tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Heh, gdybym teraz kupował elektryka, to bym zbierał kasę na to cudo. No ale Epi G 400 to też niezły sprzęt :P. Wkurza mnie jedynie to, że by mieć fajny czerwony kolor trzeba zapłacić już 1999 (są tam inne cuda jak np. Floyd Rose i inne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 20:42, gramowicze napisał:

Która z tych gitar najlepsza jest do gry piosenek takich zespołów jak Simple plan, linkin
park, sunrise avenue itp., oraz czy wzmacniacze z tej firmy s będą się do teog nazywały
-Roland CUBE
-Marshall,
A moze jakiś inny???

Szczerze mówiąc nie ma "gitary na typ muzyki" Owszem są takie, które lepiej brzmią czyste itp. Ale w większości wypadków brzmienie gitary można stworzyc przy pomocy odpowiednich efektów. Teraz wygoda - najlepiej jakbyś poszedł do jakiegoś sklepu muzycznego i zapytał się o gitarę na początek, oraz wziąć gitarę do ręki, zobaczyć jaką gitarę ci się najwygodniej trzyma. Najlepsze na początek są gitary firmy Epiphone(głównie modele Les Paul i SG), może Ibanez(Bardzo leciutkie gitary, modele różne) I od biedy Squier-Taki tańszy Fender(Stratocaster, Telecaster). Co do piecy. Nie będe mówił firm, tylko od razu poszczególne modele. Szczerze mówiąc Roland nie robił dobrych wzmacniaczy. Wyjątkiem jest mini-wzmacniacz Roland Micro Cube. Drugi ze wzmacniaczy, który mogę ci polecić to Peavey Backstage - Ma wbudowany efekt overdrive (ten charakterysytyczny "charczący" dźwięk) Do tego dochodzą przeróżne wmacniacze firmy Marshal oraz Line 6.
Ogólnie wszystko(zarówno gitary jak i piece) zależy od ceny jaką możesz na sprzęt przeznaczyć oraz od wygody, brzmienia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 20-letnią czeską Jolane diamant , ofc po tacie :) +piec 400W tez 20-letni + multiefekt zoom 505 ;) . Gitara nie brzmi najgorzej , aczkolwiek przetworniki juz nie te i piec tez :).A co do gitar elektrycznych dla poczatkujacych polecam Squiera stratocaster poniewaz jest on bardzo "miekki" i nie brzmi najgorzej , i przede wszystkim nie jest zbytnio droga , w sklepie w mojej miejscowosci kosztuje ~500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam. Stratocaster tylko o Fender - i to tylko American i Mexican. Wiem, ze Squier to też Fender, ale... Powtarzam poza american i mexican, stratoastery produkowane są od jakiegoś okresu czasu na Taiwanie... A Squier jest jeszcze gorszy. Też kwestia gustu. Ja polecam Epiphone''y :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W.S.A.D dobrze mówi! dać mu piwa!
z Epi jak kręcą cię takie wiosła to bym polecił
http://rnr.pl/p5130.893_epiphone_goth_58_flying_v_pb_gitara_elektryczna.html
http://rnr.pl/p8939.893_epiphone_sg_custom_gx_gitara_elektryczna.html

albo kup http://rnr.pl/p5098.893_epiphone_les_paul_56_goldtop_mg_gitara_elektryczna.html
a potem wyślij na mój adres... :D
jednak radzić tobie mogę jak sam musisz sobie pograć trochę... bo na ślepo można się wkopać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 15:14, W.S.A.D napisał:

A ja nie polecam. Stratocaster tylko o Fender - i to tylko American i Mexican. Wiem,
ze Squier to też Fender, ale... Powtarzam poza american i mexican, stratoastery produkowane
są od jakiegoś okresu czasu na Taiwanie... A Squier jest jeszcze gorszy. Też kwestia
gustu. Ja polecam Epiphone''y :)

a Made in Japan? :P grałem na japońcu i powiem że coś wspaniałego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jaaaa. Wszyscy dajecie mu nowe wiosła. Na każdym forum gitarzystów dostaniesz taką odpowiedz na pytanie w którym będą linki do sklepów i która lepsza "celuj w używki". Ja wychaczyłem za 900 zeta epi Les Paul Standard. W sklepie nówka prawie dwa razy tyle a moja wiosło z 2004. Stan b.dobry bo była grana w domu tylko drobne ryski. Wymieniłem przetworniki i teraz na moim Line 6 podzie i lampowym epiphone 5W mam brzmienie jak Guns N '' Roses.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zacząć swą przygodę z tym instrumentem od jakiegoś akustyka. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć koło jakiej ceny taki sprzet dla nowicjusza samouka moglby oscylować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 18:04, BzyQacz napisał:

O, te też fajne :). Nie wiem, muszę tą kasę trzepać i ostro coś zakupić :).


a ja Ci Les Paula polece.. może być od Epi, może być również od Ever Play''a ( mam właśnie takiego )..stroi skubaniec że hej..już tyle czasu trzyma że zastanawiam się czy aby to nie czary jakieś ;) ..brzmienie ma (jak dla mnie ) idealne, soczyste..paluchy lizać.. do tego kostka Bossa i żyć nie umierać brachu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:19, BzyQacz napisał:

Tylko jakie gatunki przy LP wchodzą w grę?


jaśniej proszę.. gatunki muzyczne? zagrasz prawie wszystko.. rock, metal, black a i ambient jak się postarasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 08:54, michal hunter napisał:

Siema do Ilu "HZ"<nie wiem zbyt co to:D> stroi sie gitare elektryczną szóstke??:D


Na pytanie ci nie odpowiem, bo nie jestem aż tak zaawansowany, ale jeżeli nie wiesz co to Hz (herc) to na pewno nie nastroisz gitary. Właściwie w jaki sposób chcesz stroić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 15:35, gogiell napisał:

Wydaje mi się, że standardowo, jest to 440 Hz.

czyli jeżeli twoje "misięwydawanie" jest trafne, to dobrze ustawiłem tuner... thx :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 18:01, przemcio256 napisał:

> Wydaje mi się, że standardowo, jest to 440 Hz.
czyli jeżeli twoje "misięwydawanie" jest trafne, to dobrze ustawiłem tuner... thx :D


440 Hz jest standartowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się