tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2010 o 15:06, Sareth14 napisał:

Jak myślicie jaka jest najlepsza gitara na początek?


Nie wiem czy jest cos takiego jak gitara na poczatek. Najlepiej idz do sklepu muzycznego z kims kto juz gra na wiosle, co by Ci mogl doradzac i wybierz ta gitare, ktora Ci sie najbardziej podoba wygladowo, brzmieniowo i ktora najwygodniej Ci sie gra. Najtaniej wyjdzie jak juz sobie cos upatrzysz i kupisz w Internecie, np. uzywke na allegro (za nizsza cene mamy wyzszej klasy sprzet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 15:14, kuba9876543210 napisał:

> Jak myślicie jaka jest najlepsza gitara na początek?

Nie wiem czy jest cos takiego jak gitara na poczatek. Najlepiej idz do sklepu muzycznego
z kims kto juz gra na wiosle, co by Ci mogl doradzac i wybierz ta gitare, ktora Ci sie
najbardziej podoba wygladowo, brzmieniowo i ktora najwygodniej Ci sie gra. Najtaniej
wyjdzie jak juz sobie cos upatrzysz i kupisz w Internecie, np. uzywke na allegro (za
nizsza cene mamy wyzszej klasy sprzet).

Chodzi mi o typ gitary. Elektryk, acoustic. i Czym się różni Acoustic od elctro acoustica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 15:21, Sareth14 napisał:

Chodzi mi o typ gitary. Elektryk, acoustic. i Czym się różni Acoustic od elctro acoustica?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Gitara_akustyczno-elektryczna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gitara_elektryczno-akustyczna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gitara_elektryczna

ja bym najbardziej polecal elektryka, zagrasz na nim chyba wszystko. Sam zaczalem od gitary elektrycznej.
Tylko pamietaj, ze elektryk jest wiekszym wydatkiem od akustycznej/klasycznej gitary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 15:30, kuba9876543210 napisał:

> Chodzi mi o typ gitary. Elektryk, acoustic. i Czym się różni Acoustic od elctro
acoustica?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gitara_akustyczno-elektryczna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gitara_elektryczno-akustyczna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gitara_elektryczna

ja bym najbardziej polecal elektryka, zagrasz na nim chyba wszystko. Sam zaczalem od
gitary elektrycznej.
Tylko pamietaj, ze elektryk jest wiekszym wydatkiem od akustycznej/klasycznej gitary.

Myślałem że akustyk i klasyczna to to samo xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 15:47, kuba9876543210 napisał:

> Myślałem że akustyk i klasyczna to to samo xd

nie przejmuj sie, kiedys tez tak myslalem :P

Mógłbyś mi to wyjaśnić trochę bardzie? wyczytałem ze akustyk ma węższy gryf i że różnią się strunami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 16:03, Sareth14 napisał:

Mógłbyś mi to wyjaśnić trochę bardzie? wyczytałem ze akustyk ma węższy gryf i że różnią
się strunami


Akustyki mają większe pudła, mają pręty odciągające w gryfach, zazwyczaj mają węższe i odrobinę dłuższe gryfy, różnią się mostkami, do większości akustyków można założyć struny stalowe, do klasyków - tylko nylony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mętlik w głowie. Wszystkich których spytam (nie mówie że oni mają jakieś doświadczenie) mówi żebym lepiej pierw kupił akustyka niż elek. Że lepiej bym pierw dobrze się nauczył grać na akustyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czy te osoby graja na gitarze? Najczesciej nie... Zrob jak chcesz. Jesli masz malo kasy zacznij od klasyka/akustyka, bo np. z 500zl wg mnie nie warto rozpoczynac gry na elektryku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 16:05, Sareth14 napisał:

Mam mętlik w głowie. Wszystkich których spytam (nie mówie że oni mają jakieś doświadczenie)
mówi żebym lepiej pierw kupił akustyka niż elek. Że lepiej bym pierw dobrze się nauczył
grać na akustyku.

Tak jak kolega wyżej - jeżeli mas mniej kasy dostępnej (ok. 500-700 zł) nie rzucaj się na elektryka. Kup za to porządnego akustyka i naucz się grać. Jeżeli nie przypadnie Ci do gustu przynajmniej mała kasa się zmarnuje...
Trzeba dodać do FAQ, że "Mit o gitarze najlepszej na początek OBALONY" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 16:46, ZO_S_O napisał:

Tak jak kolega wyżej - jeżeli mas mniej kasy dostępnej (ok. 500-700 zł) nie rzucaj się
na elektryka. Kup za to porządnego akustyka i naucz się grać.

Ja mogę dodać, że i owy akustyk nie musi być koniecznie "nie wiadomo jak" porządny (czyt. drogi). Sam zakupiłem Venture Mini Jumbo za ok. 360 zł w internecie i naprawdę nie żałuję, a mój kontakt z tym rodzajem instrumentu liczy sobie już jakieś 3 lata. Grunt, to znaleźć dobrą rzecz po przystępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o rade dla początkującego: w piosence "You Fucked Up My Life" zespołu Blink 182 wystepuje bardzo szybkie bicie. Nie byłoby problemu, problem w tym, że jest ono tylko na 3 strunach. Choćbym nie wiem jak się starał, zawsze zahaczam o inne lub nie trzymam tempa. Miałby ktoś dla mnie jakieś wskazówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... moze wolniej? :) Ja czesto bardzo czesto gram w tempie wolniejszym niz oryginalne, bo np. granie (albo probowanie grac ;]) calosc Far Beyond the Sun mozna niewyrobic rytmicznie, czesc utworu jest bardzo latwa, a czesc jest tak szybka, ze niejeden gitarzysta moze dostac kompleksow - przynajmniej srednio doswiadczony, tak jak ja :)
Po prostu graj wolniej, a z czasem zwiekszaj tempo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wolniej też jest u mnie z tym dosyć słabo ;/ ale niestety, jest to chyba rzecz która można tylko wytrenować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 20:36, nazgul47 napisał:

Problem w tym, że wolniej też jest u mnie z tym dosyć słabo ;/ ale niestety, jest to
chyba rzecz która można tylko wytrenować.


Podstawowy błąd początkującego - nie próbuj zagrać czegoś szybko, jeśli nie możesz zagrać wolno. Nawet jeśli Ci jakimś cudem wyjdzie, to to będzie tylko pozorna umiejętność... Przy ćwiczeniach bardzo ważna jest cierpliwość ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 21:09, Sareth14 napisał:

Co powiecie na którąś z nich? (tak mieszkam w UK)


Jeśli już, to pierwsza. Druga ma ten cholernie nieprzyjemny tył. Ale to moja subiektywna opinia, przez dłuższy czas grałem na w pełni drewnianym elektro-akustyku.

A tak w ogóle to widziałem swego czasu bardzo dobrego Deana, właśnie elektroakustyka, kosztował około 1000zł, afair... Ale to wszystko oczywiście zależy od własnych upodobań :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 21:17, Furr napisał:

> Co powiecie na którąś z nich? (tak mieszkam w UK)

Jeśli już, to pierwsza. Druga ma ten cholernie nieprzyjemny tył. Ale to moja subiektywna
opinia, przez dłuższy czas grałem na w pełni drewnianym elektro-akustyku.

A tak w ogóle to widziałem swego czasu bardzo dobrego Deana, właśnie elektroakustyka,
kosztował około 1000zł, afair... Ale to wszystko oczywiście zależy od własnych upodobań
:).

Ta czarna jest cieńsza. Czy to coś robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 21:21, Sareth14 napisał:

Ta czarna jest cieńsza. Czy to coś robi?


Oczywiście. Nie bez powodu akustyki są zazwyczaj takie duże. Gdyby to nie wpływało na dźwięk, to wszyscy graliby na samych cienkich deskach ;). Zasadniczo im większe pudło, tym głośniej możesz grać (mocno upraszczając).
Właśnie tą najwyraźniejszą różnicą w budowie między akustykiem i elektroakustykiem jest zmniejszone pudło. elektroakustyk z zasady ma być podłączany pod wzmacniacz, więc tak dużego pudła nie potrzebuje. Z tym, że oczywiście dalej można na nim grać na czysto zachowując normalne brzmienie (czego nie można powiedzieć o elektrykach).

Konstrukcja tego drugiego elektroakustyka znacznie różni się od pierwszego. Niestety nie jestem wystarczająco dobrze przygotowany teoretycznie, żeby wyjaśnić różnice, jak również baaaardzo niewiele grałem na tym drugim typie. Tak czy siak ja osobiście preferuję tę bardziej klasyczną budowę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 21:40, Furr napisał:

> Ta czarna jest cieńsza. Czy to coś robi?

Oczywiście. Nie bez powodu akustyki są zazwyczaj takie duże. Gdyby to nie wpływało na
dźwięk, to wszyscy graliby na samych cienkich deskach ;). Zasadniczo im większe pudło,
tym głośniej możesz grać (mocno upraszczając).
Właśnie tą najwyraźniejszą różnicą w budowie między akustykiem i elektroakustykiem jest
zmniejszone pudło. elektroakustyk z zasady ma być podłączany pod wzmacniacz, więc tak
dużego pudła nie potrzebuje. Z tym, że oczywiście dalej można na nim grać na czysto zachowując
normalne brzmienie (czego nie można powiedzieć o elektrykach).

Konstrukcja tego drugiego elektroakustyka znacznie różni się od pierwszego. Niestety
nie jestem wystarczająco dobrze przygotowany teoretycznie, żeby wyjaśnić różnice, jak
również baaaardzo niewiele grałem na tym drugim typie. Tak czy siak ja osobiście preferuję
tę bardziej klasyczną budowę :).

hardcorowo wygląda xd dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się