tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Możliwe że w tym tunerze struny się liczą na odwrót?
Wiemy że najgrubsza to E6, a najcieńsza to E1, żeby nastroić najgrubszą na na E6, musiałem ją całkowicie prawie poluzować, mogę pod nią wsadzić ze 2 palce, więc chyba e ma nr 6 a E 1 itd;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się. Jeśli byłoby tak jak mówisz, to musiałbyś jeszcze bardziej naciągnąć strunę basową. Raczej nie włożyłbyś pod spód palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, mój błąd, ale za cholerę nie mogę zrobić E6, jak przekręcę to jest G3, będę próbował, na razie robię to na tych strunach co kiedyś kupiłem, bo mógłbym zepsuć moje EB;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 18:23, zerohunter napisał:

Nie jest tak, mój błąd, ale za cholerę nie mogę zrobić E6, jak przekręcę to jest G3,
będę próbował, na razie robię to na tych strunach co kiedyś kupiłem, bo mógłbym zepsuć
moje EB;]

to się nie sugeruj oznaczeniem tylko naciągnij na dźwięk E i jak poczujesz że struna luźna i to bardzo strój dalej aż dojdziesz do następnego E na pewno będzie dobrze, a najgrubsze struny nie pękają, zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki program byście polecili do nagrywania przez wejście mikrofonowe? bo znalazłem jeden, ale jakość dźwieku jest delikatnie mówiąc beznadziejna, a inny nie odczytuje wejścia mikrofonowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 23:00, Marcin08 napisał:

Jaki program byście polecili do nagrywania przez wejście mikrofonowe? bo znalazłem jeden,
ale jakość dźwieku jest delikatnie mówiąc beznadziejna, a inny nie odczytuje wejścia
mikrofonowego...


Audacity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 23:00, Marcin08 napisał:

Jaki program byście polecili do nagrywania przez wejście mikrofonowe? bo znalazłem jeden,
ale jakość dźwieku jest delikatnie mówiąc beznadziejna, a inny nie odczytuje wejścia
mikrofonowego...



Jak ThimGrim napisał oczywiście Audacity. Trochę zabawy i naprawdę nawet nieźle. Do tego polecam ściągnąć plugin LAME, który pozwala na importowanie do formatu .mp3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech mnie, tygodnie rozglądania się aby tylko dowiedzieć się, że na chwilę obecną nie idzie dostać T.Burtona Greengo. Jaką gitarę w takim wypadku polecacie?

EDIT: Pracownik sklepu polecił http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/washburn-og2-b jako odpowiednik tego T.Burtona. To dobry sprzęt? Dużo różni się od Greengo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pull off - grasz dźwięk na (załóżmy) siódmym progu trzymając też palec na załóżmy piątym tej samej struny. Gdy już zakostkujesz na 7 puszczasz palec z tego progu i wybrzmiewa dźwięk z 5.
Hammer on to to samo, tyle, ze grasz na odwrót - grasz na (załóżmy) 5 i dokładasz palec na 7
Slide to przejechanie palcem z jednego progu na drugi (bez puszczania struny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 19:41, nolif3r napisał:

Mógłby ktoś objaśnić o co chodzi w tych konkretynch technikach ? Znaczy się, na tabulaturze
tak jest, i poprostu nie wiem co mam wtedy robić.

Notation used:
p = pull off /// puszczenie palca z danego progu jednocześnie trzymając na progu niżej
h = hammer on uderzenie struny próg/progi wyżej tak aby wydobył się dźwięk
/ = slide up przejechanie po gryfie trzymając dociśnięta strunę w stronę mostka
\ = slide down to samo co powyżej tylko w stronę główki

Tu cała tabulatura:
http://www.ultimate-guitar.com/tabs/g/guns_n_roses/godfather_theme_ver2_tab.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W okresie komuny takie sprzęty nie były bardzo dobre, a nawet dobre. Są to mało pasjonujące dzieła lutnicze. Lecz niestety tylko takie były, nie ma co się zachwycać. Gdyby była to gitara niemiecka, to co innego. A tak to tylko kolejne masowe tworzywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwny problem mam, założył te EB, nastroiłem, a potem zachorowałem, teraz dalej jestem chory, ale coś mi się zdaje że stare struny lepiej brzmiały, te EB jakieś taki ciche są, jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się