tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2009 o 19:06, tomoliop napisał:

1h0p1 jak to zagrać... w teorii wiem, ale mógłby ktoś mi spróbować to przybliżyć? Jak
mam ,,h" po danej cyfrze to właśnie jej to dotyczy tak, a nie tej po znaku?


Czytaj to jak 1p0h1.
Jak wyżej - ktoś się pomylił w oznakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zimno może jakoś w negatywny sposób wpłynąć na wzmacniacz? Ostatnio jestem zmuszony nosić mojego Spidera III dwa kilometry na próbę. Póki było ciepło nic nie stało na przeszkodzie, ale jak już dzisiaj niosłem to się zacząłem zastanawiać czy to w jakiś sposób może na niego wpłynąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 21:34, zerohunter napisał:


Tuner dobry, Struny skoro takie chcesz , nawet dobre, korbka do strun, do dzisiaj nawijam ręcznie nie umiem się tym posługiwać jak coś mi wystarczą zwykłe kombinerki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że chcę od jakiegoś czasu nauczyć się grać na gitarze, bardzo prosiłbym o podanie jakiegoś dobrego ale niedrogiego elektryka na początek. 500-700 zł, da radę kupić coś niezłego za tą cenę? Zależy mi na tym, żeby nie sprawiał jakichkolwiek trudności :] Widziałem kilka modeli ponoć dobrych producentów, ale wolę dostać konkretną poradę. Z góry dziękuję, choć pewnie zrobię to jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale już znalazłem spory poradnik na ten temat. Tak więc nie musicie zadawać setek pytań na tematy, o których nie napisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 21:34, zerohunter napisał:

Mam te struny od kilku dni i muszę powiedzieć, że bardzo przyjemnie się na nich gra. Mięso płynące z głębokiego dołu jest nie do porównania, aczkolwiek są trochę zbyt twarde (struny basowe), ale to wiadomo dlaczego :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 16:16, Fucio napisał:

> http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/struny/struny-gitarowe/ernie-ball-2215-10-52

>
Mam te struny od kilku dni i muszę powiedzieć, że bardzo przyjemnie się na nich gra.
Mięso płynące z głębokiego dołu jest nie do porównania, aczkolwiek są trochę zbyt twarde
(struny basowe), ale to wiadomo dlaczego :P.

Wiesz, to grubości samego "kapitana Kirka" ;] Sam na nich gram i gitara naprawdę zyskała na brzmieniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 22:04, Mateuszencjowaty napisał:

Jest ktoś może w posiadaniu 5 numeru gitarzysty z 2006 roku i 23 numeru z 2007 roku?

Chodzi mi o transkrypcje 2 utworów Megadethu
Z 2006 roku jest Holy Wars...The Punishment Due
A z 2007 Tornado of Souls



Ja to mam w guitar pro ale z gitarzysty, niet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2009 o 22:17, ThimGrim napisał:

Ja to mam w guitar pro ale z gitarzysty, niet.



W Gp też mam. Ale chciałbym zobaczyć jednak tabę rozpisaną przez nich. Bardzo często taby do GP są nie profesjonalne i złe oznaczenia mają. (Tzw. źle postawione hammer-ony, pull-offy itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeh, mojej wymarzonej T.Burton Greengo W-C nie ma nigdzie na stanie, i ma być prawdopodobnie dopiero w listopadzie. Warto czekać na gitarę, czy polecacie zamówić taką samą, tylko bez cutawaya? Dużo straciłbym na jego braku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się