


Jeśli masz jakiegoś znajomego, który gra na gitarze, to pojedź z nim do skelpu i przetestuj obydwa modele. Na jakoś gitary nie wpływa tylko i wyłącznie jej cena. Na to nie ma zasady. Swojego akustyka kupilem za 500 zł i gra pięknie więc warto poświęcić trochę czasu na przetestowanie gitary. Naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych basach?:
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/cort-action-a-ws
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/bc-rich-warlock-one-bass

Chciałbym zakupić gitarę basową tylko za bardzo się nie orientuje:P Może mi ktoś polecić jakiś dobry bas tak do 800zł no góra 900zł ??
Prosiłbym o odpowiedź na tego posta kogos obeznanego z grą na basie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi poradzić jakąś dobrą książke (może być kilka) dla początkujących i średnio-zaawansowanych?? Najlepiej żeby było coś napisane o skalach, o czytaniu nut z pięciolini(pamiętam coś z muzyki ale lepiej sobie przypomnieć). O wszystkim co powinien umieć początkujący i średnio-zaawansowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś to samo pytanie w tym temacie po raz, o ile dobrze pamiętam, piąty. Skoro w tym czasie nikt Ci nie udzielił odpowiedzi, to znaczy, że nie jest w stanie - nie ma doświadczenia w basach. Ciężko nie zauważyć 5 praktycznie takich samych postów, także daj sobie spokój z dodawaniem następnych.

Ja widzę trzy wyjścia :

- załóż nowy temat w tym miejscu : http://forum.magazyngitarzysta.pl/viewforum.php?f=2

lub tutaj :

http://gitara.pl/forum/viewforum.php?id=31

- poczytaj posty w założonych wątkach

- tak jak zaznaczył Czoklet_Muss - wybierz się z jakimś zaznajomionym gitarzystą lub basistą do sklepu, by przetestować dane modele - zamawianie przez internet = masa problemów i niepewności ( często, choć nie zawsze ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Założyłem nowe struny (9-46), wszystko ładnie, pięknie, z małym wyjątkiem. Pogram chwilę i struna E6 obniża swój dźwięk o jeden, pół tonu - wg wskazania tunera. Czego to może być przyczyna? Struny są raczej założone dobrze. Może to być np. słaba bateria w tunerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 21:05, Assasin93 napisał:

Pytanko. Założyłem nowe struny (9-46), wszystko ładnie, pięknie, z małym wyjątkiem. Pogram
chwilę i struna E6 obniża swój dźwięk o jeden, pół tonu - wg wskazania tunera. Czego
to może być przyczyna? Struny są raczej założone dobrze. Może to być np. słaba bateria
w tunerze?



Musisz ciągle dostrajać. Struny 1 dzień takie są. Dostrajaj je ciągle, dopóki nie zaczną trzymać stroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było nauczyć się nut, dźwięków no i, rzecz jasna, porządnie grać na gitarze.
Na granie ze słuchu trzeba ''zasłużyć'', czyli - należy ćwiczyć.
Jeśli nie interesują Cię nutki, katuj te wszystkie akordy. Później sprawdzaj, na ile akordów jest dana część piosenki i spróbuj ''dopasować'' akord do granego właśnie w piosence. I tak po kolei. Innego sposobu dla początkującego nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja nie jestem początkujacym<niedługo minie rok> tylko nigdy nie próbowałem obczajać ze słuchu. A jak teraz prubuje obczajać system of a down to udało mi sie tylko kilka riffów z intro soil, drugi riff z needles i intro i drugi riff z godsmack-i fucking hate you, ale nadal cwicze. Bo dopiero prubuje ze słuchu jakieś może 2 dni. Teraz załuje że nie wpadłem na to wcześnjej, no ale widać ze zbyt inteligentny nie jestem.:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 17:41, slipknotslayersoad napisał:

Dobra tamten problem juz rozwiązany, dziękuje za pomoc. Teraz mam pytanie, jak łatwo
nauczyć sie piosenek ze słuchu?? Jakieś rady??


Nie ma czegoś takiego jak "sposób na łatwe uczenie się kawałków ze słuchu". Po roku powinieneś się już trochę orientować w dźwiękach na gryfie. Są też ćwiczenia, które rozwijają umiejętność znajomości dźwięków na gryfie. Jeśli nie masz nauczyciela można tych ćwiczeń w cholerę znaleźć w necie. Przy tym warto jest się skupić i kilka razy przesłuchać kawałek i sprawdzić, czy aby na pewno tak to idzie, a potem grać z nagraniem, żeby grać w odpowiednim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się