tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2010 o 10:05, tomoliop napisał:


> http://allegro.pl/item1173602192_fender_stratocaster_made_in_mexico.html
>
> meksykaniec za 940 zł z 92r., warto brać.... a do tego, Frontmana 212R, który idealne

> współgra ze stratami, tylko jeszcze numery wypadałoby sprawdzić..., to byłyaby gitara

> uniwersalna, ale więcej jak Hard Rocka czy heavy/power metalu się nie ugra, bo to
nie
> ten typ gitary...
>
> więc jeszcze zdecyduj się co chcesz grać , bo od tego też zależy co można wybrać,
a używane
> gitary często są lepsze od nówek..

Rock właściwie nie, metal - death, black, doom.


to tamta gitara odpada, a do podanych przez Ciebie gatunków, niech bardziej obeznani w temacie cięższego brzmienia się wypowiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ibanez RG350EX do metalu wydaje się być niezły, z tego co popatrzyłem. Co do wzmacniacza - popatrzyłem tu: http://gitarzysci.pl/wzmacniacze-do-600zl-t9889.html
I odpowiedni chyba będzie ten: http://www.sklep.rockfan.pl/index.php?products=product&prod_id=14
albo ten: http://www.lauda-audio.pl/instrumenty/produkt/7926/peavey/rage-258.html
Dzięki wsystkim też za sporo szybkich odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 12:08, akwyx napisał:

Do cięższego grania.. to chyba własnie ibaneziki, ESP, moze.. Deany? B.C. Rich... A moze...
polski Mayonezik?


No i o Jacksonach nie wypada zapominać. Ale w końcu się zdecydował chyba.

@Tomoliop Ja mam Ibaneza RG350EX, jest... nadspodziewanie dobry jak na swoją cenę, jeżeli chcesz go kupić to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Jacksony... Zapomniałem... aj, ta skleroza..
Nie wiem czemu... nie podchodzą mi ibanezy.. dźwiękowo. Ale podobno to dlatego ze nie grałem nigdy na takim za 2 tysiaki.. ze tamte sa sporo lepsze... czy to prawda? xD Bo mi sie wydaje ze maja troszke spłaszczony dźwięk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 12:21, Warchild napisał:

> Do cięższego grania.. to chyba własnie ibaneziki, ESP, moze.. Deany? B.C. Rich...
A moze...
> polski Mayonezik?

No i o Jacksonach nie wypada zapominać. Ale w końcu się zdecydował chyba.

@Tomoliop Ja mam Ibaneza RG350EX, jest... nadspodziewanie dobry jak na swoją cenę, jeżeli
chcesz go kupić to polecam.


Dopiero teraz zauważyłem, że piszesz o 350, a dałeś w linku 321. Pomyłka, czy po prostu nie ma większej różnicy?
A i ponawiam pytanie o piece - parę postów powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te tansze Ibanezy sa rzeczywiscie takie sobie, ale seria RG3xx i wyzej, a najlepiej RG5xx, to sa juz calkiem niezle gitary, zwlaszcza jesli kupujemy uzywke (do 2x taniej niz nowka). Gryf jest po prostu swietny do szybkiej gry, pickupy pozwalaja nawet na granie ciezszych odmian metalu (np. brutal death), ale kanal czysty tez IMHO ladnie brzmi, koledy mozna grac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 16:18, Jcl napisał:

Ograj tego co ci podałem, chwalą go bardzo:
http://gitarzysci.pl/harley-benton-hb-80r-t18176.html?hilit=harley%20benton
Zobacz sobie.


A jak to jest z mocą wzmacniacza? Bo potrzebuję tylko do domu i bardzo głośno raczej grać jak nie będę miał. Czy nie brzmieć będzie słabo na dość niskiej głośności to 65W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 18:02, tomoliop napisał:

> Ograj tego co ci podałem, chwalą go bardzo:
> http://gitarzysci.pl/harley-benton-hb-80r-t18176.html?hilit=harley%20benton
> Zobacz sobie.

A jak to jest z mocą wzmacniacza? Bo potrzebuję tylko do domu i bardzo głośno raczej
grać jak nie będę miał. Czy nie brzmieć będzie słabo na dość niskiej głośności to 65W?

Do domu? To mi 30 wystarcza spokojnie... w pokoju max do 1/4 rozkrecam. Wiecej jak gram juz z perkusją albo cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lampowe brzmią słabiej przy niskiej głośności, może być tak też z tym mimo że nie lampa. Najlepiej jakbyś go miał gdzieś ograć i zobaczyć co i jak. Ja mam 15W, mieszkam na wsi i słychać kilka domów dalej jak jestem rozkręcony na połowę, więc tutaj będzie głośniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 15:38, tomoliop napisał:

Dopiero teraz zauważyłem, że piszesz o 350, a dałeś w linku 321. Pomyłka, czy po prostu
nie ma większej różnicy?
A i ponawiam pytanie o piece - parę postów powyżej.


Większej różnicy nie ma, wkleiłem link do innej gitary, bo nie byłem pewien czy dwustronny mostek nie będzie Ci przeszkadzał-niektórzy są uprzedzeni do Floydów.

Z piecem Ci niestety nie pomogę, bo sam na razie mam raczej gruchota, a do planowania zakupu czegoś lepszego jeszcze muszę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś coś o takiej gitarce jak BC Rich Warlock IT Shadow ? bo nie mogę nigdzie znalezc opinii, a jest okazja tanio wyciągnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 15:22, Mateuszencjowaty napisał:

Bardzo króciutki teścik nowego sprzętu w domciu. Nie, nie kocham Kirka Hammetta :] Ani
nie jest to pokaz umiejętności :] Zadziwia mnie jakość nagrywania w tym.


Czym to nagrywałeś? To wszystko z efektu? Ja chcę taką jakość, ja, ja!;) Albo możesz powiedzieć z resztą o wszystkim, co do tego wykorzystałeś, byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boss ME 25 podpięty do kompa i tyle. No i do pieca ofc :P Potem tylko nagrałem softem dołączonym partię solową do podkładu, który na dysku miałem i tyle. Jak na razie dalej "bawię" się tym. Jak ktoś chętny, mogę kilka próbek jeszcze porobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 15:22, Mateuszencjowaty napisał:

Zadziwia mnie jakość nagrywania w tym.


Mnie tez... naprawde niezle brzmi, ale jaka masz karte dzwiekowa w komputerze? I jeszcze jedno, moglbys moze nagrac na tym jakis ciezszy kawalek metalowy, np. Where Next to Conquer (prosty) albo As the World Burns czy cos podobnego, gdzie piec jest mocno przesterowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się