tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

taki pytanko banalne, czy do ostrzejszej muzyki dobre będą grubsze struny ? bo chciałem kupić 12, ale wydaje mi się, że będą za grube, a grałem na gitarze kolegi, który gra na 9, czy to zależy od stroju czy od grubości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam everybody! Nareszcie porzadny temat.
Sluchajcie mam pewien problem. Otoz zaczalem ostatnio nagrywac swoje kawalki na pc (mikrofon stawiam przed piecem). Z gitara akustyczna problemu zadnego nie ma, ale jak wlaczam overdrive to nagrywa mi sie dziwny dzwiek gitary. Cos jak falowanie kosmiczne:)? Prawie jak intro do "Orion" Matallici. Dodam, ze napewno nie chodzi o program, jakiego uzywam poniewaz probowalem kilku (np. Audacity) oraz nawet zwyklego windowskiego recordera. Moze mikrofon jakis do duszy mam??

Jakies pomysly?
please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 00:06, wale z axa napisał:

taki pytanko banalne, czy do ostrzejszej muzyki dobre będą grubsze struny ? bo chciałem
kupić 12, ale wydaje mi się, że będą za grube, a grałem na gitarze kolegi, który gra
na 9, czy to zależy od stroju czy od grubości ?


Zalezy od upodoban:) Ja np uwielbiam 10 i dosc ostro szarpie te druty, a jednak jakos jeszcze sie trzymaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy Drive i Gain to jest to samo, bo jak szukam ustawień znanych gitarzystów i jak oglądam np. Dimebaga Darrella lub Alexi Laiho to jest Gain, a np Dave''a Murraya pisze Drive, i teraz mama dylemat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chcę zacząć naukę gry na gitarze i chciałem spytać, czy znacie może jakąś stronkę, na której poznałbym podstawowe chwyty, zapisy itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 15:11, wale z axa napisał:

czy Drive i Gain to jest to samo, bo jak szukam ustawień znanych gitarzystów i jak oglądam
np. Dimebaga Darrella lub Alexi Laiho to jest Gain, a np Dave''a Murraya pisze Drive,
i teraz mama dylemat :P

Więc po pierwsze... JEST NAPISANE a nie "pisze" bo nikt tam nie pisze. Po drugie, to nie to samo. Drive to przester nadający jej swoistej "chrypki" za pomocą gaina można ustawić podobne brzmienie ale nie będzie to już to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 15:11, wale z axa napisał:

czy Drive i Gain to jest to samo, bo jak szukam ustawień znanych gitarzystów i jak oglądam
np. Dimebaga Darrella lub Alexi Laiho to jest Gain, a np Dave''a Murraya pisze Drive,
i teraz mama dylemat :P

Szczerze mówiąc wątpie, żeby na piecyku tranzystorowym, nie dopalanym jakąś kostką, udało się osiągnąć brzmienie tych gitarzystów. Uzyskane brzmienie byłoby co najwyżej troszkę zbliżone, ale jeżeli chcesz się nad tym głowić, to polecam po prostu na słuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 20:28, Metal-jestem napisał:

> i teraz mama dylemat :P
Szczerze mówiąc wątpie, żeby na piecyku tranzystorowym, nie dopalanym jakąś kostką, udało
się osiągnąć brzmienie tych gitarzystów. Uzyskane brzmienie byłoby co najwyżej troszkę
zbliżone, ale jeżeli chcesz się nad tym głowić, to polecam po prostu na słuch.


na słuch to nieda rady, wiem, że nie są takie same, ale żeby w miare podobnie grało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prosbe:

Sluchajcie mam pewien problem. Otoz zaczalem ostatnio nagrywac swoje kawalki na pc (mikrofon stawiam przed piecem). Z gitara akustyczna problemu zadnego nie ma, ale jak wlaczam overdrive to nagrywa mi sie dziwny dzwiek gitary. Cos jak falowanie kosmiczne:)? Prawie jak intro do "Orion" Matallici. Dodam, ze napewno nie chodzi o program, jakiego uzywam poniewaz probowalem kilku (np. Audacity) oraz nawet zwyklego windowskiego recordera. Moze mikrofon jakis do duszy mam??

Jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie dubluj posta w tym samym temacie :) A po drugie - to jest prawdopodobnie wynik kiepskiego mikrofonu - chcąc nie chcąc nawet podzczas voice czata w grze słyszysz zniekształcone głosy:) Do nagrywania rzeczy z gitary trze spejalne kable łączyć itp... Dużo roboty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 18:18, michal hunter napisał:

Odpowie mi ktoś na poprzedniego posta??:D Czyli do ilu HZ stroić gitare elektryczna szóstke.


No jak nikt ci wcześniej nie odpowiedział to po prostu nikt albo nie zna odpowiedzi, albo nie wie o co ci chodzi. Nastrój na próbę do 440 Hz i zobacz jak brzmi. Jak nie będzie pasować to zapytaj na innym forum - bardziej "Pro". No, bo w końcu to forum o grach przede wszystkim jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może moglibyśmy zrobić taką jakby ankietę "jaki sprzęt używacie". Chodzi mi o gitarę, jak ktoś ma elektryka to wzmacniacz i multiefekt. Ja posiadam: epiphone LP Standard, wzmacniacz epiphone valve junior 5W i Line 6 pod 2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się