tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2011 o 21:23, Helting napisał:

Jakiej grubości kostki są najlepsze do szybkiego grania? Np. death metalu


wszystko zależy jakie Tobie pasują, ale dla mnie twarde, najlepiej krótkie bo potem jest też łatwiej sztuczne flażolety wydobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 23:34, Oloninho napisał:

Cort KX5 Katana. A Ty umiesz to dobrze zagrać?


mi jakoś normalnie brzmi całość, a masz dobrze nastrojoną gitarę? i wszystko grasz zgodnie?, to zapisz fragment który jest niby zły to zobaczymy co da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 23:48, Oloninho napisał:

A ile czasu się tego uczyłeś? Bo mi chodzi o to, że nie potrafię jeszcze intra płynnie
zagrać.

szczerze to 30 min, + czas na solo, tylko ze mną problem jest taki że jak zabrałem się za Stairwaya to grałem już prawie 2 lata na gitarze więc szybciej to przyszło, ale dam radę, ćwicz, powoli z czasem będziesz w stanie przyśpieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie uczyć się tego jako pierwszej piosenki? Bo generalnie pozaczynałem już kilka kawałków, ale niczego do końca się nie mogę nauczyć. W sumie to kończę na intro zawsze (czasami mniej xd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 23:55, Oloninho napisał:

Czyli nie uczyć się tego jako pierwszej piosenki? Bo generalnie pozaczynałem już kilka
kawałków, ale niczego do końca się nie mogę nauczyć. W sumie to kończę na intro zawsze
(czasami mniej xd).

właśnie abyś źle nie zrozumiał, katuj stairwaya aż będzie wychodzić, bo później wszystko lepiej przyjdzie, błędem będzie rezygnacja bo w pewnym momencie zatrzymasz się na pewnym poziomie i nie będzie Ci się chciało nic trudniejszego próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 02:12, Oloninho napisał:

A jak jest z trzymaniem palców na progach? Każdy robi to jak chce, jak mu wygodniej,
czy jest jakaś reguła?

To zależy. Jeśli grasz pojedyncze dźwięki to musisz ustawic rękę tak, aby palce miały łatwy dostęp do przynajmniej 4-5 dźwięków. Palce nie mogą byc zbyt pionowo, ani zbyt płasko, żeby nie zahaczac reszty strun. Nie mogę też byc prosto, tylko w lekkim półkolu. Jeśli zaś grasz bary lub power chordy to wiadomo, że palce muszą byc płasko. W pierwszym przypadku pierwszy palec musi byc idealnie płasko, żeby dociskac wszystkie struny (reszta palców już w półkolu). W drugim przypadku po to, by delikatnie stłumic resztę strun. Jest to przydatne w momencie, gdy grasz "z łokcia", a nie z nadgarstka.
I jeszcze jedna sprawa. Jeśli podciągasz dźwięki, dobrze jest zawiesic sobie lekko kciuk na gryfie, gdyż jak wiadomo dźwięki podciąga się całą ręką, a nie tylko palcami. Ruszanie palcami przy podciąganiu jest błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 02:12, Oloninho napisał:

A jak jest z trzymaniem palców na progach? Każdy robi to jak chce, jak mu wygodniej,
czy jest jakaś reguła?


Sam do tego dojdziesz który palec gdzie i jak ma być jeden za drugim przy danej sekwencji progów. To wychodzi w praniu, bo zobaczysz, że jak ustawisz ten palec tam to potem łatwiej Ci przejść do następnego progu itd. Każdy ma swój styl, jednak na początek lepiej sobie wyrobić dobre nawyki niż "swój styl" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 21:23, Helting napisał:

Jakiej grubości kostki są najlepsze do szybkiego grania? Np. death metalu


Kostki nie są drogie, a z własnego doświadczenia wiem, że różne się przydają (i szybko się gubią :]). Kup więc sobie z 5 różnej grubości i popróbuj, bo jednemu może się grać najwygodniej na jednych, a innemu na drugich, reguły raczej nie ma (chociaż w życiu się death metalu nie tykałem, może tam jak nie masz dwumilimetrowej kostki to nie jesteś trÓ or sth).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od nagrania. Niektóre gra się lepiej grubymi (np. Iron Man, Smoke on the water), a inne ceińszymi (np. The Unforgiven).
Wiem, że to nie rodzaj muzyki, o którym pisałeś, ale chciałem zobrazować, że różne utwory "wymagają" różnych kostek (nigdy nie lubiłem słowa "piórko" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie.
Na gitarze gram już jakiś czas ale nigdy nie używałem kostek gitarowych (efektów)
i teraz moje pytanie, czy jeżeli mam wzmacniacz Fender Mustang który sam w sobie ma efekty , będę mógł użyć jakieś kostki jeśli ustawie sobie clean ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 17:08, Smileyer napisał:

Witam, mam takie pytanie.
Na gitarze gram już jakiś czas ale nigdy nie używałem kostek gitarowych (efektów)
i teraz moje pytanie, czy jeżeli mam wzmacniacz Fender Mustang który sam w sobie ma efekty
, będę mógł użyć jakieś kostki jeśli ustawie sobie clean ?

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Będę męczył to Stairway To Heaven, ale jeszcze mam jedno pytanie. Jaka jest w miarę łatwa piosenka, ale taka żebym nie grał jej na cleanie, tylko na metalu czy insane (mam Line 6 Spider IV) w stylu Bounce albo Cigaro System Of A Down.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 18:06, Oloninho napisał:

No dobra. Będę męczył to Stairway To Heaven, ale jeszcze mam jedno pytanie. Jaka jest
w miarę łatwa piosenka, ale taka żebym nie grał jej na cleanie, tylko na metalu czy insane
(mam Line 6 Spider IV) w stylu Bounce albo Cigaro System Of A Down.


Polecam breaking the law - Judas Priest,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się